האם מירב ארלוזורוב מושחתת? 691008
הפרשנית הכלכלית הבכירה של TheMarker מתלוננת במאמר שפירסמה על זה שהיא הותקפה בדברי נאצה שתארו אותה כדמגוגית ומושחתת בגלל, לדבריה, שהיא ציטטה מנתוני המשרד להגנת הסביבה שמראים שיפור ניכר בזיהום האוויר מתעשייה במפרץ.

להגנתה היא הוסיפה למאמר שני גרפים המשווים בין ריכוז חלקיקים נשימים עדינים ביום כיפור 2016 בקרית ביאליק ובגוש דן‏1. ממבט ראשון נראה הבדל תהומי בין זיהום האוויר במפרץ חיפה לגוש דן, לרעת האחרון, בכמה סידרי גודל. מבט שני מראה שהסקלה של מדד זיהום האוויר במפרץ חיפה נעה על 0-600, הסקלה של גוש דן היא 0-50. גם קווי הגרפים שונים ואלו של גוש דן מופיעים מעט יותר מודגשים, ובשני צבעים, לעומת הקו של מפרץ חיפה. למעשה המדד זהה בשני המקומות, משהו בין 20-50, אם כי קשה לדעת בגלל הרזולוציה של הגרפים.

לא מצאתי שבאמר היא בכלל התייחסה לגרפים. נראה שהם רק הובאו כטיעון מסייע, כמו פקח הטיסה שטום קרוז הביא כעד למשפט, לא בגלל הרלוונטיות שלו אלא רק בגלל שהוא יוצר אשלייה של גילוי מרעיש.

כותבת אלרוזורוב, "לא הצלחתי להבין מה היה פסול בעבודה העיתונאית...לקח זמן עד שהבנתי שהבעיה כלל אינה אתי, אני רק השליח שיורים בראשו."

1 הפירוט למיקרה שהמאמר או הגרפים יורדו ואו ישונו. אני לא יודע מה הופיע במהדורה המודפסת
האם מירב ארלוזורוב מושחתת? 691021
יש התייחסות לגרפים לקראת הסוף: „המשרד סיפק הסבר לזיהום האוויר שנמדד במפרץ חיפה במהלך יום כיפור: מדובר בהשפעת מזג האוויר, גם בתל אביב נמדדו ביום כיפור ערכי זיהום, ובכל מקרה מדובר בזיהום מזערי הרחוק מרחק עצום מיעד הסביבה.״ כלומר מה שחשוב כאן (לפי הטענה הזו) הוא שהמגמה בשניהם ביום כיפור דומה וכן שהערך היה רחוק מהתקן (ואת זה מראה הגרף הראשון).
האם מירב ארלוזורוב מושחתת? 691022
וואלה, איך פיספסתי את זה.

בכל מקרה, זה הסבר עמום שלא מדגיש שויזואלית הגרפים נותנים מצג מטעה, בלשון המעטה.
האם מירב ארלוזורוב מושחתת? 691026
מה הייתה בדיוק הטענה לגבי יום כיפור? סליחה על העצלנות, אבל אין לי זמן כרגע לחפש אותה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים