האם ביבי מחרחר מלחמה בצפון? 649967
אתמול הם ירו עלינו 2 רקטות ואנחנו ירינו עליהם 20 בחזרה. זה היה צריך להספיק, לא?
אז בשביל מה שלחו גם מטוסים להפיץ בסוריה במשך הלילה?
האם ביבי מחרחר מלחמה בצפון? 649977
בזמן שאתה כתבת את זה ההסלמה כבר הרחיקה לכת הרבה מעבר לזה.
אני בכל זאת מחזיק בתקווה קלושה שזה לא יתדרדר לסכסוך בעוצמה מלאה, אבל ממש לא ברור לי שיש על מי לסמוך (בשני הצדדים).
סביר מאוד להניח שכן. 649987
"וזה המקום לחזור להערות של אלוף במיל' גלנט על הקשר בין החיסול לבחירות. השאלה האמיתית היא לא אם חיסול מורנייה ושות' היה ממניעים פוליטיים, ולא האם ומתי חיזבאללה יגיב. השאלה היא מה הרוויח ביטחון ישראל מהחיסול, והתשובה היא: כלום.

השאלה האמיתית היא האם התקיפה תסיט את נושאי הבחירות מכלכלה וחברה לביטחון, והתשובה היא: כן. השאלה היא האם החיסול עלול לגרום

לחללים נוספים, והתשובה היא: ודאי. בליכוד יבכו בדמעות תנין, בבית היהודי לא יתנצלו, ליברמן יתקוף את חנין זועבי, לפיד יוסיף שורת מחץ בהופעות הסטנד־אפ שלו, עמוס ידלין - הרכש הביטחוני של המחנה הציוני - יצדיק כל צעד (אני מקווה שעמר בר־לב ישלול), ובדרך לבתי הקברות נעצור בקלפי."

רן אדליסט חזה את המצב כבר לפני שבועיים.
סביר מאוד להניח שכן. 649997
מה שגלנט בדיוק אמר בהקשר לפעולה בקוניטרה היא שלפעמים פעולות כאלה נעשות ממניעי בחירות, מבלי לומר במפורש שהפעולה הזאת נעשתה ממניעי בחירות. הוא היה הפוליטקאי היחיד שרמז משהו בכוון הזה והדבר לא הוסיף לו אצלי נקודות למאזן שלו המדורדר גם כך.
ורן אדליסט לא חזה שום דבר. הכל ידעו שחיזבאללה יגיב. הוא טען שהפעולה בקוניטרה לא הועילה. על כך אפשר להתווכח. לי עצמי אין דיעה מוצקה בעניין כי אין לי מספיק נתונים על מה שעשו שם החיזבלאים והאיראנים ועד כמה חיסולם תרם לשיפור המצב בגזרה ההיא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים