שיאכלו מנות קרב 644468
אחלה תירס ופירות משומרים
שיאכלו מנות קרב 644480
שאלה לטבעונים שביננו- אם טבעוני פותח מנת קרב כתחליף לארוחה (וכמובן שלא צורך את הלוף, אבל זה לא חוכמה - אף אחד לא צורך את הלוף) - האם עצם העובדה שהוא גרם ל"בזבוז" של מנת בשר (שגוררת ייצור של מנה אחרת במקומה) היא מכשול בפניו? (כמו "גרמא בשבת" אצל הדתיים) או שכל מה שמפריע לו זה הצריכה עצמה של הבשר?
שיאכלו מנות קרב 644485
כטבעוני, אחוז הבשר שבלוף הוא בטל בשישים כך שאין פה בעיה הלכתית
שיאכלו מנות קרב 644486
(כלומר קרניים, טלפיים, שומן וכו' זה בסדר מבחינת הטבעוני?)
אבל ברצינות - הלוף הוחלף כבר לפני כמה שנים בקציצות ברוטב. שימורי הלוף שהיו במלאי הועברו לשב"ס - מסתבר שהאסירים הבטחוניים "מתים" על הטעם.
שיאכלו מנות קרב 644494
ואני קובל שאין אוכל טבעי.
שיאכלו מנות קרב 644502
זו בעיה בשם.
ככל הידוע לי, הטבעונים קובלים על זה שלמעשה הם היו צריכים להקרא צמחונים, והצמחונים היו צריכים למצוא לעצמם שם אחר שמשקף את זה שהם אוכלים צמחים+++.
אממה מה, השם "צמחונים" נכנס לעברית לפני הטרנד ולפני שטבעונות היתה דבר נפוץ‏1.
שיאכלו מנות קרב 644505
גם אני כבר קבלתי על זה, למשל בתגובה 629536.
שיאכלו מנות קרב 644512
טבעי מבחינת אורגני. אני קובל על כך שאין אוכל אורגני.
שיאכלו מנות קרב 644513
כמה זה יעלה לצבא?

בכמה זה ישפר את איכות תזונת החיילים?
שיאכלו מנות קרב 644514
במקום צוללת שלא שווה כלום יכלו לספק אוכל אורגני. זה שיש טמבלים שלא מבינים את הקשר בין אורגני לבין תזונה בריאה זה כבר סיפור אחר.
שיאכלו מנות קרב 644517
לפני הכל, אני חושב שהצבא צריך לספק תזונה מתאימה לצמחונים, כשם שהוא צריך לספק תזונה מתאימה לשומרי כשרות.
אבל יש בעיה בסיסית בתצרוכת אורגנית בקנה מידה גדול. זה יותר יקר ונותן תפוקה נמוכה בהרבה.
אם תעביר את כל חקלאי העולם לשיטה הזו, לא תוכל להאכיל את כל האנושות.
שיאכלו מנות קרב 644525
במקום לשאול למה מזון אורגני יקר שאל למה מזון לא אורגני לא יקר.
שיאכלו מנות קרב 644527
אולי כי חקלאי שמגדל מזון בשיטות המודרניות מפיק יבול גדול בצורה משמעותית מחקלאי שמגדל מזון בצורה אורגנית?
שיאכלו מנות קרב 644532
אמנם מפיק יבול יותר אבל פחות מזין וגם יותר רעיל.
שיאכלו מנות קרב 644535
בידי דו"ח שכתב אגרונום מומחה. הוא כותב שעל פי דוחות של האו"ם, הצריכה העולמית של ירקות ופירות עולה בשיעור של בין 3 ל-‏4 אחוז. כמו כן הוא כותב שבמדינות המפותחות בהן משתמשים בחקלאות מודרנית, נמצאים 21% משטחי החקלאות בעולם, אך 21% האלה מניבים 82% מכלל תוצרת החקלאות העולמית. לפי זה, החקלאי במדינה מפותחת מניב יבול בשיעור של בערך פי 16 מהחקלאי במדינה הלא מפותחת.
כמובן שלמכונות יש תפקיד נכבד בפרשה, אבל אסור לשכוח דשנים, ריסוס, זנים מהונדסים וכו'
האם האוכל שאתה קורא לו רעיל הוא כזה בגלל דשנים וריסוסים? אולי אתה גם נגד השימוש במכונות כבדות ומזהמות?

ולכן אשאל אותך את השאלות הבאות:
1. באחוזים, כמה היבול האורגני מזין יותר מהיבול הרגיל?
2. באחוזים, כמה היבול האורגני פחות רעיל מהיבול הרגיל?

אם הגורמים הבלתי אורגניים בחקלאות אחראיים להכפלה בלבד של היבול, אבל יבול אורגני מזין רק ב-‏10% יותר, ברור שעדיף לוותר על האורגני.
אם הגורמים הבלתי אורגניים הם לא הגורם היחיד לאחוזים הרעילים שהם גם ככה זניחים, אולי צריך לזכור שגם תפוח אורגני גדל בעולם שבו האדמה, האוויר והמים קצת מזוהמים. וכשאנשים אוכלים שוקולד ושותים קולה, ההבדל הכל כך זניח שבין רעילותו של התפוח הרגיל לתפוח האורגני, פשוט לא שווה את ההפרשים בתפוקה.
שיאכלו מנות קרב 644537
הרבה גיבובי שטויות כתבת אני מציע לך לדבוק ביחסים בין גברים לנשים שזה יותר השטח שלך. אומנם אתה חסין לאינדוקטרינציה הפמיניסטית אבל בכול מה שנוגע לחקלאות ומזון אני מציע לך לשבת וללמוד מאשר לצאת בהצהרות ריקות וסטטיסטיקות מלאות בדברי הבל.
שיאכלו מנות קרב 644539
גם מה שהוא כותב על יחסים בין גברים לנשים הם דברי הבל.
שיאכלו מנות קרב 644549
מביאים לכם נתונים מדעיים שנבדקו על ידי אנשי מקצוע, סטטיסטיקות, תמונת מצב של מציאות. ואתם חושבים שבסך הכל תגידו שאלה "דברי הבל" ובכך תנצחו את הסטטיסטיקה ואת המדע? נו באמת!
שיאכלו מנות קרב 644551
אילו נתונים? המצאות ההבל שלך כאילו הגברים הם אלו שיצרו משהו בעולם, כל מה שיש בעולם והוא מעשה-אדם, ואילו לנשים יש יופי?
שלגבר יש כוח ושכל, והאשה - אפרוח חמוד?
שיאכלו מנות קרב 644553
הם לא?
נועה התרגזה כל כך על שכתבתי את זה, שלא שלטה בעצמה וכתבה לי תגובה. כמובן שהיא נתנה יותר מדי קרדיט לשתי נשים ברשימה שלה, שלא המציאו את מה שהיא כתבה שהמציאו. אבל למי איכפת? העיקר שהיא הוכיחה לי שיש איזה אחוז זניח של נשים ממציאות.

אתה מתכחש לעובדה הפיזיולוגית/מציאותית/מדעית שלגברים יש הרבה יותר כוח?
אתה מתכחש לעובדה המציאותית/מדעית שגברים טובים יותר במדעים מדוייקים/תפישה מרחבית?
אתה מתכחש לעובדה המדעית שמוח של גבר ואישה בנויים בצורה שונה, ומגיבים בצורה שונה בגלל הפרשת הורמונים שונים?

אם כן, אתה צריך לעבוד קשה מאוד כדי לשכנע אותי לראות ההיפך ממה שכל ילד קטן יכול לראות - שגברים גדולים וחסונים בהרבה.
אם כן, אתה צריך להביא מחקר אמין שקובע שמוח של גבר ואישה הוא אותו מוח בדיוק, מפריש את אותם הורמונים ומגיב בדיוק באותה צורה לאותם גירויים ואותם אתגרים.

אז מישהו ניסה להביא סטטיסטיקה שלטענתו מצביעה שלמעשה לנשים יכול להיות יתרון על בנים גם במתמטיקה. אבל הטבלאות נבדקו ונראה שמשם דווקא עולה שלנשים אין יתרון על מתמטיקה, וזה לא משנה אם זו מדינה נחשלת ושוביניסטית או מדינה מפותחת ופלורליסטית.
לא אני באתי בהמצאות הבל. אתם באתם בהמצאות הבל, לשנות מן הדרך הטבעית לפיה העולם נהג במשך אלפי שנים. ולברירה הטבעית תמיד יש סיבות. אם אתה טוען שהברירה הטבעית לא נכונה, עליך ההוכחה. בעיקר כשאני גיביתי את דברי ההבל שלי בנתונים מדעיים.
אז גם אם אתה לא אוהב את הדימויים וההשוואות שבהם השתמשתי, לומר "דברי הבל" זה לא טיעון, זה לא נתונים וזה לא מדע.
שיאכלו מנות קרב 644556
אפרוח חמוד חחחחחחחח קרעת אותי מצחוק.
שיאכלו מנות קרב 644548
אם אתה טוען שהסטטיסטיקות שהבאתי בשם איש מקצוע אלה דברי הבל, אתה מוזמן לתת לנו את הנתונים האמיתיים.
אם אתה מתכוון לדרך בה ניתחתי את הנתונים שהביא אותו איש מקצוע, אתה מוזמן לספר לי איפה טעיתי.
שיאכלו מנות קרב 644554
יש לך פשוט אפס ידע בנושא
קח לך את הזמן בערך חודש ללמוד את הנושא ואחר כך תשאל שוב
שיאכלו מנות קרב 644558
אני מודה שאין לי ידע בתחום, לכן ציטטתי איש מקצוע. ולחשוב בכוחות עצמי‏1 אני יכול גם אם אני לא איש מקצוע, נכון?
יש לך נתונים שלא מגיעים דרך סרטונים ביוטיוב?
דוח כתוב, מאמר, משהו...

___________

1 אני מתכוון למה שכתבתי בקשר לקולה ושוקולד.
שיאכלו מנות קרב 644563
יבולים מהונדסים גנטית מקודמים על בסיס טענות מרחיקות לכת מהתעשייה ותומכיה. כגון :
בני אדם גרמו לשינויים גנטיים ביבולים זה מאות שנים והנדסה גנטית לא שונה בכך.
יבולים מהונדסים גנטית בטוחים לצריכה ע"י בני אדם ובעלי חיים ולא מהווים סכנה לסביבה.
יבולים מהונדסים גנטית מגדילים את כמות היבולים ומפחיתים את השימוש בקוטלי חרקים.
הנדסה גנטית תייצר יבולי-על שיהיו עמידים לבצורת, חסינים מפני מזיקים ומחלות וישפרו את הערך התזונתי.
יבולים מהונדסים גנטית הם בעלי חשיבות כמקור להאכלת אוכלוסיית העולם.
למרות זאת, על סמך ראיות, טענות אלו מוליכות שולל. ההנדסה הגנטית היא תהליך שונה לחלוטין מגידול טבעי והשבחה באמצעות הכלאות, וכרוך בסיכוים שונים. התהליך גורם לשינויים לא צפויים ב-דנ"א, בחלבונים ובהרכב הביוכימי של היבול המהונדס שיכול להוביל להשפעות רעילות לא צפויות או אלרגניים ולהפרעות תזונתיות.
אין הסכמה מדעית שיבולים מהונדסים גנטית הם בטוחים. בעיקר כאשר אנו לוקחים בחשבון את הקהילה המדעית העצמאית אשר לא קשורה לתעשיית המזון המהונדס. מחקרים טוקסיקולוגים בחיות מעבדה ובחיות משק חשפו השפעות מזיקות ובלתי צפויות מאכילה של מזון מהונדס, חלקם כבר נמצאים בחנויות לשימוש בני אדם ולהאכלת חיות משק. מבין התופעות הבולטות ביותר הם הפרעות בתפקוד הכבד והכליות.
רבים ממחקרים אלה, כולל כמה שנערכו ע"י תעשיית המזון המהונדס ואחרים שהוסמכו ע"י האיחוד האירופאי טוענים באופן מטעה ע"י תומכי המזון המהונדס, שיבולים מהונדסים גנטית הם בטוחים בעוד שלמעשה הם מראים השפעות מזיקות. בחלק מהמקרים מצדדי היבול המהונדס הודו שנמצאו הבדלים משמעותיים בתנאי מעבדה במזון זה אבל דחו אותם כ-"לא רלוונטיים מבחינה ביולוגית". עם זאת הגדרות אלו הם חסרי משמעות מבחינה מדעית.
רוב מחקרי הזנת בעלי חיים ביבול מהונדס גנטית היו קצרים יחסית. בין חודש עד שלושה חודשים, הנקראים מבחינה טכנית מחקרים לטווח בינוני. מה שדרוש זה מחקרים לטווח ארוך ורב דורות כדי לראות אם הסימנים המדאיגים של רעילות אשר נצפו במחקרים לטווח בינוני מתפתחים למחלות רציניות. מחקרים ארוכי טווח אלו אינם נחוצים מחברות הביוטכנולוגיה ע"י רגולטורים ממשלתיים באף מקום עולם.
זאת וליקויים נוספים של משטר הפיקוח על יבולים מהונדסים ומזונות מהונדסים מראה על חולשת הרגולטורים בלהגן על הצרכנים מסכנות פוטנציאליות שטמונות בטכנולוגיה זו.
הרגולציה היא חלשה ביותר בארה"ב ולקויה ברוב העולם, כולל אירופה.
יבולים מהונדסים גנטית לא מילאו את הבטחותיהם ועל פי הראיה הנוכחית זה נראה לא סביר שהן יספקו פתרונות בר קיימא לבעיות העומדות בפני האנושות, כגון רעב ושינויי אקלים.
טענות שטכנולוגית המזון המהונדס יעזור להאכיל את העולם אינן אמינות לאור העובדה שטכנולוגית המזון המהונדס לא הגדילה את התשואה הפנימית של יבולים. בעוד שתשואות לגידולים עיקריים אכן גדלו בעשרות השנים האחרונות אך הן תוצאה של הכלאות ושיטות קונבנציונאליות ולא בזכות היבול המהונדס.
כמו כן, הרוב המכריע של יבולים מהונדסים מגודלים בקני מידה גדול במדינות עשירות, יבולים כגון סויה ותירס. כמה יבולים מהונדסים גם פותחו עבור חקלאים בקנה מידה קטן באפריקה כמו תפוחי אדמה מתוקים וזני קסאווה שנועדו להיות עמידים לווירוסים, אך אלה נכשלו כישלון חרוץ. בניגוד לכך, פרוייקטים שהשתמשו בשיטות גידול קונבנציונאליות הצליחו אף שעלותם הייתה מזערית מעלות הפרוייקטים של היבול המהונדס.
היבולים המהונדסים לא הפחיתו את השימוש בחומרי הדברה, אלא הגדילו אותו. במיוחד האימוץ הנרחב ביבולי "ראונדאפ" הוביל להסתמכות יתר של "קוטלי עשבים", מה שהוביל להתפשטות של עשבים עמידים. זה בתורו דרש מחקלאים לרסס עוד יותר "קוטלי עשבים" ותערובות כימיקליים בניסיון לשלוט בעשבים.
"ראונדאפ" הוא לא בטוח ולא שפיר. זה כבר נמצא כגורם למומים בחיות מעבדה. כרעיל לבני אדם גם במינונים נמוכים מאוד. גורם לפגיעה גנטית בבני אדם ובבעלי חיים. מחקרים אפידמיולוגיים מצאו קשר בין חשיפה ל-"ראונדאפ" ולמחלת הסרטן. לידות מוקדמות והפלות והתפתחות נוירולוגית פגומה בבני אדם. בנוסף יישומי "ראונדאפ" יכולים לגרום לעלייה במחלות צמחים כולל זיהום של פטריות טפיליות, פוזאריום, שמשפיעות רעה על התשואות, כמו כן מייצרת רעלנים שיכולים להיכנס לשרשרת המזון ושיכולים להשפיע על בריאות האדם וחיות המשק.
בגלל כישלון ה- "ראונדאפ" נגד עשבים עמידים, תעשיית הביוטכנולוגיה מפתחת יבולים שיוכלו לעמוד אל מול "קוטלי עשבים" רעילים אף יותר. יבולים אלה יובילו להסלמה מיידית בשימוש בקוטלי עשבים אלה.
נטען לעיתים קרובות שיבולים מהונדסים מפחיתים את הצורך בריסוסים כימיים כקוטלי חרקים. אך הפחתות אלו כאשר הן מתרחשות, הן ברוב המקרים זמניות בלבד. עמידות מופיעה בחרקים ומזיקים ואפילו כאשר מתגברים על המזיקים המקוריים, מופיעים מזיקים משניים. התפתחויות אלו מראות כי טכנולוגיית מזון מהונדס זה היא לא ברת קיימא. בנוסף לכך יבולים מהונדסים גנטית מכילים בתוך עצמם רעלנים שמשמשים כדוחי חרקים, אז אפילו שהם פועלים כמתוכנן הם לא פתרון אלא הם פשוט משנים את הדרך שבה משתמשים בחומרי הדברה.

תומכי המזון המהונדס טוענים לעיתים קרובות שיבולים אלה בטוחים בגלל שריסוסים דוחי חרקים שומשו בבטחה במשך עשורים, אבל רעלנים אלה שמקודדים בתוך המבנה הגנטי של יבולים אלה הוא שונה מאוד מריסוסים. הרעלנים שמקודדים במבנה הגנטי של היבולים לא תמיד "נשברים" במערכת העיכול ונמצאו כבעלי השפעה רעילה על חיות מעבדה וחיות שאכלו בשדה הפתוח מיבול זה.
תומכי המזון המהונדס זמן רב הבטיחו גידולים שיתאימו לתנאי סביבה קשים. אך גידול קונבנציונלי היה הרבה יותר מוצלח מטכנולוגיית המזון המהונדס בייצור יבול כזה.
נטען לעיתים קרובות שיבול מהונדס גנטית בתוספת ריסוסים עדיף בגלל שאין צורך לנכש את האדמה מעשבים שוטים. אך אימוץ שיטות אלה נמצאו כמגבירות את ההשפעה השלילית על הסביבה של גידולי סויה בגלל השימוש בקוטלי עשבים.
על פי הראיות שיש לנו כיום זה ברור שטכנולוגיית המזון המהונדס נכשלה לספק את הבטחותיה. טכנולוגיית המזון המהונדס הוא ביסודו לא בטוח ומציבה סיכונים מוכחים לבריאות בעלי החיים והאדם, כמו גם על הסביבה. הטענות ליתרונות של היבולים המהונדסים מוגזמות ביותר וטכנולוגיית המזון המהונדס הראה שאינו בר קיימא לטווח הארוך.
אין זה הכרחי לקחת את הסיכונים שמציבים יבולים מהונדסים כאשר גידול קונבנציונלי שנעזר ע"י השבחה של ברירה טבעית והכלאות ממשיכים בהצלחה להניב יבול בעלי תשואה רבה, עמידים מפני בצורת, עמידים בתנאי סביבה משתנים, עמידים מפני מחלות ומזיקים, וגם מזינים. גידול קונבנציונאלי, הגיוון הביולוגי של יבולים שפותחו ע"י חקלאים ברחבי העולם, ושיטות של חקלאות מודרנית הוכחו כשיטות אפקטיביות לענות על צרכי המזון הנוכחיים והעתידיים שלנו.
שיאכלו מנות קרב 644568
ראשית, אשמח לקרוא מחקר/מקור לכל מה שכתבת.

אבל מכל מה שאני קורא, אני מתקשה להבין למה אתה מתנגד.
האם אתה מתנגד רק לזרעים מהונדסים גנטית, או שמא אתה מתנגד גם לריסוס, או אולי לעוד דברים?

שאלה נוספת. לטענתך שהיבול שאינו מהונדס, מניב תשואה בכמות דומה ליבול המהונדס ועמיד יותר/בערך אותו דבר. למה שחקלאי יתעקש להשתמש ביבול מהונדס אם הוא יכול להפיק את אותה כמות מזרעים שאינם מהונדסים?
נראה לי (ותקן אותי אם אני טועה) שהזרעים המהונדסים קצת יותר יקרים.
שיאכלו מנות קרב 644576
הריסוסים מזיקים מאוד לגוף. אז תבדוק את הנושא לפני שאתה חושב סתם להתווכח. בגלל שמונסנטו תמיד פונה אל חקלאים בורים במדינות עולם שלילי שלא יודעים את ההשלכות של זרעים מהונדסים. כן הזרעים המהונדסים מאוד יקרים והם גם טובים לשימוש רק פעם אחת. כל שנה יש לקנות את הזרעים המהונדסים שוב וזה אומר שיש גם לקנות את הריסוסים המאוד יקרים של מונסנטו שבאים עם הזרעים המהונדסים. כך יוצא שכמות ההשקעה הכספית גדולה יותר מהרווח של החקלאי. החובות גדולים מהרווחים. בארה"ב מתגברים על כך על ידי סובסידיות ממשלתיות שניתנות לחקלאים.

גם הכלאות זה פוגם באיכות הירק

בגלל זה הכי טוב לקנות זרעי הרלום
heirloom

הידעת שהלחם שאתה אוכל הוא מחיטה מודרנית ממש לא בריאה ולא החיטה שהשתמשו במשך אלפי שנים?
לחיטה האמיתית קוראים חיטת אמר וניתן לקנות אותה באיטליה וארה"ב

לא ניתן להסביר על רגל אחת אם אתה מתעניין בנושא תצטרך להשקיע
שיאכלו מנות קרב 644579
"מדינות עולם שלילי" זה ארצות הברית?

(לתוכן התייחסנו כבר בדיון המקושר)
שיאכלו מנות קרב 644582
אני מנהל דיון, שואל ומתעניין. לא "סתם מתווכח".
אני חוזר לשאלות שלי.

1. למה שחקלאי יצטרך להסתמך על סיבסוד ממשלתי כדי לא לפשוט רגל, אם הוא יכול להשיג את אותן התוצאות בלי התוצרת של מונסנטו? הרי אמרת שבארה"ב אפשר להשיג את החיטה האמיתית.
2. אם לא ישתמשו בחומרי ריסוס, זה לא יפגע בתשואה? אם כן, מה הפתרון?
3. למה שלצרכן הממוצע יהיה אכפת מרמת הרעלים בחיטה או בתפוח? אם אינני טועה, תפוח רגיל/לחם רגיל שאנחנו קונים בחנות, רעיל פחות ממשקה קולה או חטיפי שוקולד‏1

____________

1 אני חוזר על הדוגמה הזו כי זה קלאסי. אבל יש עוד מוצרים רבים שהאדם המודרני צורך והם רעילים ומסוכנים יותר, אבל נוחים ומהנים.
שיאכלו מנות קרב 644586
התשובות שאני אענה לך רק יובילו אותך לשאלות נוספות מפני שאתה לא יודע איך המערכת עובדת לכן שמתי קישורים ליוטיוב כדי שתלמד.
לחקלאות האורגנית פתרונות משלה. מה גם שלכול מזיק בטבע יש גם אויב טבעי. וזה גם תורה שלמה ללמוד.

שיאכלו מנות קרב 644587
אני מעדיף ללמוד ממאמרים ודוחות ולא מסרטוני יוטיוב.
שיאכלו מנות קרב 644659
אביר, עזוב, מדובר במקרה אבוד. הקהילה כאן שרפה על הבחור הזה הרבה יותר מדי זמן ממה שראוי היה.
תחסוך לעצמך עוגמת נפש, תגיד לו שהוא צודק ושעכשיו הפסקת לאכול כל דבר שמקורו מהחי.
שיאכלו מנות קרב 644669
אני לא מפסיק לצרוך בשר או מוצרי עור. סולם הערכים שלי ברור:
1. אסור לפגוע בבני אדם אחרים.
2. מותר לפגוע בבעלי חיים לתועלתו והנאתו של האדם.
3. חובה לפגוע באויב כדי להצליח לשמור על אנושות שמקיימת את ערך מס' 1.
שיאכלו מנות קרב 644673
1. איך תמיכתך בעבדות משתלבת עם זה?
2. גם להרוג חתולים?
שיאכלו מנות קרב 644685
להנאתו? מותר להרוג בעלי חיים בשביל הכיף והספורט?
שיאכלו מנות קרב 644689
א. אכילת בשר, שימוש במוצרי עור ופרווה, ריסוס חרקים, מלכודות/רעל לעכברים/חולדות, רכיבה על סוסים, גני חיות - כל אלה נחשבים "להנאתו".
ב. ספורט הציד פופולארי ומוסדר בחוק במדינות רבות. ראה ציד [ויקיפדיה], וגם עונת הציד האחרונה בישראל.
שיאכלו מנות קרב 644692
אז בתור דוס, או אקס-דוס, או סמי-דוס, ובתור מי שמתגעגע לימי יהושע בן-נון, אתה אמור לדעת שלא בכדי ציד לא-כל-כך-כשר. יוצא מזה, שהצדים, אם הם שומרי כשרות, כביכול, הורגים להנאה בלבד, ואפילו לא משתמשים בבשר הציד. שזה, איך לאמר, נבָלה.
שיאכלו מנות קרב 644697
בשר ציד לא כשר כי בדרך כלל כדי ללכוד את החיה צריך להרוג אותה שלא באמצעות שחיטה. עם זאת, אב מלאכה ''צד'' מתוך ל''ט אבות המלאכה בשבת, היא לכלוא חיית בר במקום קטן שבו יהיה נוח לתפוס אותה. כך היהודים היו צדים צבאים לאכילה.
אבל לגבי שימוש בעורות ופרוות, לא צריך שחיטה.
ונכון שהפוסקים הסתייגו מציד לשם הספורט בגלל שזה לא בדיוק משביח את המידות, אבל מעיקר הדין זה מותר.
שיאכלו מנות קרב 644694
אכילת בשר במידה כן, ובלי כל הזבל הורמונים וחרא של תרנגולות שמאכילים אותם או סויה מזוהמת גנטית. שימוש במוצרי עור ופרווה אם אין אלטרנטיבה אחרת להתגונן מהקור. רכיבה על סוסים? סע למונגוליה. ספורט פופולרי היה גם בקוליסאום ברומא גם הוא היה מוסדר בחוק בכל השטח של האימפריה הרומית.
שיאכלו מנות קרב 644699
רוב אנשי העולם אוכלים בשר עם כל הזבל וההורמונים וגם סויה מזוהמת גנטית וגם (כפי שציינתי בתגובה אחרת) שוקולד ושאר מוצרים לא בריאים במיוחד.
אין הכרח ללבוש בגדי עור. ניתן להשתמש בכותנה או סיבים סינטטיים. אבל עדיין רוב אנשי העולם לא מתנגדים לשימוש במוצרי עור.
רכיבה על סוסים זה ספורט ופעילות פנאי חביבה ומקובלת בכל המדינות (או שאני טועה ויש מדינה אחת שלא?)
שיאכלו מנות קרב 644572
תגובה 628104 (ושאר הדיון שמסביבו)

עותק קודם: http://www.emetaheret.org.il/2014/01/08/%D7%9E%D7%97... (תגובה 3)

אין לי מושג אם זה המקור או שיש מקור קודם.
שיאכלו מנות קרב 644574
בלי קשר למקור הראשוני, אני רוצה לציין שהעתקה-הדבקה חוזרת של תגובה ישנה מהאייל כתגובה חדשה, מבלי לציין שכך היא, היא מנהג פגום.
_______
הטענה היא כמובן לדוד ולא אליך.
שיאכלו מנות קרב 644567
שיאכלו מנות קרב 644580
צפריר פה שם קישור של אפס אחד שהוא סוכן של תעשיית הביוטכנולוגיה דיסאינפורמטור ונוכל בשם ''שי פליישון'' שכל מטרתו שלא יסמנו על המוצרים שהם מהונדסים גנטית על מנת שהציבור לא ידע מה הוא קונה.
שיאכלו מנות קרב 644588
כדאי שתחליט אם הוא אפס (או אחד) או שמא נוכל ודיסאינפורמטור (שלילי).

בכל מקרה, הסטות אד-הומינם לא פוטרים אותך מהתייחסות לגופם של דברים. המשבר בהודו החל עוד לפני כניסת הזנים המהונדסים לשם. שיעורי ההתאבדות לא עלו (הם אולי ירדו במקצת).

מה דעתך על הנקודה הזו? אתה מוכן למצות את הדיון בה לפני שאתה סוטה לנקודות אחרות?
שיאכלו מנות קרב 644604
ומאיפה אתה יודע? מהשקרים של שי פליישון?

או שקראת דיסאינפורמציה באיזה אתר אחר?

שיעורי ההתאבדויות עלו מאוד בגלל הזנים המהונדסים

אין את זה ביוטיוב אז תורידו בטורנט

אבל אני יודע שאתם עצלנים אז לא תצפו בלאו הכי

שיאכלו מנות קרב 644608
בתשובה לשאלתך הראשונה:
יש שם גרף ברור. יש שם גם קישור למקורות מידע.
מה דעתך?
שיאכלו מנות קרב 644614
אני מכיר את הסיפור הרבה יותר ממקורות המידע הלא מהימנים האלה שבאים להגן על חברות הביוטכנולוגיה. תצפה בסרט אולי תבין קצת יותר.
שיאכלו מנות קרב 644623
חשבת פעם שאולי הרבה יותר קל להפיץ דיסאינפורמציה ביוטיוב מאשר במאמרים ודוחות?
שיאכלו מנות קרב 644616
הס*ת*ות
שיאכלו מנות קרב 644655
הוא קיוביט.
שיאכלו מנות קרב 644637
שלום. שמי שי פליישון
אני איני דיסאינפורמטור , אני מדבר רק על בסיס עובדות. אשמח לשוחח איתך לעומק על הנושא ועל כל שאלה המעניינת אותך בכך : s.fleishon@gmail.com
שיאכלו מנות קרב 644642
שי פליישון יספר לכם שהכל בטוח וטוב בהנדסה גנטית וזה סתם הפחדות ופניקה שנובעת מבורות... ההנדסה הגנטית תפטור את בעיית הרעב העולמי ועוד לוקשים ומיתוסים לאדם הלא בקי. מעניין שלמרות הלחץ העצום על אירופה ע"י ארה"ב בנושא, האירופאים עקשנים מאוד לא לאכול מזון מזוהם גנטית כנראה שהאירופאים מבולבלים ובורים וגם הרוסים וגם היפנים ועכשיו גם הסינים ועשרות מדינות בעולם. רק מדינות שנאנסו ע"י תאגיד מונסנטו וחברותיה וממשלת ארה"ב ממשיכים את הזיהום הגנטי הזה. מה שאנחנו צריכים זה אוכל אורגני ולא את הזבל המזוהם גנטית הזה

והכי טוב זה זרעי הרלום
heirloom

כנסו לאתר הזה כדי ללמוד על הנושא ולא ליפול בפח של הפרומוטרים

שיאכלו מנות קרב 644660
שיאכלו מנות קרב 644658
זה אותו דוד מהחיסונים?
אם כן, עזבו אותו לנפשו. שישאר עם החסה הלא מחוסנת שלו.
שיאכלו מנות קרב 644555
אתה מתכוון לתגובה 644515 שבה קישרת לסיכום קורס מהאוניברסיטה הפתוחה?

לפי מה שכתוב שם, הרבה מהממצאים שם מעידים על כך שחלק גדול (רוב?) מההבדלים נובעים מהשפעה סביבתית ולא ברור איך מבדילים בין השניים.

כמוכן, אותו "איש מקצוע" הוא/היא סטודנט/ית לשעבר בקורס.

(אני לא מתכוון להמשיך להתייחס לזה כאן. יש כבר דיון אחר).
שיאכלו מנות קרב 644557
התכוונתי לתגובה 644535 שבה ציטטתי מתוך דוח שנמצא אצלי במשרד. דוח שכתב אגרונום מומחה עם וותק של שנים רבות. לעניין חקלאות אורגנית/פרימיטיבית/מפותחת, אגרונום הוא איש מקצוע, מומחה גדול יותר ממני ומדוד.
שיאכלו מנות קרב 644501
לא.
לא קרניים, לא טלפיים, לא עור, לא שומן, לא עצמות, לא ג'לטין.
שיאכלו מנות קרב 644504
וזה מחזיר אותי לשאלה המקורית: בתור טבעונית, האם תפתחי מנת קרב, תאכלי את המנות הצמחוניות (תירס, אננס) ותזרקי את מנת החלבון (בין אם הוא טונה או בשר), או שכל מנת הקרב פסולה בעינייך (מכיוון שצריכה של מנת קרב גורמת לרכישת מנת קרב שלמה נוספת, כולל המנה העיקרית)?
שיאכלו מנות קרב 644526
1. אני לא טבעונית.
2. ככל הידוע לי, מנות קרב לא אוכלים לבד.
שיאכלו מנות קרב 644618
אני מבין שאת לא רוצה לענות על השאלה. הרי אם יש נגיד 4-5 טבעונים בגדוד, שכולו אוכל ארוחת צהריים "רגילה" (בשרית), והם רוצים מנת קרב, ברור שארבעתם יחלקו מנת קרב אחת (שאמורה להספיק ל5 חיילים), ולא כל אחד יקבל מנה נפרדת.
שיאכלו מנות קרב 644630
אז מה הבעיה?
שיאכלו מנות קרב 644635
נועה, אני לא חושב שס. ניסה להציב פה שאלה מעשית, כך שאין מה לחפש טריקים או פתרונות יצירתיים. את יכולה להבין מה השאלה העקרונית-תיאורטית שהוא שואל? גם לי זו נראית שאלה נחמדה. אבל, ס., ברור לך שלצמחונים שונים יהיו תשובות שונות, לא? ואפילו את הנימוקים לתשובות השונות קל לנחש.
שיאכלו מנות קרב 644638
יש לנו בעיה קטנה: אני לא מאוד בקיאה בהרכבים של מנות קרב. כך שעל הסוגיה ההלכתית הזו, קצת חסר לי הידע לענות.

מכל מקום, בהנחה שאאל"ט מנת קרב מונה 1 קופסת בשר כלשהו או מה שמתיימר להיות בשר, וכך וכך קופסאות של מזון אחר, אני מתקשה לראות את הבעיה. האם היא - אם אוכל את השעועית, צה"ל יזמין ערכה חדשה? צה"ל מזמין בכל מקרה ערכה חדשה. צריכות להיות כך וכך ערכות של מנות קרב בימ"חים, וכך וכך ביחידות, בין אם כדורי הבשר נאכלים או בין אם לאו.
שיאכלו מנות קרב 644640
להבנתי, אפשר לנסח את השאלה כך: נניח שמנת קרב מכילה כל מה שטבעוני צריך, ובנוסף יש בה גם בשר. ברור שפתיחה של מנה כזו גורמת לסבל לבעלי חיים, בין אם נאכל הבשר ובין אם לא. האם חובה על צה"ל לכבד את בקשת הטבעוני למנת קרב שאינה כוללת בשר?
שיאכלו מנות קרב 644641
לי זה נראה כמו קושי לוגיסטי שאין הצבא יכול לעמוד בו.
שיאכלו מנות קרב 644646
באימונים שהייתי, בתותחנים, קופסאות שימורים סגורות נאספו והוחזרו לזיכוי וכנראה נארזו מחדש.
שיאכלו מנות קרב 644701
זו שאלה מעניינת, אבל מעניינת גם וריאציה שלה: באותה הנחה, מה דעתה או הרגשתה של נועה על פתיחת המנה ואכילת החלק הטבעוני שבה.
שיאכלו מנות קרב 644702
נועה לא טבעונית, לא מיסיונרית‏1, ולא מאוד חובבת התפלפלויות תלמודיות שקשורות לצמחו-טבעונות.

____
אם כי, כבר בדיון קדמוני, אי-שם בפרהיסטוריה של דיוני האייל מהעשור הקודם, הבעתי את דעתי ששומרי-כשרות וצמחו-טבעוניים נכנסים אצלי לאותו הסל.

1 אני נשואה לקרניבור, ומגדלת ילדה שעוד לא נחשפה לעוולות תעשיית הבשר, והמזון האהוב עליה זה גבינה. ופסטה.
שיאכלו מנות קרב 644704
אני חושב שזו נועה היפותטית. ירדן חובב התפלפלויות צמחו-טבעוניות עוד מ-‏99'.
דווקא הדילמה שלעיל נראית לי מעשית למדי. נתקלתי בוריאציות שלה בעצמי.
שיאכלו מנות קרב 644705
שלא לדבר על 77'. ירדן, השתפרת ושיפרת לאין ערוך מאז, כה לחי.
שיאכלו מנות קרב 644709
הוא חיבב אותן עוד באירופה. בעוני מרוד.
? 644781
? 644783
ברצינות? אני מודה שאת 77' גם אני לא כל כך זכרתי, אבל 99' הוא מיסודות האייל.
? 644785
אה, לא שמתי לב אף פעם ששנת הלידה של הדיון היא גם המספר שלו.
שיאכלו מנות קרב 644706
ובכל זאת, מה את, את עצמך? מבלי להתייחס כרגע לשומרי-כשרות וצמחו-טבעוניים - יש לך איזו הגדרה אישית? לא, זה לא בדיוק כדי לדחוף את האף (טוב, נו, האמת היא שקצת). עד עכשיו פחות או יותר חשבתי שאת איכשהו שייכת לאחת הקבוצות האלה. כיום כבר כמעט לא קורה לי שפרטים מהביוגרפיה של אייל/איילה מפתיעים אותי - והנה הצלחת :-] .
שיאכלו מנות קרב 644710
אני עצמי? צמחונית, בעלת הכרה שהטבעונים צודקים, ובכל זאת לא מצליחה לעבור לטבעונות.
שיאכלו מנות קרב 644708
מה, את מגדלת את הילדה שלי? לא יכול להיות.
שיאכלו מנות קרב 644521
ופה הקמום להזכיר את לבעית הנקניקיה הבריטית מול התקן האירופאי האחיד לנקניקיות.
שיאכלו מנות קרב 644624
The average British sausage consists of 32.5% fat, 6.5% rind, 20% water, 10% rusk, 5% seasoning, preservative and colouring and only 26% meat, which is mostly gristle, head meat, other offcuts, and mechanically-recovered meat steamed off the carcasses.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים