אני לא מתחסן נגד שפעת 644161
למעשה זה החיסון היחידי שאני נמנע ממנו. באופן עקרוני אני מאמין ביעילות החיסונים, בתועלת שבהם, ובזניחות הסיכונים. הבעיה שלי עם החיסון הספציפי הזה הוא הנסיון הרע שלי איתו. במשך קצת יותר מ-‏40 שנים חליתי פחות מ-‏10 פעמים בשפעת. אני לא בטוח לגבי המספר המדוייק, אבל מדובר ב-‏2 או 3 פעמים בילדות, 4 פעמים בצבא ופעמיים מאז שהשתחררתי. בצבא חליתי פעם אחת בכל חורף בשנים ששירתתי, כל פעם כשלושה שבועות אחרי החיסון שניתן לי בכפייה (לא בכוח ולא בפקודה ישירה, אבל באיום: חיסון או יציאה הביתה פעם ב-‏4 שבועות).
מאז הצבא חליתי רק פעמים בלמעלה מ-‏20 שנים, אף אחת מהן לא בעשור האחרון, ובלי לקבל חיסון נגד שפעת.
אני לא מתחסן נגד שפעת 644282
גם אני חשבתי כמוך עד לפני שנתיים. עד אז לא הייתי חולה כמעט בכלל. כשהייתי ילד, בגלל שהייתי חולה לעיתים כל כך נדירות אמא שלי הייתה משאירה אותי יום אחד בשנה בבית, גם כשייתי בריא, כדי שלא ארגיש מקופח :o).

אבל לפני שנתיים חטפתי שפעת שזרקה אותי למיטה עם חום של 40 מעלות למשך כמעט שבועיים. במשך אותו זמן ניזונתי מכדורים להורדת חום ואנטיביוטיקה (השפעת הזמינה דלקת ריאות).

מאז נפתרה עבורי השאלה אם לקחת או לא את החיסון.
אני לא מתחסן נגד שפעת 644296
ואכן בכל N השנים מאז (N=1 במקרה שלך) החיסון הוכיח את עצמו ולא חלית אפילו פעם אחת!
למה זה לא נשמע לי טיעון משכנע?
אני לא מתחסן נגד שפעת 644312
חכם לומד מנסיונם של אחרים.
אני התגלחתי על בשרי, מה שאומר עלי משהו, אממממ... לא כל כך טוב.
אבל יש כאלו שצריכים להתגלח על בשרם כמה פעמים לפני שהם לומדים. וזה, אם לצטט תלמיד שלי, ''עוד יותר פחות'' טוב.
אני לא מתחסן נגד שפעת 664931
מחקר שהתפרסם לאחרונה טוען שהשפעת חיסוני שפעת על תחלואת שפעת היא זניחה. לפי זכרוני המחקר הוא מעין מטא מחקר כלומר מתבסס על סקירת מחקרים אחרים. לפי זכרוני, אותו מחקר טוען שאילו שהתחסנו איבדו ימי עבודה בשיעור 2.5 אחוז בהשוואה לאילו שלא חוסנו. כמו כן לא היתה שום ירידה בימי אישפוז ביו המתחסנים ללא מתחסנים. המאמר הזה פורסם באתר שרוב המגיבים פה יזלזלו בו, לצערי לא מצאתי את מאמר המקור שפורסם אולי באכסניה מכובדת יותר.

תיאור התחלואה של easy מתאים למה שאני חושב והוא: רפואה מונעת הרבה יותר אפקטיבית מחיסון. ברפואה מונעת בה אני נוהג בכלל, כאשר אני מרגיש בסימני מחלה ראשוניים, כל מחלה שהיא, אני מקטין את החשיפה שלי למחלות על ידי שאני נימנע ממאמץ פיזי או חום או קור מוגזמים אוכל וישן בצורה סבירה; ואז, לאחר 24 שעות עד 48 שעות, נעלמים כל סימני המחלה.

Easy מתאר תחלואת שפעת בתקופת הצבא שלו כאשר הוא לא היה אדון לגופו ומכאן לא יכול היה להתגונן בדרכי רפואה מונעת שתיארתי. גם מי שעובד במקום עבודה תובעני לא אדון לגופו.
אני לא מתחסן נגד שפעת 664940
ייתכן שהאכסניה הלא מכובדת היא כאן?
כתוב שההשפעה על מבוגרים בריאים היא ירידה של 6% בתחלואה (אבל אין מקור, יש רק מספרים בסוגרים..).

הנה מחקר שפורסם באכסניה מכובדת יותר - ה CDC: ירידה של בין 20% ל 60% בתחלואה, תלוי בשנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים