עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662833
איזה מזל שיש לי חבר טוב שראה את כל המסמכים כדי לומר שאם יש לך ג'וב טוב בטלויזיה בערוץ מסחרי ולשכנע את כל אלה שדלוקות עליך כמה שאתה קורבן תמים. מזל שיש מסמכים בתיק ועיתונאים שחשפה כמה מהשקרים הבולטים של אבן שקרים שהתקשורת דאגה להסתיר. בתגובות יש עדויות של זה שקיימות נפגעות אחרות שסוחבות את הכל בשתיקה בינתיים.
פניתי לאחת המגיבות.
לא מבין איך אפשר לסחוב דבר כזה, אני מניח שהן מפחדות ממנו.
כותבת הפוסט טוענת שעל פי המסמכים שבידיה גם התיאור של העימוןת ביניהם היה דימיוני בצורה כזאת שמי שיקרא את זה יחשוב שהוא שלט גם בעימות כשבפועל מי שניהל את העימות ושאל את השאלות היו השוטרים את החשוד והנפגע. רק בסוף קיבלו רשות לשאול שאלה אחת אחד את השני.
נפגעות אחרות שקוראות את העימות כפי שאבן כתב אותו בעמוד 220-236 בטח חוששות שהשליטה ושאלת השאלות תהיה כמו שתיאר בספרו וכנראה שזאת היתה בדיוק הכוונה שלו. להפחיד אחרות מלפתוח את הפה.
גם כל הזובור שהניפגע עובר וקראתי אלפי תגובות עם כינויים נוראים שקרן, סוטה מין, יש לו בעיות נפשיות, הוא חולה נפש שינה את מינו וזה מעיד על הפרעות וזוועות אחרות
וזה רק בגלל שאבן הוא זה שגרם להסתה הזאת בספר שלו.
אני מקווה שהאמת המכוערת עליו תצא לאור בקרוב ולא דרך פוסטים בפייסבוק. אני אישית חושב שנגרם עוול רב לנפגע.

עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662903
תודה על הקישור. מתברר שלמרות שאבן עצמו ניסח את 2 השאלות במבחן הפוליגרף, הוא יצא דובר שקר בשאלה השניה ("האם אתה סטרת בפניה במהלך האקט המיני שהיה בביתך?" )לאחר שבחקירה עצמה הוא טען מספר פעמים שלא סטר לה. למרות זאת יצא אבן בהצהרות שקריות לתקשורת כאילו עבר את הבדיקה בהצלחה. עניין זה לבדו מטיל צל כבד על גרסתו.

הסימנים לאלימותו שהופיעו בבדיקה הרפואית ושתאמו את גרסתה, לא נבחרו על ידו לתשאול בפוליגרף.

כפי שכותבת רונית צח: "גם אם בעטה וסטרה ונאבקה ואף נחבלה במהלך הארוע, והחבלות מתועדות בבדיקה הקלינית, והיא מצליחה לגייס את האומץ לעבור את כל מסכת התלאות של תלונה במשטרה וחקירה ובדיקה ועימות – עדיין נבהיר לה שככה היא בעצם אוהבת את זה? חבול ואלים וברוטאלי? האם יש איזו דרך שבה נאמין לגירסתה?"

מעולם לא נקבע בוודאות שיואב אבן אינו אשם באונס הזה, אלא רק שאין מספיק ראיות להעמידו לדין. פ' הגישה ערר על עצם סגירת התיק ונדחתה. בתגובת הפרקליטות נאמר במפורש: ""הטעם לדחיית הערר נובע מקיומם של קשיים ראייתיים שאינם מאפשרים ביסוס תשתית ראייתית ברמת הוודאות הגבוהה הנדרשת לצורך העמדה לדין פלילי. עם זאת יודגש, כי אין בתוצאה של דחיית הערר כדי לבטא עמדה לפיה גרסת מרשתך אינה מהימנה".

בתמונות: הפוליגרף, הסימנים, האגרסיביות, האחיזה מאחורי הגב, הסטירה, סגירת התיק.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662910
כמדומני שפוליגרף איננו ''גלאי שקרים''.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662913
המכשיר בעייתי. אבל שאדם יבחר להיבדק על ידו, ינסח את השאלות, יצא דובר שקר וישקר לתקשורת בקשר לתוצאות, זה חשוד.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662915
למה חשוד? זה נשמע דוקא די עקבי.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662919
אתה מתכוון לחכמה הטמונה בבחירת דרכי הפעולה שלו? מסכימה.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662925
אני מתכוון לשקרנות העקבית, לפחות בצורה שאת הצגת את הנתונים.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662926
הבנתי. אני נסמכת על הקישור לפוסט שכתבה רונית צח. בתחילה היא שוכנעה שאבן חף מפשע, בין השאר בשל "בתגובה הקבועה מטעמו לפרסומים שנתקלתי בהם על אודות הפרשה, הופיע המשפט החוזר: "חשוב להדגיש בהקשר זה שיואב אבן עבר בדיקת פוליגרף ונמצא דובר אמת". וכפי שהיא כותבת: "זה סגר את הסיפור מבחינתי." אבל אז הגיעה לידיה בדיקת הפוליגרף המקורית וגרסתו החלה להתפורר.

היא קראה את תמלילי השיחות שהוא עצמו הקליט ותיעד וכן את תמלילי החקירות.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662917
''שקר לתקשורת בקשר לתוצאות'' הפוליגרף איננו זהה ל''יצא דובר שקר'' בפוליגרף.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662921
לא הבנתי את כוונתך. אבן טען בחקירתו בכמה וורסיות שכלל לא סטר לה. הוא בחר לכלול את השאלה בבדיקה. התוצאה היתה: "אובחנה מגמה לאמירת שקר" - זו בדיוק המשמעות של "יצא דובר שקר" בפוליגרף.

או אז עשה אבן שני דברים: 1. הוא הסביר לחוקרים שאכן סטר לה קלות כדי שהיא תבין שהוא לא נהנה מהסטירות והבעיטות שלה במהלך המין (האונס, הוא אפילו השאיר סימנים בגבה - שהכחיש את קיומם כאשר היא ניסתה להתנגד למין אנאלי שהוא כפה עליה). 2. אישר ליחצנית שלו לשקר ולומר בכלי התקשורת שהוא "עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף" מבלי לציין שהוא היה זה שניסח את שתי השאלות וכן שנכשל בשאלה השניה.

הוא גם שיקר לתקשורת וגם יצא דובר שקר בבדיקה.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662923
אינני מומח לפוליגרף אך אני יודע ששווה להבין מה משמעותה של האמירה ''אובחנה מגמה לאמירת שקר'' לאור חוסר הוודאות בעניין תקפות הקשר בין הבדיקה לבין שקר.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662928
מהנתונים שנחשפתי אליהם, כאשר הבוחן מנוסה ומקצועי דרגת הוודאות מתקרבת ל-‏97%. (דובר על בוחן לשעבר באף.בי.אי שערך למעלה מ-‏3,000 בדיקות). אין הדבר מעיד על הבדיקה המסוימת אבל התנהלותו של אבן בהחלט מעידה עליו.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662930
עכש''י, הנקודה איננה נסיונו של הבוחן אלא התשתית התאורטית והאמפירית של הבדיקה.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 663024
אותו בודק (דמות חמורת סבר ורצינית במידה כמעט קומית) העיד שיש חשיבות רבה לניסיונו של הבודק בקביעת תוצאות אמינות של הבדיקה אולם אינני יודעת מעבר לכך.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 662932
קראת את גרסתו?
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 663023
לא. קראתי תגובות של אנשים שקראו את ספרו והן לכאן ולכאן. העובדה ששיקר לגבי תוצאות הפוליגרף די מערערת את אמינותו בעיני.
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 663038
הבניין עומייד או לא עומייד?
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 663067
הא? מה כוונת המשורר?
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 663114
עוד על יואבן אבן חובת קריאה 663115
:)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים