זה פשוט מאוד. 662280
הזנת אדם בניגוד לרצונו זה פשע. נקודה.
זה פשוט מאוד. 662285
וכאמור,במקרה של מצב נפשי חולני (אנורקסיה)?
וכשהוא מאבד את ההכרה?
זה פשוט מאוד. 662300
איבוד הכרה זה לא בניגוד לרצונו של החולה. באנורקסיה ההאכלה היא טיפול רפואי אבל כפייה של סיום שביתת רעב ע''י האכלה בכפייה אינה כזאת ואוי לרופאים שהסכימו לשתף עם זה פעולה.
זה פשוט מאוד. 662314
איך אתה מבדיל בין ''טיפול רפואי'' ל ''''לא'' טיפול רפואי''-שניהם לא רוצים לאכול ושניהם ימות מכך.

שלא יובן לא נכון,אין לי דעה לגבי הלהאכיל או לא,הכלב הזה היה צריך למות ממזמן מכדור של חייל ציוני גיבור,אם ימות בסבל גם טוב.ואם המדינה תרצה להאכיל אותו סתם כדי לעצבן-יאללה למה לא.
זה פשוט מאוד. 662315
נ.ב
אם באיבוד הכרה אין לך בעיה,אז אין שום בעיה עם השביתת רעב-מחכים שיתעלף ומאכילים אותו,נגמר הסיפור.
זה פשוט מאוד. 662333
גם אם הוא כלוא ללא עוול בכפו או לפחות ללא ראיה התומכת באשמתו?
זה פשוט מאוד. 662365
הוא חבר בארגון טרור ע''פ הודעתו-כדור בראש.אבל לא רק זאת גם זאת -חבריו הפסיכופים הפשיסטים אימו להפציץ מעזה את ישראל אם יקרה לו משהו-לכן הדבר הראשון שצריך לקרות אחרי האיום הוא שהוא ימות,מי שאיים ימות,וכך כל הארגון עד שיגידו שהם כבר לא מאיימים.
זה פשוט מאוד. 662381
כל עוד אין הוכחות אפשר לטעון כלפי כל אחד שהוא טרוריסט. אבל אני יודע שלשיטתך לגיטימי ורצוי לירות בכל הערבים כל עוד לא מגרשים אותם.
זה פשוט מאוד. 662389
1.כל מעצר מנהלי הוא באישור של שופט מחוזי שבודק את ההוכחות.
2.אתה טוען שהוא לא חבר בג'יאהד האיסלמי?
זה פשוט מאוד. 662396
1. זה על פי החוק הישראלי. בפועל מעצרים מינהליים נעשים ללא ממשפט וללא הבאת סעיפי ההאשמה והראיות בפני העציר שעליהן יוכל לערער.
2. לא. אני טוען שגם חברים בארגון טרור אסור לעצור ללא ראיות. זה נכון גם לגבי פונדמנטליסטים מוסלמים וגם לגבי טרוריסטים יהודים.
זה פשוט מאוד. 662411
1.במה זה נוגד את מה שאני כתבתי?
2.אי רסט מיי קייס.
זה פשוט מאוד. 662397
1. באישור שופט, אך ללא משפט סביר. לכן קל יחסית לתביעה להציג עדויות שלא היו עומדות במבחן (לדוגמה: עדויות שמיעה מפוקפקות).

2. אם זה כל כך ברור, למה המדינה לא מעמידה אותו למשפט?

וכן, כל זה נכון גם לגבי עצורים מנהליים מהימין.
זה פשוט מאוד. 662412
1.נכון,אתה לא נותן לכבוד השופט את הקרדיט המינימלי לבחון את הדברים? (אני לא. ואני גם מתנגד למעצרים מנהלים חוץ ממקרים מאוד מאוד (מאוד) קיצונים)
2.איזה ערבי כן העמידו למשפט על חברות בארגון טרור?
זה פשוט מאוד. 662422
אז תפקיד הסניגוריה במערכת המשפט הוא מיותר? אם חלילה יעמידו אותך לדין, תהיה מוכן שהמשפט יתנהל בנוכחות התובע והשופט בלבד?
זה פשוט מאוד. 662425
ברור שלא.מדובר באקט חמור שפוגע בדמו'.
אבל אנחנו לא תיכוניסטים ואנחנו יודעים שהעולם יותר מורכב,ולפעמים יש לבחור בין רע לרע מאוד.

אם יש אדם שאנחנו יודעים עליו שהוא הולך להרוג הרבה אנשים,אבל במשפט רגיל יחשפו מודיעים (שכאמור מצילים חיים של אנשים) ושיטות עבודה-האם אתה מוכן שהמודיעים ירצחו ועוד הרבה אחרים כי לא יהיה לנו את המודיעין על המשקל של לשמור על משפט תקין?
אני לא.ואני כאמור מתנגד למעצרים מנהלים עקרונית,אבל מבין יוצאים מהכלל.
זה פשוט מאוד. 662426
אולי במצבנו אי אפשר להסתדר בלי מעצרים מנהליים בכלל, אני לא יודע. בכל מקרה, ''אתה לא סומך על כבוד השופט'' זו תשובה גרועה בעיני, עובדה שאנחנו לא סומכים על כבודו בהקשרים אחרים.
זה פשוט מאוד. 662438
אכן. שמעתי פעם שופטת שאמרה שהעומס הוא כה גדול עד שהיא נאלצת לסמוך על מערכת הביטחון ולחתום כמעט באופן אוטומטי על הצווים. אין לה אפשרות מעשית לבחון את הנתונים לעומקם.
זה פשוט מאוד. 662450
אני האחרון שיתמוך במערכת המשפט הרקובה עד היסוד.יחד עם זאת,מה הסיכוי שהמצאת את זה? קישור בבקשה.
זה פשוט מאוד. 662454
הפורמליסטיות כמחליפה את הדיון הענייני בתוכן הדברים היא המפלט של מי שאין לו תשובה משביעת רצון לטעמו.
תאמין, אל תאמין, עניינך. שמעתי את השופטת אומרת את הדברים. אם אינך יכול להתמודד עם תוכנם, עזוב. אין צורך להשמיץ - האם אתה נוהג להמציא מצבים ולכן נדמה לך שכך עושים גם אחרים? טףף.
זה פשוט מאוד. 662307
מה לגבי כליאת אדם בניגוד לרצונו?
זה פשוט מאוד. 662323
לאחר משפט (לא במעצר מנהלי).
זה פשוט מאוד. 662332
כליאה היא כלי לגיטימי של מדינה כל עוד יש ראיות התומכות בהצדקתה, כלומר לא מעצר מנהלי. האכלה בכפייה של אסירים (להבדיל מחולים הנזקקים לכך) אינה לגיטימית בשום מקרה, גם לא בכליאה מוצדקת.
זה פשוט מאוד. 662344
בקיצור, מעניין מה יקרה לשיח הציבורי אם וכאשר אחר מהעצורים המנהליים מהימין יתחיל לשבות רעב.
זה פשוט מאוד. 662348
כרגיל, השמאל ההגון יעמוד לצידו בעוד שהימין יתעלם מכך שזו הפרת זכויות אדם כללית ויתחשב בה רק כשזה נעשה נגדו.
זה פשוט מאוד. 662408
כרגיל, השמאל (ההגון?) יעמוד לצידו גם אם יהיה רוצח מורשע. כבר היו דברים מעולם.
זה פשוט מאוד. 662733
אתה קובע קביעה פסקנית וחד משמעית כאילו כתבת דוקטורט בנושא לפחות. מה לעשות שבתי המשפט לא מסכימים איתך.
הנה למשל בית הדין לפשעי מלחמה בהאג קבע ב2006 כי האכלה בכפייה של עציר שובת רעב אינה פשע. the body of law laid down by the European court of human rights did not view force-feeding as "torture, inhuman or degrading treatment if there is a medical necessity to do so ... and if the manner in which the detainee is force-fed is not inhuman or degrading".
יתר על כן, הוא טען שאסור לרשויות להיכנע לשביתת רעב שהוא רואה בה "התנהגות מניפולטיבית" should not be undermined by the accused's manipulative behaviour ושהן חייבות למנוע יצירת "שאהיד" to avoid creating another Serbian martyr".

מקור:דיווח בגרדיאן הבריטי
זה פשוט מאוד. 662736
קביעות פסקניות וחד משמעיות זה המומחיות שלך. גם בית המשפט בהאג לא בהכרח מייצג תפיסה של זכויות אדם. ובנוסף, יש כאן הבדל - העציר הסרבי נכלא על סמך ראיות מוצקות בעוד שמוחמד עלאן נעצר במעצר מנהלי, כלומר על סמך שמועות ובהליך לא תקין משפטית (מהבחינה הדמוקרטית, לא מהבחינה הפורמלית). בעוד שבהאג רוצים להביא פושע לדין, כאן ההתנגדות לשביתת הרעב נובעת מחשיפת השקר והעוול שבתהליך המעצר המנהלי.
זה פשוט מאוד. 662740
נניח שמחר יקום אסיר ערבי שנשפט על ידי ישראל לעונש מאסר ארוך ויחליט שהמשפט שלו לא הוגן או לא מוסרי מסיבה זו או אחרת. וכדי להיאבק על צדקתו, הוא יחליט לשבות רעב. מה אז? האם גם אז הזנה בכפיה תהיה פשע?
זה פשוט מאוד. 662741
כן אלא שאז במקרה והוא נכלא בצדק מאבקו יהיה לא צודק.
זה פשוט מאוד. 662744
אתה שוב קובע קביעות פסקניות בלי לדעת את העובדות. העציר הסרבי נכלא על סמך "ראיות מוצקות" כל כך, עד שהוא שוחרר ב2014 (אחרי 11 שנות מעצר) ללא שהורשע בדבר.
זה פשוט מאוד. 662747
אם כך, כנראה שמעצרו לא היה מוצדק והוא צדק במאבקו. זה בהנחה שהוא אכן שוחרר בצדק.
זה פשוט מאוד. 662773
במלים אחרות, גם אם העמצר לא מוצדק (בדיעבד או למפרע), בית הדין הבינ''ל לפשעי מלחמה קבע כי הזנה בכפייה של עציר ששובת רעב אינה פשע.
זה פשוט מאוד. 662774
וכבר אמרתי שלא חייבים להסכים עם כל פסיקה של בית דין.
זה פשוט מאוד. 662775
ברור שלא חייבים להסכים עם כל פסיקה של בית דין, רק עם אלו שתואמות להשקפת העולם שלי.
זה פשוט מאוד. 662776
אלו שלא מתנגשות עם עקרונות מסוימים, ביחוד כאלה הקשורות לזכויות אדם אפילו אם אותו אדם הוא אסיר, פושע או טרוריסט.
זה פשוט מאוד. 662803
בינתיים יש פסיקה של בית הדין בהאג שלפיה האכלה בכפיה אינה פשע, ועוד פסיקה של בג"צ שלפיה האכלה בכפיה, במידה ונשקפת סכנת חיים לשובת, היא מותרת. נוסיף לזה את פסיקת בית הדין האירופאי לזכויות אדם, לפיה "פעולה מטעמים רפואיים, מעצם מהותה אינה יכולה להיחשב בלתי הומנית או משפילה, ולפיכך, לעתים, מתקיימות נסיבות שניתן להזין בכפייה אסיר, לדוגמה, אם עלולים להיגרם לו נזקים בלתי הפיכים, ויותר מכך אף חובה להזינו בכפייה אם נשקפת סכנה ממשית לחייו". כלומר מצד אחד יש לנו 3 מהאינסטנציות המשפטיות הגבוהות ביותר, כל אחת בתחומה, שקבעו שהאכלה בכפיה בנסיבות מסויימות (למשל עציר שובת רעב שעלול להיגרם לו נזק בלתי הפיך) אינה פשע, ומצד שני אתנחתא קומית שטוענת ההפך.
עכשיו כל אחד יכול לבחור באיזה צד של המשוואה הוא נמצא.
זה פשוט מאוד. 662804
ויש התנגדות של ההסתדרות הרפואית בישראל וכמובן של ארגוני זכויות אדם ויש פרספרקטיבה היסטורית של הנושא עוד לפחות מימי הסופראג'יסטיות וישנם הגבלות להאכלה כזאת גם בפסיקה המחייבת אותה ומצד שני אתנחתא טוקבקיסטית הידועה בתגובותיה הלא עניניות.
אבל את החלק השני של המשוואה מכירים כאן מזמן ויודעים מה טיבו. לא באמת צריך לבחור.
זה פשוט מאוד. 662816
ההסתדרות הרפואית לא מתנגדת להאכלה בכפייה כשיש לה הצדקה רפואית, אלא רק כאמצעי מנהלי לשבירת שביתת רעב. עמדתה רחוקה מאוד מהקביעה הפסקנית שלך.
לגבי ארגוני ''זכויות אדם'' כבר יש קונצנזוס (וגם הודאה של חלקם) ש''זכויות האדם'' כלל לא מעניינות אותם אלא רק משמשות כקרדום לחפור בו, לקידום מטרותיהם הפוליטיות.
זה פשוט מאוד. 662817
גם אני התייסתי להזנה בכפייה כאמצעי מנהלי לשבירת שביתת רעב ולא לטיפול רפואי כאשר הוא נחוץ.
אין שום קונצנזוס על זה, רק טענה דמגוגית החוזרת ונשנית מפי טוקבקיסטים כאן באייל ומחוצה לו ובוודאי שאין הודאה כזאת מצידם. הם אינם מסתירים שמטרתם היא פוליטית (דבר לגיטימי ומתבקש לכל ארגון עם תפיסת עולם כלשהי) להבדיל מתנועות לא ישרות כאם תרצו המנסות (ללא הצלחה) להסוות את עצמן כתנועות חברתיות וא-פוליטיות.
זה פשוט מאוד. 662846
אתה כתבת בתגובה 662280, שהיא תגובה ישירה לנושא הדיון (לא משורשרת, לא כתגובה ל"פרובוקציה, עם כותרת שאתה בחרת) "זה פשוט מאוד. הזנת אדם בניגוד לרצונו זה פשע. נקודה". בלי הסתייגויות ובלי תנאים.
כשאתה סוף כל סוף מבין (אחרי אין ספור תגובות) שאין לך אפשרות להגן על האמירה השטותית הזו, במקום להודות בטעותך אתה מכחיש שבכלל טענת אותה (עם תירוץ שקרי לחלוטין) ובמקום זה מנסה להסיט את הדיון לכיוונים אחרים, בכלל לא קשורים (מה הקשר ל"אם תרצו"?! הם כלל לא הביעו את דעתם בנושא הזה. אם כבר, אז הם בצד של שובתי הרעב, כזכור הם הנהיגו שביתת רעב כמחאה נגד ההתנתקות).
אתה פשוט שקוף.
זה פשוט מאוד. 662863
לא נכון. כתבתי תגובה לסקר שנכתב בהקשר של שביתת הרעב של מוחמד עלאן וכך גם הבנתי שתתפרש. בשאלות שנשאלתי הבהרתי שכוונתי לא למצב של טיפול רפואי כמו אנורקסיה למשל אלא לענין המעצר המנהלי. את וחברך הירוק מחפשים כל הזדמנות לתקוף אותי ומנצלים כל פירצה. מן הראוי שתרגיעו.
זה פשוט מאוד. 662867
לא נכון. לא כתבת "הזנה בכפייה של עציר מנהלי היא פשע" אלא "הזנה בכפייה של אדם היא פשע". יתר על כן, טענת בתוקף שבתי הדין השונים שקבעו כי מותר להזין בכפייה עציר שובת רעב אם יש הצדקה רפואית לכך, טועים.
בקיצור, במקום לתת תירוצים מופרכים, פשוט תודה שטעית ותחזור בך.
ולגבי ה"הזדמנויות לתקוף" - עצה ידידותית - אם תסתכל על התגובות שאתה כותב, ותספור עד 10 לפני שאתה לוחץ על משלוח התגובה, יש סיכוי טוב שתספק לנו (ואם תשים לב, זה לא רק רחל ואני, אלא יש קונצנזוס די רחב לגביך במחנה שלנו) פחות הזדמנויות כאלה.
זה פשוט מאוד. 662868
לגבי התגובה הראשונה שלי, קרא שוב את מה שכתבתי. לאור השקפה זו ניתן למתוח ביקורת על פסיקות בית דין שהן כמובן מחייבות אבל לא בהכרח צודקות.
ואתה האחרון כאן שיכול להטיף מוסר למישהו. את העצה שלך מומלץ לך להחיל על עצמך.
זה פשוט מאוד. 662953
בוודאי שניתן למתוח ביקורת על פסקי בית דין, אבל אתה לא מתחת ביקורת (=נימוקים), רק הכרזת בבטחון מוחלט שהם לא נכונים.
זה פשוט מאוד. 662956
את העקרון שלפיו אני מתנגד לפסקי הדין נימקתי - אם רצונו של אסיר לשבות רעב במחאה על תנאי מעצרו זו זכותו. ומעבר לזה, אני לא חייב דין וחשבון לך או לכל אחד אחר על תגובותיי. אם אתה לא אוהב אותם, זבש''ך.
זה פשוט מאוד. 662966
אני מסכים שאתה לא חייב דין וחשבון על תגובותיך, אבל אתה טועה בכך שאתה חושב שאני לא אוהב אותן. נהפוך הוא - הקומיות הטמונה בהן תדיר הופכת אותך לשק חבטות מילולי נוח, לי ולאחרים במחנה שלי, והבכיינות שלך על זה רק מגבירה את ההנאה.
זה פשוט מאוד. 662968
גם אתה טועה. חוסר היכולת להבין את אמירותיי גורם לך ולאחרים במחנך להגיב לי שוב ושוב ורק מדגיש את המוגבלות המנטלית שלכם. לגבי כל מה שאי פעם אמרת עליי, מתי לאחרונה הסתכלת במראה?
זה פשוט מאוד. 663185
לא אמרו כחמים ''אין סכין ננעצת אלה בירך אויבה'' ועל כן כדאי אולי לכל הצדדים לעבור לפסים ענייניים יותר, ולחסוך לשאר באי האתר את בזבוז הזמן על קריאה של מטא-דיונים משעממים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים