אתה שם למה שאתה כותב? 65595
מר אנשלוביץ, אתה מודע לעובדה שיש עכשיו שקט ביריחו, ושאם נפציץ אותה, מלבד כך שהעולם ינתק איתנו קשרים (והרבה יותר ברצינות מאשר עכשיו) אתה גם תהפוך את יריחו לעיר של שאהידים?

הימין יעשה הכל בשביל קצת דם, הכל.
אתה שם למה שאתה כותב? 65600
>"הימין יעשה הכל בשביל קצת דם, הכל."
נכון. עד הפסח שתקנו, אבל אחרי שאפינו מצות מדם נוצרים ושבענו, נעשינו שוב רעבים. זה חזק מאיתנו וטבוע בביולוגיה שלנו.
זה לא רלוונטי 65602
אני לא חושב שהצעתו של דב מוסרית, בהחלט לא במצב אשר לפי הכרתי אנו האחראים העיקריים לו. בהתעלם משיקולי מוסר, אני לא חושב גם שהצעתו יעילה מבחינת מצבה של ישראל ''לפני ואחרי''.

מה שכן, ברור שטענתך לגבי יריחו איננה רלוונטית. דב איננו מדבר על איזה מבצע עונשין סטנדרטי. במסגרת פעילות צה''ל הנוכחית אשר מהווה לא יותר מנקמת דם, הרי בהנחה שברצוננו להנמיך את הלהבות, הרי זו טעות להרחיב את מעגל הנקמה (לדעתי אין זה רצונה של ממשלת ישראל למנוע הסלמה, אבל זה כבר סיפור אחר). דב מדבר על יצירת הרתעה חזקה מספיק אשר מולה לא יוכלו הפלשתינים אלא להיכנע. יצירה של הרתעה כזו אפשרית, משום שכוחם של הפלשתינאים להרוג בנו קטן בהרבה מיכולתנו להרוג בהם. לדעתי האישית, זה גם יצמית את הטרור כמעט לחלוטין לו נמשיך בכך מספיק זמן. מתאבדים פנאטיים תמיד יהיו, אבל סביבתם הקרובה תהרוג אותם לפני שבכלל יספיקו לזוז.
הבעיה היא כמובן שישראל נמצאת כאן בזכות ארה''ב ולא בזכות עצמה כמו רוסיה, וגם אם תמשיך ארה''ב ותתמוך בישראל אחרי המלחמה האזורית שתפרוץ (ובה ננצח), נוכל לקוות לכל היותר לבנות כאן סרביה לתפארת. לא נראה לי שלכך מתכוונת הסוכנות במסע הפרסום שלה ''ממשיכים לחיות את החלום''.
אתה שם למה שאתה כותב? 65606
את הערכתי לגבי תגובות ''העולם'' , והמנגנון לפיו הוא פועל, הבאתי באחד מתשובותיי למעלה. אני חולק על ההערכה שלך.
אתה שם למה שאתה כותב? 65608
אשר להערתך בקשר לאהבת הדם של הימין, זה דומה לאהבת הדם של הילדים הנוצרים בפסח.
אגב, לא שמעתי הצעות דומות לשלי מפי נציגים אחרים של הימין מלבד דרשוביץ שאיני יודע אם הוא ''ימין''.
לכן לפחות בעניין זה על תאשים בגללי את ''הימין''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים