ביטול מס רכוש - טוב לעשירים? 679769
אני מתמקד דווקא בחלק המיסויי בנדל"ן שהיה זרז משמעותי לבועת הנדלן הנוכחית.

למה ביטלו את מס רכוש?‏1
למי היה אינטרס לא למסות בעלי קרקע זמינה לבנייה? ואני לא מתכוון לקרקעות חקלאיות.אני מתכוון לקרקעות שניתן לבנות בנייה מיידית וקבלנים גדולים רכשו מיד עם ביטול החוק או כשידעו שיש לובי בכנסת לביטולו אלפי דונמים והמתינו עד שהמחירים יעלו במידה כזאת שכל שנה שהם לא מכרו הם רק הרוויחו כל שנה יותר מהבניה עצמה.

מי עמד בראש עמותת נמ"ר (נפגעי מס רכוש )ומי דירבן את העמותה הזאת? מי היו הגורמים הפוליטים שנתנו הכשר לביטול החוק?

בכתבה מ2012 אומר יו"ר לשכת השמאים, אוהד דנוס, "מס רכוש הינו המס החברתי והצודק ביותר שהיה קיים במדינת ישראל מאז ומעולם...

יש לזכור, כי המניעים לביטול מס הרכוש בזמנו היו פוליטיים גרידא, ושירתו אינטרסים של בעלי הון ספורים (הטייקונים באותן השנים) שיוצגו באותה העת בידי עמותת נמ"ר ("נפגעי מס רכוש" כביכול)."

לאחרונה משרד האוצר הפריח בלון ניסוי בדמות הטלת מס קבוע בשיעור של 12,000 ש"ח לשנה למי שמחזיק דירה שלישית ומעלה. רעיון טוב אבל לא מספיק.ראשית-למה מיסוי אחיד ולא פרוגרסבי? אדם שמחזיק 3 דירות בשווי של 400,000 ש"ח לדירה ישלם כמו אחד שמחזיק ב3 דירות בשווי של 30,000,000 ש"ח ? שנית- למה 3 דירות? למה לא מהדירה השנייה?

הנדל"ן זהו הקטר של המשק הישראלי ‏2. והקטר הזה דוהר בשנים האחרונות במהירות גבוהה יתר על המידה. כשהרכבת שהוא סוחב תרד מהפסים אלו שעשו את המליונים לא יעשו מאומה.

---------------

1 ליתר דיוק- במקום לבטל חוק -איפסו את המס ל0% - פטנט ישראלי עם פוטנציאל לפרס נובל.
2 דירת יד שניה -הנהנים :מתווכים- עיתונים שמפרסמים את המתווכים.עורכי דין.שמאים.שיפוצים לדירה.הובלות.וכו'
דירה יד ראשונה- כל נותני שירותי הבנייה לרבות נותני שירותי יד-שניה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים