קצת מדע בדיוני... או שלא? 6428
ואולי זו תהיה התשובה והדרך להגיע לסינגולריטי? הרי אם העשירים יטפלו בגנים של הצאצאים שלהם, וישפרו אותם, הרי שסביר להניח שגם דור הבנים לא ישקוט על שמריו, וידאג לשפר את הגנים של הדור הבא וכך הלאה...
ולכן כעבור מספר דורות, ימציאו סוף-סוף צאצאי-הצאצאים שלנו את אותו המחשב שיידע לשפר את עצמו שוב ושוב ושוב עד ל"סופר-אינטיליגנציה" – ואז המין האנושי ימצא את ייעודו סוף כל סוף...

מצד שני, זו רק דרך אחת לסינגולריטי, והיא איטית מאוד. הייתי מעדיף דרך מהירה בהרבה, אם פיתוחים במכניקת קוונטים או באלגוריתמים של בינה מלאכותית. משהו כדי שנוכל לראות תוצאות עוד בדורינו.

(למי שאין לו מושג על מה אני מדבר: http://www.singinst.org/singularity.html)
קצת מדע בדיוני... או שלא? 6437
והאם זה באמת מה שאנחנו צריכים?
עולם שבו כולם יהיו מושלמים יהיה מן הסתם משעמם בהרבה מעולמנו כיום. אם כבר, השבחה גנטית מעניינת אותי יותר כדרך לפתור בעיות ביולוגיות החוסמות את האפשרות למסע ארוך בחלל שהרי בסופו של דבר, כדור הארץ יגיע לקיצו ועל האנושות (אם בכלל תתקיים עד אז) יהיה לחפש עולם חדש במערכת שמש אחרת.
מעבר לכך, לקיצורי דרך עלולות להיות תוצאות מאד בלתי צפויות. אחת מהוריאציות הידועות לחוקי מרפי אומרת "זה אנושי לטעות, אבל כדי שדברים ממש ישתבשו, אתה זקוק למחשב", וכוונתי כאן: בעולם מושלם כזה, שלא יודע לטעות, טעות תהיה הרת-אסון לכולם.
ועוד שאלה: למה עלינו לדבר על ייעוד של המין האנושי - ייעוד בכלל או דווקא של בני האדם?
ולמה שהפרות לא תמצאנה את ייעודן להיות סטייק?
האבולוציה אינה חותרת ליעדים מסויימים, לכן הדיבור על "ייעוד" מגוחך כאן
קצת מדע בדיוני... או שלא? 6511
למה אתה מתכוון כשאתה אומר ישפרו את הגנים שלהם? אם הייתי יכול להזמין צאצא לא הייתי רוצה לתת לו IQ של יותר מ 120 עד 130 כדי שלא יצא לי ילד תמהוני ולא משתלב. אני הייתי מתמקד הרבה יותר בתכונות הגופניות, חוזק של המערכת החיסונית, ואולי מראה חיצוני אבל בענייני מוח, אני הייתי מעדיף ילד חכם נורמאלי על ילד גאון אמיתי.
כיום, בני העשירים פונים ללימודי משפטים ומנהל עסקים בעוד שבני מעמד הביניים פונים יותר ללימודי מדעים וטכנולוגיה. מי שיש לו כסף לא צריך לכתוב תוכנה מדהימה כדי להפוך למיליונר. הוא כבר מיליונר. הוא רק צריך לדעת לאתר את החנון שיכול לכתוב את אותה תוכנה ולתת לו קצת כסף (הוא גם מרוויח מהעסק פי כמה מאותו חנון מחשבים אבל זה לא העניין).
בקיצור שהסכנה שבני העשירים שישופרו ע"י טכנולוגיות גנטיות וימציאו מחשבים שיביאו לסוף האנושות היא קצת לא רלוונטית. בני עשירים לא בונים כלום הם משקיעים.

אני לא קראתי את המאמר המצורף הוא ארוך מידי וניראה מבולבל. אודה לך אם תסביר בכמה מילים מהי אותה סינגולריות שאתה מצפה לה ומה הוא ייעודו של מין האנושי על פי אותה ישות ממוחשבת סופר אינטיליגנטית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים