689044
אני קצת מופתע ונבוך.

ארדן:"מחד, אנחנו רוצים להמשיך ולהעביר את המסר ולחנך את הנוער והציבור כי שימוש בסמים הוא דבר רע ומזיק.
מנכ"ל המשרד רותם פלג כי "הצוות השתכנע באופן גורף שלשימוש בקנאביס יש תופעות מסוכנות ברמה החברתית וברמה הגופנית והנפשית".
לא שמעתי על מבצע הסברה לנוער שמראה באותות ובמופתים שמריחואנה מסוכנת בזמן שהתקשורת והמדיה מפמפמים ללא הרף עד כמה זה מגניב.

ארדן: מצד שני, משטרת ישראל צריך לומר ביושר - אין לה היום את הכלים להתמודד עם הנזקים של שימוש בסמים ולכן כל שינוי במדיניות צריך להיות מקיף". עוד הוסיף השר כי הנתונים מראים שהמדיניות הנוכחית ובה אכיפה פלילית, "לא מראה הפחתה בכמות המשתמשים ודווקא יש עלייה. צריך לבחון איך ניתן להטות את הכף לדרכים כמו חינוך והסברה וטיפול כדי להביא לתוצאות אפקטיביות".

כבודשר טוען שלמערכת האכיפה אין כלים להתמודד ושהאכיפה לא מראה צמצום בתופעה.
בהמשך לאותו הגיון, מערכת האכיפה תכריז שאין לי כלים להתמודד עם נהגים שעוברים באדום או עוקפים בקו לבן ולכן יש לעבור לאזהרות.

הציבור שלא מודע להיקף הילדים שמעשנים סמים (רמז: תל אביבים ותקשורתאים) ואיך נראים חיי הצעירים אחרי צבא מקדם את אג'נדת הקנאביס כבר שנים בלי לעצור ולשאול לרגע עבור מי בדיוק ומאיזה סיבות?
מדובר באנשים חסרי מצפון שמשרתים את כוחות הרוע. הזנדברגיות ניצחו.
689069
מה היא אג'נדת הקנאביס ועבור מי מקדמים אותה ומאילו סיבות? מי הם האנשים השייכים לכוחות הרוע ומה הם בדיוק זוממים?

לא שואל בשבילי. יש לי חברים תל אביבים ותקשורתאים ששואלים.
689080
מצטער, נתקפתי בתסמונת הימני קיצוני.
ברור שאין אג'נדה שמקדמת התקשורת, אתר קנאביס לא נתפס כאוטוריטה, אין פעילות במפלגות וארגוני שמאל אין פרסומיים שקרים כי כל השערה מחקרית היא אמת מוכחת והכל טוב ויפה.
גם מפריע לי שבני הנוער לא מכירים בסגולות הקנאביס ולא שמעו על מגדריזם. אם היו טיפ טיפה פחות סחים רובם היה מעשן וחציים עסוק בשאלות זהות מינית, כראוי.
הכי מפריע לי שמבוגרים מעשנים להנאתם במרתפים והמשטרה רודפת אותם.
689129
מבוגרים מעשנים להנאתם במרתפים והמשטרה רודפת אותם כי הפעילות של ארגוני השמאל (כוחות החושך!) היא כישלון וכי פעילות אנשי הימין השמרני והלא ליברלי (כוחות האור!) היא הצלחה מסחררת.
689132
בסדר וברצינות- מתי הפריעו לך או לחבריך לעשן ומה הבעיה שלך עם הסטאטוס קוו?
העקרון המשפטי מפריע לך לעבור באדום בשלוש לפנות בוקר?
כמה פאתוס שהמאבק הזה מגייס, אלוהים תשמור.
689168
1. אתה צוחק עלי? עובדתית שוטרים *כן* מפריעים לעשן (כשזה מתאים למצב הרוח והמוזה שלהם) ויכולים לעשות לך צרות או במינימום אי נעימות. הם עושים את זה לפעמים גם כשאתה לא מעשן, כי סתם איזה שוטר שקם על צד שמאל פתאום מחליט לעשות לך חיפוש ברכב ומוצא כמה פירורים. אולי השופט יחליט בסוף לא לעשות לך כלום בסוף התהליך, אבל התהליך הבירוקרטי לא נעים, מסמן אותך כפושע בעיני המשטרה ומבזבז לך זמן יקר. בשביל מה זה טוב? מי צריך את זה ולמה?
2. אני אף פעם, בלי יוצא מן הכלל, לא עובר עם הרכב באדום בשלוש לפנות בוקר. גם אם נראה שאין רכבים בסביבה. מה אני עבריין כמוך?! ממתין בסבלנות לירוק. מה הלחץ?
689180
אני צוחק כי שוטרים לא מפריעים לאף אחד שלא מעשן להם בפנים. אף שוטר לא יבדוק לך פירורים ברכב אם אתה לא מדבר כמו מסטול וחובש כובע גרב עם הדפס של סנופי. אתה מתאר מציאות שקרית שאופיינית לאנשי הקמפיין וממשיך בטענה שאני נוהג באדום. הכוונה להמחיש שיש חוקים נטולי אכיפה והציבור אכן מתעלם מהם. מעשן נורמטיבי יכול לחצות את תלביב ברגל עם ג'וינט ביד ולא יקרה כלום, כי אין כלום.

עשן סמיך עולה מדי ערב בבארים ומועדונים ברחבי ארץ הקודש ואם במשטרה נכון ל- 2017 ‏1 היו רוצים לאחסן מעשנים היית רואה ושומע עצורים בתקשורת מדי יום. עוצרים מגדלים וסוחרים ואם אתה יודע איך עולים עליהם תוכל להבין את גודל הסד"כ שמוקצה לסוטול ההמוני ולהסיק את חשיבותן האסטרטגית של הנושא לעומת נהיגה בשכרות לדוגמא.

1. בשנות התשעים המדורניקים חיפשו ועצרו "סתם" ולפעמים גם פוצצו במכות. כיום יש קציני משטרה שמעשנים כאילו דא.
689201
אתה אומר שאלו שקרים. אני מכיר אנשים שזה קרה להם יותר מפעם אחת. היו צריכים לעמוד מספר פעמים במהלך חייהם מול שופט (ברוב המוחלט של המקרים השופטים בחרו לא לעשות כלום, אבל אנשים היו צריכים לעבור את התהליך הלא נעים והמיותר בכל זאת). נו שוין.

כאמור, אנחנו מסכימים שהמשטרה *בדרך כלל* לא אוכפת את החוק. אתה טוען שהיא *אף פעם* לא אוכפת את החוק ואני טוען שאלו שטויות במיץ עגבניות. היא אוכפת את החוק על פי החשק והמוזה של השוטרים בשטח. האזרח יכול לנחש שכנראה יהיה בסדר ולא יעשו לו כלום, אבל הוא לא יכול להיות בטוח בכך. הטענה שלך שהרבה אנשים מסתובבים ומעשנים בתל אביב לא מפריך את הטענה הזאת (משום שעליה אנחנו מסכימים). עצם זה שמנסים לשנות את הנהלים זה אומר שהמצב הקיים הוא שלפעמים עישון כן מוביל להפללה. אבל אז אתם תקראו לזה ״לעשן לשוטרים בפרצוף״ כי זה נוח לצד שלך בדיון. זו הגדרה אמורפית מספיק כדי להצדיק את ההפללות שכן מתרחשות (כך אתם מתרצים לעצמכם את העובדה שיש הפללות).

המצב של ״לעשן לשוטר בפרצוף״ לא מוגדר היטב וזו בדיוק הבעיה. אי אפשר לדעת אם מה שאני עושה זה בסדר או פלילי עם סיכון נמוך. האם אני ״מעשן לשוטר בפרצוף״ אם שכן התלונן ושוטר שמגיע במפתיע מאיים בהפללה על האורחים בדירה?
689210
אנחנו מסכימים שמטוסים *בדרך כלל* לא נחטפים ודי בטוח לטוס.
ב-‏99.999% אני חושב שאפשר להגיד שהפחד מהחטיפה מגוחך ובעיניך הטענה אבסורדית כי יש חטיפות.
עכשיו נשאר רק לבדוק מי מדברר את האבסורד ומי את המציאות היומיומית.
689429
אתה משקר לנו או לעצמך. קשה להחליט.

הסיכוי ששוטרים יציקו למעשן (או לקונה, למחזיק או למוכר) גבוה בכמה סידרי גודל מהסיכוי של מישהו לחוות חטיפת מטוס.
האנלוגיה שלך לא קשורה לעולם האמיתי אלא לנתונים שאתה ממציא (כי המספרים הממוצאים מתאימים למסקנות שלך).

689434
קח שאכטה ולך חפש.
ב-‏2010 נעצרו כ-‏600 אזרחים בגין עבירות של החזקת סם לצריכה עצמית, בעוד שב-‏2012 המספר כבר ירד לכ-‏300. ביוני השנה צוטט היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, אומר בראיון ש"הוצאתי הנחיית יועץ שלא להתעסק בסמים קלים לצריכה עצמית. זה לא משתלם, לא ברמה של הפרט וגם לא ברמה של בזבוז משאבי האכיפה".
689462
הקישורים שלך מפריכים את הטענות שלך. המשך כך.

עשה חישוב קל ובדוק את האנלוגיה הגרועה שלך למעלה.
חידה חשבונית: כמה חטיפות/נסיונות חטיפת מטוס היו בשנה בעולם, אם הסיכון לחוות חטיפת מטוס היה דומה לסיכון ששוטר ימרר לך את החיים/יציק לך בגלל ג׳וינט בישראל?

שאלות המשך (בונוס 30 נקודות):
1) מה המספר שיצא לך? האם הוא גבוה או נמוך ממספר החטיפות מטוס במציאות?
2) האם זה סביר שהמספר שחישבת, אילו היה הנתון במציאות, היה מעלה את סוגיית סכנת החטיפות לסדר היום וגורם דאגה בציבור?
689471
שאלת קונוס: מה המספר שיצא לך לאור מליוני הג'וינטים שמודלקים בכל שנה ברחבי הארץ?
689491
כי עשרות מליוני טיסות בשנה כפול מספר האנשים שעולים על הטיסות זה פינאטס.

אתה חכם מספיק לדעת שחישוב המספרים למעלה יוציאו אותך טחינה, אז אתה מתחמק.
689492
99.999%?
689731
מעל 300 חטיפות מטוס בשנה והעולם נשאר אדיש כי הסיכוי כה קטן.
689734
תגובה 689201
689739
תגובה 689739
689757
שוב אתה מנסה לדגדג במקום הלא נכון.
689818
רגישות יתר גם לדגדוגים וגם לעובדות. קצת THC וזה יעבור לך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים