670860
לפי התגובות נראה שזה סרט קלאסי של אבות ובנים.
שאלת המשך: מי שלקח את בנו לראות את הסרט עשה זאת מיוזמתו (כדי שיהיה לו תירוץ לראות את הסרט) או כי הבן ביקש?
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 670861
. חוץ מפעלולים, אביר מתנשף וחיות מוזרות עם פנים מעוותות לא מצאתי משהו מעניין שם. ההרגשה שלי היא שהפעלולים באים במקום תוכן.

ראיתי קדימון של 2 וחצי דקות וגם הוא לא מעניין. סרט לחובבי גאדג'טים.

אם reddit יצביע על העלאה פירטית של הסרט במלואו ל- youtube אנסה להוריד ולצפות בו מספר דקות כדי לשנות דעתי. יותר מזה לא שווה להתאמץ.
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 670865
מה הקשר בין שאלתי לתגובתך?
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 670913
הקשר: סרט טוב לילדים לא למבוגרים (או אולי, כדבריך, למבוגרים נוסטלגים שרוצים לחזור לילדותם..
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 670895
הביקורת הזאת רלבנטית כמו לראות עשר דקות מסדרת 'הסנדק' ולומר שההרגשה היא שזה סרט איטי ומשעמם עם אוירה פסטורלית על כפר באיטליה.
ומילא עוד היית אומר את זה על סרט יחיד, כשמדובר בסדרה של שישה סרטים שמאד (מאד) שונים ברמתם ואיכותם, דגימת החסר הזאת מקבלת מימדים גלאקטיים (הה).
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 670912
סרט כמו הסנדק היה יוצא "ראוי לצפיה" על סמך 10 דקות צפיה בלבד בגלל איכות המשחק (שהיא רציפה וגבוהה לכל אורך הסרט).

אני לא לא מתרשם ממספר הפרקים (מקסימום מטענתך שכל פרק הוא יצירה בפני עצמה ועל כן אי אפשר להקיש מסרט אחד על משנהו, לכן אמרתי שבהזדמנות אוריד מיוטיוב או מקור דומה ואצפה לנסיון כ- 10 דקות).

לגבי מספר צופים ו/או הכנסות כעדות לטיב הסרטים - זה נימוק טוב מספיק כדי לנסות צפיה של 10 דקות לא יותר מזה אם כי גם זה לא תמיד מספיק לנבא איכות (צפיתי ב"אוואטר" על סמך 10 הדקות הראשונות שהן מאוד מרשימות אבל לאחר צפיה מלאה די התאכזבתי, מאותן סיבות שציינתי דהיינו מלבד פעלולים אין בו הרבה, העלילה שבלונית והמשחק לא מרשים. למרות זאת צפיתי באוואטר כ- 5 פעמים כי באותו זמן לא מצאתי עוד הרבה סרטים ראויים לצפיה). היייתי אומר שהעדר פנים אנושיות בסרטים הללו רק גורעת, שכן משחק נבנה בעיקר על על גדבי מחוות של שפה מילולית ושפת גוף.

רעיונות אבסטרקטיים/פילוסופיים על "עתיד האנושות" או משהו בסגנון הזה - לא מספיקים מבחינתי בהעדר משחק אנושי. מבחינתי סרט נטול משחק תיאטרלי - לא מעניין.
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 670940
אין שום רעיונות אבסטרקטיים-פילוסופיים על עתיד האנושות במלחמת הכוכבים - והרי הוא מתרחש A long time ago, in a galaxy far far away.

אתה מבין, אם אתה מצפה משובר קופות ספקטקולרי להיות סרט אינדי מפסטיבל סאנדנס, אתה פשוט לא נמצא באולם הנכון. אבל להתלונן שהסטייק פיטר לוגר שלך לא מכיל טעמים מעודנים של עולש וטופו יותר מעיד על טעות במיקום/מיצוב המבקר מאשר על טיב הסטייק.

למשל - ביחס לסוגה שלו, דוקא המשחק של שתי הדמויות החדשות (מהצד של הטובים) לא רע בכלל‏1.

1 וכדי להבין כמה רע זה יכול להיות, אתה מוזמן לצפות בעשר דקות (האמת, שלוש יספיקו לך, חבל שתסבול) של אנאקין מטרילוגית הפריקוולים הנוראית של הסדרה המדוברת.
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 671006
לא הבנתי את החצי הראשון של תגובתך. בכל אופן אני חוזר ואומר שאני מצפה מסרט להיות שווה מבחינה תיאטרלית (משחק ועלילה, לאו דווקא רעיונות מבריקים). בלי ערך תיאטרלי - כל סרט פיקשן יהיה משעמם (אינני כולל בזה סרטים נון פיקשן (עיוניים) שבהם העניין העיקרי הוא ברעיונות.

ברגע שהסרט מלא פעלולים וחפצים משונים - קשה למצוא תיאטרליות (מכיוון שתיאטרליות מבוססת על התנהגות בני אדם). בכל אופן, כאמור, ברגע שהסרט יודלף לצינורות פירטיים אוריד אותו ןאצפה מספר דקות לנסיון. הפרק "התעוררות" של מלחמת הכוכבים כבר הודלף כמדומני ליוטיוב והוסר לאחר מספר ימים, לא הורדתי אותו מחוסר עניין.. הורדתי במקומו סרטים אחרים "וורטיגו" של היצ'קוק ו"המכונאי". בוורטיגו צפיתי, לא מדהים אך שווה צפיה. "המכונאי" (סרט מסתורין צרפתי כמדומני על מופרע שהוזה הזיות או משהו כזה) הסרט "המכונאי" נראה סרט מעניין אך טרם הספיקותי לצפות, בינתיים הסירו אותו מיוטיוב).

מה זה הפריקולים ואיך מאייתים באנגלית ?

סקרנות: האם אתה ערכת את הסקר ? זה הניחוש שלי.
ראיתי פעם כ- 15 דקות של סרט מהסדרה והשתעממתי 671008
פריקוולים - prequels - באופן כללי הם סרטים שמתרחשים עלילתית *לפני* הסרטים הקודמים בסדרה.
ספציפית למלחמות הכוכבים, הטרילוגיה המקורית מהווה (בכרונולוגיה של עולם הסדרה) את פרקים 4-6, וכעשרים שנה אחריה החלה לצאת טרילוגית הפריקוולים, שהם כרונולוגית פרקים 1-3, ומתרחשים עשרות שנים לפני הטרילוגיה המקורית.

יש הסכמה גורפת (וכמובן שיש שחושבים אחרת) שהטרילוגיה השנייה לא משתווה ברמתה לראשונה, ויש שיאמרו שהיא ממש החריבה את המותג. גם בלי להיות שיפוטיים, יש הבדלים מאד ברורים מבחינה ויזואלית, תוכנית, עיצובית ועוד פרמטרים-של-סרטים בין שתי הטרילוגיות, וזה נראה לי שיהיה מקובל על כולם, אוהדיה ומתנגדיה.

לסקרנות: דווקא לא. לפעמים, צדיקים מלאכתם נעשית על ידי אחרים.
כי הבן ביקש. 670875
אבל גם אני מאוד נהנתי. לא ''סרט השנה'', אבל בהחלט סרט כיפי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים