Great Success! 658759
אז מה היה לנו?

חוק הספרים -
* ירידה של 21% במספר ספרי הביכורים
* במקביל קיצצו ההוצאות בצורה משמעותית את פרסום הספרים של סופרים לא מוכרים
* החוק הוביל לירידה במכירות הספרים ופגע במכירות של סופרים לא ידועים
* פגע מאוד בהוצאות הקטנות, היות ורובם המכריע של סופרי רבי המכר מרוכזים בהוצאות הגדולות

* טרם כניסת החוק לתוקף, מבצעי המכירות נתנו הזדמנות לסופרים לא מוכרים... הצרכנים היו קונים ספר של סופר מוכר ומשלבים ברכישה גם ספרים של סופרים חדשים

לסיכום, אכן נראה שמדובר בעוד רגולציה ממשלתית מוצלחת.
Great Success! 658829
תגובה 597354 "האמת היא שכמו בדרך כלל, מחיר הרגולציה יזלוג אל השחקנים החלשים בשוק: יותר מחברים יאלצו להוציא ספרים על חשבונם או לוותר בכלל על הוצאת ספר, ובאופן דומה יפגעו העורכים, המתרגמים, המאיירים, היחצנים וכל מי שכושר המיקוח שלו קטן יחסית במערכת האקולוגית של תעשיית הספרים."

והמשך הפתיל.
הצלחה רבה! 658858
החלק העצוב הוא, שמי שתמך בחוק הזה ימשיך לתמוך גם בחוקים דומים‏1. נדיר שהמציאות מצליחה להפריע לאיזושהי תיאוריה.

__
1. כגון תמיכה ממשלתית בסופרים, אמנים, ואנשי רוח אחרים.
Great Success! 658976
אני כמעט לא קורא ספרות יפה עברית לכן לא מעניינים אותי כותרים חדשים.

יתכן שאני ארגיז מישהם אבל לפי טעמי ספרות יפה בכלל קרובה למיצוי (אין חדש תחת השמש): לא חושב שנפסיד הרבה אם כתיבת ספרים חדשים תופסק כליל. מצידי שעודד קוטלר יקרא לי בהמה, אבל רוב הספרות היפה שקראתי משעממת אותי ויש לי הרגשה של "אין חדש ... ומשעמם".

מה שמדכא אותי הוא שגם סרטים שמיוצרים עכשיו הופכים ליותר ויותר משעממים. כולם עם פעלולים מרשימים ועלילה נדושה. לפני מספר ימים צפיתי לראשונה בחלק השלישי של הטרילוגיה "המטריקס" והשתעממתי מאוד.
Great Success! 658988
זה כמו לקרוא את הספר החמישי בסדרת 'חולית'. הראשון היה מאסטרפיס, השאר היו ניצול מסחרי של ההצלחה, עם איכויות הולכות ויורדות.
Great Success! 658996
שמועה שמעתי שפרנק הרברט לא כתב מדהים מלכתחילה. ב'חולית' היה עורך מוצלח שהתעקש איתו, ו'חולית' היא התוצאה. את הבאים בתור ערך עורך אחר.
Great Success! 659001
טענה מעניינת, אכן אין לזלזל בתרומתו של עורך. גם טרנטינו שינה עורך (היתה לו עורכת שנפטרה) לפני 'ג'אנגו חסר מעצורים', שלדעתי לא מגיע לרמתם של סרטיו הקודמים, ונמרח הרבה יותר מדי.
Great Success! 658994
איזה מזל שלפחות בתחום הריאקציות הגרעיניות עוד יש מה לחדש.
Great Success! 659003
אכן יש התקדמות בתחום LENR.

יש גם התקדמות בזיהוי שלך. נדמה לך שאתה מסתיר את זהותך באמצעות כינויים *שטותיים*. רק שאתה ניתן לזיהוי למרות ההסתרה (הזיהוי הוא על פי התנגותך המתחכמת וכשלים בתגובותיך שמצביעים על זהותך בוודאות גבוהה). אלא מה ? כל עוד איני בטוח ביותר מ- 99.9 אחוז לגבי זהותך איני אומר בגלוי כאן מי אתה. את טיבך זיהיתי כבר מטרדנויותיך *השטותיות* הראשונות כלפי אבל לא ניסיתי להצביע עליך מפורשות לבל אכשל בהאשמות שווא. גם אינני מעוניין להתעסק עם טרולים שטותיים שחושבים שההתחכמויות שלהם שוות משהו, ביזבוז זמן להתעסק בהם.

מתקן LENR תעשייתי של רוסי (הספק שלו 1 מגאווט) עובר בהצלחה תהליכי ניסוי ארוך טווח של שנה+. הניסוי התחיל בערך בנובמבר 2014 , צפוי שהניסוי ארוך הטווח של רוסי יסתיים בין נובמבר 2015 לפברואר 2016. המממן את רוסי הוא מיליארדר בשם TOM DARDEN שעשה את כספו באמצעות מימון מחקרים חדשניים וישומם התעשייתי. אם הניסוי יסתיים בהצלחה המסחרית המקווה (כלומר יהיה ניתן ליישום תעשייתי רווחי) לא ירחק היום בו הוא ישווק. השאלה כרגע אינה לגבי הפיסיביליות של מתקן רוסי (המתקן עובד היטב, מייצר חום רב בתהליכים גרעיניים "קרים" !). השאלה היא לגבי היכולת ליישום תעשייתי שלו (יישום תעשייתי הרבה יותר קשה לביצוע מאשר ניסויי פיסיביליות מעבדתית פיתוח תעשייתי עלול לארוך שנים רבות בגלל הסיבוך הכרוך בו).

ביל גייטס תרם מיליארד דולר למכון מחקר איטלקי שחוקר תהליכי LENR הוא קרא לנטוש טכנולוגיות לאנרגיה מתחדשת רגילות מכיוון שסיכויי הצלחתן לא טובים. ביל גייטס אינו טיפש ואינו זורק כסף סתם כך ,הוא חקר את המצב לעומק הוא מאמין ב- LENR כך שהשתטות שלך בעניין רצינות הקונצפט של LENR היא השתטות נלעגת. יש עוד ראיות חזקות מאוד על כך שה- LENR של אנדראה זה קונצפט מדעי עובד (חרף ההכפשות ארוכות השנים נגד LENR בכלל ונגד אנדראה רוסי בפרט).

מציע שתמתין עוד חמישים שנה לכור ההיתוך הקומפקטי ההיפותטי של מרטין-לוקהיד כי כפי הנראה זה היה סתם לוקש שהם הפריחו (כנראה אין להם כלום ביד חוץ מכסף שצברו, אלא שמצבורי כסף אינם תנאי מספיק לגילויים מדעיים). לפי הזכור לי חברת מרטין-לוקהיד הבטיחה לאחר הפרסום הרעשני שלהם בנובמבר 2014 שבמהלך _השנה שלאחר הפרסום_ הם יפרסמו פרטים מהותיים על הכור הקומפקטי שלהם (שהיה בבדיקת פיסיביליות ראשונית בלבד). זה היה לפי זכרוני בערך בתחילת נובמבר 2014. למיטב ידיעדי (אולי אני טועה) עברו 7 חודשים מאז הבטחתם והם לא פרסמו דבר מהותי (מה שמעלה ספקות לגבי הטענות שלהם). כאמור אולי אני טועה, אלא שלא ניתקלתי עד היום בשום איזכור של פרסום מהסוג שהם הבטיחו.
Great Success! 659005
זו כבר הפעם השנייה שרוסי מוכר את ההתקן שלו. פראירים אינם מתים וגו'.
יוריקה 659006
האם עלינו על הסיבה לצניחת מחירי הנפט?
:)
מהצלחה להצלחה 661543
עד שהכור מכרכור יפעל (רק עוד כמה בעיות קטנטנות, והופה, we got ignition! זה בטח יקרה בדיוק כשתגמולי הנפט שלי מניגריה יתחילו להגיע, עכשיו כשהשלמתי את כל התשלומים הקטנים שנדרשו) אולי החבר'ה מ-MIT ייתרו אותו עם כור היתוך קטן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים