המאמר 660211
כמה הערות מאוד לא מהותיות:

1. כותרת המאמר היא "מכתב". האם זה אומר שמדובר על פרסום לא רשמי?
2. הוא פורסם במדיום מקוון ומן הסתם כמעט כל קוראיו יקראו אותו כך. אבל עדיין העמוד השני הושאר ריק, מה שרומז על הכנה להדפסה דו־צדדית.
3. מבין הרשימה הארוכה של המחברים, אחד כבר הספיק להיפרד מהעולם עד זמן הפרסום, וזה מצוין בהערה להערה. ההערה הזו מופיעה עם הסמל שנראה קצת כמו צלב אבל ידוע גם כאובליסק או סכין (dagger). אני מנסה להבין למה בדיוק רמזו כאן.
4. המאמר פורסם ברישיון CC-BY-SA (גרסה 4.0). האם זה מקובל לפרסומים מצרן?
''לא מהותיות'' זה האנדרסטטייטמנט של השנה 660418
זו המקבילה האיילית ל"אני ראשוןןןןןן! (ל"ת)" הטוקבקיסטי.
''לא מהותיות'' זה האנדרסטטייטמנט של השנה 660421
אני מבין שאתה שני. תודה על ההערה.
המאמר 660442
letter מיועד לדיווח מהיר (אך רשמי) על ממצא חשוב במיוחד. לרוב הוא יהיה קצר יותר מ-article ויכיל פחות ניתוחים באשר להשלכות הממצא. כתב העת "Phys. Rev. Lett." מיועד לדיווחים מסוג זה.
במקרה דנן נראה שעקב חשיבות הממצא, אופיו הסטטיסטי של תהליך הגילוי, בנוסף לתגליות סרק קודמות של אותו החלקיק, הותרה החריגה הגדולה באורכו של המאמר (50 עמודים) לטובת סימוכין והסברים.
החוקר TILL MORITZ KARBACH נהרג השנה כאשר נפל מסלעים עליהם טיפס במסגרת תחביבו.
באשר לרישיון - אין לי מושג.

חשיבותו של הממצא שהתגלה הוא בכך שהוא מאשש עוד יותר את תיאוריית הכרומודינמיקה הקוונטית, התיאוריה המשמשת בחמישים השנים לחיזויים ותיאורם של כמעט כל סוגי החלקיקים הידועים לנו (מדובר ביותר ממאתיים מיני בריונים ומזונים).
למיטב הבנתי המצומצמת, קיומו של החלקיק/מצב החדש נחשב לתולדה אפשרית של הכרומודינמיקה הקוונטית, אך לא התחייב ממנה. כך שאם יימצא החלקיק היא תחוזק ואם לא - לא נורא.

ניתן לקרוא על כך עוד בבלוג של אריה מלמד-כץ כאן וכאן.
המאמר 660482
תיקון טעות: המאמר פורסם ברישיון CC-BY ולא CC-BY-SA.

אחד השינויים של גרסה 4.0 של משפחת רישיונות קריאטיב קומונז (לעומת גרסה 3.0 שקדמה לה) יש התייחסות רצינית יותר ל"זכויות על מאגרי מידע". עבור גוף שמפיק כמויות גדולות כל כך של מידע יכולה להיות לכך משמעות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים