התלבטות בלי מסקנה סופית 65623
לאחר הפיגוע בחיפה, ובשעה של יאוש גדול, כתבתי שהדרך היחידה למנוע פיגוע התאבדות היא לפגוע במשפחת המחבל.

אני עדיין חושבת שאם מתעלמים מכל שיקול מוסרי ואנושי, ופועלים מתוך חישוב קר, זו אכן הדרך היחידה. למחבל מתאבד לא אכפת שבני עיר אחרת, או שכונה אחרת בעיר שלו, יומתו. כן אכפת לו ממשפחתו שלו.
חלק מהמוטיבציה שלו הוא הכבוד, והכסף, שלהם תזכה משפחתו.
עוד דבר הוא כמובן העובדה ששמו שלו יינשא בפי כל בהערצה. אם הערבים ייאלצו לשמור את שם המתאבד בסוד, כדי למנוע פגיעה במשפחה, הרי כבר פחות כדאי למות.

עדיין, לא כתבתי שם מה צריך להיות אופי הפגיעה במשפחה. כי אפילו בשעות הכי קשות, כשפיגוע הצטבר על גבי פיגוע, קשה היה לי לחשוב על הרג בני משפחה שאינם מעורבים בפיגוע.

אני חושבת שאולי יהיה פחות נורא לגרש אותם לאחת הארצות השכנות. אבל לא בטוחה שיהיה לזה אותו אפקט של הרתעה. וגם לא בטוחה שניתן יהיה לבצע גירוש שכזה (אם זוכרים את גירוש ה-‏400, שהפך לפיאסקו רציני).

עדיין, גם במה שכתבתי אז (ואינני יודעת כבר אם אני עומדת מאחוריו או לא) לא היתה כוונת נקמה, אלא כוונת הרתעה.
(וידוע שהרוסים בלבנון ובצ'צ'ניה נקטו פעולות כאלה בדיוק, וזה הפסיק את פיגועי ההתאבדות נגדם באופן מיידי).

כאמור- לבטים בלבד, בלי מסקנות. חוץ מאחת- לא יתכן ללכת ולפגוע בתושבי עיר אחרת, או אנשים שלא קשורים כלל למחבל. זה שלב עוד יותר נמוך במדרון הלא מוסרי הזה. ושלב פחות יעיל מבחינת ההרתעה.
התלבטות בלי מסקנה סופית 65626
באמת שאני מבינה אותך וגם את הצדקנות שלך וגם את הצייקנות ואת אומרת אז אולי נרביץ יותר חזק שיצא השטן כמו איזה טקס של גרוש שדים צא דיבוק צא אבל לא יעזור אם תמשיכי ככה ללחוץ חזק את הפנים כדי שהשינים יפסיקו לכאוב כי בסוף לא יהיה בררה וצריך ללכת לרופא שיעקור את השן וכמה שלא תרביצי לעצמך לא תשתנה העובדה שהרקבון עובר משן לשן ובסוף תחשבי כמו הכותב שאולי נהרוג קצת באמת רק הפעם רק את האמא או האבא האכזרים ששולחים את הילדה שלהם למות כדי שצאדם יתן להם 25000 דולרים וערפת יוכל לשלוח כסף לסוהא בפריז כי הוא הנשיא שלנו ובפעם הבאה גם תרצי להרוג את האח שאולי גם הוא יקח חגורה ויעלה על אוטובוס. אבל מה יהיה, צריך לעצור את הכאב אבל אני לא רוצה ללכת לרופא זה יקר ואני אוהבת את השינים האלה שלי שאלוהים שלי נתן לי.

אז אולי תגידי נו באמת כדי שנפסיק אנחנו צריכים להתפרק מהשטחים אולי בדרך של הדוקטור הנכבד שבאמת יש לו תוכנית יפה על הנייר אבל גם הוא יופמיסטי שכמותו וקורא לזה טרנספר, טרנספר של מי שהלך למקום לא לו. אז מה, אסתי, כמה ישראליםצריכים עוד להרג כמה פלסטינים צריכים לרוץ לגדודי אלאקצה שתגידי נו עכשיו באמת אין ברירה והם מכריכים אותנו להרוס להם את הכפרים, נבלים שכמותם.
התלבטות בלי מסקנה סופית 65628
בצדקנות כבר האשימו אותי, ואני עוד מבינה את הקשר של המלה הזאת לכאן, אם כי לא מסכימה עם השיפוט הזה.

אבל צייקנות?!
צייקנות= קמצנות, למי שלא יודע/ת...
מה הקשר?

אם את טורחת לענות, אז תוסיפי סימני פיסוק פה ושם כדי שאפשר יהיה להבין. ותקחי נשימה מדי פעם, כדי שלא תיחנקי חלילה. ואל תכניסי לי לפה דברים שלא אמרתי, כי זה מעצבן.
התלבטות בלי מסקנה סופית 65630
לכבודך כתבתי מונולוג דרמתי, ללא הפשקת נשימה, בכוונה.
צייקנות באמת מתאימה לך, לפחות בהקשר של הכתבה הזאת.
התלבטות בלי מסקנה סופית 65631
אז זהו שהמונולוג לא היה מי יודע מה דרמטי (ודווקא יש לי קשר לתחום אז קבל את זה כחוות דעת מקצועית). אבל אם תעבוד על העניין, זה בטח ישתפר.

אשר לשאר, אם יש לך מה לומר לגופו של עניין, אשמח לשמוע.
אחרת אין לי מה להוסיף.
התלבטות בלי מסקנה סופית 65632
אני זו היא לא הוא, ואני לא שמתי לב שהשם שלי נעלם מהכותרת
התלבטות בלי מסקנה סופית 65633
אכן יש הבדל גדול בין אלמוני א לאלמונית ב. תודה על שהערת את תשומת לבי.
התלבטות בלי מסקנה סופית 65634
לדעתי גם את טועה בראית מה שקורה במציאות.
המחבל המתאבד עצמו הוא בורג קטן ולא חשוב בכל המערכת.
אם שובקי לא יחתום על הצ'ק לא יצא המתאבד. הרי ראית את המסמכים שמלמדים את מי מאתנו שאינו מבין איך כל המערכת הזאת פועלת.
ההצעות שאני מציע יוצאות מהאמונה ההגיונית שלי, שהצ'קים האלה לא ייחתמו אם תוצאת החתימה הזאת תהיה פגיעה בכלל שאותו מייצגים החותמים, וממילא ימנעו הפיגועים.
התלבטות בלי מסקנה סופית 65635
לבורג הקטן והלא חשוב הזה יש רגשות אנוש, כמו לכולם. ביניהם, אני משערת, רגשות אהבה למשפחתו. וכאמור, גם הרצון לזכות בכבוד לעצמו ולמשפחתו. אין פרסום- אין כבוד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים