680333
יש לי בקשה מהמגיב "בוא", אפרופו תגובה 680216, ומכולם: להשתדל מאוד לא להגיב לתגובות שיש בהן עלבון כלפי מגיב אחר. מעבר לשאלה אם אתה מוחל על כבודו של המגיב האחר, זה יוצר בעייה לעורכים. כעורך, אם הייתי רואה את התגובה המעליבה מוקדם, הייתי מסיר אותה. אחרי שהשתרשר ממנה פתיל ארוך ומעניין ברובו, זה הרבה יותר קשה (לפעמים אנחנו עושים גם את זה, תלוי בבוטות העלבון).
680335
דרישה קשה ולא מעשית. אם A מעליב את B אבל בנוסף אומר דברי טעם האם להחרים את A ? ואם B היה ראוי לעלבון בגלל התנהגותו הפסולה (שאינה בהכרח עלבון גלוי) ניצור הגנה על B ?

בלי קשר להתשלשלות הוויכוח הממושך בין "בוא" לבין "האיל האלמוני" ולשאלה מי העליב את מי (האם המעליב הוא מגיב בכלל צד שלישי ? ) - דעתי על "הבאייל האלמוני" נחרצת. מהוויכוח הראשון שלי עם "האייל האלמוני" (כמדומני לפני 5 שנים) ביקשתי ממנו שלא יגיב כלל לדברי כי סגנון הוויכוח שלו הוא בלתי ניסבל מבחינתי (הוא ווכחן בלתי נילאה שיוצר וויכוחים ארוכים כאורך הגלות, תוך שהוא מעלה עוד ועוד טיעונים שוליים/מסלפים כדי להתיש את זה שמתווכח איתו). אינני חושב שוויכוחים עם ווכחנים בלתי נילאים מוסיפים משהו. עדיף שכל צד יציג בקיצור את עמדתו, לפעמים יוסיף עוד תגובה או שתיים לשם הבהרה - וזהו.

כמובן שאם שני ווכחנים בלתי נילאים נהנים מדיון אינסופי ביניהם זה בסדר - אבל מוטב לאחרים לדלג על קריאת הדיון המרתוני הזה.
680375
על טעם וריח אני לא רוצה להתווכח איתך, אבל כדי לתת קרדיט ראוי, בעיני האייל האלמוני הוא אחד המגיבים החכמים והמחכימים ביותר באייל. נכון שהוא דורש מידה של סבלנות, וקריאה איטית. ככה זה כשאומרים דברים שהם לא דברים שכבר שמעת מאה פעם. נכון גם שלפעמים פתילים שלו גולשים לארכנות וזוטות, תמיד בגלל שהצד השני לא היה סבלני וקרא מהר מדי, והאלמוני בוחר לעבוד קשה כדי להבהיר את כוונתו.

עכשיו, לעניין ההתנהלות בדיונים: אם A מעליב את B אבל בנוסף אומר דברי טעם, כן, אני מבקש להחרים אותו. אפשר בהחלט לכתוב מייל למערכת ולהציע לנו להסיר את התגובה. דברי טעם הם לא חד פעמיים, עוד תהיינה הזדמנויות אחרות להעלות אותם. הנזק מהלכלוך גדול יותר.

"אם B היה ראוי לעלבון בגלל התנהגותו הפסולה (שאינה בהכרח עלבון גלוי) ניצור הגנה על B?"
להעליב מגיב בגלל התנהגותו הפסולה-לדעתך זה המקביל למנהג הישראלי הנפוץ (כמה מידידי הטובים) לצפור על נהג שמעצבן אותך, גם באמצע שכונת מגורים ובין הולכי רגל. למניאק הנצפר אולי אכפת ואולי לא שצפרת עליו, אבל מה שבטוח שהורדת זמנית את איכות החיים לעשרים-שלושים אנשים מהצד שלא היו מעורבים בכלל באינטרקאציה. בעצם המקבילה באייל היא למצב דמיוני(?) גרוע הרבה יותר, שבו אתה והנהג שעצבן אותך רואים אחד את השני חזיתית, והוא יודע שצפרת לו. בשמונים אחוז מהמקרים הוא יחשוב מייד שאתה האידיוט, ויצפור לך בחזרה. בשישים אחוז מהמקרים האלה עוד כמה נהגים מהצד יקחו צד ויצפרו. לי זה לא נעים להיות בסביבה.

אני לא בטוח לאילו התהנגויות פסולות שאינן עלבון גלוי אתה מתכוון, אבל כתובת המערכת זמינה לך אם אתה חושב שאנחנו צריכים להתערב. אם לא, אני לא מכיר דרך פעולה אפקטיבית יותר מלהתעלם. אני יודע שזו דרך פעולה שלא פורקת את התסכול.
680364
כפי ש'אמ' ציין, זו אכן דרישה קצת בעייתית, אבל להבא אכבד את בקשתך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים