מחקר שאינו מוסיף אינפורמציה 68591
"אחת מהנחותיו שאגרסיביות ניתנת למדידה באמצעות שאלונים"
מדוע לא תאמרי פשוט "השתמשנו בשאלונים בלבד"
שכן האמירה האסרטיבית שהיתה כאן "הנחה" חייבת להיות מנומקת. לאמר "המחקר השתמש בשאלונים שכן היתה כאן הנחה -" הינו למעשה טאוטולוגיה.

דדוקא הנחה כזאת היא בעייתית, שכן יש כאן רצייה חברתית (הנטייה להציג עצמך כלא סוטה שלילית מנורמות התנהגות מקובלות) בשיעור העולה על חיטוט באף למשל, כך שהניטרול המקובל של משתנה זה, עשוי להיות לא תואם.

כאילו ביקשת ממישהי לדווח בפרוטרוט על הפעמים שהיא מכה את ילדה. וגם קשה לשאול כאן שאלות "מתחכמות" ולא ישירות כביכול, שכן ביטויי אלימות ותוקפנות מזוהים באופן דק וסובטילי ככאלה. וכלפיהן מופעלת מערכת חברתית אדירה של סנקציות וגינויים.

T.A.T ? חסר כמעט תקפות חיצונית, כפי שנחשף שוב ושוב במחקרים רבים. וגם לא ברור מה את מודדת כאן, שכן אגרסייה, כדיספוזיציה לפעול באופן מסויים, הינה מונח מעורפל.

כך, המשתנה התלוי (אגרסיה) הינו עמום במשמעותו, וכלי המדידה, נעדרי תוקף אמפירי במידה גבוהה.

וגם תוצאות המחקר עדיין קונסיסטנטיות עם הקשר המוכר והמבוסס בין אגרסיה וגורמי חיקוי ועוררות אלימים. נכון שקיבלת מגמה לא מובהקת בכוון זה, אך בוודאי לא קיבלת כל אינדיקציה בכוון מנוגד לה.

כך, מצטייר כאן עניין טריביאלי לחלוטין, הנופל כבר בשלב מחקר החלוץ, ולא ברור למה את טוענת שהמחקר מצביע על הצורך להכניס קונסטורקציות תיאורטיות נוספות. הדבר אולי נכון, אך בוודאי אינו מסקנה הנובעת מתוך המחקר הזה, שאינו מוסיף כל אינפורמציה חדשה.

נ.ב. האם תצייני במחקרייך הבאים את הערותי המועילות, כפי שנהוג לעשות? או שזכית כאן מן ההפקר.
אף אחד לא צריך את הערותיך 68613
לא הודעת לפני יומיים על זה שאתה מסתלק לתמיד מהאתר? לא מספיק שצריך לסבול את ההודעות המבולבלות והאגרסיביות שלך, עכשיו אתה גם דורש קרדיט עליהן? דובי, מתי כבר תעשו משהו בעניין של הנודניק המעצבן הזה שממש מקלקל את השם הטוב של האייל?
אף אחד לא צריך את הערותיך 68629
כן, כל זב ומצורע יכול להתבטא כאן, בסגנון המעיד על המשתלח וטיבו.
גם את שלך 68638
סליחה, מיכאל שרון הוא מהמגיבים החביבים עלי, תגובותיו למרות שאינן תמיד נהירות לחלוטין הן עשירות באינפורמציה ומפרות מאוד. אני אצטער מאוד אם הוא יממש את הבטחתו להפסיק לבקר באתר ובמיוחד אם יחליט למנוע מאיתנו את דמותו הססגונית של בבלה.
יישר כח מיכאל.
וואי וואי מה אתה עוסה? 68655
מה אתה עוסה יא חביבי?מה אתה עוסה? תן לי לספר לך משהו אמיתי יעני. שקרה לאח שלי שהוא עובד בכיתה טיבולית. ושמה היה לו ילד אחד מיסכן עם בעיות בהיתקשרות. יעני לו מדבר ובטח לו קותב ויום אחד באו ליקרוא לאח שלי. בו. בו. תיראה תילד. ומתי שהו ניכנס הילד המיסכן בדיוק קתב השם שלו בלואח ביקתב יפה ואז אח שלי אמר לו וואי.וואי. אני לו מאמין שאתה כותב.וואי וואי. ואז הילד לקח תספוג של הלוח. ומחק בשקט והלח מישם. ויותר לו קתב ולא דיבר. כול החיים שלו.ותאמין לי שאח שלי עד עכשב מיצטער שהו לו היתנהג בעדינות עים הילד (יעני בטיבולי)שאולי הו היה מיתקדם לאת לאת,
השתמשמנו בשאלונים בלבד 68628
ואם תסביר לי מה רצית בשאר הודעתך הארוכה והמנומקת, וכיצד הדברים רלוונטיים למאמר, אציין במחקרי הבאים את הערותיך המועילות ואפילו אתן לך קרדיט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים