קרעפלאך? זה מגעיל אותי 65719
על כוחם של סקרים, וטיפשותן של הכללות:
עקרון הקרעפלך ממשיך לעבוד 65882
אין לי מושג מפני מה אתה נזהר, אולם הסקר שציטטת ממחיש שוב את צדקת הדברים שבמאמר:

להבדיל מהאירופאים, מגלים האמריקנים בסקר זה חוסר אהדה מוחלט לערפאת: %60 רואים בו אויב של אמריקה וטרוריסט, ו-%90 טוענים שאין לבטוח בו.

גם העקרון שמוסבר בפסקה הראשונה שאחרי משל הקרעפלאך (קרא שנית), והטוען שהאמריקני ישיב לכל שאלה בפני עצמה בלי לראות בה מרכיב של מסכת כוללת, פועל כאן:

%60 מהמשיבים לסקר מצדדים בהפסקת הסיוע לישראל אם היא לא תיסוג מהשטחים שנכבשו במבצע "חומת מגן". אין זו הבעת דעה על צדקתו של המבצע או יעילותו או ביטוי לחוסר אהדה בסיסי לישראל; כפי שמובהר במאמר המציג את הסקר אין זה אלא פועל יוצא מהעובדה שישראל אינה נענית לבקשות חוזרות ונשנות של הנשיא בוש לסגת. הערך שהנחה את תשובתם של רוב הנשאלים בשאלה זו ברור כשמש: "בעל המעה הוא בעל הדעה." היות שהממשל האמריקני מסבסד את בטחון ישראל סבור האמריקני המצוי שיש להתחשב בדעתו.

אך אין בשאלה הנקודתית של כספי הסיוע והמריית פי הנשיא שהועלתה בסקר כדי לשקף את דעת הקהל האמריקנית בנוגע לצורך להלחם בטרור או באשר למכלול יחסי ארה"ב ישראל. כפי שגם מצוין בכתבה המציגה את הסקר, הממשל עצמו אינו מאיים בהפסקת הסיוע, וגם אם יעלה הדבר על דעתו יתנגד לכך הקונגרס האוהד את ישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים