נתניהו והמדינה הפלשתינית 652256
על התפתלויותיו של נתניהו לנוכח חזרתו בו מנכונותו לקיום מדינה פלשתינים וחזרתו מחזרתו בו לנוכח כעסי הבית הלבן, אפשר לומר ש - כשטיפש זורק אבן לבאר אלף חכמים לא יוכלו להוציאה, ובודאי לא אותו טיפש שזרק אותה בתחילה.
קבלת נתניהו את רעיון ''שתי מדינות לשני עמים'' שאפילו רבין לא הסכים לו בזמן כהונתו של בוש הבן כנשיא, היא בכייה לדורות, לא פחות מההתנתקות.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652257
נתניהו לא טיפש. נתניהו יגיד כל דבר שאפשר להעלות על הדעת, כל עוד זה ממלא את האינטרסים האישיים שלו ו/או עונה על צרכים פוליטיים רגעיים שלו. ביבי לא יודע לעשות כל מיני דברים, אבל הדבר שהוא יודע לעשות טוב יותר מכל פוליטיקאי אחר בפוליטיקה הישראלית (הוא למד את זה והביא את זה מאמריקה) זה לרקוד את ריקוד הספינים, ההליכה בין הטיפות והזיגזוג. לא ממש משנה לו אם העולם ישרף סביבו עד היסוד, כל עוד הוא מצליח לא לקבל מכך כוויות.

אנשים המחזיקים באידיאולוגיה של הליכוד הישן והטוב, אבל ממשיכים להצביע למפלגה שעומד בראשה ביבי (במקום למפלגות ימין המובלות על ידי אנשים קצת יותר אמינים, יותר אידיאולוגיים ופחות שקרנים) הם האנשים הטפשים. לא ביבי.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652265
כמאמר הרב הבורר: גם אתה צודק.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652266
עכשיו גם קראתי ברשת על האיש שהשתרבב לרשימת הליכוד במקום ה-‏30. אלוהים ישמור עלינו מהריקבון שאוחז במפלגה הזאת תחת הנהגתו של נתניהו.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652268
אלוהים בהחלט שומר עלינו מרקבון, לכן הוא דואג לספק לנו חומץ בן יין (חה).
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652270
אנחנו כבר אחרי הבחירות. אפשר להוריד את הרגל מדוושת הגז.
מי השתרבב למקום ה 30 ? אם כבר דברת, אנא תן עוד פרטים.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652277
מקום 30 בליכוד הוא אורן חזן, בנו של יחיאל - הערבים הם תולעים - חזן, אני מניח שאייל אלמוני אחר התכוון לזה, אבל אולי הוא התכוון לזה, מה שנראה די ברור זה שהשרוך נפל לא רחוק מהנעל.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652292
מרפרוף בקישורים לא מצאתי שום דבר רע במיוחד עליו, אלא על אביו. מדוע "די ברור שהשרוך נפל לא רחוק מהנעל" ? על פניו זה נראה כסתם הדבקת לכלוך, אלא אם כן תוכיח לי אחרת.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652303
יכול להיות שהשרוך באמת נפל רחוק מהנעל, מה שכתבתי זה שנראה לי, על סמך הסרטונים בהם שמעתי אותו מדבר, שלא זה המצב. בכלל, קשה לי להזכר בחבר כנסת מהליכוד שהצליח להפתיע אותי לטובה, ולא כל כך ברור לי איך מתוך 890 אלף מצביעי ליכוד, עשרות ראשי ערים מהליכוד, מאות חברי מועצות מקומיות מהליכוד, עשרות אלפי אלפי קצינים בכירים, אנשי תקשורת, אנשי אקדמיה, אומנים ואנשי עסקים תומכי ליכוד, הם מצליחים לבחור כל פעם מחדש אנשים חסרי קבלות וכישורים.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652308
כפי שכבר ספרתי מספר פעמים, בפרוש איני ליכודניק. הצבעתי לליכוד פעם אחת לפני המון שנים, ויש בלבי הרבה עליהם בגלל ההתנתקות וגם הנסיגה מסיני קודם לכן. זאת עובדה שאת הנזק הכי גדול לדרך הימנית הם עשו.
לכן אם אני אומר לך שדבריך המכלילים לא נראים לי, ואפילו די דוחים אותי, בודאי אין זה בגלל שיש לי אהבה מיוחדת אליהם.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652272
עכשיו גם קראתי ברשת על האשה שהשתרבבה לעשיריה הפותחת של הרשימה הערבית המשותפת. אלוהים ישמור עלינו מהריקבון שאוחז במפלגה הזאת תחת הנהגתו של עודה.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652371
בעשיריה הראשונה של הרשימה המשותפת יש שתי נשים (עאידה תומא סולימאן וחנין זועבי). רשימה עם אישה אחת בעשיריה הפותחת: אתה בטוח שלא התבלבלת עם הליכוד?
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652278
נתניהו נשא את נאום בר-אילן בזמן אובמה.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652289
לא דיברתי על נאום בר אילן היותר מאוחר. לכל נשיא הייתה איזו ''תכנית'' שנשאה שם ייחודי. התכנית של בוש הבן נקראה ''מפת הדרכים'', וכללה במפורש את המושג ''שתי מדינות לשני עמים'', ונתניהו הודיע על קבלתו את התכנית הזאת.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652299
נתניהו הודיע שהוא מקבל את מפת הדרכים?
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652300
לא מצאתי לכך אישוש מפורש ברשת עכשיו, אך כך אני זוכר.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652315
זה בסדר, ממילא הוא כל יומיים מחשב מסלול מחדש.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652911
העובדות המדויקות, לאחר בדיקה, הן שממשלת הליכוד קבלה את ''מפת הדרכים'' ''עם הסתייגויות'' כששלילת ''שתי מדינות לשני עמים'' לא הייתה אחת מהן. היא קבלה את התכנית בזמן כהונתו של בוש הבן, ''הוגה התכנית'' כנשיא ארצות הברית ושרון כראש ממשלת ישראל. נתניהו היה שר האוצר בממשלה זו. הוא נמנע בהצבעה, ואכן קבל במפורש את הרעיון לראשונה בנאום בר אילן בעת כהונתו של אובאמה.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652320
האם אינך חושש ממדינה אחת לשני עמים?
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652330
אם אתה מתכוון לסיפוח ואזרוח מלא של כל האוכלוסייה, אני אכן חושש. מה שאני אומר בהקשר הזה הוא זה: מדינת ישראל חייתה בכמעט חמישים השנים האחרונות במצב שבו היה "כיבוש". בעשרים השנים שלפני כן חייתה ללא "כיבוש". זאת עובדה שמצבה בתקופת ה"כיבוש" היה טוב בהרבה מאשר בתקופה שקדמה לה. אני חושב שבנתונים הקיימים הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות הוא להאריך את התקופה הזאת כפי שהיא בעוד כחמישים שנה, כל עוד זה אפשר. את מה שיקרה אחרי תקופה כל כך ארוכה איש לא יכול לחזות ואי אפשר לעשות תכניות ארכות טווח כאלה.
דווקא היום, בתקופת "האביב הערבי" ניתן לראות שכל הצעה להגעה להסדר שבו נוותר על שליטה בשטח שנמצא ממש במרכז המדינה, תהייה הצעה כמעט מטורפת. ברור גם שה"פרטנר" שלנו, כל קיומו הוא תוצאה של השליטה שלנו, ואם נגיע להסדר עמו, הוא יתפוגג, ואת מקומו יתפסו אחרים, כמו שקרה בעזה. הוא יודע את זה ולכן הוא לא רוצה להגיע להסדר. אבל הוא מצליח ליצור מראית עיין לפיה הוא המעוניין ואנו המסרבים. כלומר הוא מנצח את נתניהו במשחק שאומרים שנתניהו הוא טוב בו.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652336
על סמך מה אתה אומר שמצב המדינה היה יותר טוב תחת כיבוש? והאם ההבדל בין התקופות לא טמון בכך שבעשרים שנה המדינה עדיין הייתה בחבלי לידה?
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652345
מאחר לא ניתן להריץ שני תסריטים היסטוריים במקביל אי אפשר להכריע בוודאות בשאלות כאלה ומה שנשאר לומר הוא שזו הערכתי.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 652351
הכרה בסיסית של הטבע האנושי מלמדת שגם אם כן היינו יכולים להריץ שני תסריטים היסטוריים במקביל, עדיין היינו ממשיכים להתווכח על עד כמה מצב המדינה טוב בכל תסריט.
נתניהו והמדינה הפלשתינית 653188
" מלחמת ששת הימים הביאה עימה פריחה מחודשת לכלכלה הישראלית, שהפיגה לחלוטין את המיתון שקדם למלחמה, ובשנים שלאחריה נהנה המשק מצמיחה גבוהה"
נתניהו והמדינה הפלשתינית 653195
אין טעם לקחת בנושא כזה משפט אחד ולצטט אותו כאילו היה עובדה מוכחת, זה יוצר מצג-שוא כוזב. על הערך הזה היו המון ויכוחים, שינויים ועריכות-מחדש, אפשר לראות שרידים מזה ב''שיחה''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים