שחיתות ופריעה 68435
כמה דוגמאות מתוך מקרים רבים:

מיה קוך פוטרה מעבודתה ב"תנובה" ההסתדרותית
באפריל 85 לאחר שגילתה היעלמות כספים מהגזברות של החברה. בעקבות תלונתה נפתחה חקירת משטרה, שהביאה להרשעת עובדים בתנובה בגניבת רבבות דולרים. בפנייה (לא חוקית) לקופת חולים שיזמה תנובה הומצאו לחברה ההסתדרותית מסמכים פסיכיאטרים הקובעים ש"קוך לוקה בנפשה באופן רציני, אינה מבדילה בין דמיון ומציאות, ולכן אינה מבינה את משמעות התנהגותה".

מוכר גם המקרה של יעקב קטורזה, שפוטר מבנק ישראל, לאחר שהצביע על גניבות כבדות של כספים, אותם ניסה הבנק לגלגל על הבנקים המסחריים. בחקירה נמצא אמנם שבנק ישראל החל לחייב את הבנקים המסחריים בסכומי העתק שנעלמו להם.

וגם בקופה הקטנה יכולים להצטבר סכומי כסף גדולים. עובדת בסניף קופת חולים בחיפה גלתה כי כמה עובדים נוטים ליטול את סכומי הקופה הקטנה לכיסם מזה שנים. בעקבות תלונה למשטרה, הומאסו חייה של העובדת, היא הושמה ללעג, ודומני שהוטרדה גם על ידי איש הבטחון.
נאמר לה שהדברים "ישתפרו בהרבה" באם תפנה לקופת חולים לטיפול פסיכיאטרי. בעקבות פנייתה הוצאה אמנם חוות דעת פסיכיאטרית, שקבעה, שמדובר בסכיזופרנית פרנואידית שאינה מבחינה בין מציאות ודמיון.

אם בעקבות חקירת אי סדרים על ידי המשטרה במוסד בו אתם עובדים, מתחילים ללעוג לכם, הממונה על המשמעת פורע בכם, וקצין הבטחון מטריד אתכם, במשכורתכם מופיעים להם סעיפים רבים ומשונים המסתכמים בהפחתה רצינית במשכורת.
וגם מומלץ לכם לפנות לטיפול פסיכיאטרי בקופת חולים בעקבותיו "המצב ישתפר והענינים יסתדרו" - אם כל זה קורה, תוכלו לפנות לעמותת "עוגן", או פשוט למשטרת ישראל.
שחיתות ופריעה 79033
התגובה באיחור כי אני חדש כאן.
חוששני שעליך לשנות את שמך ל''האייל הנאיבי''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים