ציפי לבני הוכיחה שהיא פוליטיקאית משובחת 647423
אני כידוע לא מעריך את תכונותיה הטרומיות או את תבונתה המדינית של לבני, אבל אני חייב להוריד בפניה את הכובע. ב"דיל" שרקחה עם בוז'י היא הוכיחה שהיא פוליטיקאית ערמומית, מנוסה ומשובחת. היא הצליחה למקסם את הכלום תמיכה שיש לה בציבור, ואת נדוניית 3 הח"כים שהיא מביאה עימה לעבודה, למעמד של שותפה (כמעט) שווה לראש מפלגת האופוזיציה הראשית, הווה אומר האלטרנטיבה לשלטון.
רק להשוות עם מה שקיבל ליברמן מביבי, על 11 מנדטים (כשביבי הביא 12), בבחירות הקודמות.
ימים יגידו אם הגמביט הזה של בוז'י ישתלם לו. אני רק מקווה שהוא לא יצר תקדים לא בריא במערכת הפוליטית שלנו.
ציפי לבני הוכיחה שהיא פוליטיקאית משובחת 647428
ליבני מספקת להרצוג את תדמית ה"מרכז" כאשר הוא סובל מכך שיש לו תדמית "שמאל" (האמת שגם היא "שמאל" עכשיו אבל יש לה קצת תדמית "ימנית מתונה").

כמו כן ליבני מספקת להרצוג את תדמית ה"יושר" שהוא איבד בגלל "זכות השתיקה" שלו בעניין גניבת כספים של עמותות ברק בבחירות 1999. הרצוג גם דמות פוליטית אפורה שבקושי הופיע בציבור, בעוד ליבני זכתה לחשיפה.

בלי חבירה לליבני או מישהו דומה, הרצוג היה מקבל בין 10 ל- 15 מנדטים. במקרה כזה היה נשאר באופוזיציה או שותף זוטר בממשלת מרכז-ימין, לא עתיד מזהיר מבחינתו.
ציפי לבני הוכיחה שהיא פוליטיקאית משובחת 647516
ללבני? לזו שרצה בבחירות האחרונות על הטיקט של "משא ומתן" יחד עם חמיצנע ופרץ יש תדמית של מרכז? דווקא לבוז'י אין בעיית "שמאלנות" כמו לציפי. יש לו בעיית תדמית נכלולית, ש"מיסיס קלין" יכולה לפתור לו. על זה לא נותנים רוטציה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים