סקרים 660728
נדמה לי שהסקר הזה, בקשר לדרגת החיבה האיילית-ציבורית לאמנות של קדישמן ז"ל, מופיע על המסך כבר די הרבה זמן. זה משך זמן רגיל לסקרים אצלכם?
סקרים 660736
וואו,153 אנשים הצביעו?! זה אומר שיש כ300 איש לפחות שקוראים פה?!
סקרים 660747
לא הבנתי אם אתה מתכוון בסרקאזם או לא ואם כן כלפי מי הוא מופנה בדיוק.

בכל אופן, הדבר היחיד שיש לי לומר לגבי הסקרים זה רק שמה שבעיני משונה זה לא שהסקר הזה נשאר הרבה זמן אלא זה שיש המון סקרים בנושאים שלא קשורים בשום כותרות מהחדשות, בשום אקטואליה (את האמת? זאת הפעם הראשונה שהסתכלתי קצת בארכיון), כמו למשל דיון 3041, דיון 3500 וכאלה. אבל כנראה שזה הטעם או שזה ההומור של הקוראים שהיו פה אז, או של איזה עורך/ת שהיה מופקד/ת על התחום.
סקרים 660754
איפה נכתב שהסקרים אמורים להיות קשורים לחדשות או לאקטואליה?
סקרים 660755
השאלה היא במקומה וכנראה שבאמת לא כתוב (אני לא בטוח, אגב). אני מניח שזה עניין של תחושה אישית שלי ואולי לא רק שלי, שסקרים יש בהם איזשהו טעם ומשמעות כשהם עוסקים בנושאים שבראש ההתעניינות, ולאו דווקא בנושאים מאוד אישיים או משפחתיים מסוג דיון 2954, למשל. אולי אני טועה. בעצם, לאור מספר ההצבעות בדיון הנ"ל, אולי אני טועה מאוד.
סקרים 660758
היה כבר סקר על זה?
סקרים 660847
ובכן. פעם, לפני הרבה שנים, האייל היה בעיקרו אתר של מאמרים. מאמרים על כל מיני נושאים. סביב המאמרים התפתחו דיונים, ואני לא יודעת אם זו היתה כוונת המקימים, אבל זה מה שקרה.
לפני 5 שנים, אמרו המייסדים, "די, חלאס! מי צריך את זה בכלל? האינטרנט התפתח! לכולנו יש בלוגים, אנחנו מפרסמים מאמרים שם, ומי צריך אייל?"
"געוואלד!" אמרו גולשי האתר, "אל תסגרו לנו את האייל! האייל נפלא!"
"אבל לא ממש בא לנו", אמרו המייסדים, "ולמאמרים שלנו יש בית נאה וראוי, בבלוגינו!"
"מי קורא את המאמרים?", אמרו הגולשים, "העיקר הדיון!"
"בשביל דיונים יש פורומים בעולם, ודיון אפשר לעורר גם בבלוג!"
"אבל בפורום, דיונים הולכים לאיבוד, ואינם משתרשרים עד אין קץ", אמרו הגולשים, "ובבלוג, שמטבע הדברים שייך למישהו, אינך יכול לשנות נושא ולדון בו!"
"אבל אין לנו חשק", אמרו המייסדים, "ויש לנו חיים!"
"אבל לי יש חשק!" אמר מי מהמגיבים, "ואין לי חיים!"
"ולי!" אמר אחר.
"ולי!" אמרה אחרת.

וככה קם לו האייל החדש, שיש בו מעט מאמרים בהשוואה לעבר, ויותר עדכוני חדשות. וגם יש בו מיני מזיקין ומרעין-בישין שהייתי מעדיפה שלא יגלשו בו, ושגורמים לי געגוע עז אל אותם מגיבי-עבר שלא סבלתי, אבל חופש ביטוי וזה.
הדגש על עניין הדיונים בא לידי ביטוי בסלוגן, שאאל"ט ואאז"נ לא היה באייל הישן.
סקרים על כלמיני נושאים היו מאז ומעולם, וכמדומני רוב רובם של הסקרים אינם עוסקים בכותרת מהחדשות, ולא באקטואליה.

הנה הדיון ההוא.
דיון 3201
סקרים 660885
לא פעם ולא פעמיים רווחה פה נוסטלגיה לאייל הנפלא של פעם, מלווה בקיטורים אודות המגיבים הגרועים של היום. תמיד חשבתי שהמקטרים מגזימים ואפשר לחשוב ובכלל תמיד היו כאלה וכאלה. לצערי, אני מרגיש ככה בעצמי בחודשים האחרונים, בעיקר מאז שאת-יודעת-מי הגיע לכאן.
סקרים 667181
וולדמורט?!?
סקרים 660889
הדבר העיקרי שרציתי לומר לך: כמה נחמד וכתוב בחן הרב-שיח הזה, מייסדים-גולשים, מזכיר לי... מה זה מזכיר לי, בעצם? מרוב דמעות הנוסטלגיה שעליה מדבר גם ידידיה, אני כבר לא מצליח להיזכר במגיבי-עבר שבפירוש לא סבלתי אותם, אם כי ברור שהיו כאלה. את אלה שנמצאים עכשיו וקשה לי אתם אני דווקא זוכר יופי.
סקרים 660890
להדליק לכם נר אם אתם כבר יושבים לבד בחושך?
סקרים 660892
אם כבר מדברים על חושך, מעניין מתי יגיע לפתיל הזה אחד מאותם מזיקין ומרעין-בישין. אני אחכה בסבלנות.
סקרים 660893
הם ישנים, והלילה כבר ירד על היקום ועל בת ים.
סקרים 660895
אני פה כל הזמן,אורב לכם בחושך...
גם לזה שחושב שהוא אל-אדם כי ההורים שלו הורישו לו דירה בת''א ולא כמו העניים המגעילים בבת ים.
סקרים 660896
למה אתה חושב שמדברים (גם) עליך?
סקרים 660897
אני לא פה מהיום,אלו גלים שמגיעים מידי כשלושה ארבעה חודשים,בעיקר אחרי שהשמאלנים פה יצאו קצת חומוס.
אז מתעוררת קבוצת המעודדות של יפי הבלורית והתואר,ומתרפקת על הנוסטלגיה (המזוייפת) של איך היינו יפים וטובים פעם ואין היה כיף..ישבנו וציקצקנו כמה אנחנו רעים ואכזריים והכיבוש.
פתטים.
סקרים 660899
אני לא ראיתי שנכתב שום דבר על שמאלנים או הכיבוש בפתיל הזה. נכתב על "מגיבים גרועים" ו"מזיקין ומרעין-בישין", וישר אתה מניח שמדברים עליך... זה מה שאתה חושב על התגובות של עצמך?
סקרים 660901
"יוֹדֵעַ צַדִּיק, נֶפֶשׁ בְּהֶמְתּוֹ; וְרַחֲמֵי רְשָׁעִים, אַכְזָרִי."
סקרים 660902
כן, זו הפואנטה שלי - אתה "יודע" כל-כך טוב שכשמדברים על מגיבים גרועים מתכוונים אליך. האם זה מה שאתה חושב על התגובות של עצמך?
סקרים 660969
זה במחזוריות כמעט קבועה,ומתי שמדדי הדיסוננס הקוגניטיבי השמאלנים ממש במצוקה זה עולה.
סקרים 660926
1. אני גרה בעיר-הילדים.
2. אני נשואה לברנש שגדל בעיר-שסמוכה-לים-ואת-מי-שאישר-את-תוכניות-הבניה-שלה-צריך-לשלוח-לגור-כל-חייו-בדירה-מהדירות-שהוא-עצמו-אישר‏12.

נראה לי שיש כאן קצת על ראש הגנב. לא אליך היתה הכוונה. ואין כאן כלל עניין של ימין / שמאל, עשירים/ עניים, אחוס"לים / ממלו"כים, תל אביבים / יתר-בני-תמותה ושאר ירקות.

1 זה שם קצת ארוך מדי.
2 ולפני שתקפוץ: יש בנייני רכבת בעולם. זה טוב ויפה, גרתי שנים באחד, כשגרתי ברמת-דיקטטורה, היתה לנו יופי של סירקולציית אויר כי הבניין היה בנוי כך שהחלונות נמצאים אחד מול השני. והשירותים והאמבטיה נפתחו לפיר.
יש גם בנייני 3-4 קומות עם או בלי עמודים, כאלה שתל-אביב-של-גדס משופעת בהם. 6 מטרים בין בניין לבניין. את תוכנית הבניינים הללו שכפלו בכל הארץ. ברמת גן, בגבעתיים, בכפר סבא, בחיפה, בקריות, בירושלים, בחולון.
בבת-ים הצמידו אותם. היינו - לקחו 2 בנייני גדס שכאלה, ובנו אותם ללא רווח. זה לא רכבת - בניין רכבת מתוכנן להיות רכבת, ומתוכנן שתהיה סירקולצית אויר בדירות. לחמי וחמותי יש כיוון אויר ורבע. הרבע הוא הפיר. המטבח (חלון גדול מאוד) - נפתח לפיר. לאחד מהחדרים יש חלון יחיד - שנפתח לפיר. השירותים והאמבטיה - קל וחומר שנפתחים לפיר. וככה בנויה 2/3 בת ים. אם היו מגלחים שכונות שלמות ובונים מחדש, העיר הזו יכלה להיות פנינה.
סקרים 660928
"עיר-שסמוכה-לים-ואת-מי-שאישר-את-תוכניות-הבניה-שלה-צריך-לשלוח-לגור-כל-חייו-בדירה-מהדירות-שהוא-עצמו-אישר" חיפה? אשדוד? אשקלון? נהריה? תל-אביב? עזה? נתניה? ג'קרטה?
סקרים 660931
בת ים.
סקרים 660935
אפילו צפוני כמוני ניחש שזו הסירנה
סקרים 660971
התגובה לא הייתה אליך,אלא לאלמוני שכתב על בת ים בהקשר של תרבות דיון לא ראויה (וכול השטויות האחרות שכתבתם שם)
סקרים 660990
כמדומני הגבת ליהונתן בר.
סקרים 660993
כן,שענה לי על תגובה לבחור שמתנשא על אנשים אחרים בגלל מקום מגורים.
סקרים 660947
מבלי להעליב, חבל שאתה מסתובב עם כאלה תסביכים.

אני אשכנזי משני הצדדים, אבי ניצול שואה ואמי צברית ממשפחה שהגיעה מרוסיה. כשהייתי ילד באמת גרתי בתל אביב, אבל בדרום תל אביב, ברחוב מרופט של זונות וסמים (כנראה עד היום) על שפת הים. בדירת הקופסת-גפרורים שלנו, בדמי מפתח, כפי שהיה נפוץ אז, החלון של חדר המקלחת-שירותים שלנו פנה אל המרפסת של השכנים, שכנראה שינו את המבנה שלה מתישהו לפני שנולדתי. אני והבן של השכנים היינו עומדים בחלון הזה ומדברים ובעיקר משחקים. שנינו ראינו בזה דבר טבעי לגמרי. אחותי הגדולה הבינה שאנחנו עניים והאשימה בזה את הוריי, בייחוד את אבי האומלל שמעולם לא הצליח לענות לה כמו שצריך. אבל אני, הקטן, בתמימותי, לא הבנתי בכלל שאנחנו עניים, לא הבנתי שזה - בדיוק זה, אורח החיים שלנו, מקום המגורים שלנו ותנאי המגורים - זה בדיוק מה שנקרא עוני, אז וגם היום.

ההורים שלי לא הורישו לי "דירה בת"א". הבניין ההוא, בצירוף עוד כמה בניינים, היוו סכנת נפשות לדיירים שגרו בהם ונהרסו מזמן ע"י העיריה, וכסף לא היה לנו, הוא הוצא ברובו על המחלה של סבתי ז"ל. מה שההורים שלי הורישו לי זו אינטליגנציה סבירה, התעניינות בתחומים מסויימים ובעולם הסובב באופן כללי, ומעל לכל והחשוב מכל - את ההכרה בחשיבותם של לימודים גבוהים וטובים, משום כך אני כיום מה/מי שהנני. לו ההורים, במקום זה, היו מוציאים את זמנם על "להוריש לי" שנאה ומרירות - לא היה יוצא ממני כלום, אפס מוחלט.
סקרים 660970
אתה האייל האלמוני מהיקום ובת ים?
סקרים 660983
לא מה פתאום, אני כתבתי ממש כאן, בתגובה שמעליך, על ילדותי בדרום תל אביב.

לגבי זה שכתב "הלילה כבר ירד על היקום ועל בת ים" - זאת שורה בלתי מזיקה שלא היה בה שום דבר פוגעני, מתוך "הבלדה על ארי ודרצ'י" של כוורת, והתגובה ההיא, ככל שאני יכול לשפוט, קשורה בשעת הלילה המאוחרת. זה היה בשתיים בלילה, שעה שבה אנשים בדרך כלל כבר ישנים, זה הכל.

חוץ ממך ומנועה (שכתבה על הבנייה בבת ים באופן לגמרי ענייני), וחוץ ממישהו ששאל את נועה על איזו עיר היא מדברת והיא ענתה לו שעל בת ים, אין פה שום תגובה (חוץ מתגובות שלך, שנועדו לפגוע ב"שמאלנים" דמיוניים) שמדברת על "בת ים בהקשר של תרבות דיון לא ראויה וכל השטויות האחרות..." (תגובה 660971). אם אתה רוצה ומוכן - קרא טוב את כל הפתיל ותן לינק לתגובה/תגובות שאליהן אתה מתכוון, כי בינתיים, בלי להעליב, נראה שכל התסביך הזה עם בת ים הוא בראש שלך ולא בדיון.
Bring Back Those Good Old Days 660989
אחחח, הבלדה על ארי ודרצ'י... תחזירו את הזמנים ההם!
סקרים 660994
אם לא אתה כתבת אז אתגובה לא היית עלייך,אתה מוכשר ומשכיל ויפה וכל הכבוד על הכל.(תגיד שירתת גם כלוחם בצבא?)

בלי קשר אתה אומר?! פתאום קפץ לו הבת -ים?!
האנשים הכי נוראים בעולם הם רוצחים,אנסים ואנשים שגרו בדרום ת"א (בלי קשר).
סקרים 660997
אתה מגיב על תגובות מבלי ממש לקרוא אותן. יש עוד כאלה שעושים את זה אבל לך זה לא יוצא טוב, וכאן בפתיל הזה עשית סלט, יצא ממש על הפנים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים