ולמרות הכל ואף על פי כן 67524
למרות שכתבתי תגובה ארוכה למאמרך, התעלמת ממנה. בכל זאת אני מבקש ממך להתייחס למספר שאלות שאנסה לתמצת אותן כאן:
1. כפי שאני מבין מכל כתיבתך באייל, כמו גם ממאמר זה, אתה אנטי-ציוני, ואינך מאמין שהיהודים הם עם הראוי לארץ. האם למעלה ממאה שנה של ישיבה יהודית בעלת מאפיינים לאומיים לא יצרה כאן עם יהודי-ישראלי? האם עם זה אינו ראוי למדינת לאום משלו (כפי שהפלסטינים ראויים למדינה משלהם)? אנא, נסה שלא להתייחס לשאלה האם לפני מאה שנה צדקה התנועה הציונית - ברור לי שאנחנו לא מסכימים על כך (אני טוען שכן, אתה טוען שהתנועה נולדה בחטא), אבל האם יותר ממאה שנה לא כבר יצרו לאום מוגדר, שפגיעה בו תהיה עוול? דרך אגב - לאום פלסטיני קיים רק מסוף מלחמת העולם השניה ובעיקר מ-‏48'. לפני כן הגדירו עצמם הערבים יושבי הארץ כסורים דרומיים (חלק מ-"סוריה הגדולה").
2. האם אתה מסכים שבמהלך השנה וחצי האחרונות מצדיקים הפלסטינים מעשי רצח וזוועה באזרחים ישראלים והעם הפלסטיני כמכלול הופך את רוצחים אלו ל-"גיבורים", בעוד הציבור הישראלי, גם אם לא עושה מספיק, בטח שלא תומך במעשי העוול המתבצעים על ידי חיילים בודדים בשטחים?
3. האם אתה מסכים שבמהלך השנה וחצי האחרונת, בחשבון מוסרי כולל, מעשי מדינת ישראל הנם צודקים יותר ומוסריים יותר ממעשי העם הפלסטיני?
ולמרות הכל ואף על פי כן 68037
1. You are right about my opinions towards the "Jewish People", but I do think that there is a Hebrew nation, just as there is a Palestinian one.
I don't care if a group of people decides to declare itself to be a "Nation", despite the fact that it does not fit the criteria of the term - as long as that group does not demand any land or rights based on that declaration, and as long as it does not take away the land or rights of others, as the "Jewish" one did.

2. No, to neither part of your statement.

3. First of all I disagree with your arbitrary focus on this time period, and second of all, even within that focus, my answer is No.
סעיף 3 68059
שם אותך בקבוצת האנשים שאני לא מסוגל להבין בכלל.
הגדרות, בבקשה. 68119
סוף סוף התייחסות מפורשת לעניין (אי) קיומו של עם יהודי (אסתי תשמח).
אמנם אני מבין שאתה כותב באנגלית רק מתוך אילוצים טכניים (כל כך קשה להשיג שם מערכת-הפעלה תומכת-עברית, בגולה הדוויה?), אבל הרשה לי לשאול בכל זאת:

לאיזו מההגדרות של המלה people אתה מתכוון? http://www.dictionary.com/search?q=people
(הגדרות 2 ו-‏3 הן כנראה הבאות בחשבון)

ולאיזו מההגדרות של המלה nation אתה מתכוון? http://www.dictionary.com/search?q=nation
(1a או 3?)

או לחילופין, אם פשוט התכוונת לתרגם "עם" ו"אומה" ("לאום"?) תוכל להתייחס לדיון במשמעותם של אלה (שמתקיים כמה תגובות למעלה מכאן).

אני לא מנסה להטפל כאן לדקויות סתם. אני פשוט חושב שלפני שאפשר להתחיל לדון בשאלת קיומן או אי קיומן של ישויות כלשהן, כדאי להסכים על ההגדרות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים