אהרון סורקין כותב מכתב 686351
המכתב שכתב אהרון סורקין לביתו לאחר הבשורה על ניצחון טראמפ. כדאי לקרוא.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686369
אני לא יודע מי זה אהרון סורקין,אם אני אנחש שהוא לא שירת בנייבי סילס והוא משתמש ביותר קרמים מבעלו-זה יהיה ניחוש פרוע מידי?
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686373
מהסיום שלך ברור שלא קראת אפילו את פסקת המבוא למכתב.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686393
קראתי קראתי,לא התכווני שהוא הומו במובן של אוהב גברים.
אלא שהוא גוש חמאה מיותר בעולם.
אוי,ילדתי,אנא נלך?! נבחר נשיא שלא אנחנו הצבענו לו! אויי היסורים!
יאללה שיסתום תפה,אנשים בסוריה מוליכים את המשפחה שלהם בתופת כשהם מתים אחד אחד,באפריקה האבא יוצא להביא אוכל לילדים הוא נלחם עם 2 אריות ואנקונדה -והאוויל משריש הזה...עזוב...הוא סמל של הריקבון המוסרי הרוחני והערכי בעולם המערבי.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686397
>> אני לא יודע מי זה אהרון סורקין

כל מה שאתה צריך לעשות כדי לדעת מי זה אהרון סורקין הוא לכתוב "אהרון סורקין" בשורת הכתובת של הדפדפן שלך וללחוץ אנטר.

אם תעשה את זה יתברר לך שאהרון סורקין הוא תסריטאי מוערך, זוכה גלובוס הזהב ואוסקר, אבל מה שרלבנטי לענייננו הוא שהוא היוצר של הבית הלבן (סדרת טלוויזיה) [ויקיפדיה], וגם לקח חלק בכתיבת 85 מתוך 88 הפרקים הראשונים שלה.

סורקין יצר בדמיונו נשיא צפונבוני ליברל, רגיש ואנושי, וכתב ופיתח את דמותו במשך ארבע שנים. לכן מובן השבר שלו כשהמציאות זימנה לבית הלבן את ההיפך הגמור.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686401
עכשיו אני יודע,תודה.
(רק להגשה-'' נשיא צפונבוני ליברל, רגיש ואנושי''-כמו שאדם מערבי רקוב ומושחת מצייר ''ליברל,רגיש ואנושי'' ולא כמו שזה מבחינת האנשים הרגילים).
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686423
השבר? עם כל הצער והכאב, באמת, רמות הבכיינות במגזר השבע הזה מרקיעות שחקים. כמו ילדים שגנבו להם סוכריות. לא היה פה רצח פוליטי, לא הפיכה אלימה, לא זיוף קולות, אפילו לא קבלני קולות באוטובוסים. פשוט מציאות שיש להתמודד אתה. הייתי מאחלת להם תקופת מקארתיזם או "קוד הייז" קצרה, שילמדו מה זה צרות אמיתיות (ואיך מצליחים לפעול תחת מגבלות ולעקוף אותן), אבל אני לא באמת מתכוונת לזה (סליחה על הבוטות, קמתי הבוקר בהלך רוח קצת היליבילי).

חברתי האמריקנית מדווחת שהיא וחברותיה, שהיו פעילות במטה קלינטון, הכינו כולן חולצות שעליהן נכתב POTUS עם סמל O+ , לבשו אותן מתחת לבגדים ותכננו לפשוט שכבה אחת ולחשוף את החולצות מיד עם היוודע התוצאות. יום לאחר מכן, בהלם גמור, הן זרקו את החולצות לזבל (אפילו לא חשבו לשמור אותן בארון ארבע שנים).
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686425
למה ככה?
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686427
ואו. זה ממש טקס שאמאני.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686432
ממש כך,של אחת הדתות המטורפות שהיו בעולם-''הפרוגרסיבים''.
אנשים שקיבלו על עצמם הטמטמות מרצון והשמדה טוטאלית של כל הגיון בסיסי.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686434
כנראה פספסת את הלשון בלחי, שאישקש דווקא קלט.
בטח שבר! הבנאדם יוצר מדמיונו במשך שנים נשיא דמוקרט פוצי מוצי ופתאום המציאות זורקת עליו את טראמפ. הוא בכלל לא מבין שטראמפ נבחר, ושלא אליו הוא צריך לבוא בטענות.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686439
הבנתי. באמת פספסתי את זה לגמרי.

(אחרי תקופה שבה מקפידים להסתובב בסביבות שונות בפייסבוק, כבר לא מבחינים מי רציני ומי סרקסטי - הטקסטים זהים, רק הכוונה הפוכה. לפעמים אני מבדילה רק כיוון שאנשים מגיבים לכותב בסמיילי בוכה במקום בלייק).
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686440
קל למסגר את התגובות לבחירת טראמפ כתגובות הבאסה הרגילות של הפסד בבחירות, ואני שומע הרבה קולות "מפוכחים" שיוצאים נגד ההיסטריה וכו'. אבל לדעתי זו לא סיטואציה שגרתית, ודווקא אותם קולות מפוכחים הם של אנשים שקצת נסחפו יותר מידי עם תפיסת המערכת הפוליטית כקרקס ריאליטי של ספינים ושואו, ושכחו שיש גם צד באמת רציני לניהול מדיניות ציבורית.

לנשיא ארה"ב יש השפעה *עצומה* על נושאים באמת חשובים (לא חשובים כמו "ימונה נשיא עליון שלא מוצא חן בעיני" אלא חשובים כמו "חיי-אדם של עשרות מיליוני אנשים"), והנשיא הנבחר החדש כבר הספיק לתת הרבה סיבות לדאגה. אז נכון שהוא מן הסתם לא יהיה מוסליני (ובטח שלא היטלר), ונכון שדיבורים על מלחמת עולם שלישית הם מטופשים, ונכון שרוב הסיכויים הם שהוא יהיה "סתם נשיא" (קצת טוב או קצת רע מהרגיל). אבל יש תרחישים עבורם "רוב הסיכויים שיהיה בסדר" זו הערכה שרחוקה מלהרגיע. העובדה שיש פתאום סיכויים ממשיים ומאד ריאליים לתרחישים (עבורם גם סיכוי של 1% הוא הרבה יותר מידי) כמו פירוק נאט"ו, או התחלה של מלחמת סחר בין ארה"ב לסין, או רגרסיה רצינית בכל הקשור להגנת הסביבה ואינוולידציה של הסכם פאריז‏1 בהחלט אמורים להדאיג חלק גדול מתושבי כדור הארץ - בלי קשר לסנטימנטים הפוליטים שלהם.

1 על העברת ה-EPA (הראשות הפאדרלית להגנת הסביבה) לשלטונו, הוא כבר הספיק למנות את מיירון אבל, מכחיש קולני של ההתחממות העולמית שרואה בהסכם-פאריז אסון, וסיפק בעבר התבטאויות מדהימות נוסח "גם אם יש תופעה של התחממות גלובלית, זה דבר טוב, כי אנשים מעדיפים חורפים חמים יותר" (וזה לא נאמר באירוניה).
חממה סינית 686443
מהתסריטים שהזכרת, אני כרגע קצת פחות מודאג מפירוק נאטו או פתיחת מלחמת סחר עם סין, מכיוון שאני מקווה שיהיו אנשים שיסבירו לו למה זה גורם נזק רציני.

לעומת זאת אני די דואג לגורל יישום הסכם פריז. שום אסון לא יקרה לארצות הברית בשנות כהונתו אם הוא לא ימומש. לכן אפשר להתעלם מהבעיה.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686445
דברים נכוחים.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686456
בנקים מרכזיים שקונים דולרים כדי להוזיל את היצוא של ארצם לארה"ב וליקר את היבוא שלה מארה"ב, מנהלים כבר עכשיו מלחמת סחר נגד ארה"ב.

נניח לרגע שנאט"ו לא הייתה קיימת, והיית שומע שיש לטראמפ כוונה להקים ברית צבאית המכוונת נגד רוסיה. האם לא היית חושש לשלום העולם?
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686458
ובן-דוד שלי מחרים מוצרים אמריקאים, אז כבר עכשיו ארה"ב סובלת מבידוד בינלאומי. אתה סתם מתווכח לשם הוויכוח, או שאתה באמת חושב שאם ארה"ב תחל במדיניות פרוטקציוניסטית זה לא ישנה כלום?

ניסוי המחשבה שאתה מציע דורש יותר מידי הנחות קאונטר-עובדתיות מכדי להועיל. במציאות הנוכחית, האפשרות של פירוק נאט"ו (כמו גם האפשרות של התנערות ארה"ב מיפן ודרום קוריאה, וכו') מעלה בי חששות לשלום העולם. בך לא? אשריך.
אהרון סורקין כותב מכתב של מטרוסקסואל 686482
תגובה מחכימה.
אהרון סורקין כותב מכתב 686379
כדאי לקרוא כדי להבין עד כמה האליטה התרבותית האמריקאית שטופה בקנאות אידאולוגית.
אהרון סורקין כותב מכתב 686383
וזה בניגוד לצד השני שלא שטוף בקנאות אידיאולוגית בכלל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים