צנזורה לא, שימוש נאות בהחלט כן 6517
ראוי להבדיל כאן בין שני דברים: השימוש באינטרנט למטרות "לא חינוכיות", שאפשר אולי לנסות ולמנוע באמצעות צנזורה, מול השימוש באינטרנט למטרות פרטיות, כלומר שלא במסגרת המטלות של בית הספר, מעשה השקול בעיני לשימוש במכונת הצילום או במגרש הכדורסל של ביה"ס למטרות פרטיות.

בעוד שאינני מאמין בלגיטימיות (וגם לא בפרקטיות) של צנזור וסינון תכנים באינטרנט באופן כללי, אני סבור שזו זכותו של בית הספר לדרוש מהתלמידים שיעשו באינטרנט שימוש רק במסגרת תכנית הלימודים. מדובר כאן בסופו של דבר באמצעי לימוד שהוא רכוש בית הספר, לא בצ'ופר שניתן כבונוס לתלמידים. הנ"ל, אגב, רלוונטי באותה מידה גם לגבי השימוש באינטרנט במקומות העבודה, ולכן עדיף שאפסיק עכשיו לכתוב ואחזור לעבוד.
צנזורה לא, שימוש נאות בהחלט כן 6641
מותר להגיד פשוט "אני מסכים איתך"?! נראה לי, אגב, שמתפתח כאן דיון-לויין בפורנוגרפיה, שאולי היה עדיף לקיים אותו במנותק משאלת-הסקר.
אחוות חסרי הייצוג 6657
טוב, נו, די צפוי שדיון על פורנוגרפיה וסמים יהיה יותר פופולרי מדיון על בתי ספר. בכל אופן, אם אתה מסכים איתי, ודאי תסכים גם שבעקבות זה אין מבחינתי (או מבחינתנו) שום משמעות לסקר הזה, שכן אף אחת מאפשרויות ההצבעה שהיו בו איננה משקפת את דעתי/דעתנו בצורה ראויה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים