6599
א) מסתבר שהמדינה קבעה שאפשר לשרת אותה או בשירות בצבא (לצערי) או בלימודי תורה (עוד יותר לצערי).
ב) עד כמה שידוע לי חרדים לא ממש משלמים מיסים, ולו רק מהסיבה שהם מרוויחים מהמיסים שלנו.
תגובה לאמיר 6601
קביעת המדינה אכן מצערת מאוד. רק לא הייתי קורא לזה המדינה, אלא חברי הכנסת שלא ממש מיצגים את המדינה.

בקשר למיסים, רוב החרדים למיטב ידיעתי כן משלמים מיסים. קיימות קבוצות שלא משלמות כמו קבוצת "האדמור מסאטמר". הם טוענים שהם "לא מעוקצך ולא מדובשך" הם לא משלמים מיסים, ולא מקבלים. אך בפועל, הם מקבלים הגנה צבאית, ללא שום תמורה, ובהחלט אפשר להכניס הגנה צבאית לקטגוריה "דובשך". קיימת גם קבוצה של "אגודת ישראל" שלא מסכימים ולא תומכים ברעיון הציוני אבל דוגלים בתשלום מיסים, והשתתפות פעילה במדינה, פוליטית למשל. אך לא צבא.
קיימים עוד פלגים רבים אצל החרדים, רובם לא מתגייסים לצה"ל. אסור לנו לשכוח את אלה שכן - ונשלח להם יישר כוח ענקי ! מגיעה להם הרבה תמיכה מהמדינה, גם בגלל שרובם מנודים מהמשפחות שלהם.

אביתר.
הגנה צבאית 6607
ראוי לציין שבאשר לקבוצות כגון נטורי קרתא, ההגנה הצבאית נכפת עליהם בעל כורחם, והם לא ביקשו אותה. לטענתם, הציונות היא היא הגורם לעוינות כלפינו, וללא הציונות (אשר הם מתנגדים לה בעוז) כלל לא היה צורך בהגנה צבאית.
בתשובה לגיל 6608
אני רוצה להעיר פה עוד נקודה בתשובה למה שכתבת. החרדים האנטי ציוניים, הם בעיה בפני עצמה, שצריך לחשוב על דרך לפתור אותה (אם בכל אפשר למצוא כזו) הבעייה שיותר מפריעה, היא החרדים הציונים , ובחורי הישיבות שלא מתגייסים לצה''ל ולומדים תורה במקום.
צריך להפריד את שני הדברים האלה לחלוטין.
איזו בעיה? 6612
מבחינה דתית, הרי זה הפוך לחלוטין. דווקא הדתיים הציונים הם אלו היוצרים בעיה אשר מאיימת על דת ישראל. הגישה האנטי-ציונית היא עכבית יותר, ובעל הגינות ומוסריות בלתי צבועה.

מבחינה מדינית, הרי אין זה פשע להיות אנטי-ציוני. אפילו אם אתה רואה בזה מעשה בל-יסולח, אין לשכוח שמדובר בקבוצה קטנה למדי, בוודאי שיחסית לקבוצה האנטי-ציונית האחרת - ערביי ישראל, המונים כחמישית מאזרחי ישראל. איך עוד כמה חרדים אנטי-ציונים מהווים בעיה?
זה בדיוק מה שכתבתי 6618
אכן החרדים הציונים שלא מתגייסים לצבא, מהווים בעיה חמורה יותר.
הם אכן בעלי זיכרון קצר 6610
תתפלא, אמיר 7636
אבל חרדים משלמים מיסים בדיוק כמו כל אדם אחר.

כמובן שמי שהכנסתו היא מתחת למינימום הקבוע בחוק פטור ממס הכנסה, כמו כל אדם אחר במדינה במצב זהה. אבל מלבד מס הכנסה יש עוד מיסים אחרים, ואותם משלמים החרדים בדיוק כמוך.

נחום ונגרוב, תלמיד ישיבה לשעבר

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים