טראמפ זה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לדמוקרטים 685028
הילארי היא הנשיאה הבאה בהסתברות די גבוהה, למרות כל החסרונות שלה כמועמדת. זה כבר לא חדשות. מה שמעניין יותר בסקרים של השבוע האחרון זה שהרפובליקנים עלולים בהסתברות לא קטנה לאבד את השליטה שלהם בסנאט‏1.
יש אדם אחד שהדמוקרטים צריכים להודות לו במערכת הבחירות הזאת והאדם הזה הוא הדונלד שעשה כל טעות אפשרית במהלך קמפיין שהיה יכול להיות קמפיין מאוד קל עבור הרפובליקנים.

כדור הבדולח שלי אומר שזה מה שיקרה (בסדר כרונולוגי):
1) הילארי לוקחת את הנשיאות.
2) הדמוקרטים זוכים בשליטה בסנאט.
3) כל הרעל נגד טראמפ שיש במפלגה הרפובליקנית ישפך החוצה לאחר הבחירות. הם יביישו אותו ואולי אף יגרשו אותו עם לפידים וקלשונים ויאשימו אותו בהפסד המביש.
4) טראמפ לא הולך להעלם, לאחר ההפסד. עיסוקו של טראמפ הוא לא רעיונות, אידיאולוגיה או פוליטיקה. לא ממש אכפת לו מה-GOP. העיסוק היחידי והמקצוע של הדונלד הוא ההתעסקות בדונלד טראמפ, האגו של דונלד והמגלומניה של דונלד. הוא יכריז מלחמה על כולם ויאשים את כולם (חוץ מאת עצמו) בהפסד. הוא כנראה ישקיע בערוצי מדיה ופרופוגנדה כנגד שתי המפלגות במהלך הקדנציה הבאה וימשיך לעשות נזקים לא קטנים לרפובליקנים. בקרוב: איזה ערוץ פוקס ניוז++ חדש עם מציאות אלטרנטיבית הזויה אפילו יותר מפוקס ניוז.

_______________
טראמפ זה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לדמוקרטים 685031
2. נראה שרפובליקנים שונים יודעים לבדל את עצמם מטראמפ. ר', לדוגמה כאן.

4. מה שקרה לרפובליקנים כמעט קרה לדמוקרטים. סאנדרס גם הוא מועמד מחאה, אבל עם יותר תבונה פוליטית ופחות אגו. ולכן הוא כנראה יצליח להשפיע מבפנים (כלומר: לא הוא ישירות, אבל אנשים שמזוהים איתו). אבל אם יתברר שההשפעה מבפנים לא הייתה מספיק חזקה, גם המפלגה הדמוקרטית עלולה לחטוף. כרגע החלופות היחידות לשתי המפלגות מגיעות מהשוליים, אבל לא מן הנמנע שעד מערכת הבחירות הבאה תווצר חלופה (בתוך לפחות אחת המפלגות. אבל אולי גם מחוץ להן).
טראמפ זה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לדמוקרטים 685033
4. יכול להיות, אבל אצל הדמוקרטים זה יכול להתרחש כחלק מתהליך איטי וזרמי עומק שלא יהיו (לפחות בהתחלה) גלויים לעין. אני טוען שהחתונה בין טראמפ לבין המפלגה תתפוצץ מיד אחרי פרסום תוצאות האמת ועם המון רעש וצילצולים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים