''תמונת מצב מדאיגה של התנהלות המשטרה'' 674374
כתבה ב"הארץ" על דו"ח מבקר המדינה בנוגע לתפעול מצלמות המהירות החדשות:

"קצינים בכירים במשטרה שיקרו כדי לבטל לעצמם ולשוטרים אחרים דו"חות תנועה"

"כחלק מהניסיון להתמודד עם שטף הדו"חות הוחלט באגף התנועה לבטל אלפי כתבי אישום באופן שרירותי"

"בכביש בין־עירוני במחוז ירושלים, שהמהירות המותרת בו היא עד 80 קמ"ש והוא מוגדר כביש אדום, נקבע כי סף האכיפה יהיה 165 קמ"ש, משום שבאותה עת הצטברו 4,000 כתבי אישום באזור ירושלים שהמתינו למועדי משפט"
''תמונת מצב מדאיגה של התנהלות המשטרה'' 674391
במצב הקיים הוספת שופטי תעבורה אמורה להיות ריווחית למדינה יותר מממאגרי הגז. לאחר תקופה של אכיפה ראוייה אפשר לצפות שחלק גדול מאלה יהיו מיותרים כך שאלו צריכות להיות משרות זמניות (אני לא יודע אם יש אפשרות חוקית למנות שופטים באופן זמני, אבל אם אין אפשרות כזאת אפשר לשנות את החוק או התקנות). עד אז אפשר להחליף את המצלמות במתקן שמופעל רק אם המכונית הסוררת שברה את מהירות הקול.

למפכ"ל החדש יש כעת הזדמנות להפגין את דבקותו בהנחלת תרבות אירגונית חדשה למשטרה ע"י ענישה חמורה, כולל סילוק מהשרות, של מי ששיקרו כדי לבטל לעצמם דוחות תנועה ושל אלה שנתנו לכך יד. אני משער שבמקום להסתפק בצעד הרך הזה תיכתב בתיק שלהם הערה בדיו אדומה (טוב, אני נסחף. נסגור על צבע ורדרד), למען יראו וייראו. בכל אופן, המלעיזים שטענו שהקצינים הבכירים במשטרה עסוקים כל היום בהטרדות מיניות של הכפופות להם התבדו: חלק מהזמן מוקדש לביטול דוח"ות.

ובעניין משיק, אתמול בחדשות שמעתי גם שהנבואה מ תגובה 222642 מתחילה (?) להתגשם. הללויה.
''תמונת מצב מדאיגה של התנהלות המשטרה'' 674436
יש אפשרות למנות שופטים באופן זמני - קוראים לזה ''שופט עמית'', וזו כהונה לתקופה מוגבלת של שופטים שפרשו (להבנתי מדובר בד''כ בשופטים שיצאו לפנסיה).
''תמונת מצב מדאיגה של התנהלות המשטרה'' 674464
תודה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים