המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם 642268
http://greengross.wordpress.com/2014/09/14/על-האב-שה...

הלינק המובא בראש תגובתי הוא לינק להודעה של גיל גרינגויז (הניק שלו הוא "קוסם" בפורום ביולוגיה בפורטל תפוז).

דעתי בעניין משפט האונס על סמך ראיות "מן החלום" וראיות חלשות נוספות לא השתנתה. כך גם לא השתנתה דעתי על צורות הטיעון של גיל גרינגויז בענייני פסיכולוגיה אבולוציונית (שבמקרים רבים מדי לא מקובלות עלי).

אין לי עניין לאמר דברים נוספים בשני העניינים. ניסיתי כמיטב יכולתי להביא את עיקרי טיעוני ובזה אני מסתפק.

למרות זאת, מנימוקי הגינות, אני נותן את הלינק לבלוג של גרינגויז. הלינק הוא תגובה של גיל בעניין הספציפי של ה"משפט על סמך ראיות מן החלום". מומלץ שתקראו שם גם תגובות. תוכלו גם לקרוא הודעות אחרות של גיל גרינגויז בבלוג, על עניינים אחרים, גם שם שווה כנראה לקרוא תגובות (אבל לא התאמצתי לקרוא הודעות נוספות באותו בלוג) .

אגב. לי זכור השם גרינגויז, אבל בבלוג הוא רושם שם אחר, משהו כמו גרינגרוס. או שטעיתי או שהוא אינגלז בינתיים שם שמקורו ביידיש (השם המקורי המדוייק יכול להיות "גרינגרויז" ביידיש ? טוב, לא כל כך חשוב, אבל יש מדקדקים לכן ניסיתי לתקן טעות לשונית אם יש).
המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם 642269
אני קצת מבולבל, זה אותו לינק שהשוטה כבר הביא לפני כמה עשרות תגובות, לא?
המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם(כה''ב) 642272
המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם(כה''ב) 642346
תלוי מה אתה מביא,לפעמים עדיף לא להביא ולהמתין עם הגאולה
מה זה כה''ב 642354
אמפירית התיאוריה הזאת הופרכה מכל וכל.
מה זה כה''ב 642356
לעניין השאלה חסרת הסימן שבכותרת: כתובת [דוא"ל] הושארה בכוונה.
מה זה כה''ב 642357
מעניין, כי בהקשר הזה 'כותרת הושארה בכוונה' נשמע הרבה יותר הגיוני.
מה זה כה''ב 642361
חשבתי דווקא על הכתובת שלו.
מה זה כה''ב 642591
אתה צודק.
המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם 642347
הוא לא קורא את ההודעות שלי.
המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם 644223
כנראה לא אותו לינק.

גיל גרינגרוס (?) פרסם בעבר הרחוק מאמר מדעי שלו וכן הודעת בלוג בעקבות המאמר שתוכנה לפי הזכור לי אומר משהו כמו "האונס הוא לעתים מעשה מבורך מבחינה אבולוציונית" (יתכן שאני לא מדייק אבל זה הכיוון הכללי שלו באותו מאמר).

בעבר הקרוב גיל גרינגוס פרסם תגובה בבלוג שלו בעניין המשפט הנדון (משפט על סמך ראיה מן החלומות).

אני הבאתי לינק לתגובה של גיל מהעבר הקרוב (ראיה מן החלומות). הלינק השני של השוטה הגלובלי הוא כמדומני לתגובה הישנה של גיל (התגובה בעניין המאמר של גיל על "מבורכות האונס"). עם זאת, יתכן שאני טועה כלומר שני הלינקים זהים.

בינתיים אני רואה שמישהו פרסם לינק בעניין אחר לגמרי , לעתון הארץ, שעניינו: התנגדות מדענים בארץ (בתחומים רלוונטים) לכך שבית המשפט (במשפט הנדון) אימץ הסתמכות על ראיה שלקוחה מחלום "על זכרון מודחק לכאורה".

הטענות העיקריות בהתנגדות של המדענים הן:
(1) ניתוח חלומות כאילו לא אמין, תהליך הניתוח יוצר זכרונות מושתלים אצל המטופלים,
(2) בארצות הברית היתה פרקטיקה משפטית (בעיקר בשנות ה- 80 וה- 90) להסתמך על "ראיות מן החלום (זכרונות מודחקים לכאורה)". הפרקטיקה הזו ניזנחה לאחר שנות ה- 90 בשל חוסר האמינות של הראיות הנ"ל.

מטעם הסניגורים של המורשע באונס (שמו שמואל נדמה לי) נימסר שהם שוקלים דיון נוסף בבית המשפט העליון, בהרכב מורחב. אם יהיה דיון כזה — אני מנחש שהסוגיה של כשרות ראיה מן החלום תועמד לדיון ויובאו עדים ממביעי ההתנגדות או חבריהם.
האומר שטויות בלי לבדוק מביא עצב לעולם 644225
"כנראה לא אותו לינק"!? כנראה! כל כך קשה לבדוק? האינטרנט מקולקל אצלך? אין לך את מינימום היושר האינטלקטואלי לבדוק את עצמך? אתה לא מבין מה זה קישור? אתה לא יודע לחפש באייל? מה הקטע? למה אתה כל כך עצלן שאתה מוכן לכתוב 1,000 תווים ורק לא להודות שפישלת (או אפילו לבדוק אם פישלת)?

אז הנה הבהרה: הקישור אותו הביא השוטה בתגובה 642132 הוא בדיוק, אבל בדיוק אותו הקישור אותו אתה הבאת בתגובה 642268. כל מה שכתבת אחרי שתי המילים הראשונות בתגובה שלך בנוי על הנחה לא נכונה. זה לא משהו שקשה במיוחד לבדוק - הנה, עשיתי לך את העבודה. ובכל זאת, כהרגלך בקודש, התעצלת לבדוק וכתבת שטויות. אם אי פעם תרצה לשנות את תדמית האוויל שיצאה לך, שנה את מנהגך להניח דברים שאפשר לבדוק אם הם נכונים.
האומר שטויות בלי לבדוק מביא עצב לעולם 644239
בבל''ט

אם תפסיק לעסוק בבבל''ט אפשר שתהיה פחות עצוב.
האומר שטויות בלי לבדוק מביא עצב לעולם 644262

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים