ציונית כתנועה אסתטית-דרמטית 6515
ההיטוריה רואה בציונית תנועה פוליטית מוצלחת (חיובית או שלילית): מעניין יהיה לבדוק את הציונות כתנועה דרמטית או דרמטית-אסתטית.
זוהי תורה שהומצאה על ידי מחזאי, בשורה התחתונה.

הכתבה היתה מרתקת. במיוחד הסיפור על תיאודור השני. אף שאני לא סבור שיש קשר בין הזנחת מוזיאון הרצל לבין הצלחה או חוסר הצלחה של תורת הרצל.
אני סבור שאנדרטה מנופצת היא סימן לעם בריא.
צ'יקי ארד כדמות אסתטית-דרמטית 6518
האם זהו באמת רועי צ'יקי ארד - האיש *בלי* הכתובת ביפנית (סינית?) על החזה? השני רק לצביקה פיק? ארכיבישוף הניצחון? סגנו בפיקוד של גורודיש? האיש והאגדה?
צ'יקי ארד כדמות אסתטית-דרמטית 6557
סביר להניח... בתור ארכיביונר שלא ברצונו (זיכרון פנומנלי מחורבן!) של האייל ראיתי כבר תגובה שלו למאמר על השירים הגדולים של סוף המילניום, זה היה לפני "תקרית" פינג-פונג והוא הופיע תחת שם דומה ואותה כתובת, כך שניתן להסיק שזה או חיקוי חכם או המקור עצמו...
דיון 105

אגב, רועי - אתה יכול להתגאות שמעללייך היו מקור לאחת מהכתבות שגררו את מירב התגובות - "אירו-ביזיון" ליוסי גורביץ -
דיון 219

בכל מקרה, ברוך השב
צ'יקי ארד כדמות אסתטית-דרמטית 6566
צ'יקי, ובואו נסיים בכך את הדיון בו, ונחזור לנושא המקורי, שם לינק מאתר ''פינג-פונג'' הרשמי אל האייל הקורא, והוא ללא ספק קורא של האתר (מה גם שיצא לי לפגוש אותו אישית ולשוחח איתו קצרות גם בפורומים אחרים). זה הוא. מספיק.
איזה עם? 6531
ראשית, המאמר אכן היה מרתק, אחד מן המאמרים היותר מוצלחים שקראתי באייל.
שנית, ההצעה של רועי נכונה, לדעתי, ולו רק משום שהציונות למעשה המציאה עם - ועל כן מלכתחילה ערכה הוא בעיקר דרמטי-אסתטי...
יש משהו במימד הזה שמעלה על דעת את ''בדיונות'' של בורחס - ההוגה האוטופיסטי שהכל נעשה בדברו... העם היהודי כלאום, לפי ההגדרה המודרנית של המילה הזו, הוא יציר תעתועים. אין דבר כזה. על זה עמד כבר יוסי גורביץ' בכתבות המעניינות שלו, ואחרים לפניו.
גיא.
איזה עם? 14499
Your comment regarding the Jewish people reminds me of a book by (I believe) Avram Davidson. For the life of me I don't remember the title – it has been translated into Hebrew, and published in the same edition as "Dune Messiah." It was all about how the Jewish people were some soft of metaphysical mistake that some space-time police are trying to rectify. Which of Borjes' stories were you thinking of?
להיות עם בריא 6685
זה ללא ספק אופנתי ו"פוסט מודרניסטי " מאוד לטעון שאנדרטה מנופצת זה סימן לעם בריא ושהיגיע הזמן שנהיה עם "נורמלי " כמו כל העמים ( מה שזה לא יהיה ) ואני מניח שהכוונה כאן לעמים האירופיים ולא לאסיאתיים או האפריקניים. אני אינני רואה בכך כל סימן לבריאות , לדעתי על כל אומה לזכור את עברה אם היא רוצה שיהיה לה עתיד
ואולי שמישהו יסביר לי פעם : מה טוב כל כך בלהיות עם נורמלי?
אני חושב שההשגים הגדולים ביותר של המדינה הזאת הושגו כשהיא לא הייתה עם "נורמלי" " ורק כאשר היא החלה לנסות להשיג את הסטנדרטים של הנורמליות של העמים האחרים , ההשגים האלה החלו לפחות בצורה מדאיגה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים