ראיתי. חביב מאוד 671248
בתור מי שגדל על הטרילוגיה המקורית (אם כי משיקולי גיל ראיתי קודם את האימפריה מכה שנית ורק אז את תקווה חדשה, אפילו שלא ידעתי שככה הסרט אמור להקרא) והתאכזב מהטרילוגיה השניה (את נקמת הסית׳ כבר ראיתי רק בטלוויזיה), נהניתי מאוד מהסרט החדש. להנאה תרמה גם ההחלטה לצפות בגרסת ה-IMAX 3D. הסרט פשוט נראה מעולה.
כשאני צופה בסרט, אני מצפה לחוויה ויזואלית (שפס הקול מהווה חלק חשוב מהחוויה, אבל לא החלק המכריע), לעלילה מעניינת ואמינה ולמשחק טוב ואמין של השחקנים.
אני מודה, העלילה פשוט מטומטמת וחסרת כל הגיון, צרופי המקרים חסרי הסיכוי, המחוות/ההעתקות הבוטות של הסרטים הקודמים, יכולות העל חסרות כל הבסיס של הגיבורים הופכים אותה לאגדת ילדים במקרה הטוב. המשחק סביר ושל קארי פישר אפילו השתפר לעומת המקור. אבל הסיבה העיקרית לראות את הסרט זו החוויה החזותית. פשוט תענוג לעיניים. האמת, בשביל סרט עם עלילה מצויינת ומשחק מדהים, לא צריך ללכת לקולנוע, אפשר להשאר בבית ולצפות בסרט מהספה. כשאני מחליט ללכת לקולנוע בשביל סרט, הציפיה העיקרית שלי היא לשטוף את העיניים ואיכות העלילה והמשחק פחות חשובים לי.
זה גם לא הסרט הראשון עם עלילה מטופשת ועיצוב חזותי מהמם. אוואטר הוא הראשון שעולה לי לראש (שם לפחות המשחק היה לא רע, בכל זאת, סיגורני וויבר) או Vanilla Sky אבל פה היתה גם הציפיה והמטען מהילדות.
אז לא היה מושלם ולא היה מדהים, אבל בהחלט היה כיף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים