שמים על המדרכה או ליד הפח, ומישהו לוקח 650820
ובכמה מקרים "מישהו לוקח" == "עובד הניקיון זורק לפח"?
שמים על המדרכה או ליד הפח, ומישהו לוקח 650903
דברים שאנחנו שמים ליד הפח נעלמים הרבה לפני שמגיעים עובדי הניקיון. אף פעם לא ראיתי את אקט הלקיחה, ולמען האמת זו תעלומה שקצת מסקרנת אותי. בדרך כלל אנחנו שמים דברים שאני יכול לדמיין מישהו שימצא בהם ערך‏1. אבל כששיפצנו את הבית הוצאנו המון דברים שנראו לי ג'אנק מוחלט, וגם הם נלקחו מהר. אני גר בשכונה מבוססת למדי (אם כי כשכונה ותיקה, יש בה גם "כיסי עוני" - אנשים מבוגרים שכנראה חיים ברמה נמוכה מאוד אבל מסיבות שקל להבינן לא רוצים להוון את דירותיהם רבות הערך), ברחוב קטן אבל קרוב לציר תנועה ראשי; עוברות המון מכוניות, ולא מעט הולכי רגל שאינם מהשכונה, אבל לא רבים שהייתי מנחש לפי לבושם והסטריאוטיפים שלי שהם סובלים ממחסור.

1 אם כי אני צריך לדמיין. את מה שיותר ברור שיש בו ערך אנחנו נותנים ב"אגורה". כנראה ננסה בקרוב את "יד 2" לכמה דברים שהערך שלהם כבר שווה טרחה, או שאני רוצה לוודא שיגיעו למישהו שזה חשוב לו.
שמים על המדרכה או ליד הפח, ומישהו לוקח 650913
לאחרונה התראיינה מישהי שהגדירה עצמה ענייה ואמרה מפורשות ואף חזרה על כך, שלא רואים שביא ענייה. את החורים בבגד אמה מכסה בתפירת גדמי פרחים, למשל.
ישנה תופעה של אנשים שהפכו לעניים ועדיין יש ברשותם בגדים, תכשירי איפור ואביזרים כעגילים, שרשרות, חגורות וכאלה מזמנים טובים יותר. אינך יודע מה מתרחש מאחורי דלתות סגורות ומפאת הרצון לשמור על תדמית שאינה מסכנות יש דרכים רבות להיראות טוב, לפחות עד שהבלאי ניכר ואין אמצעים לתקן.
שמים על המדרכה או ליד הפח, ומישהו לוקח 650915
עוני הוא דבר יחסי
שמים על המדרכה או ליד הפח, ומישהו לוקח 650916
מן הסתם. אבל לא היה לי ברור, עד לפני כמה דקות, למה עני שלא גר בסביבה ירצה לבוא לרחוב שלי וסביבתו. [1,2]

תוך כדי כתיבת התגובה נפל לי איזשהו אסימון: כמו בכל שכונה אמידה ומעלה, עוברות פה עוזרות בית. כמו בכל שכונה מכל מעמד סוציו-אקו, עוברים פה זעיר-שיפוצניקים ומובילים. יותר מברוב הרחובות, יש פה גנים, בתי ספר ובתי הורים, לפחות שניים מכל סוג במרחק יריקה, ומן הסתם עובדים בהם אנשי צוות רבים באזור שכר המינימום. בין כל אחד מהמוסדות האלו לבין תחנת אוטובוס קרובה עובר מסלול סביר דרך הרחוב שלי. מתקבל על הדעת שמבין אלו באים הלוקחים.

1 זה נשמע נורא. אני חייב להבהיר למרות שזה ברור: זה רק סקרנות, ולא ביקורת או תלונה. ההפך, אני שמח על כל דכפין שעובר ברחוב ועוזר להפוך את הסביבה לקצת הטרוגנית.
2 ולמה שמעמד הביניים ומעלה שלא גרים בסביבה, וצעירים רווקים, ירצו לבוא - וניכר שהם באים בהמוניהם? כי זו סביבה עם הרבה פאבים, מסעדות, מספרות, וקליניקות.‏3
3 חוקר פרטי שקדן מספיק בטח יכול, אחרי התגובה הזו, למקם אותי ברזולוציה של רחוב.
שמים על המדרכה או ליד הפח, ומישהו לוקח 650941
יש אלטיזכן שמסתובבים ברחובות ומחפשים מציאות גדולות כקטנות.
יש חסרי בית שמסתובבים במטרה לאוסוף חפצים קטנים יותר, לשימוש עצמי או למכירה.

אחרי מיון, חלק מהחפצים מגיעים לחנויות יד שניה, שוק הפשפשים וחלק מגיעים לשטחים.

ויש גם אנשים שעוברים במקרה ברחוב ולפעמים חפץ זה או אחר צד את עינהם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים