645069
כשהמזרחיים יהיו ברמה של האשכנזים...

אז יהיה טוב יותר....בינתיים תרבות הבאבא סאלי ואיציק קלה שולטת בקרב המזרחיים....אז נכון גם המזרחיים עשו כברת דרך ארוכה...והמון מהם השתלבו באקדמיה ובחוגי ''טאבו'' שנחשבו לאשכנזיים...ובאותה נשימה, אני רוצה להוסיף שהייתה תקופה ארוכה שבה דווקא המזרחיים. הם אלו שבלבלו את המוח על החום המזרחי לעומת הקור האשכנזי וכמה האוכל שלהם טעים..ולא אחת ציינו שהם נעלים. אז זהו...שלא...אבל ממש לא... אני גאה במי שאני ובתרבות שלי...אני גאה בזה שאני לא מארגן ערבי קריוקי בפול ווליום ומזייף לצלילי שיריו של אייל גולן עד הלילה, גאה בזה שהורי דרשו ממני ללמוד לנגן על פסנתר ולא לתופף על דרבוקה כמו נעל בית, ששלחו אותי ללימודים גבוהים,שהתעניינו מי חבריי ומה ההשפעה שלהם עליי ועוד ועוד ועוד...בקיצור קודם תכבדו את עצמכם,תדאגו לעתיד שלכם,תפסיקו להתנהג כמו ערבים ותראו שהקיפוח נעלם...שוואלה תוכלו להמדד על סמך היכולות שלכם ולא הבכי המקופח והלעוס מאוס הזה. מצפה לכם עוד דרך ארוכה ואולי תצליחו גם. נכון לעכשיו המצב רע....וגם הפידבק מהחברה הוא שלילי...נמאס מכל זה...נמאס לשמוע על המעברות...והאשכנזיות הרעה...נמאס...והסרט שלכם די נגמר...מי שחושב שהתגובה הזאת גזענית מוזמן ללכת לחפש את חבריו ברמלה.
645072
צריך לזכור שגם אשכנזים עברו במעברות, והשכבה המבוססת יותר היא פשוט השכבה הוותיקה יותר. אלה שבאו כמעט בלי כלום למעברות‏1 לא יכולים להשוות את עצמם לאלה שכבר גרו בארץ עשרות שנים וצברו רכוש וקשרים.

__________

1 ועליהן ועל עיירות הפיתוח אין מה להתלונן. מדינת ישראל עשתה מאמצים רבים לעכל הגירה באחוזים שלא נראו כמוהם. אי אפשר לשכן כמויות כאלה של מהגרים במרכז העיר, שם כבר גרים אנשים והבניינים מאוכלסים.
הדגמה מצויינת 645085
למערכת - אנא אל תמחקו את התגובה המגעילה של עבי רון. היא מאוד רלוונטית לדיון הזה. יש הרבה אנשים כמוהו בארץ, וחלקם, גם אם הם לא מתבטאים בבוטות כמוהו, הם חלק אינטגרלי ממערכת החינוך שמתיימרת לסווג את הילדים לפי עתידם המקצועי, לכוון, לעודד, לשכנע, או סתם להחליט עבורם מה טוב בשבילם. האם מערכת שכזאת יכולה להתעלם ממיקום הילד בסולם ה"אשכנזיות - מזרחיות" ובאמת לאמוד את טובתו וסיכוייו האקדמאים?
הדגמה מצויינת 645089
קשה לי להאמין שעבי רון אמיתי, יש לי הרגשה שזו איזושהי פרודיה חובבנית.
הדגמה מצויינת 645090
אולי. אבל בכל זאת יש כמה עבי רונים אמיתיים לגמרי במערכת החינוך, ובשאר המדינה.
אני אליטה חדשה 645162
מדינה בהפרעה רצינית ביותר כאילו המושג "ערסים ופרחות " יש רק בישראל.זבל לבן (באנגלית: White Trash) הוא כינוי גנאי ללבנים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, בעיקר ממדינות הדרום של ארצות הברית (בעיקר ממדינות באזור דרום-מזרח ארה״ב דוגמת ג׳ורג׳יה, מיסיסיפי, אלבמה, לואיזיאנה, ארקנסו ואוקלהומה). השימוש בכינוי נחשב לא תקין פוליטית, אך בשנים האחרונות הוא נחשב פחות בוטה מבעבר, ורבים ממושאי הכינוי מכנים כך את עצמם. כינוי מקביל הינו ״Redneck״ (צוואר אדום), המרמז על עבודתם בשדות של בני המעמדות הנמוכים הלבנים, שנשרפים בשמש הדרום הקופחת.
המכונים "זבל לבן" מאופיינים כגסי רוח, בעלי מוסר ירוד וחסרי תרבות והשכלה, הנוהגים לקלל, לעשן, להשתכר, להמר ולהתנהג בצורה קולנית ומופגנת. מבחינה כלכלית, הסטיגמה המאפיינת את ה"זבל הלבן" היא משפחה מרובת ילדים המתגוררת בדירה במצב רעוע או בקרוון, בעלת חצר מלאת גרוטאות, אך בעלת מנוי לחבילה היקרה ביותר לטלוויזיה בכבלים. כמו כן, למכונים ״זבל לבן״ נהוג ליחס גם פטריוטיזם, מצ׳ואיזם, הומופוביה, גזענות וחיבה לנשק וציד.
השימוש בכינוי מקובל בעיקר אצל לבנים ממעמד נמוך, שרוצים להבדיל עצמם מלבנים ממעמד נמוך משלהם. עם זאת, לפי מילון אוקספורד, הכינוי נולד כבר בשנות ה-‏30 של המאה ה-‏19 אצל עבדים שחורים בדרום שכינו כך את הלבנים העניים שעבדו לצדם בשדות.
אני אליטה חדשה 645190
יש Rednecks שנושאים את הכינוי בגאווה. ככל הידוע לי, אף אחד לא מתגאה בהיותו White Trash.
הדגמה מצויינת 645530
ליוסי - תוכל לפרט מה לא נכון בתגובה של עבי רון, מעבר לחוסר הנחת שלך עם סגנונו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים