תמכרי לו שוקולד 651736
רציתי להתבטא בנושא ההתפרעות של חובבי השוקולד במטוס אל על (ולא הצלחתי למצוא מקום/קישור רלאבנטי יותר).
נדמה לי שגם במקרה זה ההסתייגות נשלחת לכיוון שחובבי המחשב הותיקים היו מכנים אותו NUL. בריונים ופראי אדם יש בכל חברה אנושית. העניין המשמעותי הוא איך "מתיחסים" אליהם. לקברניט במטוס יש סמכויות (כמו לקברניט ספינה בלב ים) שמקבילה פחות או יותר לסמכויות של מפקד צבאי. חברת אל על, כמו עוד הרבה מוסדות ציבוריים ופרטיים בישראל מתיחסים לשטחים הציבוריים שבאחריותם כשטחי הפקר. ע"פ מעשיהם, עובדי אל על הם רק עוד אנשים שכדי להתפרנס, מסתובבים במרחב הציבורי המסויים הזה. אף אחד לא מפריע לטייס או לסגנו להודיע למתפרעים שאם לא ירסנו את עצמם וירגעו, הוא יסגיר אותם למשטרת הגבולות בנמל הקרוב ויגיש תלונה נגדם על התפרעות בכלי תעבורה באויר. ההתנהגות הזו לא צריכה להפתיע במיוחד. קשה לצפות למשהו אחר מאל על המאפשרת לנוסעיה להפוך את המטוס לבית כנסת או למחסן ולהטיל מצור על חדרי השירותים. הדבר הפרודוקטיבי היחיד שנותר בידי הנוסע המזדמן הוא להשתדל לא לטוס בחברה שזהו היחס שלה לתחומי אחריותה.
תמכרי לו שוקולד 651737
זו היתה טיסת ישראייר לוארנה, לא אל-על.
אבל אם כבר משתלחים באל-על אז מרווח הרגליים בטיסות אל על לאירופה קטן בהרבה, לפי הרגשתי, אפילו מחברות הלואו קוסט, שלא לדבר על אייר פראנס ואליטליה.
תמכרי לו שוקולד 651762
מן הסתם ראוי שאתנצל בפני אל על ואפנה טרוניותי לישראייר. בכל אופן, התופעה של הסרת אחריות, לא מוגבלת לחברת תעופה מסוימת וכפי שכבר כתבתי נפוצה בכל המרחב הישראלי (מרפאות, בתי חולים, משרדים ואמצעי תחבורה), מלכתחילה לא חשבתי שיש כאן משהו המאפיין דווקא את אלעל. פשוט במקרה של חברות תעופה, יש הרבה אלטרנטיבות. לשם השוואה, בחברות האמריקניות (אלו שעדיין נותרו) הנורמה חריגה דווקא בכיוון האחר. אצלם אתה לא צריך להיות הטייס ואפילו הדיילות נוהגות לחלק לנוסעים הערות והוראות כיצד יש להתנהג במטוס.
תמכרי לו שוקולד 651738
אני משתדל באדיקות לעקוב אחרי ההמלצה האחרונה שלך כבר מזה שנים רבות. ובפעמים שזה לא מצליח לי, זה רק מחזק את המוטיבציה לאסטרטגיה הזאת.
יחס העלות/תועלת של המוצר שאל על מוכרים לך נחות משמעותית ממה שאתה מקבל בחברות אחרות, בשלל פרמטרים, הן במונה והן במכנה.
תמכרי לו שוקולד 651741
''נחות משמעותית ממה שאתה מקבל בחברות אחרות, בשלל פרמטרים, הן במונה והן במכנה.'' - בשום אתר גיקים שמכבד את עצמו זה לא יעבור לך בלי התגובה המתבקשת שאם זה נחות גם במונה וגם במכנה יכול להיות שהאפקט הכולל הוא חיובי.
גו שוטה גו 651744
אני חש שאתה במצב רוח טוב,כבר כמה תגובות ברצף משעשעות מאוד
גו שוטה גו 651750
וזה עוד לפני שקראת את תגובה 651749 .
גו שוטה גו 651809
טוב אז לא
תמכרי לו שוקולד 651752
שים לה למה שכתבתי - היחס הוא זה שנחות, הפרמטרים הם במונה ובמכנה.

(וגם: מחיר נחות חלקי שרות נחות לא מבטלים זה את זה: מחיר נחות משמעותו מחיר גרוע יותר - שזה אומר יותר כסף, שרות נחות משמעותו שרות גרוע יותר).
תמכרי לו שוקולד 651754
אכן, בשום אתר גיקים שמכבד את עצמו לא הייתי מצפה לתגובה אחרת :-)
שוקולד יקר ושוקולד בזול 651760
שמח לעזור :-)
תמכרי לו שוקולד 651853
נורא ואיום, יהודים מתפללים!
גועל נפש, גזען אנטישמי.
תמכרי לו שוקולד 651865
אני מבין שמי שלא נהנה מזה שחבורה של אנשים סותמת לו את המעבר במטוס הוא גזען אנטישמי. מעניין איך היית מתייחס לחבורה של בודהיסטים שהיתה פורצת ב"הארי קרישנה" חגיגי בטיסה שלך, בתנאים דומים. אה, ברור, הם לא יהודים, גזען פילושמי שכמותך.
תמכרי לו שוקולד 651870
ה־TM [TM]‎ ושאר טכניקות דומות הגיעו מההינדואיזם דווקא. אבל זה לא ממש משנה.
תמכרי לו שוקולד 651889
אני מניח שתגובתך צפויה. תראה, התעמלות היא דבר נורמלי, יפה ובריא לכל הדעות. תאר לעצמך שקבוצת נוסעים במטוס או בבית קפה, הייתה עולה על אימוניות ומתחילה לבצע כפיפות סמיכה ולהתרוצץ במעברים (ויכולתי להביא דוגמאות אינספור החל משירה בציבור ועד שחיטת כבשים). גם לדברים טובים וראויים יש את מקומם ואת זמנם. הסיפור הוא שאל-על מתירה לקבוצות נוסעים לכפות את הנורמות שלהם על הנוסעים האחרים שלא בהכרח ''נהנים'' מהנורמות הללו. (זה מזכיר לי כי בזמנו דובר על מטוסים דו קומתיים, איירבוס כמדומני, שבקומה השנייה שלהם אפשר למקם חדר ישיבות או לחילופין בית כנסת. נראה לי שזו הייתה התגובה הישראלית השגרתית אשר בתגובה לחיכוך כלשהו, מבלבלת את המוח בפתרונות סרק עד שהעניין יוצא מן הפוקוס הציבורי ועד לחיכוך הבא).
הכישלון של החברה הישראלית הוא בלקיים ולשמור על נורמות שיאפשרו לכולם לשהות בצוותא במרחבים ציבוריים ומשותפים מבלי שיאלצו להצטייד בסובלנות בנוסח הנוצרי האידיאלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים