הפנים האמיתיות של האמריקאים 684691
בתגובה שרשמתי במקום אחר טענתי שבוויכוח הטלוויזיוני הראשון (ראשון מבין שלושה) - להלן "הדיבייט הראשון" - דונלד טראמם ניצח בגדול את קלינטון ומה שנראה לכאורה (על דעת התישקורת) כניצחון של של קליטון אינו הדבר האמיתי אלא חוסר הבנה (של מה שקרה באולפן) או המשך תעמולה אסטרוטורפית נגד טראמפ. לפי זכרוני הבאתי בסמוך לדברי שם לינק ליוטיוב, שמסביר מהי תעמולה אסטרוטורפית. המופע ביוטיוב הוא מסוג מצגת TED.

אין לי עניין לחזור על הדברים שכתבתי בעניין זה בתגובה הקודמת שלי. אמרתי מה שרציתי לאמר בניסוח טוב למדי ואין לי עניין להכנס לוויכוחים בעניין מה שאמרתי שכן כל מה שאוסיף - גורע. הטענות שלי שם מנוסחות במיטבן, מדברות בעד עצמן, אין לי שום רצון לאפשר למתווכחים "להכניס רעש" מיותר לניסוח שלי, שכן הכנסת רעש עלולה להפוך את מה שאמרתי לפחות ממוקד.

הלינק שאביא עכשיו מיוטיוב (ראיון של טוביה טננבאום בתוכנית טלוויזיה "רואים עולם"). מסביר מדוע איני מייחס חשיבות רבה מדי למה שמתואר בתישקורת האסטרוטורפית בתור "נצחון קלינטון בוויכוח". אני גם מטיל ספק שמשאלי דעת הקהל משקפים את מה שחושב הציבור האמריקאי. אני מעריך שמשאלי דעת קהל "מכובדים" הם במידה רבה חלק מהתעמולה האסטרוטורפית שמתחזה ל"הבעת דעה אוטנטית של הציבור הרחב".

_הבעת דעה אוטנטית של הציבור הרחב_ היא מה שמכונה בלשון האמריקאית "שורשי עשבים" (GRASS ROOTS ). התעמולה האסטרוטורפית היא בעיקרה הצגה מאחזת עיניים של "שורשי עשבים" ומכאן שמה ("אסטרוטורפ" זה דשא מלאכותי מפלסטיק שהוא "חיקוי מושלם" של דשא טבעי. כלומר - אסטרוטורפ נראה אותנטי רק למראית עין.)

להלן הלינק לראיון של טוביה טננבאום בתוכנית "רואים עולם".

אורך הראיון הוא בערך 10 דקות. טננבאום חקר את הצביעות השלטת בתישקורת האמריקאית, צביעות שמשפיעה על הדיבור של האדם ברחוב (האדם ברחוב חושש לאמר את דעתו הגלויה לבל יואשם ב"חוסר נאורות").

טננבאום הוא יהודי חרדי מישראל שחזר בשאלה ירד לארצות הברית ועסק בפעולות רבות, בעיקר פעולות עתונאית ושליחות ציבור לא במסגרת פוליטית. שמאלנים רבים מאוד לא אוהבים את טננבאום כי הוא חושף את צביעותם ו/או השטחיות שלהם. טוביה טננבאום הוא גם התשובה לשמאלנים שטוענים שאין לימין "תרבות גבוהה" וכל התרבות מקומה במחוזות השמאל. טוביה טננבאום הוא סופר ודרמטורג מעולה שמבחינתו "כל העולם במה" על כן הוא עוסק בפובליציסטיקה ועתונאות. טננבאום מביים את הראיונות שלו באופן שבני השיח שלו חושפים בלי משים את עמדותיהם המוצנעות.
הפנים האמיתיות של הדונלד 684733
הוא לא גס רוח כ"פרסונה" בטלוויזיה, הוא באמת מגעיל: https://www.youtube.com/watch?v=t7PM9kwFwnc
הברבור הלבן 684736
לא בדיוק הפתעה מרעישה וחשיפה של משהו לא צפוי.

הברבורים השחורים (במובן מילוי) הם אותם אישי ציבור שעדיין דבקים בו.
הפנים האמיתיות של האמריקאים 684775
למי שלא זוכר, טוביה טננבאום הוא מחבר הספר "תפוס ת'יהודי" בו הוא מציג עצמו כמי שגילה את מה שנסתר מכל המומחים לישראל ובעיותיה. וזאת על סמך ראיונות מזדמנים עם דמויות מזדמנות פה בישראל. אני מניח שאת תובנותיו המפליגות במציאות האמריקנית העכשוית, הוא רכש בפעילותו רבת השנים בתאטרון היהודי של ניו-יורק העוסק בכל מה שמעניין את יהודי ניו-יורק, כפי שניתן להיווכח פה: "http://www.jewishtheater.org/

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים