טיימינג איז עברי טינג 669968
פייסבקה ‏1 עירית לינור לפני ימים ספורים:
מאמר מה"וושינגטון פוסט" (קישור בתגובות) מציג את פירות ערכי החברה המערבית בכמה אוניברסיטאות אמריקאיות. אלה עוברות בשנים האחרונות תהליך היטפשות מרצון שמעמיד בספק גדול את מה שאנחנו מכנים "ידע", וייתכן שיצריך הגדרה מילונית חדשה לגמרי למונחים "השכלה גבוהה", "חופש מחשבה" ו"חופש ביטוי". הפוליטיקלי קורקט הפסיק להתווכח עם בני אדם, והתחיל להתווכח עם המציאות. והמציאות מפסידה.

"התמסחרות הנשיות, השפע והלובן בתופעת מרתה סטיוארט" היא כותרת עבודת דוקטורט מאוניברסיטת מיזורי, פרופסור באוניברסיטת איתקה טוען ש"חקלאות היא פטריארכיה גזענית וקפיטליסטית", אגודת הסטודנטים של ווסלי איימה בהפסקת המימון לעיתון הקולג' בגלל מאמר ביקורת על שמאלני הקמפוס, פרופסורית באוניברסיטת וושינגטון הודיעה שתוריד את הציון לכל סטודנט שישתמש במונח "מהגרים לא-חוקיים" בבואו להתייחס למהגרים לא חוקיים.

מרצה אחרת באותה אוניברסיטה הודיעה שמי שיכנה גברים או נשים "זכרים" ו/או "נקבות" - ייכשל בקורס. הלשכה למגוון תרבותי באוניברסיטת טנסי מודאגת שמא שימוש בכינויי הגוף המקובלים "הוא" ו"היא" יגרום מצוקה לסטודנטים ומציעה כינויי גוף נייטרליים: "ZE" ,"HIR". באוניברסיטת קליפורניה עלה חשש שמא המחשבה "אני מאמין שהאדם המוכשר ביותר צריך לקבל את העבודה" היא עוינת ומבזה.

באוניברסיטת מאונט הוליהוק ביטלו את ההפקה השנתית של ההצגה "מונולוגים מהוואגינה" כיוון שההצגה אינה כוללת נשים ללא ואגינה וגברים שמזהים את עצמם כנשים. בקולג' אירוויין אסרו על הנפת דגלים שכן "דגלים הם הנשק של הלאומיות". הוועדה המייעצת לענייני רב תרבותיות באוניברסיטת קולומביה הציעה לפרסם אזהרת טריגר על שירי אובידיוס שכן הם מתארים התנהות מינית קלוקלת. סטודנטים בברקלי התנגדו ללימודי ה"גברים הלבנים והפריבילגים" אפלטון ואריסטו.

הטיעון המפורסם של דקארט "אני חושב - משמע אני קיים" התחלף ב"אני נעלב לכן אני צודק ולכן אתה תשתוק", וייתכן שטוב שכך, שכן דקארט ניהל מערכת יחסים עם אישה אבל לא התחתן איתה גם לאחר שנולדה להם בת, ולכן הוא סוג של מנצל נשים קדמוני ולכן רגשות סטודנטיות (או שמא סטודנטיםות) עלולים להיפגע מהפיכתו לסמל פילוסופי.

יש מצב שהעולם המערבי הולך אל התוהו.
...

1 העתק הדבק לטובת מי שאינו בעל חשבון או בעל חשבון שלא בא לו טוב.
_______________

הנמר טוען שמדובר במגמה ומרגע שהניצנים נראו בארץ, זרעים הוטמנו באדמה, פרחי הדובדבן הנצו זה רק עניין של זמן עד שיקצור מי שיקצור את הפירות. כמובן שביבי, מה השאלה?
טיימינג איז עברי טינג 669970
עוד על טריגרים ודומיהם אצל הינשוף, שגם חי לו באחד הקמפוסים האמורים (ועכשיו כשאני חושב על זה, הוא לא כתב על חיי הלילה שם).
טיימינג איז עברי טינג 669980
תודה, מעניין. נשמע כמו הינשוף הקטיפתי.

לא רק בקמפוסים המוארים. העלבונים הפכו לבסיס האקטיביסטי שצודק בהכרח ומעוות להדהים.
להבנתי הכוחניות והשררה שהצדק העלבוני מביא איתו אמורים להפחיד כל חובב חופש.
טיימינג איז עברי טינג 669994
מצא חן בעיני מונח 'מיקרו-אגרסיות'. אני ממתין לננו-הטרדות ופיקו-צליל-זלזול.
וכידוע לכל מי שעוסק במדידות כמותיות, כשאתה יורד מספיק‏1 ברזולוציה, כל מה שאתה מקבל זה רעש בלתי פוסק.

1 שלא לומר יורד יותר מדי
You are unique, like everybody else 669995
גם למוטל לובוש יש מה להגיד על גוף בשם "Office for Equity, Diversity, and Inclusion" שטרח להסביר לסטודנטים באיזו אוניברסיטה שכוחת אל (Harvard) איך הם אמורים לדבר בנושאים רגישים גם כאשר הם בחופשה בבית...

"המוסד לפתיחות ומגוון דעות" קורא לסטודנטים לדבר בקול אחד. חשבתי שמדובר בפארודיה, אבל נראה שלא.
You are unique, like everybody else 670008
הבעיה היא שכבר בהתחלה יש לו השוואה גודווינית.
You are unique, like everybody else 670039
טוב, עד כמה שאני זוכר מהבלוג של לובוש בעניינים פיזיקליים, מתינות ואנדרסטייטמנט הן לא מתכונותיו הבולטות.
לא שזה שיש לו השוואה גודווינית מבטל לחלוטין את מה שיש לו לומר.
You are unique, like everybody else 670013
אני משתגע מהצביעות.
זו אותה אומה שחילקה לאינדיאנים שמיכות נגועות באבעבועות שחורות. ששיעבדה את הכושים, שפיזרה איג'נט אורנג' ויותר מ 300 אלף טון נפאלם על ויטנאם. האומה היחידה שהשתמשה אי פעם בפצצת אטום, ועשתה זאת פעמיים, על אוכלוסיה אזרחית. שזיכתה את השוטרים שהכו את רודני קינג, ואת זה שהרג את מייקל בראון. שהמוות האלים עדיין גבוה בה פי 8 מאשר בגרמניה ואנגליה.
מצד שני זו האומה שאוהבת להעניש התנהגות לא נאותה, כמו 2 מיליון דולר פיצויים על הגשת קפה חם מדי, או 150 שנה בכלא על הונאה, אז למה אני מתפלא.
You are monique, like everybody else 670020
בקרוב בהולנד, אם נעלבת מתמרור עצור זכותך להתעלם מהאיסור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4741380,00.h...
You are unique, like everybody else 670024
אתה יודע שצביעות זה כשיש פער בין מעשיו לדבריו של אותו אדם ולא כשיש פער כזה בין שני אנשים שונים, גם אם הם, במקרה, בני אותה אומה? אם אתה חושב שלאנוס זה רע ובני סלע אנס, אז אני לא חושב שיש בסיס להאשים אותך בצביעות (למרות שאתם שייכים לאותה אומה).
You are unique, like everybody else 670027
או. תודה רבה. מדהים כמה בקלות אנשים נופלים לכשל החשיבתי הזה, ש''אומה'' זה גוף מגובש ואחיד שיש לו המשכיות, ולכן אדם שנולד היום בארה''ב צריך לשאת על גבו מאות שנים של שיעבוד ופצצות גרעיניות, ואם מדינה אחרת מבצעת פשע הוא חייב לשתוק, שהרי גם האומה שלו ביצעה בעבר פשעים...

האנשים שאחראים לעבדות מתו מזמן. האנשים החיים כיום באמריקה אחראים על מעשיהם בלבד ולא על מעשי אבותיהם.
You are unique, like everybody else 670052
גם הגרמנים בני דת משה חשבו ככה. לא עזר להם.
ולא אמרתי שהאמריקאים צריכים לשתוק על עוולות של מדינות אחרות. אפילו לא משהו דומה לזה.
אבל אני חושב שיש דבר כזה ''אופי של אומה'', שמשתנה מעט מאוד, אם בכלל, בלי מלחמת אזרחים.
You are unique, like everybody else 670054
גם אם יש איזה אופי מאד כללי של אומה, זה עדיין לא אומר שלארה''ב אסור לדרוש התחשבות במיעוטים מפני שבעבר הם היו אחראים לפשעים. זה אבסורדי.
You are unique, like everybody else 670061
לא אומר שאסור. המאמר מדבר על ההקצנה לצד השני. הפוליטיקלי קורקט הגיע עד גועל נפש.
זה לא ארה"ב דורשת. אלו תנועות באקדמיה שהשתלטו על השיח בקמפוס.
אני אומר- באמריקה מכל המקומות? למזלם יש להם את הדונלד.
You are unique, like everybody else 670074
אולי גועל נפש, אבל איפה אתה רואה פה צביעות?
You are unique, like everybody else 670088
בארצות הברית
זה מדבק? 670090
מה? שוב, לאט. צביעות זה כשיש פער בין מעשיו לדבריו של אותו אדם האם אחד מהמעשים שנעשו בתגובה 669995 נעשה על ידי מי שמדובר עליו בתגובה 670013?
האם נראה לך סביר שמישהו יגיד שאתה צבוע כשאתה מבקר את פול פוט בגלל שאתה שייך לאותה אומה שהשמידה את העמלקים?!
זה מדבק? 670092
אני רואה צביעות בארצות הברית, ואנשים מתים.
אמרנו שיש מאפיינים לאומות שונות- צביעות היא אחד המאפיינים של האמריקאים. !Have a nice day
כן, זה מדבק 670094
צבועים יש בכל העולם, ואנשים מתים בכל העולם. ככה, אגב, היה מאז ומעולם, ויש לי תחושה לא מבוססת שזה ימשיך להיות ככה גם בעתיד הקרוב והרחוק.

באיזה מובן: "צביעות היא אחד המאפיינים של האמריקאים". גם אם זה נכון - איך זה קשור לתגובה 669995 ומה הקשר בין זה לרשימת החטאים שבתגובה 670013? סתם - נזכרת שאתה חושב שאמריקאים צבועים, והחלטת, בלי שום קשר לצביעותם, כביכול, ובלי שום קשר לתגובה לה הגבת, להוסיף את רשימת חטאים אקראית?

(אני מבין שאתה רוצה לעזור לאנשי הקש, ומצאת לך דרך פשוטה לעשות את זה. הסר דאגה מלבך, יש לכל אחד מהם מספיק כח לכתוב תגובות אוטומטיות בשביל עשרה מגיבים נורמלים, ועל כל אחד מהם שיתעייף הפריפריאלי ימציא עוד עשרה פרסונות היפר אקטיביות. לא נראה שהם צריכים עזרה)
כן, זה מדבק 670114
צביעות היא אחד המאפיינים של האמריקאים במובן Have a nice day
זה לא כל כך קשור לתגובה שקישרתי אליה. היה צ"ל מקושר לתגובה 669968
אני חושב שצבוע מצד האקדמיה האמריקאית לעסוק במיקרואגרסיות בעת שיש את הנתונים מתגובה 669146.
רשימת החטאים מצביעה על הפער בין ההתנהגות חסרת העכבות של האמריקאים בפועל לבין הערכים שהאקדמיה מנסה לכפות על חבריה.
אולי לא דייקתי, אולי השארתי לקורא לחבר יותר מדי נקודות בעצמו, אבל במה זכיתי למיקרו אגרסיה שלך?
כן, זה מדבק 670117
נראה לי שהפועלים נגד מיקרו-אגרסיות הם לרוב גם מאותם חוגים שתומכים בצמצום השימוש בנשק (ולא סתם משיקולי טראומות לנפשות זכות).
כן, זה מדבק 670123
have a nice day זה נימוס, לא צביעות. זה לא אותו הדבר.

למה זה "צבוע" מצד האקדמיה האמריקאית לעסוק במיקרואגרסיות בעת שיש את הנתונים מתגובה 669146. זה בדיוק להפך, בהנחה שהם חושבים שמיקרואגרסיה זה דבר פסול - דווקא התעלמות תהיה הבחירה של הצבוע.

רשימת החטאים כוללת מעשים מלפני יותר ממאתיים שנה, לרובם, למעשה לכולם (מלבד אולי חלוקת השמיכות), התנגדו האקדמאים בהרוורד בזמן אמת, ויורשיהם הליברלים מהם מתנגדים להם היום בכל מקום וזמן. ברור שהרשימה הזאת לא מצביעה על שום "פער", לא רק שהיא לא מייצגת שום דבר, אלא שהאקדמאים שאתה כל כך מתנגד להם הם אלה שמצביעים על ונלחמים כנגד החטאים האלה ודמוים להם. להפך, דווקא שתיקה שלהם היתה מעידה על צביעות.

לא זכית ממני למיקרואגרסיות, זכית לפקפוק בקשר לטיעון שלך. פקפוק שהולך ומתגבר ככל שאתה מתחפר בעמדה בנימוקים לא הגיוניים שיכולים לשכנע רק את אנשי הקש.
כן, זה מדבק 670127
זה כן צביעות, גם אם זה נימוס. הכבילה של המרחב הציבורי האמריקאי לכללי הפוליטיקלי קורקט מייצרת מרחק, או חייץ, בין האנשים. ככל שניתן להתבטא פחות בחופשיות הפער בין מה שאני חושב לבין מה שאני מבטא הולך וגדל, וכך אנחנו מגיעים לתמצית הצביעות- צביעה של המציאות ע"י הצגה עצמית שקרית. אם כואב לי הראש ועיקלו לי את המכונית ואני מחייך ואומר Have a nice day אני מציג את עצמי באופן צבוע.

אתה צודק שהאקדמיה התנגדה בזמן אמת לפצצת האטום ולמלחמת ויאטנם, ולכן שגיתי להאשים דווקא אותם בצביעות. יותר נכון להאשים אותם בניתוק. מה למיקרו אגרסיות ולקרב יריות בשכונה?
כן, זה מדבק 670130
והישראלי שאומר לך: "מה המצב? אחי" באמת חושב שאתה אח שלו ומעוניין לשמוע את המצב שלך לפרטי פרטים? לכל תרבות יש פרוטוקול מסויים, כללי התנהגות שברורים לכל החברים בתרבות, שנקרא נימוס. ברגע שברור לשני הצדדים שה"have a nice day" הוא חלק מהפרוטוקול ואין להבין אותו באופן מילולי אז לא מדובר בשקר, לא בצביעה של המציאות ולא בצביעות. סתם נימוס.

אם ניתוק אין לי בעיה (אין לי שמץ של מושג אם זה נכון או לא, אבל לפחות זה לא מופרך כמו צביעות).
כן, זה מדבק 670131
מדובר על שני סוגים שונים של צביעות.

כאשר נציג חברה מחייך ואומר לך have a nice day הוא עושה את זה כדי ליצור אווירה נעימה יותר ובכך למכור לך יותר. כאשר נציג ה־PC עושה את זה, הוא מנסה לשנות את המציאות.
כן, זה מדבק 670132
ישנן חנויות אמריקאיות, בד"כ היתר מכובדות , שתפגוש בדלת greeter שתפקידו/ה לברך את הבאים. כמעין הד לשוערים במדים שהיו פותחים את הדלת בפני הקונים וגם לעזור להם, כפי שאפשר לראות בסרטים ישנים. אתה יכול להיתקל ב greeter גם בחנויות הארצות אחרות, כולל ישראל.
כן, זה מדבק 670133
בארץ יש אחד כזה בכל מוסד שמכבד את עצמו שמברך את הבאים בברכת ''לפתוח ת'תיקים''. חלק מהנימוס המחוייב בכניסה למוסד ישראלי מכובד.
כן, זה מדבק 670134
והמהדרין מוסיפין "יש עליך נשק?"
כן, זה מדבק 670135
אתה הופך את היוצרות. הברכה המקובלת היא "נשק יש?"
You are unique, like everybody else 670065
את השמיכות הנגועות חילקו האנגלים באמצע המאה ה-‏17 למתיישבים הצרפתים באזורים הקנדיים אותם אנגליה כבשה מצרפת.
You are unique, like everybody else 670066
מאה-‏18 כמובן.
You are unique, like everybody else 670069
נכון, האנגלים‏1. אבל לא לצרפתים, לנייטיבס. היו תכניות להדביק את האינדיאנים באבעבועות במלחמת הצרפתים והאינדיאנים, תכניות שכנראה יצאו לפועל אבל לא נמצא תיעוד, אבל לפי Native_American_disease_and_epidemics#Disease_as_a_weapon_against_Native_Americans [Wikipedia] הארוע המתועד ביותר הוא במצור על פורט פיט (בפיטסבורג, פנסילבניה) בקיץ 1763 בזמן מרד פונטיאק אחרי מלחמת הצרפתים והאינדיאנים.

1 ארבעת האבות, למי שראה את מיכאל דק יורד על יאיר לפיד ;)
You are unique, like everybody else 670073
הראשונים שהשתמשו בנשק ביולוגי שכזה בהסטוריה המתועדת הם הטורקים‏1, בימיו של המלך הגדול שופילוליומש הראשון [ויקיפדיה]2. למרבה הצער הוא נספה באותה המגפה.

1 לא הם, אלא החיתים, אבל הטורקים המודרניים מנסים לשכתב את ההיסטוריה כך שהם יהיו צאצאי החיתים.
2 זכות התגובה להודעה הזו שמורה רק למי שמצליח לבטא את שמו.
You are unique, like everybody else 670165
2 שופי, לולי, יועץ משפטי!
מיהי לולי?
You are unique, like everybody else 670167
;-)

אבל טעית (י' מיותרת). התשובה הנכונה היא "שופי, LOL, יועץ משפטי!".
You are unique, like everybody else 670174
:)

מה שנכון, נכון. (על קוצה של י' נחרבו אימפריות).

כיוונו דומה. לולי היא מעשה הלוליינות של היומש בבואו למנוע פתיחת חקירות.
You are unique, like everybody else 670177
שכחתי לציין שהמילה הנ''ל, בפרשנות שלי, זוכה לאחרונה לעדנה בבית משפחת נתניהו, כל אימת שביבי מזכיר את שמו של מנדלבליט בפני שרה.
You are unique, like everybody else 670184
אח, פרצי הצחוק...

אילולא היה זה התינוק שלנו הייתי מעריכה את הבדיחה הרבה יותר.
You are unique, like everybody else 670175
אם נצליח למצוא מלה בטורקית המשתלבת בשמו, זו תהיה פתיחה נאה לשיחות השלום.
You are unique, like everybody else 670169
שופי לולי, קורא לך
ושולח אלף נשיקות
You are unique, like everybody else 670203
LOL
You are unique, like everybody else 670282
1+
You are monique, like everybody else 670173
יומ''ש - כינוי למלך.
שופי- הביטי.
לולי - מנהלת לשכה.

זה הסט-אפ ושכל אחד ימשיך עם השלמה ארצי שלו.
You are unique, like everybody else 670457
לא בטוח שהמעשה נעשה ע"י אנגלים. הויקיפדיה לא ממש מסכימה עם הזכרון שלי לפיו הענקת שמיכות נגועות באבעבועות ודיפטריה היתה פרקטיקה מקובלת של המתיישבים האמריקאיים כנגד הילידים. לפי התיאור שם, מי שמסר את השמיכות היה סרן ויליאם טרנט, צייד וסוחר פרוות אמריקאי שהיה מפקד המיליציה של וירג'יניה (צבא המתיישבים האמריקאיים שלחם לצד הכוחות הבריטיים). מרד הפונטיאק התרחש כאפילוג של מלחמת שבע השנים, לאחר שלום פריס שסיים את המלחמה. מלחמה זו הסתיימה בפשיטת רגל הדדית של שני הצדדים (הצרפתים והאנגלים) ושניהם כבר החזירו חלק גדול מחייליהם לאירופה. הצרפתים בעיקר, אבל גם הבריטים הסתמכו במידה רבה על מיליציות מקומיות. כך שבעוד האחריות והאישורים ללוחמה הביולוגית הזו היתה בידי הקצינים הבריטיים הבכירים, המעשה נעשה בידי המתיישבים האירופאיים המקומיים. המקום בו הויקיפדיה כן תואמת את הזכרון שלי הוא בציון העובדה כי העברתת מחלות מדבקות מן המתיישבים האירופאים אל הילידים המקומיים ולהיפך היתה עניין נפוץ מאד במאה ה-‏18.
You are unique, like everybody else 670459
כן. הבנתי שההתמקדות במקרה הספציפי הזה היתה בגלל התיעוד המדוקדק שלו. במקרים אחרים הקצינים הבינו שעדיף לא להשאיר שובל עקבות.
You are unique, like everybody else 670465
ולהיפך? יש אפשרות לפרט?
You are unique, like everybody else 670468
אני לא מצליח למצוא את המקום בויקיפדיה, אבל אאל"ט במסגרת הויכוח אם השמיכות של טרנט הן שגרמו למגפת האבעבועות בקרב האינדיאנים של עמק אוהיו, אחת העדויות שהובאו כדי להוכיח שהאינדיאנים היו נגועים במחלות מדבקות עוד לפני הארוע ב-‏1763, סיפרה על מתיישבים בפנסילבניה שנדבקו באבעבועות שחורות מאינדיאנים נגועים.
בכל מקרה, על אף טענות בדבר כיוון הפוך, אני חושב שחיידקי הסיפיליס הובאו לאירופה ע"י חייליו של קורטז שנדבקו בהם מן האינדיאנים של מכסיקו.
You are unique, like everybody else 670072
האנגלים רק גרשו את הצרפתים, אלה התפזרו לכמה ארצות, חלקם הגיעו ללואיזיאנה, וכך בסופו של דבר הרוויח העולם את מטבח הקייג'ן. מי אמר שטיהור אתני זה רע?
You are unique, like everybody else 670075
רע מאד, אפילו כבדיחה. הגרוש מאכדיה (מזרח קנדה) לניו אורלינס אוזכר.
You are unique, like everybody else 672611
שמיכות נגועות באבעבועות זה האנגלים ( Siege_of_Fort_Pitt [Wikipedia] )
שיעבוד כושים זה (בעיקר) הערבים ( Slavery_in_Africa [Wikipedia] ), אבל גם כושים אחרים (האירופאים, כמו גם האמריקאים הלבנים, אשמים יותר בסחר בעבדים מאשר בשיעבוד עצמו).
מותר "להשתגע מהצביעות" אבל כדאי לבדוק את העובדות לפי כן.
טיימינג איז עברי טינג 669978
טוב, מהיכרותי עם עולם מדעי הרוח אני די משוכנע שאלו דוגמאות קיקיוניות. ליצנים יש בכל פקולטה
טיימינג איז עברי טינג 669979
הבעיה היא במגמה...
דא"ג זה המקור

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים