הפרשנויות על פגישת טראמפ נתניהו 689614
אם נבחן את דברי הפרשנים בטלוויזיה לאחר נאום טראמפ נראה שהפרשנות מתאימה פחות או יותר להשקפותיו הפוליטיות של הפרשן. עמית סגל הפרשן הימני של ערוץ 2 רואה בפגישה הגשמת כל החלומות של הימין ואילו חברו לערוץ אמנון אברמוביץ חושב הפוך. כיוון שתנאי הכרחי להיות "פרשן" בטלוויזיה הוא להיות בעל השקפות שמאליות, כשעמית סגל הוא חריג, נטו רוב הפרשניות כולל דבריה של "הפרשנית" שלי יחימוביץ, לכיוון של אמנון אברמוביץ.
נראה שאף אני כבעל השקפות ימניות לא חורג מהכלל הזה ורואה את החיוב. להלן כמה נקודות.
לגבי ההתנחלויות טראמפ התייחס לכך לא בדבריו העיקריים אלא בתשובה לשאלה ואמר שצריך להקטין קצת את הבניה בהתנחלויות. אני חושב שהדברים האלה שקפו את הודעת הבית הלבן שפורסמו לפני ימים מספר, שנהיו פחות ספונטניים ומן הסתם יותר מחושבים. ההתנחלויות אינן מכשול לשלום אבל בנייה מחוץ לגבולותיהן עלולה להזיק לשלום. אין כאן המילה "גושים" ולכן מהדברים משתמע שבנייה בתוך גבולות ההתנחלויות כולן, גם אלה שמחוץ ל"גושים" תתקבל. זה לא שיא הטוב אבל הרבה יותר טוב מכל מה שהיה בתקופות הנשיאים הקודמים בחמישים השנים האחרונות תקופת ה"כיבוש".
אותה אבן שזרק נתניהו לבאר - קבלת "שתי מדינות לשני עמים", ושאמרתי פעם שקשה מאד יהיה לשלפה מהבאר, נראה שבכל זאת היא נשלפת. טראמפ בפרוש לא הציב יעד כזה כתנאי, ונתניהו ברור שלא אמר שהוא מצטער שהסכים לדבר כזה, כי זה ממש לא היה מעשי, אבל מצד שני גם לא חזר על השטות המזיקה הזאת. זה הטוב ביותר שאפשר היה לצפות לו בעניין זה.
ועוד נקודה ששמתי לב אליה התעקשותו של נתניהו על אחיזה בבקעת הירדן, וחזרתו על רעיון זה מספר פעמים. חשוב שהדבר הזה נאמר והודגש.
הפרשנויות על פגישת טראמפ נתניהו 689725
איך שזה נראה כרגע נראה שהפרה רוצה להעניק יותר משהעגל רוצה לבנות. ואולי ביבי רומז לשינוי האכיפה בבקעה.
ראש מועצת בקעת הירדן: "הפלסטינים מנצחים אותנו, אנחנו מאבדים את הבקעה".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים