מישהו מוכן להסביר לי 69033
מה קורה פה?

אם לא הסבר מלא, אז לפחות: איך איטליה עלתה בגורל ומדוע היא נוהגת כעת כפי שהיא נוהגת?
מישהו מוכן להסביר לי 69075
חלקית.
אני לא יודע איך איטליה עלתה בגורל (כנראה שיש לזה קשר ללאומיותם של חלק מהכמרים), אבל כן יודע (או חושב שיודע), למה היא מתנהגת כך.
הסיבה הרשמית היא שאיטליה אינה מוכנה (או לפחות טרם נתנה את דעתה) לקלוט בתחומה טרוריסטים (גם ההסבר, וגם המינוח ''טרוריסטים'', מקורם בהודעה של משרד החוץ ברומא, אשר לצערי אין לי לינק אליה). הסיבה הפחות רשמית, זאת שנמסרה מפי ''מקורות ברומא'', היא שאיטליה נעלבה מכך שלא פנו אליה לפני הסכום, או לפחות לפני פרסומו.
מישהו מוכן להסביר לי 69078
לאיטליה היה רומן ארוך עם אש"ף מסוף שנות ה70 ובשנות ה-‏80. גם במסגרת שת"פ עם ארגון הטרור ה"בריגדות האדומות" באיטליה, וגם (ולמרות ניגוד האינטרסים) עם הגורמים הגבוהים ביותר בממשלה האיטלקית בתקופה בה המפלגה הקומוניסטית היתה חזקה, וכל זאת תחת מטריה סובייטית.
אולי עוד נשארו להם שם כמה חברים...
כמו כן נתנה איטליה בעבר מקלט מדיני לטרוריסטים.

איטליה עשתה תפנית בכל הענין הזה. היא ככל הנראה סירבה לתת מקלט מדיני לעבדאללה אוקלאן מנהיג הPKK, ועוצרת פעילי טרור איסלמי בתחומה מזה כמה שנים.
אני מנחש שאיטליה לא תסכים להחזיק אצלה את הטרוריסטים, סתם כך ללא משפט, או ללא ידיעה לכמה זמן ומה עושים איתם אחרי זה, ובוודאי לא תתן להם מקלט מדיני.
מישהו מוכן להסביר לי 69096
ומדוע הפלסטינאים לא הסכימו שה-‏13 יגורשו לבריטניה או לארה"ב? נראה כאילו מישהו עשה כאן הכל כדי שההסכם לא יצא לפועל.
מישהו מוכן להסביר לי 69110
הנסתר רב על הגלוי. עם זאת אני יכל לנחש שערפת מתעקש דווקא על איטליה בהנחה שמשם יהיה קל יותר לשחרר אותם. אם ננסה ללמוד מהדוגמא של אוקלאן, שהיא הכי טריה שאני מכיר, הדברים היו כדלקמן:
אוקלאן גורש מסוריה עקב לחץ של טורקיה. הוא נחת ברוסיה. טורקיה הפעילה לחץ, והוא גורש מרוסיה. הוא נחת ברומא עם הזמנה של גורמים מהמפלגה הקומוניסטית(!) ו… עם דרקון מזויף ונעצר ע"י המשטרה האיטלקית. בית המשפט באיטליה קבע שאי אפשר להסגירו לטורקיה כיוון שהחוק האיטלקי לא מאפשר להסגיר למדינה בה יש עונש מוות. הוא הועבר למעצר בית, ולאחר זמן מה שוחרר בעקבות החלטת ממשלה. לכל אורך התהליך הפעילה טורקיה לחץ כבד מאוד על איטליה. "באופן מפתיע" החליט אוקלאן לעזוב את איטליה. סביר להניח שזה היה הסיכום בינו לבין ממשלת איטליה.

מסקנה אפשרית: אם לא יהיה לחץ על ממשלת איטליה להחזיק במגורשים, או שלחץ כזה יתפוגג תוך זמן מה, היא עשויה לשחרר אותם. ככלל, ערפת לא בעמדת מיקוח טובה. באיטליה למפלגה הקומוניסטית עדיין יש אנשים בעמדות כוח. ייתכן והוא עדיין שומר על קשרים שהיו לו שם בעבר. זה הרע במעוטו מבחינתו.
סליחה, אני מוכרח: 69111
איך בודקים אם דרקון הוא מזוייף?

ותודה על התשובה, כמובן.
אם הוא יורק אש, לא? 69114
קמדומני היייודיים שלי השטפרו כצט מעז שלימדטה עוטי עט הכוכים, אז למע לדקה הוטי?
הו סונא דיסת לבה 69117

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים