אני בעד הקיצוניים 647531
"הבחירה האמיתית היא בין "הימין הקיצוני" בלי בצלם ובג"ץ, וה"שמאל הקיצוני" עם בגאז' זכויות מלא לכל; בין חזית לאומנית־דתית לגאולת דם, לבין חזית יהודית־ערבית לגאולת עם ועוד עם; בין סיפוח שלא נופל רחוק מהקץ, לתפוח שלא נפל רחוק מהעץ שהרצל נטע כאן."

יוסי שריד עושה סדר בבלאגן.
אני בעד הקיצוניים 647540
"בלי בגץ ובלי בצלם" היא של הימין הקיצוני?! מילא לעצמכם,אין לכם כבוד אפילו למשיחים שלכם
אני בעד הקיצוניים 647554
בניגוד לימין, למחנה השמאל אין מלכים ומשיחים שאותם הוא מעריץ בצורה עיוורת אלא יכולת הערכה של מנהיגים כערכם. רבין היה פרגמטיסט שהבין היטב את האינטרס הישראלי וחתר ליישומו. אין זה אומר שצריך לקבל כל מילה מדבריו כתורה מסיני. האמירה שלו על בלי בג''ץ ובלי בצלם מורה על תפיסתו ה(א-)דמוקרטית שאותה כמובן שאין לקבל.
אני בעד הקיצוניים 647556
''לשמאל אין מלכים ומשיחים'' ובגלל זה הילדים שלי צריכים לקבל שטיפת מוח בבית הספר על ''מורשת רבין'' בכל נובמבר.
אני בעד הקיצוניים 647559
זה לא בא ממחנה השמאל. זה בא מהחינוך הממלכתי.
אני בעד הקיצוניים 647564
מי שהכניסו את פולחן "מורשת רבין" למשרד החינוך היו שרי החינוך אמנון רובינשטיין ויוסי שריד ממרצ, והגדילה לעשות יולי תמיר מהעבודה. מרצ והעבודה לא בשמאל לשיטתך?
אני בעד הקיצוניים 647572
עד כמה שאני מבין את ארז, לפחות העבודה היא בוודאות לא שמאל אמיתי, אולי מרכז. ואני לא אומר את זה בציניות, ככה אני מבין את העמדה שלו.
אני בעד הקיצוניים 647653
ניחא,למה הצמידו את הציטוט ל"ימין"?
אני בעד הקיצוניים 647664
כמו שאני מסביר לבתי בת הארבע - ימין ושמאל הם מושגים יחסיים, הם תלויים בהיכן אתה עומד ולאן אתה מסתכל.
אני בעד הקיצוניים 647716
אני מבין,אני שואל,לשיטתם/ך,הוא ימין או שמאל או מרכז?
אני בעד הקיצוניים 647730
תגובה 647720 עונה על השאלה שלך‏1.

1 באשר לשיטתם, אני פה במעמד הפרשן.
אני בעד הקיצוניים 647737
אתה חושב שהיא עונה לשאלה שלי?
אני בעד הקיצוניים 647740
כן.
אני בעד הקיצוניים 647674
כי הימין הוא זה שהיה רוצה לנהל את המדינה ללא בג''ץ וללא בצלם.
אני בעד הקיצוניים 647717
אתה גם קורא וגם כותב?!
כתבת שרבין הוא איש מרכז פרגמטי. והימין רוצה. את את מה שאתה מגדיר כמרכז.
אני בעד הקיצוניים 647720
השאלה שלך היתה על הימין ולכן עניתי על הימין שבמקרה זה ובמקרים אחרים רבין והדומים לו אוחזים בהשקפות זהות.
מה קורה לעולם 647736
שאלתי אם רבין הוא איש ימין.
אז אתה אומר שרבין היה ''מרכז-פרגמטי'' עם ''השקפות של ימין'',בסדר,הגיוני.
מה קורה לעולם 647746
קשה לך להבין דברים שהם טריביאלים.
זה טריביאלי שאיש מרכז יחזיק בתוך סט הדעות שלו, מספר דעות ועמדות שחופפות לדעות ועמדות המקובלות בקרב הימין.
רבין זרק את המשפט ״בלי בג״ץ ובלי בצלם״. המשפט הזה הוא משפט עם אופי של ימין (אפילו קיצוני) מובהק. איך העיסוק בכך שרבין הוא איש ימין/שמאל/מרכז בכלל רלבנטי לעניין?

למה הדבר דומה? מישהו אומר על ציטוט מסוים שהוא דבר חוכמה. אדם אחר טוען שזה לא יכול להיות דבר חוכמה משום שהדובר ידוע כאידיוט (ומפרט את קורות חייו של האיש), ומתעלם מתוכן הציטוט.
מה קורה לעולם 647751
מז"א מה זה רלוונטי? זאת הייתה השאלה.
אז עמדה בנושא הכי מרכזי (בלי מתחרים) בחברה הישראלית =לעוד דעה בנושא כלשהו אקראי.
אוקי,אני אלך איתך ועם ההגיון הפתלתל שלך-פיגלין נחשב אצלך לימין?
מה קורה לעולם 647775
אתה לא קוהרנטי וההגיון שלי לא פתלתל. אתה סובל מהבנת הנקרא.
אני בעד הקיצוניים 647578
אתה צודק אבל הלימוד על רבין הוא כמו הלימוד על בן-גוריון ובגין - פולחן ממלכתי של ''אישי מופת'' שבמקרה זה הוכנס לתוכנית הלימודים ע''י אנשי שמאל.
אני בעד הקיצוניים 648885
אברהם בורג מסביר שגם ביילין אינו איש שמאל.
מה דעתך?
אני בעד הקיצוניים 648888
אה, אברום... איש יקר. אני לא מתכוון לשאול כיצד קרה שהאיש שחלומו - שאותו הגשים - היה לעמוד בראש המוסדות הציוניים, גילה פתאום שהציונות היתה מין פיגום שכמה שנים לאחר קום המדינה היה צריך לפרק אותו. מסקרן אותי רק האם לאור ההתגלות הזו וכצעד סמלי של מימוש השקפותיו החדשות, הוא כבר מוכן לוותר על הג'יפ-לכל-החיים מהסוכנות היהודית, או שמא הציונות ראויה לפירוק אבל ההטבות שהיא מעניקה אינן כאלה.
אני בעד הקיצוניים 648906
עניין שכיח בשמאל. להגדיר שמאל כ"ממני ושמאלה".

_________________
קורה גם בימין, מדי פעם.
אני בעד הקיצוניים 648944
לא יכולתי לנסח את הדברים טוב יותר מאברהם בורג. ביילין הוא איש יקר שדבק בהסדר מדיני בתקופה שכמעט כולם חשבו שהוא בלתי אפשרי ובכך מגיע לו כל הכבוד והיקר אלא שדבקותו בדת המקובלת על רוב הציבור עושה אותו שותף לגישה והמדיניות הלאומנית והגזענית הנובעים מאותה דת. הציונות היא תנועה לאומית בעלת חשיבות היסטורית לזמנה - סוף המאה ה19 עד אמצע המאה ה20. לאחר שקמה מדינת ישראל הסתיים תפקידה ההיסטורי והיא קיימת אך ורק ברטוריקה ובתפיסת העולם הישראלים הנובעים משטיפת מוח חינוכית והבנה היסטורית לקויה. בתחילה נעשה השימוש בביטוי 'ציונות' בצורה נאיבית כהגדרה לאהבת הארץ. כיום הוא משומש כשם קוד לגישה יהודו-צנטרית מתבדלת ושונאת זרים, בדיוק מה שהציונות ההיסטורית יצאה כנגדו. הקולוניליזם המתנחלי הוא פרי ביאושים של אותה תפיסת עולם שלא עברה רביזיה ונותרה מאובנת גם אם הוא הוסיף לה תפיסת עולם משיחית-דתית שלא היתה לה. בגילויים בנאליים יותר היא מתגלמת באמירות השטחיות והנבובות של יאיר לפיד המטיף מוסר כנגד כל מחאה אמיתית בכל נושא שהוא (גם אם הוא מיטיב לנצל מחאה כזו למען מומנטום פוליטי אישי). כל ביקורת על התפיסה הרווחת היא בגדר כפירה בעיקר בקרב שומרי הטוהר של הדת (ע"ע בן כספית, בן-דרור ימיני). צודק אברהם בורג כשהוא אומר ש"מדינה יהודית ודמוקרטית" היא סיסמא מסוכנת המשרתת את הלאומנים. יחד עם זאת, אני לא מרחיק לכת עד להליכה לחד"ש כמוהו (עם כל הכבוד לדב חנין ותמר גוז'נסקי) אלא נשאר במרצ.
אני בעד הקיצוניים 648951
ישנה עדיין ציונות במובן המקורי של יישוב ופיתוח הנגב והגליל. השיח המשיחי-מתנחלי אכן מנסה לנכס את המושג "ציונות" בה בשעה שהוא אוחז בערכים הסותרים לחלוטין את חוזי ועושי הציונות בקום המדינה ולכן אולי יש תחושה של שקר כשמקשיבים לדובריהם.
כאשר אתה מדבר בשם אתוס מסוים ובמקביל אתה אומר ועושה דברים שהיו גורמים לציונים המקוריים שיצרו במעשיהם את אותו האתוס להתהפך בקברם, המושגים "מגלגלי עיניים" ו"צביעות" ממהרים להופיע.
קצת כמו להעניק לאורית סטרוק תואר של מגינת זכויות אדם, אותה הבדיחה, אותה הצביעות.
חבל שאנחנו ממנים את ההזיות של מיעוט בטל ופוגעים בתושבי הנגב והגליל, כמו - רק לאחרונה - העברת 40 מיליון שקלים לאלעד ובאותו הזמן, בלי להתבייש, הוצאת חיילי צה"ל מאבטחת תושבי עוטף עזה ומאזורי המנהרות של החמאס כי "אין תקציב".
אותה צביעות, אותו חוסר ערכים ופגיעה כלכלית ובנפש של מוקדי הציונות המקורית ובכלל האזרחים.
הסהרוריים שולטים בתקציבים וכך אנו הולכים מחיל אל חיל. מעולם לא היה כאן טוב יותר להיות אזרח.
אני בעד הקיצוניים 648953
יישוב הנגב? מי הולך היום לגור במידבר? גם בימי בן-גוריון ה"נוער" כפי שקרא לו לא נענה לקריאתו. מרבית הישובים בנגב הם עיירות פיתוח ומושבים של עולים בני עדות המיזרח שהופנו לשם למען פיזור ההתישבות.
יישוב הגליל? את מדברת על יהוד הגליל? שם הקוד לנישול האוכלוסיה הערבית המקומית כמו למשל באדמות בירעם ואיקרית? זה חלק מאותו דבר שכתבתי כנגדו.
הגישה של סיפוח זוחל לא התחילה מהחרד"לים או מגוש אמונים אלא מממשלות של תנועת העבודה ומבני התנועה עצמה שתפיסתם היתה שבויה במנטליות של ימי המנדט ולא התבגרה לכדי תפיסה של מדינה ריבונית. הדתיים אמנם נטלו את המושכות לאחר מלחמת יום הכיפורים והשתלטו על יישום התפיסה אבל כאמור היא נטועה בגישה הציונית הקולוניליסטית עצמה (שהיתה הכרחית לשעתה) ולא חורגת ממנה אלא ברטוריקה המשיחיסטית שהתפתחה בה.
אני בעד הקיצוניים 648957
התכוונתי לפיתוח במובן של תעסוקה והקצאת תקציבים. בעיות של אבטלה והשלכותיה ותוחלת חיים קצרה (ב6-8 שנים לעומת תושבי המרכז) ממוקדות באזורים הללו.
ברור שהשתלטות על אדמות של ערבים היא עיוות גמור של המושג "ציונות" אבל לטעמי אתה הולך רחוק מדי. האם העשייה הציונית נגמרה? עבורי המוקד השתנה: אם בעבר המושג התייחס יותר לאדמות, הקמת ופיתוח ישובים הרי היום מדובר יותר באדם. ככל שנעשית עשייה לרווחת האדם בישראל (כולל רווחת המיעוטים) זו עשייה ציונית, למען האדם בציון.
אין בינינו מחלוקת לגבי העוול המוסרי שבסיפוח הזוחל אבל האדמה לא היתה היסוד היחיד במשנת הציונות. הציונות עסקה גם בתכנים של המדינה ולמרות שכעת החלק היהודי הופך לפונדמנטליסטי (ועלינו לנסות לעצור זאת) הרי יהודית ודמוקרטית, שתיהן חשובות לחזון הציוני, גם כיום.
אני בעד הקיצוניים 648954
"השיח המשיחי-מתנחלי אכן מנסה לנכס את המושג "ציונות" בה בשעה שהוא אוחז בערכים הסותרים לחלוטין את חוזי ועושי הציונות בקום המדינה"

אולי את מוכנה להרחיב, או להסביר בכמה מילים למה את מתכוונת?
אני בעד הקיצוניים 648958
אלוקים אדירים, מה יש להרחיב?

מטורללים שמאמינים באיזה סבא שמרחף בשמים ושפעם דיבר איתם והבטיח להם כל מיני הבטחות באיזה ספר פופולרי (הארי פוטר או משהו כזה), מנכסים לעצמם מושג חילוני לחלוטין שהיה חלק מאופנה / מגמה של התעורריות לאומיות באירופה (ראה ערך היסטוריה) ונותנים לו צביון דתי / משיחי / עבודת האליל יקוק, בהתעלם מכך שהציונות היתה לא פחות מאשר מרד ושבר מאוד לא קטן באורתודוקסיה/הדת היהודית.

הם עושים את זה תוך כדי הטענה שהם בכלל לא משהו חדש ושהציונות תמיד היתה דתית ביסודה (ושללא המרכיב הדתי היא כאילו ריקה מתוכן). חוטאים פעמים - גם מנכסים לעצמם אידיאולוגיה שנולדה ממניעים אחרים לחלוטין ומסט אמונות אחר לחלוטין מאלו שלהם וגם משכתבים את ההיסטוריה ומציגים זאת כאילו *הם הם* מיצגים את הציונות ה*אמיתית*.
אני בעד הקיצוניים 648959
משהו במנגינה של מאיה גרם לי לחשוב שהיא התכוונה ליותר מההבדל בין ערכים חילוניים ודתיים.
אני בעד הקיצוניים 648961
ההבדל הזה הוא הבסיס לטענת הניכוס כלפי המתנחלים. אם אתה אוחז בשם של אתוס אבל הבסיס הערכי שלך שונה לחלוטין ולפעמים הפוך מערכי האתוס כפי שהגו וחיו יוצריו, הרי אתה מנכס באופן שקרי וצבוע לצורך השגת מטרותיך שהן גאולה אמונית. קצת מצחיק שאת חוסר היושר הזה מפגינים אלו שחשים עליונות מוסרית ואף מדברים על כך מבלי להבין כיצד צביעות זו זועקת לעיני כל מי שאינו שותף לחזיונות השווא הדתיים.
אני בעד הקיצוניים 648973
הגזענות והשנאה שלך כלפי יהודים שחיים במולדתם, מזרחית לקו דמיוני, דומה לשנאה של יהודי גרמניה כלפי יהודי המזרח (ה''אוסט יודן''). זה לא עזר להם כשבאו הנאצים.
אני בעד הקיצוניים 648981
אתה מדבר שטויות.
אני בעד הקיצוניים 648960
''עשייה ציונית'' היא הכותרת המושמעת בידי המתנחלים באשר למעשיהם אולם הערך המרכזי והבסיסי שהוא היסוד האמיתי לעשייה זו הוא האמונה באל והאמונה העמוקה שהם ממשים את רצון האל ולכן פגיעה ב''גוי'' אינה מכשול כלשהו לעשייה זו. המוקד הוא גאולת ארץ ישראל כשליחות אמונית.
כל זה רחוק מאד מהציונות שעיקר העיקרים בה היה האדם ושהיתה תנועה חילונית במהותה וברוחה. עבודת האדמה לא היתה לשם שמים ולשם גאולה אלא להצלת היהודים כבני אדם וכעם וכן שילוב ערכים הומניסטיים בעשייה זו.
א.ד. גורדון לעומת הרב קוק. העוול היומיומי שהמתנחל מנחיל לשכנו הערבי פוגע בציונות, בערכיה וברוחה כפי שהגו אותה, לכן הניסיון להתעטף באתוס הזה הוא אחיזת עיניים וכלי להשגת יעדים אמוניים במקום מימוש ערכי הציונות. לכן זו צביעות אינטרסנטית ואינסטרומנטלית המקדשת ערכים אמוניים והמתחזה לציונות.
אני בעד הקיצוניים 648962
א.ד. גורדון מייצג את ההגשמה הציונית כפי שהתבצעה בפועל? אני הייתי בוחר בבן גוריון כמיצג את הציונות של תנועת העבודה.

כאשר מדובר בהנחלת עוול למי שעומד בדרכה של הציונות - אני לא מתכוון לשמש קטגורם של ישראל, יש כאן מי שיעשו זאת בחדווה - הדרך הפשוטה ביותר לברר לעצמך את העניין היא להתבונן באירועים ההיסטוריים עצמם. אולי נוח לך להתרפק על איזושהי אידאליזציה של תנועת העבודה וערכיה הציוניים, כך שיתאימו לצרכים מודרניים, ואולי אפילו לערכים פוסט ציוניים.
אני בעד הקיצוניים 648974
איזה "מתנחלים" מאמינים שהם "מממשים את רצון האל"? אביגדור ליברמן? דני דיין? רונן שובל?
נזכיר רק שהסכמי אוסלו עברו בעזרתה האדיבה של מפלגת ש"ס, כאשר הרב עובדיה יוסף אף פסק ש"מותר לתת לערבים שטחים מארץ ישראל תמורת שלום", אני בטוח שהוא ודרעי העבירו את הסכמי אוסלו כאשר "הערך המרכזי והבסיסי שהוא היסוד האמיתי לעשייה זו הוא האמונה באל והאמונה העמוקה שהם מממשים את רצון האל"
אני בעד הקיצוניים 648982
לא כל ימני (אפילו ימני אולטרה) שייך לציונות הדתית. אפילו לא כל ציוני שהוא גם דתי שייך לציונות הדתית. אבל יש תנועה כזאת. יש באמת אידיאולוגיה כזאת. זה שלא כל הימין שייך לה, זה לא רלבנטי לטענות כנגד הציונות הדתית.

האל של ש״ס הוא השקל. זו דוגמא ממש לא רלבנטית.
אני בעד הקיצוניים 648997
נעזוב רגע את ההכללה הגסה והגזענית שעושה מאיה בתגובה 648960, תראה לי אמירות של חברי כנסת מהציונות הדתית לפיהן "צריך לפגוע בגוי כי זה רצון האל"
אני בעד הקיצוניים 649009
הסתכל במעשים, אלו דוברים את הגזענות והמשיחיות בקול רם, ברור, ומתמשך. אמירות צבועות ומנכסות ערכים של אחרים והמנסות להכשיר את השרץ, קל למצוא, לכן, שוב, הסתכל במעשים.
אני בעד הקיצוניים 649011
העובדה שאת מפרשת אמירות לגיטימיות של חברי כנסת מהימין כאילו הן ''צבועות ומנכסות ערכים של אחרים'' מעידה עליך ולא עליהם.
אני בעד הקיצוניים 649015
אמירות לגיטימיות כמו "עשייה ציונית" שכבר הראנו כיצד הן מנוכסות לצורך יחסי ציבור והשגת יעדים והן סותרות את כוונת ומעשי הוגי ועושי הציונות?
מה לגיטימי בסירוס, עיוות ופגיעה באתוס מסוים תוך הצהרה שאתה מבטא אותו? זו בפירוש צביעות אינסטרומנטלית. כשקוראים לגנב, גנב, זה מעשה של ציון עובדה פשוטה ולא שום דבר אחר.
אני בעד הקיצוניים 649019
מה זאת אומרת "עשייה ציונית מנוכסת לצורך יחסי ציבור והשגת יעדים"?! טבעי ולגיטימי שפוליטקאי ינכס את עשייתו (=ידרוש קרדיט) לטובת השגת יעדיו (יעדיו של פוליטקאי הגון עם טובת הציבור כפי שבוחריו רואים זאת, יעדיו של פוליטיקאי מושחת הם טובתו האישית), ושידאג למנף זאת לטובת יחסי ציבור, שבעזרתם יוכל להשיג קולות בבחירות הבאות, כדי שיוכל להמשיך ולבצע את אותה עשייה ציונית מבורכת. הבוחר ישפוט האם הפוליטיקאי אכן זכאי לקרדיט על אותה עשייה ציונית.
היר היר! 650147
אני בעד הקיצוניים 650149
מהו "העוול היומיומי שמהתנחל מנחיל לשכנו"?! האם זה עצם קיומו?
אני בעד הקיצוניים 648970
"העברת 40 מיליון שקלים לאלעד" - את יודעת שהעיר אלעד לא נמצאת ביהודה ושומרון, גם על פי המפות של גדולי השמאל, נכון?
אני בעד הקיצוניים 649010
אוקיי. אלעד החרדית תועדפה.

<זו דוגמא טובה יותרhttp://www.inn.co.il/News/News.aspx/288933 >
אני בעד הקיצוניים 649044
כלומר לשיטתך, אם אני מבין נכון, יש ציבור שלם שבאופן גורף לא זכאי לתקציבים כי הוא:
1. לא גר במקום הנכון
2. לא מתלבש לטעמך (שחור מדי...)

אם, יחד עם הדרישה הנ"ל, היה מגיע גם פטור גורף מחובות עוד הייתי יכול להבין, אך מכיוון שזה לא המצב הרי שאת בעד אפליה גורפת של ציבור שלם.
ועוד אומרים שהימין חשוך...
אני בעד הקיצוניים 649105
ילד של מתנחל מקבל פי 3 תקציב מילד בפריפריה.
זן מדיניות ממשלתית מפלה היוצרת עוני ופערים בלתי נסבלים והנתמכת בידי חברי הכנסת המתנחלים ומדיניותו של ביבי. אם כבר אפליה, זו אפליה לרעה של מי שכבר חלש לטובת מדינת הרווחה המתנהלת בשטחים על חשבון כולנו. אינספור מיליונים המועברים בוועדות השונות על חשבון ערי הפיתוח בדרום ובצפון ועל חשבון כולנו בשירותים לאזרח.
אני בעד הקיצוניים 649118
ילד של פלצן תל אביבי מקבל פי 5 תקציב מילד בפריפריה.
זו מדיניות ממשלתית מפלה היוצרת עוני ופערים בלתי נסבלים והנתמכת בידי חברי הכנסת התל אביבים ומדיניותו של לפיד. אם כבר אפליה, זו אפליה לרעה של מי שכבר חלש לטובת מדינת הרווחה המתנהלת בתל אביב על חשבון כולנו. אינספור מיליונים המועברים בוועדות השונות על חשבון ערי הפיתוח בדרום ובצפון ועל חשבון כולנו בשירותים לאזרח.
אני בעד הקיצוניים 649122
תקציב ציבורי לעומת פרטי. נו באמת.
אני בעד הקיצוניים 649174
אני חייב להודות, בתור תושב אחד היישובים ביהודה ושומרון, שתמיד תהיתי איפה כל הכספים שמספרים לי שאני מקבל מתחבאים.
יותר מחצי מהמשכורת שלי הולכת למיסים, רק בשבוע שעבר סיימתי שירות מילואים, כשהילדים שלי עוד היו בגיל הרלוונטי - שילמתי אלפי שקלים על מעונות וגנים, וכיום אני משלם לא הרבה פחות על תיכונים ואולפנות, את הבית שלי קניתי בכסף מלא בלי שום מימון מהמדינה, כמו גם את הרכב של אשתי (שלי ליסינג...), שום חייל לא שומר על היישוב שלי, אלא אני מממן חברת שמירה כל חודש, ארנונה, מיסי ישוב, חשמל, גז, מים, משכנתא בלי עין הרע, כבישים באיכות בינונית מינוס (אגב - האם ידעת שיש כבישי אפרטהייד ביו"ש? את מוזמנת לצטט אותי. יש כבישים שהתנועה בהם מותרת לערבים בלבד. הפוך, אגב, לא קיים), אז כמו שיאיר אומר - איפה הכסף?
שתי ה"הטבות" היחידות שאני מכיר לתושבי יו"ש הן: מיגון הרכבים מפני אבנים, וסבסוד התחבורה הציבורית (כי לא רוצים שיסעו בטרמפים). אני חושב שכולנו קיבלנו תזכורת כואבת בזמן האחרון למה יש חשיבות ל"טובות ההנאה" האלה.
אז אולי באמת תוכלי לספר לי מה אני מפספס?
אני בעד הקיצוניים 649177
מצד אחד הצדק איתך‏1
מצד שני ראיתי פעם מקור, שאיני מוצא כרגע, ש(להבדיל ממך אישית) קרוב ל 50% ממשקי הבית היהודיים בשטחים מועסקים במגזר הציבורי (לעומת ממוצע כ 15% בכלל המדינה).

1 דו"ח מרכז אדווה על השקעה בבניית מבני תעשייה, מסחר ומבני ציבור לפי מחוז וקבוצת אוכלוסייה 2000-2009 ראה עמ' 21
אני בעד הקיצוניים 649184
מה לעשות, היהודים שגרים ביהודה ושומרון לא יכולים לעבוד בעמותות השטנה הממומנות ע"י האיחוד האירופאי, כמו מרכז אדוה האמור, והם נאלצים לעבוד בשביל ממשלת ישראל.
אני בעד הקיצוניים 649189
לא מכיר מקור כזה, אבל בהתחשב במספר הילדים הגבוה יחסית ביהודה ושומרון, ונובע מכך - המספר הגבוה של מוסדות החינוך הממשלתיים, אני בהחלט יכול לצפות אחוז גבוה יותר של מועסקים במגזר הציבורי.

למי שמתעניין במספרים: http://myesha.org.il/?CategoryID=251&ArticleID=5...
אני בעד הקיצוניים 650583
תוכלי לפרט מהם אותם דברים שהיו גורמים ל"ציונים המקוריים" להתהפך בקברם?
אני בעד הקיצוניים 650584
פרטתי בתגובה 648960

במהות מדובר בערכים סותרים המהווים את מימוש הציונות.

כאשר הערכים המנחים אותך הם אמוניים ומשיחיים שכדי לממשם עליך לפגוע בערכים החילוניים וההומניים שביקשו להנחיל כאן בעשייה הציונית, זו סתירה ערכית מהותית.

כאשר אתה מאמין בעליונות מובנית של האדם היהודי על שכנו הגוי ואמונה זו מצדיקה ומאפשרת לך פגיעה בגוי, זו סתירה מהותית.

הסתירה הזו תתבטא גם בעמדות שלך לפתרון בעיית שני העמים, לחלוקת משאבים, לקבלה כלשהי של רצון האחר בריבונות וכולי.

היום הסתירה הזו תתבטא בין השאר בכינוי "בוגדים" כלפי מי שאוחזים בתפיסה ציונית חילונית הדומה לזו של ראשית הציונות.

אתה יודע, רוב הציבור הישראלי באמת לא נחשף להיקף העוולה הישראלית כלפי הפלסטינים. רק כאשר אתה מתחיל לקרוא ולשמוע ולהעמיק בנתונים ועדויות וצילומים, התמונה היותר מלאה נחשפת ואתה מאבד את תירוץ אי הידיעה. יש אנשים, כמוני, שההיחשפות למידע הזה והקטנת הבורות לגבי העשייה הפוגעת הישראלית הרשמית והלא פורמלית, גורמת להם לתזוזה ולחיזוק העמדות שכן הן מבוססות על עובדות ולא רק על רגש.
אני בעד הקיצוניים 650616
את צריכה להכיר בחור בשם ארז,יש לי הרגשה שתסתדרו (עד שתגלו ששניכם משקרים כל הזמן)
אני בעד הקיצוניים 650638
בוקר טוב גם לך.
להאשים אחרים בשקר, כלומר שיש להם כוונה מודעת להטעות אחרים ולא שזו הדעה האותנטית שלהם, זו האשמה רצינית.
אני מבטיחה לך שזו דעתי הכנה. אשמח שתראה לי ולכולנו הוכחות לטענתך שזו אינה דעתי ושבכוונתי להטעות מישהו ושאני משקרת.
אם אין לך הוכחות כאלו, אנא הפסק להניח שזו אינה דעתי ושאני משקרת. תודה.
אתה יכול להניח שאני טועה ולהביא הוכחות לכך, אבל תפסיק להאשים האשמות שווא.
אני בעד הקיצוניים 650646
בוקר זך,זה קל,
"כאשר הערכים המנחים אותך הם אמוניים ומשיחיים שכדי לממשם עליך לפגוע בערכים החילוניים וההומניים שביקשו להנחיל כאן בעשייה הציונית, זו סתירה ערכית מהותית."
נתחיל בהכלת מושגים או טשטושם :מה זה ערך חילוני? כמו מה?
מה את חושבת שהערכים ה"אמוניים" אומרים ובמה הם סותרים את "ההומנים" או "החילונים"? מה זה "ערכים משיחיים"?
מה את חושבת שהכוונה במשיח?

"כאשר אתה מאמין בעליונות מובנית של האדם היהודי על שכנו הגוי ואמונה זו מצדיקה ומאפשרת לך פגיעה בגוי"
איזו תנועה מאמינה בזה? אני מבין ש"גאולת קרקעות","יהוד" וכו' נוגדים את התפיסה הציונית לדעתך?

"הסתירה הזו תתבטא גם בעמדות שלך לפתרון בעיית שני העמים, לחלוקת משאבים, לקבלה כלשהי של רצון האחר בריבונות וכולי."
אין סתירה. אין שני עמים. "המשאבים" שאת רוצה לחלק הם קרקעות המדינה שזה בטח ציוני וברוח הציונות.
"לקבל את הרצון"?? מה,אנחנו בסדנת ריקוד אינדיאני להסרת חסמים אנרגטים?! בעולם הפוליטי של המבוגרים "הרצון של האחר" הכוונה לחתרנות ובגידה.לאומנות ברברית ופירמיטיבית.
ויפה,שאדם כלכך מתקדם,אנין והומני כמוך תומך בלאומניות הזאת.
לרוב אנשי הימין אין אין שום בעיה עם הריבונות של ה"עם" המומצא הזה,בירדן.

"היום הסתירה הזו תתבטא בין השאר בכינוי "בוגדים" כלפי מי שאוחזים בתפיסה ציונית חילונית הדומה לזו של ראשית הציונות."
זה יהיה מצחיק,בואי תגדירי לי מהו "בוגד" לדעתך? את באמת רוצה לשלוף ציטוטים של ראשי הציונות ולראות מי מייצג אותם ומי בוגד במדינה,בערכיה,ובאבותיו?

"אתה יודע, רוב הציבור הישראלי באמת לא נחשף להיקף העוולה הישראלית כלפי הפלסטינים"
את יודעת ,אני גם יכול: "רוב הציבור הישראלי באמת לא נחשף להיקף התוכנית הפלסטינית לטיהור אתני של א"י כלפי היהודים".
את תביאי דוגמה לשלך ואני אביא שתיים לשלי+יראה לך שמדובר או בשקר או בהגזמה.(בהתעלם כמובן,שהברברים ברצחניותם יצרו את המצב הזה,אם יש מחיר אדם מוסרי צריך לדרוש שהפסיכופטים ישלמו על רצחניותם).

הן לא מבוססות על עובדות ולא על רגש,הן מבוססות על תפיסה שטחית של המוסר,אגואיסטיות,בורות ובטחון עצמי נמוך.(ועוד כל מיני הפרעות נפשיות-כמו הערצת אלימות,שנאה עצמית,פחד וכו').
אני בעד הקיצוניים 648952
לא נעים לי להגיד לך, אבל תמר גוז'נסקי מזמן אינה נמנית על הח"כים של חד"ש. היינו, התומך בחד"ש בגלל גוז'נסקי כמוהו כתומך בליכוד בגלל בגין או בעבודה בגלל בן-גוריון.

____________
מנגד, אזכיר לך שמרצ מפלגה ציונית.
אני בעד הקיצוניים 648955
מה את אומרת? ציינתי את גוז'נסקי כדי להראות שגם בעבר היו בחד"ש אנשים טובים.

כן, מרצ ציונית אבל מאבקיה למען זכויות אדם בהכרח גורמים לה להיעשות "פוסט ציונית" ולהישאר ציונית רק בהצהרה כי מי שנאבק למען זכויות אדם אינו יכול להפריד בין יהודים לשאינם יהודים.
אני בעד הקיצוניים 648965
1. כדי להדגים ח"כים מוצלחים בחד"ש אתה נאלץ ללכת שנים אחורה ולשלות את היהודים דווקא. זה אומר עליהם משהו?

2. מדוע אתה מעדיף לתמוך במפלגה גזענית-בהגדרה?
אני בעד הקיצוניים 648966
1. ייתכן. הח"כים הערבים הם לא להיט גדול אבל אם תבדוק את המצב במפלגות שמימין לעבודה תראה שהמצב הרבה יותר גרוע. על כל חנין זועבי תקבל מירי רגב אחת ואיילת שקד אחת, בנוסף לדנונים ואקוניסים, ליברמנים נחקרים במשטרה ומוקיוני לפיד לעשרותיהם ומעל כולם מנהיג משכמו ומטה, ראש ממשלה גרוע יותר מגולדה ומשמיר שזה ממש שיא גינס. היה שם ח"כ טוב אחד. לפני כמה זמן הוא עבר למישכן הנשיאות.

2. המצע והפעילות הפוליטית של מרצ הם אנטי-גזענים. הגדרתם העצמית כמפלגה ציונית היא בגדר אנכרוניזם נאיבי. ראוי להזכיר ששולמית אלוני היא זו שטבעה את הביטוי 'מדינת כל אזרחיה'.
אני בעד הקיצוניים 648971
1. ברור, לא חשדתי בך בימניות-יתר. האם לדעתך העובדה שכל חברי הכנסת הערבים של חד"ש גרועים כל כך היא מקרה גרידא, או קשורה לערביותם?

2. הסכמת עם בורג שביילין אינו שמאלני. האם חברי הכנסת הנוכחיים של מרצ נמצאים שמאלה לביילין? והאם אינך רואה פגם בתמיכה בגוף שמגדיר עצמו גזעני במוצהר (מעדיף יהודים) גם אם לא במעשה?
אני בעד הקיצוניים 648996
1. בקדנציה הקודמת שמעתי טענה מפי חד"שניקים, שחנין מוצלח כל כך בתור פרלמנטר בהשוואה לח"כים האחרים של חד"ש, משום שח"כים מסיעות אחרות, גם מנוגדות לגמרי לחד"ש, בוחרים בו כפרטנר להצעת חוקים חדשים, ומחברי הכנסת הערבים הם מתעלמים. ושחוק שחנין יציע יש לו סיכוי יותר טוב לעבור משום שיש לו שת"פ טוב עם ח"כים יהודים.
זה לא מסביר למה לברכה יש נוכחות מעטה מאוד במשכן ומעטה בועדות בהן הוא חבר, למה לאגבריה יש נוכחות מעטה במשכן, למה המזכ"ל של חד"ש תומך באסד, ולמה כמות ההצבעות של דב חנין שווה פחות-או-יותר לזו של 3 הח"כים האחרים במפלגה.
אני בעד הקיצוניים 649028
1. השאלה היא אם צריך לשוות את חברי הכנסת של חד"ש (והח"כים הערבים בכלל) ספיציפית לחנין, או שראוי להשוות אותם לח"כים יהודים בכלל. לצורך העניין, ח"כים שלא מכהנים בתפקיד (שרים או יושבי ראש ועדות). ההשוואה לחנין מוציאה את רוב הח"כים רע, בלי הבדלי דת.
אני בעד הקיצוניים 649037
הם יוצאים רע גם ביחס למירי רגב, משה פייגלין או אלעזר שטרן. ביחס לציפי לבני, למשל, שאני תוהה על מה בדיוק היא מקבלת את הכסף, הם יוצאים בסדר.
אני בעד הקיצוניים 649038
אל תחשדי בי באהדה ללבני, אבל שימי לב שלא נכון למדוד שרים בכלים המקובלים למדידת חברי כנסת (שגם הם פגומים, לפעמים).
אני בעד הקיצוניים 649039
הצדק אתך. ופרט זה נשמט באתר הכנסת הפתוחה שמשום מה מכתיר אותה כחברת כנסת בקואליציה. ומזכרוני.
אני בעד הקיצוניים 649049
הוא מכתיר אותה כך כי זה תוארה עכשיו :-)
הייתי אומר שאם שכחת שהיא היתה שרת המשפטים זה מעיד שהיא לא עשתה הרבה, אבל למען האמת נראה לי שמכל שרי הממשלה היא הצליחה להשפיע ביותר לטווח הרחוק (מזוז, ברון).
אני בעד הקיצוניים 649050
אה, קואליציה! אתמהה.
אני בעד הקיצוניים 649084
לא עשתה הרבה כשרת משפטים? היא פשוט הקדישה את כל זמנה למו"מ עם מכחיש השואה, הזניחה לחלוטין את תפקידה כשרת משפטים, ונתנה לגרוניס ולשפיצר להשתולל כאוות נפשם ולהחריב את השירות המשפטי שהמדינה אמורה לתת לאזרחיה.
נשאלת השאלה, אם עיקר עניינה במו"מ מול המשטר העבאסי, מדוע היא בכלל לקחה את התפקיד הזה על עצמה, ולא ביקשה להתמנות כ"שרת התהליך המדיני" במקום זאת.
אני בעד הקיצוניים 649099
נניח שהיא "הקדישה את כל זמנה למו"מ עם מכחיש השואה, הזניחה לחלוטין את תפקידה כשרת משפטים, ונתנה לגרוניס ולשפיצר להשתולל כאוות נפשם ולהחריב את השירות המשפטי שהמדינה אמורה לתת לאזרחיה". מדוע נתניהו גיבה אותה בזה?
אני בעד הקיצוניים 649101
לא רק שהוא גיבה אלא שהוא היה מחויב לזה עקב ההסכמים הקואליציונים וקווי היסוד של הממשלה.
אני בעד הקיצוניים 649102
למה הוא נתן לנאצים האיסלמיסטים את חברון?
אני בעד הקיצוניים 649103
לא יודע. אולי הוא שמאלני.
אני בעד הקיצוניים 649107
יפה,אתה כן יודע
אני בעד הקיצוניים 649121
גם התומכים שלו שמאלנים?
אני בעד הקיצוניים 649123
חלק,לחלק אין להם מושג,חלק מסיבות מסורתיות (אחרי שמפא''י אנסה אותם,הם לא מסוגלים נפשית להצביע משהו אחר),לחלק זה הרע במיעוטו,
וחלק מאמינים שזה היה שלב מעבר והוא כבר אחרי זה.
אני בעד הקיצוניים 649119
מה אני, הדובר של נתניהו? למה הוא גיבה את ה"מעמפס" של לפיד?
אני בעד הקיצוניים 649057
במשך רוב הקדנציה היא הייתה בקואליציה. בזמן שבו היא באופוזיציה הוא ממילא זמן שבו הכנסת בקושי פועלת.
אני בעד הקיצוניים 649064
סבורתני שהכנסת הפתוחה סופרת את כל הקדנציה הנוכחית. הגיוני שהואיל והיתה שרה, מיעטה לתפקד בכנסת. וזו עוד בעיה שנוצרת עקב ממשלה רחבה, פיצול משרדים, ריבוי שרים מיותרים, ריבוי סגני-שרים וריבוי שרים-בלי-תיק.
מעבר לעלות הכלכלית.
אני בעד הקיצוניים 649180
משום מה, לא אצל שוקי ולא בהצעות שהמפלגות מעלות (עד כמה שאני מכיר אותן) לא מוזכר החוק הנורבגי, שיחייב את השרים וסגניהם להתפטר מהכנסת. חבל.
אני בעד הקיצוניים 649225
חבל? אתה רוצה לפרנס 120 ח"כים ובנוסף שרים וסגני-שרים? ככה מפרנסים סה"כ 120 איש.
אני בעד הקיצוניים 649277
כן, אני רוצה. ההוצאה על שכרו של ח"כ עם עוזריו הפרלמנטריים קטנה בהרבה מהתועלת שהוא יכול להביא - אם הוא ממלא את תפקידו נאמנה. הפיקוח על הממשלה נפגע קשות מכך שכחמישית מחברי הכנסת הם שרים או סגני שרים. כך גם האפשרות של ח"כים בקואליציה ליזום חקיקה שאינה ממשלתית. אם יש צורך ב-‏120 ח"כים, אז כולם צריכים להיות ח"כים ולהקדיש לכך את מלוא זמנם. אם לא, עדיף פשוט להקטין את הפרלמנט.

אגב, אני מאמין שבמציאות כזו כמעט לא תמצאי סגני שרים. מי שיבחר להיות סגן שר ויתפטר מן הכנסת יידע שאם ראש הממשלה מפטר אותו (או אם המפלגה שלו עוזבת את הקואליציה) הוא מאבד את המאחז שלו בחיים הפוליטיים. אני מוכן להמר שדני דנון, למשל, מלכתחילה לא היה נכנס לתפקיד סגן שר בתנאים כאלה.
אני בעד הקיצוניים 649283
ובכן. להלכה, היה אפשר לסמוך על השכל הישר של נבחרינו, ובראשם ראש המפלגה שנבחר להרכיב קואליציה, שידע להבין שעדיפה ממשלה קטנה‏1.
בפועל...

אני מבינה את היתרונות בהצעה שלך. אם כי - אם כבר הזכרתי את ה"לפרנס", קח בחשבון שיותר ח"כים פירושו של דבר יותר אנשים לשלם להם פנסיית-ח"כ למשך שארית חייהם אם כיהנו כח"כים 2 קדנציות.

1 לבן גוריון זה היה ברור, ואפשר לקרוא ב"מדינת ישראל המחודשת" על מאמציו לשכנע את חברי המפלגות השונות להמעיט בתיקים. מפ"ם, הציונים הכלליים והמפלגה הפרוגרסיבית לא נכנסו לקואליציה עקב אי-הגעה-לעמק-השווה על מספר התיקים.
בסופו של דבר, היו 12 שרים בממשלה על 5 מפלגות, ו-‏17-18‏2 תיקים.
2 תיק המיעוטים בוטל באמצע.
אני בעד הקיצוניים 649286
לא ברור לי נושא הפנסיה. מבחינתי, ח''כ צריך להיות זכאי להפרשת מעסיק לפנסיה - אולי הפרשה בשעור כפול מהמקובל בעיסוקים אחרים בשתי הקדנציות הראשונות, כדי לפצות על נזק אפשרי לקריירה של ח''כ שכיהן רק זמן קצר. לא אמור להיות דבר כזה פנסיית-ח''כ לשארית ימיהם. אם וכאשר הם יגיעו לגיל פנסיה, יוכלו לקבל פנסיה ממה שצברו - ככל אדם אחר.
אני בעד הקיצוניים 649312
חיפשתי ופשפשתי על מנת להסביר את עניין הפנסיה, והנה התברר שרק ח"כים שנבחרו לפני 99' זכאים לפנסיה-לכל-החיים-אחרי-‏2-קדנציות.
אני בעד הקיצוניים 649284
אני חושב שפספסת את הפואנטה של החוק הנורווגי. לפי החוק הנורווגי, חבר ממשלה שהתפטר/פוטר מהממשלה חוזר לכנסת (וחבר הכנסת שנכנס במקומו יוצא מהכנסת).
אני בעד הקיצוניים 649287
זו גרסה ספציפית אחת. יש כל מיני אפשרויות. ראה כאן למשל:

אם אכן יוחלט להחיל את 'החוק הנורווגי' במדינת ישראל, ובאור חוסר היציבות המאפיין את הפוליטיקה הישראלית בשנים האחרונות ותכיפות התחלופה של הממשלות, תהיה חובה למצוא מענה לסוגיה כיצד ייושם 'החוק הנורווגי' במקרה ששר מתפטר מן הממשלה ומעוניין לחזור ולכהן בכנסת? האם יותר לו לעשות כן בכל מקרה? מה יעלה בגורלו של מי שהחליף אותו בכנסת? האם החוק יחול גם על סגני שרים? ומה עם ראש הממשלה? אילו חוקי יסוד יש לשנות כדי לכונן את חוק חבר כנסת מחליף? ומה בנוגע לממשלות מעבר? בצרפת למשל, חבר פרלמנט המתמנה לשר חייב להתפטר, ואין לו זכות שיבה לתפקידו הקודם. בהולנד, מי שמתמנה לרשות המבצעת מתפטר מהפרלמנט, אך הוא יכול לחזור בתנאים מסוימים מאוד. במידה ויעוגן החוק בישראל, מי שמתפטר מהממשלה ורוצה לחזור לכנסת צריך לזכות בהסכמתם של כל החברים הבאים אחריו ברשימת ההמתנה לכהונה בכנסת.
אני בעד הקיצוניים 649288
זה המצב בנורווגיה (ממנה יוצא השם ''החוק הנורווגי'') וזה המצב בכל ההצעות שעלו עד היום.
אני בעד הקיצוניים 649289
לא רק סגני שרים. גם שרים. אין להם אפשרות להתפטר. לא מפתיע שהתומך העיקרי של ההצעה הזו הוא ליברמן: מצידו שכל חברי סיעתו ימשיכו להיות תלויים בו.

חברי קואליציה לא צריכים ליזום חקיקה לא ממשלתית (ע"ע חוק הלאום).
אני בעד הקיצוניים 649340
למה הם לא צריכים? אם ח"כ מזהה נושא חשוב, אבל השר הרלבנטי לא תומך או האוצר לא רוצה לתקצב - למה שלא יפעל למענו? אם הוא יכול לגייס רוב בלי תמיכה קואליציונית, מה רע בזה? הציבור צריך לסבול רק כי הוא בקואליציה?
אני בעד הקיצוניים 649343
יש מעל שישים חברי קואליציה. יש קצת מעל לעשרים חברי ממשלה. לחברי הקואליציה יש בדרך כלל זיקה לחברי הממשלה. מעבר לכך, למנהיגי הקואליציה יש דרכי השפעה מעבר לצורך הפורמלי של שרים להצביע עם הממשלה. דווקא חוסר יכולת הגיוס של הקואליציה נראה לי הבעיה.

מעבר לכך, שרים בישראל אינם אנשי מקצוע. יש להם אחריות גם כחברי ממשלה: "הוועד המנהל" של המדינה. ציפי לבני לא הייתה רק שרת המשפטים אלא גם יו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה והשתמשה בעמדה הזו כדי לקדם את מדיניותה (מעבר למה שהייתי מצפה מפקיד ממונה). כך גם אורי אריאל כשר השיכון.
אני בעד הקיצוניים 649345
לא ברור לי מה קשורה אחריותם של שרים ליכולת של ח"כים לקדם נושא. בוא נניח שקיימת ממשלה שמה שמאחד את מרכיביה הוא הנושא המדיני. עכשיו, במפלגה אחת - נניח "ישראל ארצנו" - יש ח"כית אחת, נניח שקוראים לה מורלי כהן-אבושדיד. הח"כית הזו היא פעילה חרוצה למען זכויות הילד והיא רוצה לקדם חוק שיתן הטבות מסוימות לילדים ממשפחות מצוקה בפריפריה. אולי משרדי הרווחה והאוצר מתנגדים כי השרים בהם הם אנשי מפלגת "יש תמיד" והא לא רוצים לתת השג לישראל ארצנו. אולי שר הרווחה תומך אבל שר האוצר מתנגד, וביש תמיד יש תמיד רק בעל בית אחד. כך או אחרת, היא לא יכולה לקבל את תמיכתם. אם היא היתה באופוזיציה, אין שום בעיה: היא מעלה הצעת חוק פרטית ומנסה לקבל רוב. ואם היא בקואליציה... אז אסור לה? למה? כי יש לה זיקה לשר החוץ? מה הקשר של הקואליציה לזה? מה שמחבר את הקואליציה אינו השקפת עולם בנושאי רווחה, אלא גישה מדינית משותפת. אז כהן-אבושדיד לא יכולה לקדם דברים שהיא מאמינה שהם לתועלת הציבור אלא אם כן היא תצטרף למפלגה שהיא לא מסכימה עם דרכה המדינית?
אני בעד הקיצוניים 649346
אם היא הייתה באופוזיציה ממילא היה קשה לה למצוא 61 תומכים לחוק. אם היא בקואליציה אמור להיות לה קל יותר לגרום לחברי סיעתה ולסיעות אחרות בקואליציה לתמוך בהצעתה.

אם רכיבי הקואליציה השוני מסוכסכים בינם לבין עצמם, זו בעיה שצריך לפתור ולא לנסות לעקוף אותה בדרכים מוזרות (שוב, ר' חוק הלאום. אלא אם כן תטען שמטרת החוק הזה הייתה פירוק הקואליציה). אם משרד האוצר ומשרד הרווחה לא תומכים בהצעת חוק פרטית זה אולי גם בגלל התנגדות מהדרג המקצועי. ואם לא, יש לרכיבי קואליציה שונים דרכים שונות ללחוץ על רכיבי קואליציה אחרים.

אין לי התנגדות עקרונית לכך שחברי קואליציה יקדמו הצעות פרטיות. אני טוען שריבוי ההצעות הפרטיות הוא אינדיקציה לחולשת הקואליציה ושאין בכנסת בעיה של מחסור בהצעות חוק.
אני בעד הקיצוניים 649396
זו כבר טענה אחרת שאין לי בעיה איתה, אם כי אני סבור שריבוי הצעות החוק אינו תוצאה של חולשת הקואליציה אלא סימפטום של תופעה עמוקה יותר - שחולשת הקואליציה היא בעצמה סימפטום אחר שלה.
אני בעד הקיצוניים 649424
לאיזו תופעה עמוקה יותר שגורמת לריבוי הצעות חוק ולחולשת הקואליציה אתה מתכוון?
אני בעד הקיצוניים 649426
הפרסונליזציה של הפוליטיקה. הפוליטיקה היום היא פוליטיקה של אנשים ולא של ערכים או של חזון איזשהו ביחס להתנהלות המדינה. אנשים כבר לא בוחרים יותר בליכוד, בעבודה או במפד"ל אלא ב-"ביבי", "בוז'י", "בנט", "לפיד", "כחלון" או "ליברמן" (ומכאן גם הקלות של הנדודים בין המפלגות, כיוון שהמותג האישי של הפוליטיקאי חזק מהמותג של המפלגה - שמתמלא בתוכן רק מתוך המותגים האישיים שכלולים בו, וכבר כמעט לא מקיים "ערכי מותג" עצמאיים). גם ברמה של הח"כים, בעידן הבחירות המקדימות הם לא מרגישים חובה לפעול לפי מה שחושבת המפלגה או מה שמועיל לה; הדאגה העיקרית שלהם היא לתחזוקת המותג האישי בקרב קהל היעד מבין המתפקדים. התוצאה של הדברים האלה היא מפלגות שאין להן שליטה בחבריהן, וראשי מפלגות שפועלים באופן שייטיב עם המותג האישי והמפלגתי שלהם ולא באופן שיקדם איזושהי מדיניות משותפת של הממשלה - וכל זה יחד מביא לרבוי הצעות חוק (שמקדמות את מגישיהן) ולחולשת הקואליציה (שראשי סיעותיה עסוקים במאמץ מתמיד לחזק את המותג שלהם ביחס לאחרים, והסיעות עצמן נשמעות להם רק באופן חלקי).
  אני בעד הקיצוניים • אריק
  אני בעד הקיצוניים • תשע נשמות
  אני בעד הקיצוניים • מאיה
  אני בעד הקיצוניים • תשע נשמות
  אני בעד הקיצוניים • נועה ו
  אני בעד הקיצוניים • הפונז
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • הפונז
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • הפונז
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • הפונז
  אני בעד הקיצוניים • צפריר כהן
  אני בעד הקיצוניים • נועה ו
  אני בעד הקיצוניים • אריק
  אני בעד הקיצוניים • צפריר כהן
  אני בעד הקיצוניים • יוסי
  אני בעד הקיצוניים • תשע נשמות
  אני בעד הקיצוניים • ידידיה
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • ידידיה
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • dd
  מקצועיות • אביר הקרנפים
  מקצועיות • אריק
  מקצועיות • תשע נשמות
  מקצועיות • אביר הקרנפים
  מקצועיות • האייל האלמוני
  מקצועיות • אריק
  מקצועיות • אביר הקרנפים
  אני בעד הקיצוניים • תשע נשמות
  אני בעד הקיצוניים • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • רון בן-יעקב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • תשע נשמות
  הציונות לאור הטרור בצרפת • נועה ו
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • דורון הגלילי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • דורון הגלילי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל מהאולפן
  חוק וישנה מכה שנית • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מאיה
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מאיה
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מאיה
  הציונות לאור הטרור בצרפת • תשע נשמות
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מאיה
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריאל73
  הציונות לאור הטרור בצרפת • זורבה
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מאיה
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • צפריר כהן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • דורון הגלילי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ירדן ניר-בוכבינדר
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • תשע נשמות
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • צפריר כהן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • תשע נשמות
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • דורון הגלילי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • עומר
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • עומר
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מלאכי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • דונקי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • דונקי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב זצוק''ל
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אא
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • צפריר כהן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • צפריר כהן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב זצוק''ל
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • נועה ו
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • צפריר כהן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • צפריר כהן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  תחל'ס • אישקש
  תחל'ס • א' דרויאנוב זצוק''ל
  תחל'ס • אישקש
  תחל'ס • א' דרויאנוב זצוק''ל
  תחל'ס • אישקש
  תחל'ס • האייל האלמוני
  תחל'ס • א' דרויאנוב זצוק''ל
  תחל'ס • א.
  תחל'ס • אביר הקרנפים
  תחל'ס • א' דרויאנוב זצוק''ל
  תחל'ס • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב זצוק''ל
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב זצוק''ל
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • האייל האלמוני
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • תשע נשמות
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ידידיה
  הציונות לאור הטרור בצרפת • תשע נשמות
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • הפונז
  הציונות לאור הטרור בצרפת • תשע נשמות
  הציונות לאור הטרור בצרפת • נועה ו
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • צפריר כהן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • dd
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב זצוק''ל
  הציונות לאור הטרור בצרפת • המסביר לצרכן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • dd
  הציונות לאור הטרור בצרפת • המסביר לצרכן
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מלאכי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מלאכי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • בדליקלאון
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מלאכי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מלאכי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • מלאכי
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • בדליקלאון
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • בדליקלאון
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אריק
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • dd
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אישקש
  הציונות לאור הטרור בצרפת • אביר הקרנפים
  אויי,רק עכשיו שמתי לב • אישקש
  אויי,רק עכשיו שמתי לב • ארז לנדוור
  הציונות לאור הטרור בצרפת • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • נועה ו
  אני בעד הקיצוניים • נועה ו
  אני בעד הקיצוניים • ידידיה
  אני בעד הקיצוניים • אריק
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • ארז לנדוור
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • ארז לנדוור
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • ארז לנדוור
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • ארז לנדוור
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • דורון הגלילי
  אני בעד הקיצוניים • ארז לנדוור
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • דורון הגלילי
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • נועה ו
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • נועה ו
  את מתווכחת עם ציטוט ?! • אישקש
  את מתווכחת עם ציטוט ?! • עומר
  את מתווכחת עם ציטוט ?! • אישקש
  אני רק ניטפוק • הפונז
  אני רק ניטפוק • עומר
  אני רק ניטפוק • אישקש
  אני רק ניטפוק • עומר
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • תשע נשמות
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • תשע נשמות
  אני בעד הקיצוניים • א' דרויאנוב
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • ידידיה
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • ידידיה
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • אישקש
  אני בעד הקיצוניים • האייל האלמוני
  אני בעד הקיצוניים • תשע נשמות
  אני בעד הקיצוניים • ארז לנדוור

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים