האנדרסטייטמנט של השנה 664111
"סאדאת היה חבר במחתרת נאצית" - סאדאת היה נאצי נלהב, שנשפט וישב בכלא על פעילותו כסוכן של גרמניה הנאצית בזמן מלה"ע II.
לאחר מהפכת הקצינים במצרים הוא הכריז ש"היטלר היה המנהיג החשוב ביותר של זמננו", ודאג לתת מקלט לפושעי מלחמה נאצים
אפילו בביקורו בירושלים, הוא הקפיד ללבוש עניבה שעליה צלבי קרס.
האנדרסטייטמנט של השנה 664116
הגיוני. אם אתה "נאצי נלהב" שמחליט לעשות שלום עם ישראל, הדבר הכי חשוב שאתה יכול לעשות על מנת לקדם את האידואולוגיה הנאצית שלך היא ללבוש עניבה שבעוד שלושים שנה כמה מופרעים לדבר יכולים לגלות שיש בא צלב קרס. כל כך הגיוני.
האנדרסטייטמנט של השנה 664118
אתעלם לרגע מגסות הרוח הטרולית שלך, ואציין רק שביחס לפעולות האחרות שלו (פעולה כסוכן של גרמניה הנאצית במהלך מלה"ע II, מהפכה צבאית, מתן מסתור לפושעי מלחמה נאצים ועוד), בחירת עניבה עם צלבי קרס היתה בבחינת התרסה של מי שהפסיד במלחמה ונאלץ לשבת ליד שולחן המשא ומתן עם אותם יהודים שנואים, ותו לא.
האנדרסטייטמנט של השנה 664147
תודה על הקישור, נהדר.
האנדרסטייטמנט של השנה 664236
צלבות כרס?
האנדרסטייטמנט של השנה 664241
משובח. ''טיפשות מזוקקת'' ופרצי צחוק, תודה.
האנדרסטייטמנט של השנה 664129
ודייק: צלב הקרס בגלגולו הנאצי פונה נגד כיוון השעון, בעוד התבניות-המזכירות-צלב-קרס בתמונה הנ"ל פונות עם כיוון השעון, כפי שהופיעו כבר לפני אלפיים שנים ויותר בהודו ואף בישראל בעת העתיקה.
האנדרסטייטמנט של השנה 664132
שאלה: אתה באמת חושב שסאדאת לא היה מודע לסמליות שעל העניבה שלו (כולל הכיוונים, כולל החיבורים) כשהוא בחר אותה?
האנדרסטייטמנט של השנה 664142
אין לי שום מושג, וכל תשובה שלי תהיה ספקולציה. מעשיו, דבריו ודרכי התנהלותו של סאדאת רחוקים מאד מהאג'נדה החבויה והבלתי סבירה שאת מייחסת לו.
האנדרסטייטמנט של השנה 664174
שמח לדעת שיש באייל עוד מישהו שמכיר את ההסבר להבדל בין הכיוונים אבל עם כל הכבוד אנחנו מיעוט. יש לא מעט טמבלים ניאו נאצים שמשתמשים בסמל שמופנה לכיוון המיטיב. סאדאת התלהב מהנאצים והתקווה הכמוסה להיפטר מהיהודים קסמה לו כמו לערבים רבים אחרים.
האנדרסטייטמנט של השנה 664189
צלב קרס אמור להיות בודד בעוד כאן מדובר בקישוט של כיסוי שטח על ידי הרבה קרסים משולבים זה בזה, מזכיר במקצת את קישוטי השטח מסוג ערבסקות (אם כי בדרך כלל בערבסקות על שטח גדול האלמנט החוזר על עצמו מסובך יותר מצלב קרס. כאשר השטח קטן, כמו למשל שטח של עניבה, האלמנט החוזר על עצמו לא יכול להיות מסובך יותר מקרס, בשטח קטן לא ניתן לראות את הסבכה בשלמותה

גרתי מספר שנים בבית ערבי שהמרצפות שלו היו מעוטרות בקישוטי שטח, אם זכרוני לא מטעה אותי היו שם גם קישוטי שטח שבהם האלמנט החוזר הוא קרס.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים