שמעתי לפני כשעה 66717
את התיחסותו של חנן יובל לענין יפה ירקוני.
מעבר להאשמתו בצדק את התקשורת שניפחה את הענין, הוא גם הזכיר שעל דברי הטרנספר של אריאל זילבר לא הגיבו כמו שהגיבו במקרה זה.

חומר למחשבה!
שמעתי לפני כשעה 66732
אריאל זילבר לא זכה בפרס ישראל, הוא לא אייקון גדול שקיים פה מאז שנותיה הראשונות של המדינה, ואיש לא תכנן לעשות לכבודו ערב מחווה. אם כן היו מתכננים דבר כזה - גם הוא היה מתבטל.

אני מצדיק את הביטול, לא משום שאני לא מסכים עם ירקוני, אלא משום שקיום ארוע כזה כעת לא יכול שלא להתפרש כנקיטת עמדה של הארגון. גם ביטול הארוע הוא נקיטת עמדה - אבל הוא נקיטת עמדה עם הקונצנזוס, וזה המעט שהוא יכול לעשות במצב לא נעים כזה.
הענין הוא 66735
לא מעמדו של הזמר או קיומו/אי קיומו של אירוע זה או אחר, אלא התיחסות לתוכן הדברים.

דיבורים על טרנספר משום מה לא פוגעים בקונצנזוס (האם יש עוד מדינה דמוקרטית הקיים בה מושג כזה?), ואמירה לא נכונה (שהזמרת חזרה בה ממנה, להבדיל מתומך הטרנספר) אבל כזו שנאמרה מתוך רגישות מצפונית, כן?

כזכור "שקט, יורים", נאמר כבר בפרוץ מלחמת לבנון.
הענין הוא 66737
שקט יורים הוא מושג ישן. מי שזוכר את הופעתה של עליזה עזיקרי בטלוויזיה העצם קרבות מלחמת יום-כיפור שבה היא צעקה שימותו הערבים (או משהו כזה). התגובה אז היתה די דומה אם כי האמירה שלה היתה מאד א-פוליטית אבל עדיין נחשבה חורגת מהטעם הטוב.
ודייק! 66773
הזמרת שחוללה שערוריה זוטא היתה עליזה קאשי ולא עליזה עזיקרי. הביטוי המדוייק שבו השתמשה (בשידור חי) היה ''קוס-אמק לערבים'', ומעניין לדעת אם פשר הביטוי היה מובן לה.

היא לא קיבלה את המיקרופון למשך שארית הערב, ולאחר השידור התנצלה קריינית הרצף (אולי דליה מזור, אינני זוכר במדוייק) על ''ההתנהגות הבלתי הולמת של אחת מאורחות התוכנית''.

האמת היתה שהתנהגותה של קאשי הרגיזה צופים לא מעטים, ביניהם הורי. אמי דיברה על כך שקאשי חיה לה באמריקה, ובאה לישראל רק כדי לפלוט זבל למיקרופון.

זכור לי שקראתי ראיון עם קאשי מספר חודשים לאחר התקרית, בה הודתה שהתנהגותה היתה לא תקינה, אך ציינה שבאותו יום נהרג בקרבות אחד מבני משפחתה.

אינני חושב שהאמירה של קאשי היא א-פוליטית, ואינני זוכר את הביטוי 'שקט, יורים' בהקשר של מלחמת יום הכיפורים, אך יתכן בהחלט שאני טועה בנקודה זו.
הענין הוא 67013
יש עוד מדינה דמוקרטית שבה עשו טרנספר , קוראים לה USA והיא העבירה שבטים שלמים לשמורות מעל האדמה אבל את הרוב מתחת לאדמה ,יחד עם עדרי ה בופלו שהרגו כדי שלאנדיאנים לא יהא מה לאכול.
רק מה? אנחנו מדברים והאמריקאים עושים.
ולמה ? כי כאן יש 90% חכמים ו10% טפשים.
באמריקה- 10% חכמים 90% טפשים.

והמשותף לנו ולאמריקאים : בשתי המדינות ה 10% שולטים.
הענין הוא 67017
מעשה עוול אחד אינו מצדיק מעשה עוול אחר, ומי שמשתמש בו כדוגמה להצדקה, הדבר מראה על רמתו המוסרית.

אין לך מה להתלונן על הפנאטים הפלסטינים, כי אתה בדיוק כמוהם.
יטרונספר גבי נתן לY-NET 67026
תחת חסותו של חוק השבות הוא יתקבל מיד בזרועות פתוחות.
למה? 67029
לצד שי כהן, בת-אל לארסן ועוד כמה ימנים דפ''רים שלא מזדהים בשמם הוא יכול להרגיש כמו בבית.
למה? 67034
סליחה על הדפ"ריות שלי,אך מהם ראשי התיבות בעצם?
למה? 67035
דירוג פסיכוטכני ראשוני
למה? 67037
תודה.תגידו,בת אל לארסן זה על באמת?
תשאל את אלכס מאן. 67038
אני חושד דווקא בגבי נתן.
תשאל את אלכס מאן. 67053
1. למה אלכס מאן?
2.אני מתחיל לסמפט את בת-אל לארסן,האם אני צריך להיבדק?האם זה בגלל השם הדני שמעלה בזכרוני...?
גבי,אל תעשה לי את זה!
למה אלכס מאן? 67218
קרא כאן ותבין.
דפריות 67068
דפר זה דרוג פסיכיאטרי ועל תתנצל על דפריות , זה קורה אצל כל שמאלני.
דפריות 67074
לא, זה דירוג פסיכוטכני ראשוני. סולם הדפ"ר נע בין 10 ל- 90 בקפיצות של 10 נקודות. ככל שהציון גבוה יותר כך הכישורים השכליים של המלש"ב אמורים להיות גבוהים יותר.

לא ידוע לי על מחקר שקושר בין דפ"ר להשקפה פוליטית, כך שהקביעה האחרונה מוטלת בספק (חוץ מאולי במנגנון הטוק-בק של YNET...), ואם הרמיזה האחרונה לא הייתה ברורה מספיק, אז אנחנו הסנובים פה מעדיפים טיעונים לגופו של עניין, ולא לגופו של אדם.
והוא שנאמר... 67101
''גם אויל מחריש חכם יחשב,אוטם שפתיו נבון''.
דפריות 67216
לא התכוונתי לכל ימני, אלא לכאלה שמקללים (שי כהן, בת-אל) או סתם מדברים לא לענין (גבי נתן).
דפריות 67223
ולתמוך באויב זה כן לעינין ?
ועוד בזמן מלחמה?
איך אתה מיתיחס לאחד כמו אורי אבנרי שמשמיץ את צהל ומספר על גבורתו ואצילותו של יאסר ?
האם לא ברור לך שכל פלסטיני כמה שיהא מתון ירה בך ללא היסוס? ,אסור שלאף אדם בישראל תהיה סמפטיה לאויבים שלנו.
גם מי שהיה שמאלני לפני שנתיים התפכח אחרי מה שקרה ,ואתה עדיין לא?

לילה טוב
דפריות 67224
לא התיחסתי להבעת דעה כלשהי, שאיתה ניתן להסכים או לא להסכים, אלא לאמירות כגון ''מחנה חינוך מחדש לשמאלנים'', ''הטרנספר שנעשה לאינדיאנים מצדיק טרנספר שנעשה לערבים'' וכו'. אלה בהחלט דברים לא לענין.
דפריות 67643
לא יכול שלא להגיב אבל בטוח שאתה דפר 0 כמו כן אתה על בטוח לא מועיל לחברה, חיי על חשבון אחרים ,לא שרתתה בצבא, אהבת ארץ ישראל לא קיימת בתוכך ובודאי רצוי היה שלא היתה כאן בתוכינו..
היום כשאדם מביע את דעתו והיא לא מוצאת חן בעיני מיודעינו
מותר לבקש בצעקה גדולה להשמידו .. נבלות איפה הייתם עד עכשיו . כשהכוחות השחורים והטיפשיים שולטים במדינה המתפוגגת הזאת.
הרי מאז שמנחם בגין היקר צרח אני צ'חצ'ח המדינה הזאת הפכה למדינה של צ'חצ'חים.
וזה מה שאתה
האייל המתחיל להתעצבן 67672
אייל אלמוני יקר, גברת לארסן וכל המשתתפים בדיון הזה - נא להרגיע את הרוחות. מלחמות פליימינג זה דבר שלא חוויתי כמה שנים, והיה לי די נוח עם זה. אנחנו פה במערכת נתחיל להסיר תגובות אם לא יפסקו העלבונות ההדדיים הללו, האיומים ושאר מרעין בישין.
שמעתי לפני כשעה 66745
ועדיין, הארגון יכל להחליט שלא לנקוט עמדה כלל: הארוע יתקיים, אבל אמנים שמרגישים כי אינם מעוניינים להופיע בו - משוחררים מהמחויבות. בכך תמנע ההרגשה של סתימת פיות.
שמעתי לפני כדקה 66771
במחאה על ההחלטה עזב גידי גוב את אמ"י.

מה שמדהים הוא 66756
לא כל כך הביטול, כמו הנימוק אותו העלה חנן יובל (אני מצטט מהזכרון מה ששמעתי מובא בחדשות בשמו, כך שאני מתנצל מראש על אי הדיוקים).
חנן יובל אמר בערך כך: יפה ירקוני לא היתה צריכה לומר את מה שאמרה כאשר ידעה שמתוכנן ערב הוקרה למענה על ידי אמ"י, שהוא ארגון א-פוליטי.
ערב ההוקרה שתוכנן ליפה ירקוני, כמו גם פרס ישראל אשר הוענק לה, היו בשל תרומתה לזמר העברי, לא לשיח הפוליטי הישראלי. ההערכה ליפה ירקוני כזמרת (אשר אצלי, מה לעשות, לא היתה גבוהה מעולם), לא השתנתה כהוא זה עקב התבטאויותיה הפוליטיות. דווקא ביטול ערב ההוקרע מעיד על ערוב שיקולים פוליטיים (גם אם "קונצנזוסיאליים", או לטעמו של מאן דהוא "נכונים") במעשיו של הארגון המתימר להיות א-פוליטי.
מה גם שחנן יובל לוקה בהערכה קצת מוגזמת לגבי חשיבות הארגון שבראשו הוא עומד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים