םתימת פיות 66786
עד היכן תמשך סתימת הפיות בארץ,
האין זכות להביע דיעה גם אם אינה תואמת את הקונצנזוס.
הנותר על חיינו התרבותיים,
אני בושה ונכלמת בהתנהגותו של חנן יובל,אוי לנו שהוא נציג אמ''י,
םתימת פיות 66856
לא זכור לי שמישהו ניסה להכניס את יפה ירקוני לבית-סוהר בשל דבריה, או שמישהו ניסה לטעון שאין לה זכות להביע את דעתה.
אדרבא, זכותה לבטא את דעתה כרצונה, וזכותו של אמ''י לא לערוך לה ערב מחווה. דמוקרטיה במיטבה.

(ואגב, חנן יובל הוא לא ''נציג אמ''י'', אלא יו''ר אמ''י, שנבחר, כמדומני, באופן דמוקרטי).
םתימת פיות 66899
אנני מבינה מה הקשר של אומנות לפוליטיקה.
אני גם חושבת שזה לא פיר שזמר ינצל את המעמד לטובת קידום דיעות פוליטיות. כאשר אני הולכת לראות מופע אין אני רוצה לשמוע על דיעותיו הפוליטיות של מאן דהו...
אני רוצה לראות את המופע בצורה התרבותית ובצורה האומנןתית הכי טובה. את הדיעות הפוליטיות אני אשמע במקום אחר.
אני חושבת שזה טפשי לתת דיעה פוליטית כאמן. זה ממש לירות לעצמה ברגל. לא רק שחלק גדול מהעם לא יסכים איתה היא חושפת חלק אישי על עצמה שחלק גדול מהקהל בניהם אני מאוד לא מעוניינת בו. אם אומנות אז שתהייה זו אומנות לשמה. ועל טהרת האומנות.
אשר לגידי גוב פורש במחאה על ההחלטה. יבושם לו! טוב לדעת מה הן דיעותיו הפוליטיות. לא שחשדתי שהוא ימני "חלילה"
אבל אני גם לא בטוחה שהוא הייה רוצה שהשכןשלו יהיה ערבי ושייתקן אותי אם אני טועה .
המגוחך בכל ההמחאות הסימליות הוא שאף אחד מהאומנים יפה הנפש לא הייה מוכן שהבת שלו או בנו יתחתן עם ערבי. אבל הם ילחמו בחורמה על הגנתם מרחוק ועל גבי הנייר ועם מילים ומנגינות... ואולי כדאי שייתחילו מלעשות קניות בקלקלייה ...
זו תמיכה בהם.
איפסילון זו דימוקרטייה ועוד איך כאשר שמאלני מביע את דעתו אז הוא תרבותי אך כאשר ימני מביע את דעתו הוא פחות תרבותי.. ומייד עושים עליו את האפזצטה הטיפוסית ומנסים לגלות היכן הוא שכח את כל הפסיקים או הנקודות אז עם מי ולמי יש דמוקרטייה לימין או לשמאל. .אז יקירי השמאלנים אני כותבת בשפה העברית ישראלית. ומי שלא יבין יעשה קורס מזורז. בספרים של דן בן אמוץ.
םתימת פיות 66939
זהו, שאת הדעות הפוליטיות היא אכן השמיעה במקום אחר, ולא בזמן הופעה.
כנראה שזמרים צריכים לשיר. לדבר אסור להם.
תשובה לדורון הגלילי 67046
לדורון היקר
אני מסכימה איתך שזה מאוד מרגיז ומתסכל שאין באפשרותו של האדם להגיד את דיעותיו במיוחד אם הוא גדל על ברכי הדימוקרטייה.
אבל אבל אני כישראלית מרגישה צורך יותר גדול ואחריות בהצגת הדיעות שלי לגבי מה שמתרחש נכון לעכשיו במדינתנו,כל ישראלי הוא הנציג של המדינה במיוחד כאלה שגרים מחוץ לישראל זמנית.
אבל זמר על אחת כמה וכמה.
(אני מעריכה שיהיו דיעות שונות ומכבדת כל דיעה. אף אם אינה דומה לשאר הדיעות.) ושוב מחירה של הדימוקרטייה!
אבל פה מדובר בנציגה שאליה נשואות מאות ואלפים מעיני הציבור הרחב. חלקם יהיו חולקים על דיעותיה שהן שונות ונכון לעכשיו שונות מאוד מדיעות הרוב הכולל של עם ישראל הנמצא במלחמת קיום מלחמה של השרדות כעם. "השמצה של הממשל הישראלי הקיים" ושוב חוזרים לאבל, קצת דיפלומטייה מזמר או זמרת שבכוחה או בכוחו להגיע אל קהל רחב יותר ואולי אף להשפיע על הקהל עם דיעותיו הפוליטיות, לא הייתה מזיקה , ולהיפך הייתה חוסכת ממנה את עוגמת הנפש, את כל התסכולים וכן את ההתנצלות שהיא אולי תתן. כאשר אני אומרת שתגיד את הדיעות שלה בפורום אחר אני מתכוונת שלא בפרהסייה. לצערי הרב חוסר הדיפלומטיה של הזמרת עלה לה בהפסד שאולי לא צפתה, ואני מסכימה עם אלה שקבעו שהתנהגותה לא הייתה תואמת! נניח שזמר עם דיעות ימניות קיצוניות הייה שר נגד הפלסטינאים ומעביר מסרים דומים לשלה רק בכיוון ההפוך מה אז?
המחאה שלה הייתה פשוט שלא במקום ושלא בכל מקום!
ןזאת מכיון שהיא חשופה לציבור רחב. שחלקם אולי אף אוהב את שיריה והם יפגעו לגלות שלזמרת האהובה שלהם יש דיעות הנוגדות את דיעותיהם. אולי אין היא ידעה מה כוחה כאשת ציבור. וכחשופה לציבור. ואיזה זמר ידוע שמעת קם ואומר את דיעותיו הפוליטיות... אלא אם כן הוא עובר לזירת הפוליטיקה.
זמר צריך להיות ניטרלי ולו רק על מנת שלא לפגוע במוניטין שלו כזמר. כן כנראה שזמרים צריכים לשיר ולא לדבר. והרי זה מקצועו של הזמר לזמר .... להבדיל
(הסיבות לשלוח את הנכדים שלה לחוץ לארץ ממש לא מעניינות אותי)
כאשר אני הולכת לראות הופעה של זמר אני רוצה לשמוע אותו או אותה מזמרים ומשמיעים לי מקולם ולא מדיעותיהם הפוליטיות או מהגיגי ליבם. לזה יש הקפה מספיק רחבה ומכל הכיוונים. אני מאוד מצטערת אבל זו דעתי! יש לי במשפחה כמה זמרים ואף אחד מהם לא משמיע את דיעותי בפרהסייה!
הם משמיעים את דיעותיהם בפורום פרטי משפחתי חברי אך מצומצם בידיעה שאין הם ימכרו לציבור. או כיוסף שנימכר על ידי אחיו.
תשובה לדורון הגלילי 67296
בזירה המקומית: אביב גפן, יהודה פוליקר, מאיר בנאי, יובל בנאי, אהוד בנאי, שלום חנוך, אריק איינשטיין, קורין אלאל, ועוד רבים רבים רבים. במוזיקה המזרחית, אגב, יש לא מעט אנשים שהביעו עמדות ימניות מאוד.
בזירה הבינלאומית: U2, פחות או יותר כל מי ששר בשנות ה-‏60, סטינג, ועוד כמויות אדירות שאין אפילו טעם לנסות.

כל אלו הביעו עמדות פוליטיות במוזיקה שלהם, בדיוק כמו שסופרים מביעים עמדה פוליטית בספרים שלהם ובמאים בסרטים שלהם, מלחינים במוזיקה שלהם, ציירים בציורים שלהם. אמנות אינה יכולה להיות נטולת אמירה פוליטית. גם אי נקיטת עמדה היא נקיטת עמדה מסוימת.
יפה ירקוני, כמו כל אדם, מוזמנת להגיד מה שבא לה איפה שבא לה (בגבולות החוק), ואם מישהו רוצה לשדר את זה או לפרסם את זה - אין בכך כל בעיה, לא מצידו ולא מצידה. זו גם זכותם של המאזינים לה להחליט שהם לא רוצים יותר לשמוע את המוזיקה שלה, אבל זה נראה לי מוזר.

איך אדם "נפגע" מזה שהוא מגלה שזמר שהוא אוהב גם אוחז בדעות שונות משלו?
,תשובה לדובי קננגיסר 67481
העובדה שכל הזמרים ברשימה אכן הביעו את דעתם הפוליטית לא נותנת להם גושפנקה ..
מוכרחה להיות דיפלומטיה כאשר מדובר בחשיפה לקהל רב.
אני לדוגמא יכולה לבטא את דיעותי הפוליטיות באתר שכזה או דומים לו.
אני חושבת שאילו הייתי מצהירה קבל עם ועידה על דיעותי הפוליטיות הייתי מסכנת את פרנסתי, אבל אולי גם גורמת לאנשים מסויימים צער.
בבחירות הדימוקרטיות נבחרו אלו שייצגו את דעתי והם גם אלו שיעשו את העבודה בשבילי
את שלי בפרהסייה אמרתי בזה שבחרתי בהם.
את הקטנות אני שומרת לאתרים שכאלו. על הבמה, או בכל עסק אחר שבו אתה חשוף לקהל הייתי חושבת פעמיים לפני שאני אתרום מדיעותי הפוליטיות. במיוחד אם הם לא ישרתו את המטרה העיקרית שאותה אני מייצגת בחיי היום יום.
ולכן אמרתי שהפורום חשוב מאוד. אם אתה לא מרוצה מהשלטון יש לך ברירה זו ארץ דימוקרטית לך ותחליף אותו כאשר יגיע הזמן של הבחירות ונסה ללהק לך כוחות ולשכניע אחרים שיחשבו כמוך ... ואולי יתמזל מזלך ומפלגת החלומות שלך תעפיל, יום אחד, אם, איי פעם.
,תשובה לדובי קננגיסר 67484
מי אמר שיש להתבטאויות פוליטיות של אמנים גושפנקה? העובדה שזה עובר טוב בתקשורת אינה אומרת שעל מן-דהו לאמץ לו את דעתו הפוליטית של האמן החביב עליו. רצוי שכל אדם יהיה בוגר מספיק כדי לעצב לו השקפה פוליטית משלו. מה שאולי חסר לנו כאן זו חשיבה ביקורתית. לא צנזורה מיותרת.

בכל מקרה, מדוע שהאחריות אכן לא תיפול על האמן שבחר להביע את דעתו? זו זכותו, ועליו להיות מודע לכך שאנשים מסויימים עלולים לבחור שלא להאזין לו יותר. את לא יכולה לאסור על אנשים לפגוע בתדמיתם (מה שאת קוראת "מוכרחה להיות דיפלומטיה כאשר מדובר בחשיפה לקהל רב") - זו בחירה אינדיבידואלית, וכפי שאמרתי, המתבטא צריך להבין שההתבטאות עלולה לעלות לו במחיר מסויים.

מצד שני, לפעמים דווקא ההתבטאויות הללו יכולות לסייע דווקא בפופולריות. כשג'ון לנון אמר בשנת 1964 בעת הסיור של להקת החיפושיות בארה"ב כי הם "גדולים יותר מישו" אזי האמירה הזו אולי קוממה עליו את הכנסייה, אבל זכתה להדים רבים ובדיעבד גדילה את הפופולריות של הלהקה בארה"ב.
תשובה לג'ון לנון 67656
בדיעבד, זה היה לא כל כך מוצלח. 16 שנים לאחר האמירה הזו נרצח לנון בידי קנאי דתי.
תשובה לג'ון לנון 67657
קנאי דתי? חשבתי שהוא פשוט מאוד אהב את "התפסן בשדה השיפון". אתה בטוח?
תשובה לג'ון לנון 67661
קנאי דתי הוא בטח לא היה,הוא אכן קרא את ''התפשן'',אבל בעיקר ניסה לעשות רושם על ג'ודי פוסטר, ככה שנראה שמה שהשפיע יותר, היה הסרט ''נהג מונית''.
67700
אתה מבלבל עם זה שניסה להתנקש ברייגן
אכן טעיתי 67705
אכן התבלבל בזכרוני ג'ון הינקלי עם מרק דיוויד צ'פמן.
,תשובה לדובי קננגיסר 67527
איזו מין מדינה דמוקרטית היא זו אם אדם צריך להשמר שלא לחשוף את דעותיו הפוליטיות ברבים? להפך - דמוקרטיה מתקיימת על דיון ציבורי פתוח בין כל הצדדים. הבחירות לכנסת הן רק שיאו של התהליך - לא כל כולו.
הבחירות לכנסת הן שיא התהליך 67529
אכן אני מסכימה איתך על זכותו של האדם לחשוף את דיעותיו הפוליטיות. ואף ציינתי שאין לי בעייה עם זה.
בסך הכל ייעצתי שכדאי שאדם עם מקצוע של זמר שהוא בעניין התרבותי ולא הפוליטי צריך להיות יותר דיפלומטי, מה קשה להבין?
על מנת לא לגרום להרגשה לא נוחה לאלה המעריצים אותו. לך דוגמא: בעבר אהבתי ציורים של ראנואר, עד כדי כך שרכשתי ספרים על חייו וככל שהעמקתי לדעת עליו התגלה לי שהוא אנטישמי ולו שנאה עמוקה ותהומית ליהודים.
הרגשתי נורא! העלבון היה צורב. לחשוב שהערצתי אותו והציורים שלו. נכון להיום אני לא מדברת על הצייר המפורסם הזה ודואגת לעדכן כאלה שאיכפת להם על ההעדפות של ראנואר.
אז כמות שלי זה מפריע, אני מאמינה שגם לאחרים זה יפריע!
הדיעות הפוליטיות שלה הן דבר כל כך פרטי ושלא במקום ולצערי וגם לצערה ולצערם של עוד זמרים הם צריכים לזכור לשיר וזהו! לשיר זה כן לפתוח את הפה אבל בסלסולי זמרה ולא בקריאות תגר וגנאי לממשלה! זה כמעט על גבול בגידה!
אילולי לא היינו דמוקרטים מצבה של יפה ירקוני ועוד כמה שמאלנים היה בכי רע...ולא רק דימוקרטים גם סלחניים!
הבחירות לכנסת הן שיא התהליך 67541
האם גם לאופוזיציה אסור לקרוא תגר על הממשלה? האם גם זה על גבול בגידה?
להבדיל, 67549
אופוזיצייה שהרי היא גוף פוליטי לחלוטין. והכיצד אתה משווה גוף פוליטי לגוף תרבותי אומנותי.
האם אתה קורא את מה שאני כותבת, (להוריד מילים שנכתבו כהגנה עצמית)
מדובר בגוף חברתי תרבותי אומנותי לא פוליטי!
אני לא מסכימה עם לצעוק שימותו הערבים, בהחלט לא גם אם הסתננה לכתיבה שלי טינה, אין לי שנאה תהומית לעם הערבי. אני בעד שיהיו בכנסת ערבים שמאלנים ועוד... וכמובן מקווה שיהיו יותר ימניים.
ועכשיו אתה יודע מה הן הדיעות הפוליטיות שלי. ואדרבה אתה גם יודע שאני די הוגנת בהשוואה לימנים אחרים.
בת אל
להבדיל, 67551
אני משווה בקלות.

למי מותר להביע דעה פוליטית? רק לפוליטיקאים? אם כן, הרי גם בעצם העובדה שאת מביעה כאן עמדה פוליטית מסויימת את עוברת על הקריטריון הזה.

אני מעדיף את המצב בו לכולם מותר להביע דעה פוליטית. גם לפוליטיקאים מוצהרים וגם ליפה ירקוני וגם לספי ריבלין או בת-אל לארסן ואפילו לערן בילינסקי, כאשר כל אחד מאיתנו נכון לעמוד מאחורי דעותיו ולקבל את העובדה שברגע שבחר להצהיר על דעתו הרי שהוא אחראי להשלכות ההחלטה הזו עליו.
הבחירות לכנסת הן שיא התהליך 67547
אני מקווה שאת לא אוהבת את שופן
שופן? 67560
האם גם הוא אנטישמי? לא אין אני אוהבת את שופן.וגם את יפה ירקוני. אני מאוד מתפלאת שרצו לתת לה את הפרס.
דיעות היכולות לפגוע בקיומה של המדינה ולגרום לתסיסה בקרכ קהל רב מפחידות אותי, מכיוןך שבכוחו של זמר או זמרת להשפיע על אוכלוסיה רבה. הווה אומר להטות את המאזניים לכיון אחד והוא הכיון שהיא רוצה, ובעיני זהו שימוש לא פרי בכוחה כזמרת עם גישה לקהל בסדר גודל שכזה.
סדר הגודל שבו אנו מדסקסים וטוחנים פוליטיקה הוא מצומצם יחסית, ולמי שמגיע לאתר נהיר שיהיה נוכח להתכסחויות פוליטיות ולדיעות שיהיו שונות משלו. אתה רואה את ההבדל בין קהל שקורא באתר לבין קהל שמגיע להתבדר...
יחי ההבדל!
יפה ירקוני? 67794
רגע, את חושבת שאמירה של יפה יכולה להשפיע על אוכלוסיה רבה?
מה היא חושבת שהיא, אביב גפן?
שופן? 68003
שלום בת אל

יש לי שאלה שהיתי צריך להפנות לשמאלנים , אבל אני מפנה אליך כי את בודאי תתיחסי בצורה הוגנת ,כפי שמעיד סגנון כתיבתך.

אני גולש באנטרנט כ 10 שנים ובעקר באתר של WALLA ושם יש הצבעות שונות בנושאים פוליטיים.
תוצאות ההצבעה הן תמיד בסביבות 85% ימינה באופן מובהק.
עכשיו אני שואל את עצמי , מי גולש באנטרנט!
החרדים לא , כיון שיש להם פסק הלכה שאוסר.
שכבות סוציואקונומיות נמוכות (שאייל אלמוני קורא להם צחצחים ) להם אין כסך לרכישת מחשב.
כיפות סרוגות? אולי 10% מהם.

כל הקבוצות שהזכרתי היו מצביעים ימינה באופן מובהק אילו היתה להם גישה ל WEB.

ועל כן איפו הם השמאלנים ?
להערכתי יש פחות מ 1% שמאלנים במדינה וגם בתפוצות , ועל כך יעיד הלך הרוח במילואים באוניברסיטה ובכל מקום ,ובכל זאת התקשורת נוקטת קו שמאלני גס מנוכר זול והמוני.

האם זה טכסיס שיווקי בכדי למכור עיתונים?

אשמח לקבל את חוות דעתך.
א-סמאל 68158
יש עוד סקר לא מהימן
תוצאות הבחירות לכנסת
תגלה שם תוצאות מפתיעות שעולות על 1%
א-סמאל 68161
אתה צודק ,ומה זה אומר ? שעקר השמאל זה הערבים.
סטטיסטיקה 101 68162
המסקנה שלך לא כל כך מתאימה לרישומי מרשם האוכלוסין (מעל גיל 18), בהנחה ש"עיקר" זה "לפחות 50%". בכל מקרה, גם הדוגמאות הקודמות שהבאת אינן ממש בסיס מוצק להסקת מסקנות שכן אין שום דרך לוודא בסקר אינטרנט שפרופיל ההצבעה אכן מייצג את האוכלוסיה. הוא מייצג, כמו הסקרים באייל, את "מי שבחר להצביע בסקר". כלומר, אתה יכול להסיק ממנו מסקנות על מי שבוחר להצביע בסקרים באינטרנט, אבל לא על האוכלוסיה.
א-סמאל 68164
יותר גרוע ערבים שמאלנים
א-סמאל 68187
גם יגאל עמיר טען שבעצרת שבסופה הוא רצח את רבין היו בעיקר ערבים.
אבל אם רוב השמאל הם ערבים, אז מהיכן כל הסרבנים, המפגינים וכו', שלשיטתך הם עוזרי האויב?
א-סמאל 68205
זה ציבור שבחלקו נפל קרבן לתעמולה ארסית של תקשורת עוינת שממומנת על ידי גורמים אינטרסנטים.
חלק אחר של סרבנים הם אנשים ציניים שמבקשים תואנה להתחמק משרות ממנו הם פוחדים.
חלק שלישי קטן מאוד וכמעט זניח מרכב מאנשים רעים מאוד חסרי מצפון וכבר נתתי מתכון כיצד יש לטפל בהם.
דרוש הסבר: 68209
מה האינטרסים של הגורמים שמממנים את התקשורת, שגורמים להם לחפוץ בשמאלנות הקוראים שלהם? מה, שמאלנים קונים יותר עיתונים?
דרוש הסבר: 68217
לא אדוני העורך הראשי , האנטרסים הרבה יותר כבדים ,מדובר במשפחות עשירות אשר כרוכות בעסקים חובקי עולם עם אויבי המדינה ואף מוכנים לפגוע בה על מנת להרויח יותר ממון.
מבחינתם שהמדינה תכלול את רצועת ההי טק בין הרצליה לרעננה והשאר לא חשוב.
הם אלה שמנוטים את התקשורת ,והרוח ממכירת עיתונים הוא שולי בלבד.
קשרי דם 68253
ואינן קשורות בשום קשר משפחתי לשר האוצר הנוכחי.
הידוע בנטיותיו הקומוניסטיות ובקריאותו החוזרת ונישנות למדינה דו לאומית באפוטרופסות סעודית
דרוש הסבר: 68264
חוץ ממה שכבר ענו לך - מלבד "מעריב" שנמצא כרגע בידי עסק שמעורב בתחומים רבים, הרי שהבעלים של ידיעות מעורב בעיקר בתחום התקשורת על גווניו, ולא בעסקים מסוג אחר. עוד יותר מכך עיתון הארץ, שבעליו מתקשה אפילו להשתלט על יותר מידי חלקים מעוגת התקשורת הלאומית...

שלא לדבר על הערוץ הראשון, שהאינטרסים הגדולים שיש לו במדינות אוייב ידועים (הרי בלי מהדורת חדשות כל שלוש דקות אין לו זכות קיום...).

אגב, כשאתה אומר "מדינות אויב", על מי אתה מדבר, בדיוק?
דרוש הסבר: 68378
אמרתי אויבי המדינה ,לא מדינות אויב ,וזה כולל כל מיני אירגונים אנטיישראליים כמו האיחוד האירופי,ארגונים פסבדו סוציאליסטיים באירופה ,אירגונים של יהדות רפורמית ,וכמובן סתם בעלי הון .
גם הערוץ הראשון מנגן את המנגינה ש 16 משפחות עשירות דורשות מימנו.
גם שר האוצר שלנו מחפש כיצד לקחת כסף מעניים כאשר באותו זמן מר עמירם סיוון לוקח הביתה 800000 ש"ח לחודש.

נראה לך שאין כאן יד מכונת?

אגב בהתחלה חשבתי שהאתר שלך מכיל רק חומר פוליטי בגוון שמאלני ,אבל אני רואה שיש גם מאמרים מדעיים ברמה גבוהה וזה משב רוח מרענן ועל כך כל הכבוד.
חבל שגם שם מגיבים לא לעינין וחוזרים שוב לפוליטיקה .
דרוש הסבר: 68396
כמה כותבי מאמרים פוליטיים בגוון ימני:

שי כהן:
דב אנשלוביץ:
מדור פוליטיקה (להמשך העיון)

דרוש הסבר: 68447
היהדות הרפורמית היא אויבת המדינה?
דרוש הסבר: 68465
האם לשיטתך יש מישהו בארץ או בעולם שאינו פועל להשמדת המדינה, פרט לך?
מיכאל שרון? 68478
דרוש הסבר: 68536
כן , רוב האנשים או אם תרצה הרוב הדומם ,הם אלו שבונים את המדינה ,עבודה קשה ומעט תהילה.

למעשה הורסי המדינה הם מיעוט נבזה ציני ,מושחת ומסוכן .

אבל העם מתחיל להתעורר , שמת לב שבעתון הארץ מתחיל מרד?

יש לנו מזל שבראש המדינה עומד מנהיג גדול שמצליח לעשות סדר ולמגר את האויב מבחוץ , ואני מקווה שהוא יעשה סדר גם בפנים , ויוציא מחוץ לחוק ארגונים המסכנים את קיומנו כמו ארגון בצלם , או שטענקרים כמו ביילין ואורי אבנרי.
אתם בחורים צעירים וכדאי שתבינו שהעולם לא תמים כפי שהוא נראה.

בינתיים שבוע טוב לכולם.
דרוש הסבר: 68644
אני שמח לדעת שהעם קורא הארץ. אני גם שמח לדעת שעירית לינור היא ה"עם". אתה רוצה לספר להם?

אתה בחור בא בימים, כדאי שתבין שאף אחד כאן לא נכנס לשום מחנה ריכוז, למרות שאתה ממש רוצה.
דרוש הסבר: 68669
לא ריכוז אלא חינוך מחדש , והם יכנסו ויקבלו מרק פעם אחת ביום ורק אם יתנהגו יפה.

ברור?
דרוש הסבר: 68684
מותר לשאול בן כמה אתה?
גיל מנתלי ? 68718
למה שהבנאדם לו יעבוד בינתאים בתמחוי. יעני איפו שיחלק אוכל פעם ביום. אים הו מקבל סיבוק מיזה.אולי קסת ירגע מהג'ננה עים המרק,
מרק שעועית? 68732
אני חושב שהוא בסדר ,מרק שעועית זה מה שנחוץ לאהבל שישב בחושך עם 13000 פיתות.
מרק שעועית לראיס? 68748
אים מר נתן רוצה לעסות לראיס אין לי בעיה. אפילו יקבל תנאים שבוע רמאללה. שבוע בבית,
שעועית ושמפו 68750
תגיד בשארה, בשביל מה הם בקשו שיכניסו אליהם 10 ליטר שמפו תינוקות? יש משהו שאנחנו צריכים לדעת?
שעועית ושמפו 68758
המפכד מיצה''ל שהו אקבר גבר(יעני מר נתן כזה). היציע להם חצי מהסודה לשתיה שלו . אבל דחלן אמר לו שבשביל זה צה''ל יצה מומחה עולמי בדיכוי. ויש לו בטנט יותר נורמלי. זה הראיס לו היתערב.אישתו גמרה לו מיזמן על החשק,
אלטנגו אלאחרון בילמוקטעה 68762
אנא חלאסתי לו על אלחשק? כזבין! חשק לא חסר לו, אבל זה חשק מן אלמין הלא נכון! ואלשמפו- אנתה יודע בשביל מה הדא, יא עזמי!
מין האדא? גבי?בקטע בחורה אה? 68764
תיהיה בריא מה מענין אותך בפרתים.טייב.סמו להם החילים סרתים כחולים בטלפיזיה.יעני זה פר?.והטנגו זה הג'מעה מיעזה.הראיס חלאס.גמור.נשיקות וזהו,
שעועית ושמפו 68817
כשעבדתי בתור יועץ מיוחד לעניני שתיה קלה, בורקס ונושאים שהשתיקה יפה להם במשרד ראש הממשלה גיליתי להפתעתי שהסודה שנמכרת בבקבוקים (וניתן לשתות אותה) לא נקראת סודה לשתיה אלא סתם סודה (וגם הסודה שיוצאת מהמכשירים הביתיים כמו סיפולוקס או סודה דטרים), בעוד שהסודה לשתיה היא בעצם אבקה וידוע לכל ילד שאבקה לא שותים.

האם מישהו יכול לשפוך אור על נושא הבעיתי הזה?

תודה.
שוקולית? זיפ (משקה שובב)? 68820
שוקולית? זיפ (משקה שובב)? 68821
הקריירה שלי בתחום המשקאות היא ארוכה ומרתקת.
בתחילת העשור הנוכחי ניסיתי להריץ את עצמי לתפקיד שר המשקים ("תה רותח בשרב לחיכי לא יערב", זוכר?). המצע שלי כלל את השבת השוופס קולה והקריסטל קולה למדפי המרכולים, הענקת פרס ישראל ומועמדות לנשיאות לממציא הזיפ (בייחוד הזיפ לימונד ששתיתי באותו היום) ועוד ועוד אולם כיוון שאף מפלגה לא הסכימה לצרף אותי לשורותיה בחרתי בתוכנית ב' והצעתי את עצמי לתפקיד יועץ מיוחד לבורקס שתייה קלה ונושאים שהשתיקה יפה להם במשרד ראש הממשלה ואכן כיהנתי בתפקיד במשך מספר שבועות.
הרומן שלי עם משרד ראש הממשלה הגיע לקיצו כשהתלוננתי על כך שאינני מקבל שכר תמורת עבודתי הפורייה ודרשתי לקבל אישור כניסה רשמי מאחר שהכניסה למשרד בכל בוקר דרך החלון של השירותים גרמה לי לכאבי גב.

יש לי זיכרונות יפים מהתקופה. למשל היום שבו אריק ביקש ממני לסדר בורקס כבש בישיבה של המטבחון המדיני המצומצם (הבאתי לו קובה והוא היה מאוד מרוצה רק התלונן שהבצק עלים של לא מספיק פריך).
או הפעם ההיא שעומרי ביקש שנסדר לו בורקס גורגנזולה עם איזה גזוז מרלו לפגישה עם ערפאת (גנבתי מהמקרר בלשכה של עוזי לנדאו).

"הזיכרונות כלואים בי כבועות בבקבוק קולה שנשכח בשמש." (י. פופק זכרונות 2002)
שופן? 68436
זה אומר שהימניים לא נרגעים עד שלא שלחו את הצבעתם לפחות עשר פעמים.
קבל ציון אפס בחשבון 68438
להערכתך יש פחות מ 1% שמאלנים במדינה וגם בתפוצות ובכל זאת התקשורת נוקטת קו שמאלני גס מנוכר זול והמוני.

אז מי לעזאזל קונה עיתון גס שבכלל לא מדבר אליו?

כל העיתונים מוכרים איזה 2 מליון עותקים ביום אז כמה מה1,980,000 ימנים שקונים אותו הם מטומטמים שמחפשים רק ספורט ובחורות עם ציצים וחדשות על דודו טופז והורוסקופים ומתכונים ולא מרגישים שמוכרים להם זבל?
הבחירות לכנסת הן שיא התהליך 68043
אתה חושב שבת אל לארסן היא אלכסנדר מאן?
הבחירות לכנסת הן שיא התהליך 68047
די, מספיק. יש בת-אל, היא לא פיקטיבית, והיא אפילו נתנה את הכתובת לאתר שלה:
הבחירות לכנסת הן שיא התהליך 67673
החלטה שלה. אם היא חושבת שהדעות הפוליטיות שלה יותר חשובות מכמה מעריצים שונאי ערבים - זו לגמרי החלטה שלה. כל מה שאת רשאית לעשות בעניין, זה להפסיק להאזין למוזיקה שלה, ולייעץ לחבריך לעשות זאת גם כן.

נפגעת? בעסה לך. הדעות הפוליטיות של אדם צריכות להיות הדבר הכי פחות פרטי שיש לו. אנשים צריכים להסתובב עם שלט אלקטרוני מעל הראש שעליו מפורטות העמדות הפוליטיות שלהם. כי העמדות הללו משפיעות על כל פעולה שלהם - ומוטב שתהיינה בחוץ מאשר להסתכן בהטעייה (מה שאת מכנה דיפלומטיות).
זמרים לא צריכים רק לשיר. חלק מהזמרים, לפחות, מתהדרים בתואר "אמנים - ותפקידם של אמנים הוא להביע את דעותיהם בכל מיני תחומים: פוליטיים, אסתטיים, חברתיים וכד'.

וואי, איזה מזל שאנחנו כן דמוקרטיה. תודה לך, באמת.

אגב, רגע של עברית: "אילולא" היא מילה שמשמעותה "אילו לא" (כמה מפתיע!). לכן, לכתוב "אילולא לא" זו חזרה שמבטלת בעצם את כל הפואנטה. כלומר, יצא לך משפט הפוך ממה שהתכוונת: "אילו היינו דמוקרטים" וגו'...
חובת ההוקרה? 66993
האם מחוייבים אנו להוקיר את מי שאיננו רוצים?
ברגע שאדם התבטא בצורה מסויימת, עליו לשאת בתוצאות. אמן שרואה את תפקידו לעורר ולא לחתור ולנסות להיות במיינסטרים, שלא יצפה שהקהל יחבקו [לא כולם אביב גפן].
וטוב שכך... D: 67039

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים