691855
בכל יום עצרת, כמו היום הזה, המציין את הובלת העם היהודי כצאן לטבח, אני נזכר בשמעון פרס. וביוסי ביילין. ואהוד ברק, ואורי סביר, שלמה בן עמי, וגלעד שר, ועמוס ידלין, וציפורה לבני, עמי איילון, ועופר שלח, שאול אריאלי ועוד. אבל בעיקר אני נזכר בשמעון פרס.
691857
שימון? זה שבנה את הכור בכרכור?
691859
דוד בן גוריון בנה את הכור בדימונה. דוד. בן. גוריון. שמעון פרס הוציא את צה''ל מלבנון. פעל לבלימת האינפלציה של שנות השמונים. כיהן יותר שנים מכל אחד אחר בשירות הציבורי. אבל לא בנה את הכור בדימונה. שמעון פרס דווקא הצהיר, וצריך לומר כראש ממשלת ישראל אשר להצהרותיו יש משמעויות משפטיות, על נכונות להתפרק מנשק גרעיני במסגרת שלום כולל ובמסגרת חזון המזרח התיכון חדש.
691862
טוב. ואנטבה?
691874
את אנטבה, למרות ההילה ההוליוודית והפעולה החד פעמית לפני עצמה, קשה לראות כמעשה בעל השפעה אסטרטגית ולו קצרת טווח על מדינת ישראל ובטחונה.
691882
וכמובן ששמעון פרס לא השתתף בה,הוא בחיים לא יסכן מניקור בזרת בשביל אחרים,אבל בכיף ישלח אותם.רק כבוד וכיבודים רדף המושחת הזה. ומצא הרבה כבוד ,הרבה כיבודים והרבה מוות שהביא איתו.
הוא ישכח תוך 20 שנה.
קשה לדעת האם פרס הכריע בנוגע לאנטבה או לא 691883
יש עדויות לכאן ולכאן ולא ברור מה האמת.

שמעון פרס יזכר לטוב או לרע בגלל הסכמי אוסלו והנסיון להסכם לונדון. כאן ברור שהוא הכריע.

לגבי רדיפת כבוד: לכל המנהיגים יש מנה גדושה של אגו (יש שמצטנעים ויש שלא אבל לכולם יש אגו). האגו הוא הכוח המניע אותם: הם רוצים להשאיר חותם על העולם.
קשה לדעת האם פרס הכריע בנוגע לאנטבה או לא 691906
יש מנה גדושה ויש שזה כל מהות הקיום שלך.לא לפספס כל שקל שאתה יכול לבזוז מהציבור,להתחמק מכל סכנה הכי קטנה ולשלוח אחרים,להקריב חיים של אנשים למען תארי אצולה של הנאצים האירופים -זה מעבר למתועב.
והחירטוטים שהוא האכיל את האספסוף השמאלני,משפטי הטמטום שלו,הם אחד מסוכני הבורות והרדידות שהובילו את השמאל עד לתמיכה בנאצים הערבים.

נסיים במשפט שמעון פרסי ''גם חמור לבן שותה מבאר שחורה,ננוטכנולוגיה'' (יכול להיות שהוא לא אמר את זה,אבל זה חסר משמעות כמו כל משפט אחר שהוא פלט).
691891
שום שר בטחון, מכל ממשלה שהיא, מעמיר פרץ ועד אהוד ברק הלוחם ה''מיתולוגי'', לא השתתף בשום פעולה צבאית בתוקף תפקידו כשר בטחון.
אם ניסית לומר ששמעון פרס נהג במקרה הזה בדיוק כמו כל שר בטחון אחר, לא ברורה ההשתלחות שבאה בעקבות הטענה הזאת.
691904
ברור שלא כשר ביטחון,אבל בתור שלו להגן על עמו הוא בחר בתככנות הפוליטית,בזמן שבני גילו סיכנו את חייהם במלחמה,העלוב נפש הזה ישב באירועי יח''צ וליקוק תחת של השבט הלבן.
כל מי שמת בשביל התארים והכבוד שלו באים איתו חשבון עכשיו.
692017
שמעון פרס הוא במקרה גם האיש שעיצב את משרד הבטחון כפי שהוא מוכר לנו - כן כן, המשרד הזה ששולח אותנו לסדיר, למילואים, להגנה על עמנו ולסיכון חיינו בהתאם, אבל לומשנה, מה זה חשוב, הפרט הפיצפון הזה.
692019
"עיצב את המשרד"?? בזמן שבני גילו סיכנו את חייהם הוא בחר בחיי הוללות ושררה וכבוד? הוא "עיצב משרד"? ועוד כזה ששולח אנשים אחרים למות?
אני מקווה שהוא פגש את כל אותם אלו שמתו בשביל שירותי העיצוב שלו ועשו לכבדו קוקטיל כמו שהוא אוהב במקום מעוצב שיאה למעצב.
692020
נ.ב
אני מקווה שכשיגיע היום ואהרון ברק ש''עיצב'' את בית המשפט כאחד המעוזים האחרונים שמאפשרים לשבט הלבן לבזוז את העם ולמות בשבילם.כשיגיע היום הזה גם לו יערכו קוקטייל מפואר במקום ''מעוצב''.
כן, בדיוק ככה, הוא עיצב את משרד הבטחון 692920
"עיצב", לא במובן של מעצב שמלות, כמו השימוש הרווח של המילה הזאת כיום, אלא המילה "עיצב" בשימוש המקורי שלה, כמו בבניית מערכות וכו'. אזכור המונח בהקשר של שמעון פרס הוא במובן הזה שפרס הוא לא האיש שהקים את המשרד אבל הוא האיש שבנה את המשרד הזה והביא אותו לתפקוד הבטחוני ההכרחי, המוכר לנו, ואת המדינה הצעירה לכך שיכלה להתקיים ולהגן על עצמה. זה לא אומר שהוא היה מושלם, רק מלאכים הם מושלמים.

הלעג שלך שבא במקום הלא נכון למילה הנכונה הוא לעג לא רק רע-לב אלא גם, ובעיקר, מאוד לא אינטליגנטי. כשאתה תעשה בחייך אחוז אחד ממה שעשה בשביל המדינה האיש שבין השאר הקים את התעשיה האוירית, אז אולי תהיה לך זכות מוסרית לפתוח את הפה.
כן, בדיוק ככה, הוא עיצב את משרד הבטחון 692925
כל מה שעשה פרס למען עצמו עשה.הוא קיבל על מעשיו תמורה מלאה - שכר מכובד,כבוד,שררה,מעמד וכו'- ובכך מילא תפקידו כעובד ציבור. והמדינה - האזרחים- מילאו את תפקידם בתמורה שהם העניקו לו.

אנשי מדע/רוח/עובדי בניין/סנדלרים כן יכולים להתכסות בכסות העשייה. פקידי מינהל בתמורה מלאה לא עושים כלום למען הכלל ואת שעושים למען עצמם עושים.וזה כולל פתק לשיכון.

'למען המדינה' - בוקרה פיל מישמיש.
כן, בדיוק ככה, הוא עיצב את משרד הבטחון 692930
ההתקשקשות לא משנה, בפועל עשה פרס בשביל המדינה יותר מכל אחד אחר, הרבה יותר מכל אחד אחר. ואם זה מה שעושה לך טוב בגב - אתה יכול לומר "עשה למען עצמו" או "עשה למען הסבתא-רבתא הצולעת של האיגואנה שלו", זה לא חשוב.
כן, בדיוק ככה, הוא עיצב את משרד הבטחון 692932
ההתקשקשות לא משנה, בפועל עשה אנרי פיליפ פטן [ויקיפדיה]. בשביל צרפת יותר מכל אחד אחר, הרבה יותר מכל אחד אחר. ואם זה מה שעושה לך טוב בגב - אתה יכול לומר "עשה למען עצמו" או "עשה למען הסבתא-רבתא הצולעת של האיגואנה שלו", זה לא חשוב.

(וזה עוד בן אדם שעשה באמת,לא "עיצב" כמו קוקסינל שחברים שלו נלחמים ומסכנים את חייהם להגן עליו ועל העיצוב שלו)
692043
תגובה 595965
ממשלת פרס 691884
יש כבר שלט רחוב שמנציח את משך פועלו הארוך בשרות המדינה (מתוך העונ״ש האחרון).
691943
על פי רוב מדגישה ההיסטוריה, ובפרט בשעה שהיא סמוכה להווה, את מה שקרה בפועל, וקוברת תחתיה את מה שיכול היה לקרות, לצמוח, להתפתח מן המציאות המתהווה. את מה שקרוב היה, את צללי המציאות אשר מלווים את ההתרחשויות מבלי להטביע בהם את חותמם, ורק מתוך מלאכת שחזור מאוחרת אשר מאפשרת להצביע עליהם, הם מקבלים מעמד בממשות. רק לפעמים רועדים הצללים בתוך המציאות ומציגים את עצמם, לעיתים כנורת אזהרה, וגם כאשר זה קורה- בני אדם ממאנים להקשיב.

אין להבין את עליית האנטישמיות החדשה, את ערעור הנראטיב הציוני, את הנחלת הנראטיב הפלסטיני, את הדה לגיטימציה לעצם קיומה של מדינת ישראל, את הנחלת התכנים הרצחניים ההשמדתיים כלפי היהודים וכלפי מדינת ישראל, במנותק מפועלה של אסכולת אוסלו אשר צימחה וטיפחה והכשירה את כל אלה. ואף על פי כן- גם ב-‏2017 אנשים ממשיכים להאמין ש"מדינה פלסטינית" זה טוב. ש"שתי מדינות" זה פיתרון. וגם כאשר ברור שהתיאולוגיה הפוליטית שיצר שמעון פרס- ואשר מחזיקה את כל זה, את הציפיות הפסאודו-דתיות ביחס למציאות הפוליטית, גם כאשר ברור שהמציאות הפוליטית..איך לומר מסרבת להתיישר לשורותיה של אותה תיאולוגיה, ממשיכים אנשים להחזיק בהכחשה, להאמין ואף להסביר לאחרים כי כל זה יכול עדיין להיפתר אם רק נגשים את הציוויים הפוליטיים של אותה תיאולוגיה. גם ב-‏2107 ממשיכים אנשים להאמין ולהטיף כי אפשר יהיה "להתנתק" מן המציאות וכי אפשר יהיה "להיפרד" מן המציאות, אם רק נגשים את הציוויים הפוליטיים של אותה תיאולוגיה, וכי זה הדבר ממש שימלט את נפשנו מן החרמות, מן האנטישמיות ומן הקמים עלינו.

שמעון פרס היה מסוג האנשים אשר עורכים לעצמם חשבון פנימי וחושבים כי בהיתמם- יינקו. כי יאמרו עליהם- הוא לא אשם, הוא בסך הכל התכוון לטוב. פעם אחת תמים. פעמיים תמים. פעם שלישית- זה לא תמים. זה משהו אחר. ארור שמעון פרס שעד יומו האחרון, עד "נשימתו האחרונה" "נאבק למען השלום". לו בי הדבר, הייתי שורף שיוריו של הפגר אשר נטמן בחלקת גדולי האומה, ומשליך אפרו מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל. יהי זכרו של יצחק רבין ברוך.
691944
ומה עם יגאל אלון? גם תמים?
691976
עליך לדעת כי בכל תרחיש עתידי, אפשר יהיה להמשיך לטרחן. אודות אוסלו. אודות השלום שהוחמץ. אודות הכיבוש המשחית. אודות שיח הלוחמים. גם על נהרות בבל יוסיפו אנשים לשבת ולדון בקשר בין הכיבוש לבין הלינץ' בקניון בבאר שבע. כי בכל הקשור לעניינים המדיניים של ישראל ובכל הקשור לשיח הציבורי מאז שמעון פרס, לאוסלו יש מעמד ---תיאולוגי---. כמו הקפיטל. כמו המניפסט, מלבד זאת שאפילו בתוך המרקסיזם חלה רביזיה, ובאוסלו לא חלה רביזיה. ואין אתה צריך לשמוע זאת ממני, אלא יכול אתה לשמוע את הדברים ממנהיגי מפלגת העבודה אשר בחרו לסכל בשעתו את ההצטרפות לממשלת אחדות, לא בגלל העניינים הבוערים של החברה הישראלית, אלא בגלל...אוסלו. והם אשר יאמרו לך - ציטוט : "שאוסלו זה לא סתם. אוסלו זו אידיאולוגיה."

על כן לא תילקח ממך האפשרות לטרחן, או לשוטט עד אין סוף בתוך הליברינת של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ולנסות לגבש לו פיתרון. העיסוק הכפייתי הזה משקף התנהגות ריטואלית דתית. נישוק של מזוזות וקמעות חילוניות שיש בתוכן קש וגבב. וזה בסדר. זו התגובה הנפוצה. אוסלו נכשל מסיבות טכניות כלשהן. נשמור אותו בלב לימים אחרים. וזה בסדר. כי התגובה הזו היא אשר מעניקה הגנה כלשהי לחלק רחב בציבור מפני המסקנה האחרת.

ישעיהו לייבוביץ' הזהיר מפני עשיית פטיש דתי. ומפני עשיית פטיש פוליטי- דתי. הוא גם הזהיר כי לכשיבוא השבר התיאולוגי, עוד יסיימו בדרכו של ישו. הוא לא חזה בצמיחת התיאולוגיה של אוסלו, אלא משחל השבר התיאולוגי, אכן הלך השמאל בדרכו של הצלוב, ---כאשר הוא מחייב את הבגידה כערך--- כאשר הוא מתארגן בארגונים אנטי ציונים, וכולם עד האחרון שבהם מושתתים על הנרטיב הפלסטיני. וזו הראיה האחרונה, הניצחת. אנשים אשר פתחו עם מיכאל שלי, וסיימו, כמה סמלי, עם יהודה איש קריות.

על כן לא תילקח ממך האפשרות להבריח את השיחה למחוזות שאינם קשורים. לכאן ולכאן. ליגאל אלון, לאנטבה. אבל אני לא התייחסתי ליגאל אלון כי אם לשמעון פרס. וגם אין אני מייחס חשיבות לאנשים כמו ציפורה לבני ואהוד ברק. אלה אנשים ריקים. כהנים של אוסלו. וגם ההיסטוריה תתייחס אליהם ברמה הזו. במפלס הזה. וגם לזאת שמתי לב. שאראל מרגלית הוא אדם מסוגם. בשובו מפגישה עם ג'יבריל רג'וב שבמהלכה פרש לפניו תכנית להקים פארקים של תעשיה, לרומם את פלסטין ולפתח אותה. ושב משם עם "תובנה" שהנחיל לו רג'וב הפלסטיני. ולפיה העניין הפלסטיני הוא "הליבה" לכל "הסדר אזורי". שאין ברירה. וזה רק מדגים איך עבודה של שנים שבאה ליצור סדר עדיפויות וסדר קדימויות שונה, יכולה לרדת לטמיון בגלל אידיוט אחד. בגלל עוד אידיוט אחד. ואין הוא אומר את הדברים, וצריך לומר אומר אותם בלהט שכנוע, מתוך שהוא מבין דבר או חצי דבר בנושאי דיפלומטיה או מדיניות, אלא מתוך שהוא רהבתן. רהבתן. כי הוא אדם רציני. כי לו בכנף החליפה תכנית מדינית!

וכל זה מדגים איך מחצית ואולי הרוב מן התולדות ההרסניות שקמו על ישראל ועל עם ישראל מן הזירה הבינ"ל -באו עליה מאנשי אוסלו, והיתרה מאנשי קריות.

על כן לא תילקח ממך האפשרות להוסיף ולהתפלש בתוך החרא של האוסלו, אם תרצה בכך. ואין זה כדי לומר שאני סופר אנשים מסוגם של אלה אשר מניתי, לפי שקאקערים במערכת הציבורית והפוליטית יש למכביר. אבל את שמעון פרס- רק אותו, אשר הוסיף להוליך את העם בישראל כצאן לטבח- עד נשימתו האחרונה, הייתי שורף שיורי הפגר ומשליך מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל. יימח שמו וזכרו.
692091
ב- 2050 כל האזור המשתרע מירושלים ועד ים המלח, יהיה מיושב בצפיפות. אם לא יהיו שם יהודים, יהיו שם פלסטינים. אם מישהו רוצה לדעת איך תנוהל המציאות בשנת 2050, היא תנוהל מתוך מוחו האנליטי של אהוד ברק שיהפוך לבינה מלאכותית טהורה שברקים וניצוצות סוערים בתוכה, והיא תהא שמורה בהיכל מיוחד שיוקם עבורה. 15 מליון פלסטינים אז, יתנהגו כפי שמוחו האנליטי של ברק תכנן עבורם כבר בשנת..1992 כאשר מונה לרמטכ"ל קטן וחכם, או בשנת 1994 כאשר פיקד על מבצע חילוץ נחשון וקסמן. מרומי שכלו האנליטי של ברק, הניצוצות והברקים הסוערים בתוך האוצר הלאומי של שכלו, המה ינהלו את שנת 2050, עוד משנת 1994.

"החברה האזרחית"- שם מופשט, אך לצורך העניין הארגונים והעמותות הפרטיות, מונה כ-‏30,000 ארגונים שונים. מתוכם בחר שר החוץ הגרמני לפגוש ולהיפגש עם "נציגי החברה האזרחית", ומיהם "נציגי החברה האזרחית" בישראל? ארגון הבוגדים שוברים שתיקה, והארגון הפוליטי הפלסטיני לזיוף המושג זכויות אדם. שניהם באופן מוצהר מנהלים הסתה כנגד מדינת ישראל, שניהם מזייפים נתונים ועורכים בתוכם מניפולציה פוליטית, בבחינת המטרה מקדשת את האמצעים. איתם ורק איתם, באופן לגמרי תמים, בחר שר החוץ הגרמני להיפגש במסגרת ביקור רשמי, כשר חוץ של גרמניה, מכל הארגונים והעמותות בחברה הישראלית.
692093
כשנציגים רישמיים טורקים רצו להפגש עם ארגונים שהממשלה בגרמניה לא חיבבה שוטרים עצרו אותם בשדה תעופה.
השמאל הקיצוני עושה יותר נזק לישראל בזה שהאירופים חושבים שכולם פה מטומטמים או שימכרו את אמא שלהם ב2 שקל מאשר בכל המטרות שהוא לכאורה מקדם.
יש עוד תקווה שהשמאל המתון יחסית בשלטון,יש לישראל עוד מראה של לכאורה מדינה נורמלית.
692094
כן בהחלט. עלית על נקודה חשובה. עכשיו אני נזכר בתקרית. מלבד זאת יש לשים לב עם מי מתיישר השמאל, ונאמר השמאל הממסדי. באירופה, וגם בישראל. יכול היה באורח היפותטי, להיות מצב שבו אנשי שמאל כאלה ואחרים היו קמים ואומרים- יש לנו דעות לגבי הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אבל אלה מבוגדים שתיקה הם טינופת. הם לא מייצגים את השמאל הישראלי, הם לא מייצגים את מה שאתה מכנה שמאל מתון. אלא שדבר כזה לא קרה. ההיפך מזה קרה. כל מי שיכול היה לזהות את עצמו כשמאל מתון, אימץ את הקו האנטישמי של עמוס שוקן ושל גדעון לוי, וחיבק אותם בחום לאמור- אלה מלח הארץ. וזה מלמד אותך כמה עמוקה היא ההשחתה של הערכים הלאומיים בקרב השמאל. אותו דבר שאריק מדבר עליו בגעגוע, הושחת לא בידי הדתיים. לא בידי החרדים. כי אם בידי האוסלואידים.

אשר על כן, התקווה שאתה מדבר עליה ביחס לשמאל המתון- אין לה יד ורגל. הנרטיב של אוסלו אשר הגיע עד הלום, לפות לפיתה ממסדית. ההמון השמאלני לא מסוגל לקום כנגד אותה לפיתה, גם לו היה רוצה. הם אינם זוכרים אפילו איך היה לפנים כדי לדעת לאן לחזור.

קראתי את דבריו האחרונים של אהוד ברק, וכך הוא אומר בין היתר ביחס לפשיטת התחת שביצע בקיימפ-דייויד, ואלה הדברים. הוא מעמיד כנגד זה את הסכם וויי, ואומר הנה יש מי שעשה ואני רק דיברתי. כך אמר. רק דיברתי. כאילו היו אלה דיבורים שהופרחו בבית קפה, בשיחת רעים, דיבורים בעלמא. כאילו לא עמד לחתום על הדברים ורק סירובו של ערפאת סיכל הדבר. כאילו לא התיישרה הקהילה הבינ''ל על הנוסחאות שלו. אני רק דיברתי, כך אומר ה.. אינטילגנט המבריק הזה. החריף. החכם.

זה רק מראה לך שאין וגם לא יהיה חשבון נפש בשמאל. הציבור ''המתון'' ילך אחרי מה שהמימסד מורה לו. בין אם ימכור לו את זה בנוסחא של היפרדות, ובין בכל נוסחא אחרת. אני רוצה להעיר כי הטענה הרשמית של מפלגת העבודה ביחס לעזה היא שההתנתקות הייתה טעות כי לא עשינו את זה במסגרת של הסכם. כי עשינו את זה באופן חד צדדי. וזה בדיוק מה שמפלגת העבודה ומפלגת העבודה שתיים דוגלות בו. והציבור יגיד אמן. טעים. אנליטי. טעים.

פרשת שר החוץ הגרמני מצביעה על הכשל הנוסף בעידן החדש, והוא בינאום ''החברה האזרחית''. החברה האזרחית, מונח מיסודו של הגל ואולי לפניו, מתאר את מישור הפעולה האוטונומי של החברה- במסגרת וביחס למדינה. אלו הם הזכויות השמורות לאזרחים ואשר נאצלות מתוך ריבונות המדינה. כל כניסה של גורם זר, ותהיה האג'נדה שלו אשר תהיה, אל תוך החברה האזרחית- היא פגיעה בריבונות המדינה ובזכויות של האזרחים. כאשר תהיה ממשלה כלל עולמית של כדור הארץ שממנה ייאצלו הזכויות לכלל אזרחי כדור הארץ- אז ורק אז תהיה לגיטימציה לפעולה של מה שייקרא- ''חברה אזרחית גלובלית''. נושא החברה האזרחית אשר בו מדובר בשם הדמוקרטיזציה או העברת הכוח לאזרחים, הוא בהקשר הזה כוח הרסני, כוח אנטי-דמוקרטי, סוס טרויאני. וירוס. והוא מסוכן לזכויות של האזרחים בישראל יותר מן האפשרות שייפגע מעמדו של בית המשפט העליון. פגיעה במעמד של בית המשפט העליון היא אפשרות מסומנת אשר מיד תעורר התנגדות. לעומת זאת הפקעת הריבונות של המדינה במסגרת בינאום החברה האזרחית, היא כוח היסטורי ותהליך סמוי ומצטבר.

הם ממשיכים למחוק את התגובות שלך אישקש. הם מחפשים מישהו שאולי נראה להם קצת חלש כדי להפוך אותו שעיר לעזאזל שלהם. אל תתרגש.
692098
מה שהם לא הצליחו במלחמה הם מנסים לעשות בתעמולה.בארץ,ובעולם.-דיקטטורה של אליטה.
פסיכופטים פשיסטים משטים בהמונים נבערים באמצעות שקרים,רדידות ושטיפת מח.

בניגוד לחרמות ועוד רעיוניות של ילדים בכיתה ו',מחיקת תגובות כן מפריעה לי במובן שזה מעיד על הדרדרות נוספת של ההמון לדיקטטורה של המחשבה.
692199
כן בהחלט. אתה לגמרי צודק. אין קל יותר מלדלג על תגובה של כותב שאין אתה רוצה לקרוא את דבריו. זה לא שקשרת למישהו את העיניים למסך. אם אין אדם רוצה לקרוא, להגיב, בל יקרא. למה לארגן לובי? אבל אני רוצה לומר לך שאין המדובר בך באופן מיוחד, אלא זהו טיפוס של התנהגות שנודף ממנה איזה ריח...מפיצני. זוהי התנהגות מפיצנית, שהרי אתה אינך היחיד. האם לא ניסתה לארגן לובי על אביר הקרנפים ועל הכלבה שלו? האם לא ניסתה לארגן לובי בענייני ברית המילה או בענייני מתווה הגז? זה הטיפוס. היא פעילה באיזה אתר שנקרא עצומה. זו הדרך שלה..אולי...התפקיד שלה בדיון. לפזר פלאיירים. אבל עליך לדעת כי התנהגות כזו מלבד שהיא מעידה על ריקנות כלשהי, נאמר אפילו על...נחיתות שכלית מהותית, גם היא מעידה על הצביעות הבורגנית הבאה לכסות עליה.

בוודאי אתה מכיר את התופעה ולפיה בני אדם אשר נוהגים ללכת לתיאטראות, קמים כאיש אחד על רגליהם בסופו של עוד מחזה בינוני ומוחאים כפיים סוערות למשך דקות ארוכות. למי הם מוחאים כף? לשחקנים? למופע? למחזה? לא ולא, כי אם לעצמם עם מוחאים כפיים. לעצמם. על כך שביצעו את האקט התרבותני המשייך אותם לדעתם לאיזה מעמד תרבותי כלשהו בחברה, בזה הדבר ולא בהכרת הערך האמנותי של היצירה. זה טבעו של הדבר אשר גורם לאנשים לחפש אנשים, אולי כמוך, אולי כמוני, זה ולא עולם רוחני עשיר הוא אשר מוביל את אותם אנשים אשר הצביעות גודשת להם את הנרקיס של הכושיליראבו כשהם מחפשים להתעסק עם הסגנון של מירי רגב ולייחס לו משמעויות נפוחות ומנופחות כאילו באמת יכולה שרת תרבות בישראל לקבוע לאנשים את "התרבות" במאה ה-‏21. הנה למשל העולם של המוזיקה הקלאסית, הרי הוא כל כך עשיר, הרי יש כל כך דרכים לפנות אליהן ברחבי היצירה המוזיקאלית הקלאסית. ולאן ייקח את עצמו האדם המבקש להדגיש את עליונותו התרבותית?.. אל ריכארד ואגנר. אההה. ניחשת נכונה.

המבין אתה? לאחרונה צפיתי בפרומו של תכנית תעודה אודות "הרמטכלים" בפרצופו של דן חלוץ כאשר הוא מתראיין לתכנית בתור רמטכל לשעבר, וכך אומר החייל הניצב בראש הפירמידה אשר כל שאר החיילים נושאים אליו את עיניו למצוא בו דוגמא אישית ומופת אישי, ולמדים לראות כי בזמן שהוא שולח אותם לחרף את נפשם, הוא יושב במשרדו ועוסק במניות. ואז אתה מקשיב למה יש לאותו רמטכ"ל לומר, והנה הדברים..הייתה תחושה שהכיבוש משחית את המוסר של החיילים. ואלו באמת רגעים שבהם הצביעות מטפסת אל מחוזות הגרוטסקה, ואתה אינך יודע האם לצחוק לשמע הדברים, האם לבכות, ובכל מקרה אתה פשוט משתאה. יכול דן חלוץ להתייצב בפני הציבור בלב נקי ולומר- אל תשפטו אותי, אני לא אשם. אני הושחתתי אי פעם בזמן שביצעתי יעף שחלף מעל השטחים הכבושים.

אבל צריך אתה לדעת כי זה רק קצה הקרחון, ואין זה מקרה הדבר שבכל יום אתה שומע על עוד בטחוניסט כלשהו, על איזה ראש שב"כ לשעבר שנעשה קשור עם תאגידי רכב ענקיים, על שגרירים שנעשו קשורים בתאגידים סיניים, על איזה אבו לחיה שזגוגיות המשקפיים שלו מנצנצות מרוב מודאגותו האנליטית האזרחית. וכך הוא, אחד דוחף את השני בדרכים עקלקלות שאינן גלויות לציבור. ולי לא איכפת שהבטחוניסטים ועוד פוליטיקאים לשעבר ופקידים גבוהים, הולכים אחרי הכסף הגדול בגלל קשרים שרקמו במהלך ה"שירות" שלהם למדינה. העניין הוא שלאחר שהם פורשים, הם לא לגמרי פורשים, והם ממשיכים להחזיק מהלכים בצמרת של המדינה, בפוליטיקה ובממשל. כי הם צריכים את הקשרים. ובזה הולך ונוצר הקשר שאתה מכנה "אליטה" של קבוצת הון- שלטון שהקדימה את האחרים והשתלטה על המדינה.

אז להלן רעיון להצעת חוק ואפשר לקרוא "הצעת חוק הבטחוניסטים ופקידי המדינה שמזיינים את המדינה" ולפיה כל אדם אשר כיהן בשירות המדינה ופרש לסקטור הפרטי בשכר העובר מדרגת שכר מסויימת, יפריש מס הכנסה של 50%. ואז נראה כמה מאותם בטחוניסטים ומאותם פקידים החרדים למפעל הציוני, ממשיכים להחזיק באזרחות ישראלית לאחר החוק. ובל יחשוב אדם כי חוק כזה יבריח את הטובים ואת המוכשרים. להיפך. חוק כזה יעניק להם הזדמנות.
692200
עד כמה שאני מבין, כבר היום בדרגות שכר שאתה מדבר עליהן, כנראה, מס הכנסה מגיע קרוב מאד ל-‏50%. ומס שולי כולל עובר את זה בקלות.
בשיעור הכנסה גבוה כדאי להתאגד לחברה בע''מ 692211
ולהעביר את רוב ההכנסה לחברה. המיסוי על חברה בע''מ נמוך ובעל החברה יכול לקבל את רוב צרכיו מהפרשות החברה בשכרו כשכיר או בתור הוצאות מוכרות של החברה (בשביל זה יש רואי חשבון מומחים למקלטי מס).

לכן מס הכנסה על בעלי שכר גבוה לא מטריד אותם יותר מדי.
בשיעור הכנסה גבוה כדאי להתאגד לחברה בע''מ 692212
יש מס על דיבידנד שבעל המניות מושך מהחברה בצורה שלא דרך משכורת. וכמדומני שבכל מקרה כסף/שווה כסף שיקבל בעל המניות ימוסה בשיעור הגבוה כמו השכיר.

וכן,זה לא מטריד אותם כי המשכורת אשר הארגון משלם להם מראש גבוהה כדי שגם אחרי המיסוי הגבוה - לחברה זאת הוצאה מוכרת - ישאר להם המון בשר לנגוס.
692201
האמת שאין לי מושג מי זאת,אבל מכיר את הטיפוס,אדם שאוהב את האנושות ושונא אנשים.אחד כזה שכיף איתו במסיבות.

אני באמת לא מבין איך זה לא גורם להם לאי נוחות שהיום מישהי כתבה תגובה על שיר וזמר,פקינג שיר וזמר ומסתבר שהאמן הוא לא שיבוט שלה אלא אדם שונה ממנה ואפילו בעל תפיסת עולם שונה-השם ישמר מהזוועה-מישהו חושב אחרת!
והיא טרחה לציין שהוא פשיסטי /משיחי /מטורף (או משהו בסגנון,לא קריטי לדייק,בולשיט של עדר שמאלני) ושהיא כמובן לא מסכימה איתו,משפט שלם של התנצלות כי היא כתבה 2 משפטים חיוביים על שיר שלו.
פה הם לא מזהים תהליכים.פשוט מטורף.

הפונז צודק,מספיק שהם ירוויחו שכר מינימום (פחות או יותר) הם כבר יגיעו לדרגת מיסוי הזאת.
מה שבאמת צריך לעשות זה שקיפות,שקיפות שקיפות,שכוולם ידעו מי מאשר מה למי הוא קשור ומי מממן מה למה ומתי.-זה הדבר היחיד שיכול לעצור את הנוזקה במערכת.
692202
רק להזכיר שדן חלוץ מהמשרד והמניות הוא דוקא מכוחותינו - אבא מאיראן ואמא מעיראק.
692203
טעות נפוצה לחשוב שהשבט הלבן הם רק אשכנזים.למרות הרוב המוחלט שלהם,יש מיעוט של מזרחיים.
לא בדיוק מיעוט 692207
אם בביטוי העממי "רוב מוחלט" אתה מתכוון ל-‏50+% ומעלה - זה כנראה נכון. אבל "מיעוט" - זה כבר לא נכון כיום, לא בייצוג הפוליטי, לא בעסקים ובמוקדי כוח ולא באמנות. לא ידוע לי בדיוק מה המצב מבחינת תארים אקדמיים, אבל התחומים שציינתי כבר מספיקים כדי לשנות את לוח השחמט הקלאסי.
לא בדיוק מיעוט 692214
לא בדיוק מיעוט 692231
לא שייך.
לא בדיוק מיעוט 692235
שייך,מרצ היא הביטוי הפוליטי של השבט הלבן. אין סיבה הגיונית שבן אדם בוגר יצביע לזה.
לא בדיוק מיעוט 692249
קישור מעניין שמתחיל מקביעות מספריות ברורות - השמאל בישראל הוא מיעוט קטן מאוד‏1- ומסתיים בתאוריית קונספירציה שאינה מגובה בכלום.
הטענה כאילו מרבית האנשים במוקדי הכח במדינה מצביעים מרץ היא מצחיקה.
______
1 הייתי שמח לראות קישור לנתוני מקור. רק 5% מהיהודים מגדירים את עצמם שמאל זו באמת תוצאה נמוכה.
לא בדיוק מיעוט 692250
בשביל זה אני פה,תבחר תחום ציבורי עם כסף ציבורי,ונראה אם זאת קונספירציה.

אף אחד לא טען שמרבית האנשים במוקדי הכח במדינה מצביעים מרצ,השמאל זה יותר מרק מרצ,הם רק סמן פרוורטי של לאן השמאל יכול להגיע.
ובנוסף יש אופורטוניסטים שיכול להיות שלא מעניין אותם אידאולוגיה אבל הם משרתים את מי שמינה אותם.
אבל בהחלט שיש חורים שחורים של ברגים במערכת (קרנות,ועדות,מועצות וכו') של אנשים שממנים את מי שבא להם מתי שבא להם איך שבא להם והם במקרה אותו בן אדם.

______
לא יודע איך להגיע לנתוני המקור.
לא בדיוק מיעוט 692252
תחום ציבורי עם כסף ציבורי - ספורט.
מקרה בוחן - המשלחת לאולימפיאדה.
לא בדיוק מיעוט 692267
"ספורט" ו"משלחת לאולימפיאדה" הם מוקדי כח?! נראה לי שיש לך חיים מיוחדים מאוד.
או שההגדרה שלנו למוקד כח אינה אותה הגדרה.

אבל פתור בלא כלום אי אפשר,הוועד האולימפי בישראל [ויקיפדיה] -בבקשה.
לא בדיוק מיעוט 692269
יופי, אז אתה מצליח עכשיו להגיד דברים מכוערים מבלי לקלל, כפיים! המשפט:
" "ספורט" ו"משלחת לאולימפיאדה" הם מוקדי כח?! נראה לי שיש לך חיים מיוחדים מאוד."
-- הוא מכוער, מכוער ומיותר, למקרה שלא ידעת.
? 692271
מה הפסדתי?
? 692275
את זה,כשאנשים באייל הקורא קוראים תגובה של אדם רגיל ונורמלי שהם לא שמעו קודם בטלויזיה.
? 692282
אתה יכול להסביר מה הקשר בין הסרטון לתגובה?

תודה ממני,
מרינה
? 692284
פאנטים בהתקף טנטרום.

שמח שנהנת,
אישקש

(מה זה ''מרינה,רמת גן'',זה לא תוכנית רדיו)
לא בדיוק מיעוט 692296
לא ברור איך הקישור שהבאת מאשר את התיאוריה שלך.
צבי ורשביאק שהיה יו"ר הועד האולימפי במשך 16 שנה מ 1997 עד 2013 הוא חבר מרכז הליכוד.
לא בדיוק מיעוט 692301
אתה לא רואה משהו משותף ל80% מהם?
לא בדיוק מיעוט 692333
לא. תעזור לי.
אני חושב ששמעון מזרחי ויעל ארד ימוטטו כל מבנה קונספירטיבי ססמולני שתרצה לבנות.
לא בדיוק מיעוט 692337
(הוא מתכוון שאחוז האשכנזים גבוה מאחוזם באוכלוסיה, אבל -) אין שם אף ערבי
לא בדיוק מיעוט 692340
גבוה זה אנדרסטטמנט,וגברים.
השבט הלבן שונא ערבים אפילו יותר ממזרחים.
לא בדיוק מיעוט 692353
התחלנו מקישור לכתבה שבה : "המיעוט הקטן הנקרא שמאל שולט עדיין בכיפה בכל מוקדי הכוח החשובים במדינת ישראל"
והגענו לגברים יהודים אשכנזים. אזכיר שחמישה משמונת חברי הכנסת של הבית היהודי הם גברים יהודים אשכנזים. אז מה?
לא בדיוק מיעוט 692354
אתה מחפש עקביות במקום בו לא תמצא כזאת.
לא בדיוק מיעוט 692356
הציונות הדתית די חזקה באפלית מזרחיים,אני לא בטוח שפחות ממרצ אפילו שזה באמת מעיד על רמה מאוד נמוכה.
זה לא אחד לאחד נכון,לא כל השבט הלבן הוא אשכנזי ולא כל אשכנזי הוא השבט הלבן,אבל המתאם הוא די גבוה,בד''כ איפה שיש הרבה גברים אשכנזים מבוגרים שם יש נקו' שליטה של השבט.
לא בדיוק מיעוט 692339
אין לי מושג מה הדעות של יעל ארד או שמעון מזרחי,אבל שים לב ששניהם נכנסו אחרי שהשיגו השגים באמת יוצאי דופן בתחומם.
לא בדיוק מיעוט 692352
כדאי שתפרט יותר כי עדיין לא הבנתי.
אמרת את זה כי אתה מצפה שחברי הוועד האולימפי יבחרו לתפקידם לפני שהשיגו השגים?
גם יהודה מעיין [ויקיפדיה] היה ספורטאי צמרת.

קובי כדורי, יו"ר מועדון הכדורגל נס ציונה וחברו של שטרן חלובה (שגם הוא חבר בוועד האולימפי), מנתח את השינויים שחלו בעסקנות הכדורגל בעשורים האחרונים:
"בעבר ההסתדרות שלטה בהפועל וכך גם בהתאחדות. פעם היו תכתיבים מהמרכז, היום מזכ"ל הפועל, יורם אורנשטיין, לא יכול לבוא ולהגיד למוני הראל, אתה תצביע ככה. השינוי התחיל כאשר חיים הברפלד התמודד מטעם יו"ר ההסתדרות דאז חיים רמון והפסיד לגברי לוי, שניצח נגד רצון ההסתדרות ונוצר כדור שלג".
חלובה גדל בשכונת תל גיבורים בחולון ושמו ניתן לו בהשראת מנהיג הלח"י יאיר שטרן. חלובה הוא סוחר רהיטים ויש לו חנות ביפו. אורח חייו אינו ראוותני, הוא אינו מרבה להופיע בקוקטיילים ומסיבות נוצצות כאנשי כדורגל רבים ומתגורר בדירה בבניין משותף בחולון.

אבי לוזון [ויקיפדיה] נולד במעברת פרדסיה, אחד מתוך שבעת הילדים של משפחת עולים מטריפולי. אביו חלפון עבד במחלקת התברואה ואמו זולה טיפלה בבית ובילדים.
לא בדיוק מיעוט 692355
האמת שהציטוט הזה הוא בול מה שרציתי להגיד... קבוצה קטנה (במקרה הזה ההסתדרות) עשתה מה בא לה,היום תודה לאל ולליכוד (אפילו מפלגת שמאל מסתבר שיכולה לעשות משהו טוב) פחות..
רק חבל שזה בא בדברים שוליים כמו ספורט ולא במוקדי הכח האמיתים במדינה שחונקים אותה.

או קצת יותר בגדול.
לא בדיוק מיעוט 692358
אם זה מה שרצית להגיד- שההסתדרות היתה גוף מלא שחיתות, אין בכך שום חדש. אבל רמון שבר את ההסתדרות ב 94' והברפלד הפסיד לגברי לוי את ראשות ההתאחדות לכדורגל ב 96'. ארתור ישראלוביץ' הורשע בשנת 1999.
גם לקרוא לזה "השבט הלבן" היה קצת מצחיק כשבראשו עמד מ 84' עד 92' ישראל קיסר. גם "קבוצה קטנה" בקשר להסתדרות זו הגזמה פרועה כי לאורך עשורים היו לה מיליון וחצי חברים.
לא בדיוק מיעוט 692364
לא,ההסתדרות היא רק דוגמה טובה למוקד כח של השבט.ישראל קיסר הוא בשר מבשרו של השבט (שוב,אני לא יודע איך להדגיש זאת מספיק,הם לא רק אשכנזים),הוא היה חבר מפלגת העבודה-זה הקן שלהם,משם הם יצאו לבזוז .
אתה מפספס את העיניין,הבעיה עם ההסתדרות בהקשר שלנו היא לא מליון חברים,אלא מי שנמצא בראש המערכת,במועצות,בועדות (או אם תרצה מי מקבל כסף,לא מי משלם את הכסף),כמו שהבעיה במערכת המשפט היא לא מליון עו"ד,אלא מי עומד בבית משפט עליון.
לא בדיוק מיעוט 692382
מוקד הכח ההסתדרותי חוסל לפני שלושים שנה. חיים רמון דפק את המסמר האחרון בארון לפני עשרים ושלוש שנים.
אבל אתה נורא רוצה להאמין באילומינטי אוכלי געפילטע פיש.
אם מדברים על שופטים בעליון אני מציע שתקרא קצת על מרים בן פורת, האשה שלא ידעה לעשות סמול טוק.
לא בדיוק מיעוט 692385
ההסתדרות עדיין קיימת ועדיין זורעת הרס וחורבן,חלשה יותר כן,אבל עדיין מזיקה.
אין פה שום אילומינטי,זה לא שחברי השבט נפגשים במרתפי בירה חשוכים או שאפילו הם מזהים את עצמם ככאלה.זה פשוט תיאור של קבוצת אינטרס עם כח מופרך שבזה ובוזזת את המדינה ובאוסלו גם התחילה לרצוח .
בכל מקרה מה נטפלת להסתדרות דווקה? דווקה שם זה פחות בעייתי כי זה רק תפקידים וכסף,לא חיי אדם.
לא בדיוק מיעוט 692391
להזכירך דיברנו על מוקדי הכח‏1 בדמיונך של השמאל במדינה.
ביקשת דוגמה למוקד כח שהשמאל לא שולט בו והבאתי את הספורט. היה לך הרושם שהוועד האולימפי מורכב מגברים לבנים אשכנזים והראיתי לך שלא יותר מאשר הבית היהודי.
אז דיברת על ההסתדרות והזכרתי לך שהיא פורקה. פעם ההסתדרות היתה גם מעסיק ענק (כור, שכון עובדים וכו') ובכך היה עיקר כוחה.
היום מוקדי הכח הללו פורקו אל הוועדים הגדולים- התעשייה אווירית, חברת החשמל. חבר הכנסת חיים כץ ובנו לא שייכים לשמאל. לא, לא. הם שייכים לליכוד.

________________
1 מוקדי כח= תקציבים, ג'ובים, קביעת אג'נדה לאומית.
לא בדיוק מיעוט 692394
(חצי מהחכים בליכוד הם א-מיניים,לא ימין ולא שמאל סתם טכנוקרטים שמצאו ג'וב, וחיים כץ ספציפי הוא דוגמה בולטת של השבט הלבן).
ולא יותר ממרצ,זה עדיין קבוצה של אנשים (גברים אשכנזים,שזה מאפיין בולט בקרב השבט) שנבחרו ע"י עוד קבוצה של אנשים (בעיקר גברים אשכנזים).

אני לא מבין מה הטענה שלך על ההסתדרות,היא הייתה נוראית ונהייתה קצת פחות נוראית,מה זה מראה?

מוקדי כח-שישבו האנשים האלה על התקציבים של התרבות והספורט וימשיכו לא להצליח לייצר כלום,העיקר שלא ירצחו אנשים.
לא בדיוק מיעוט 692397
אז השבט הלבן זה שמאלנים או לא בהכרח? (ואני לא מתכוון שמאלנים ממך, כי אז זה סתם 90%)
אם זה סתם גברים לבנים מקושרים קבל את יו"ר הנהלת מכבי יורם אייל שהיה יו"ר הוועדה המארגנת והורשע בגרימת מוות ברשלנות בפרשת קריסת גשר המכביה. חביבך שמעון מזרחי תמך בבחירתו
לא בדיוק מיעוט 692403
הגדרה:
השבט הלבן הם קבוצת אינטרס ששולטים במדינה בצורה לא לגיטימית מסיבות הסטוריות.
האינטרס היחיד שלהם הוא כבוד וכסף להם ולמשפחתם,אין להם שום מגבלה או מוסר.

לכן בהכרח מי שתומך בפשעים נגד העם היהודי כמו אוסלו (ראה סעיף קודם,הרווח המיידי לחותרים בכסף וכבוד הוא עצום) הוא שמאל ולכן חייב בהגדרה להיות שבט לבן.
עד כאן סיכום-שמאל (מדיני כמובן) הוא מי שתומך במסירת שטחי מולדת לאוייב (במקרה שלנו הנאצים הערבים). מי שמוכן למסור שטחי מולדת לנאצים הערבים הם רק השבט הלבן.(אני מדבר על קובעי המדיניות והאנשים המודעים,לאדם מהרחוב שמצביע לעבודה יש 50 שנים של שטיפת מח אינטנסיבית,רובם פשוט לא מודעים לזוועה,למזלנו מספיק כן ולכן בחיים לא תגיעו לשלטון).

סיכום 2-הליכוד בעד מסירת שטחים לנאצים הערבים? רישמית כן ולכן הוא רישמית שמאל. רק שבליכוד יש גם גורמים יותר רציניים ואחראים שנגד ולכן היא מפלגה לגיטימית. בנוסף בליכוד יש אנשים שלא מעניין מאותם בכלל מולדת לא מולדת מסירה לא מסירה,הם תפסו ג'וב הם יכולים להיות יום אחד בעד יום אחד נגד באותו יום בעד ונגד,ואין להם שום בעיה,למה? כי זה לא מעניין אותם.(יש לך ספק שדוד ביטן יכול לקרוא יום אחד לכבוש את דמשק ולמחרת למסור את ת"א לבריטים אם זה ישרת אותו?).

אני לא מבין מה נפלת עלי עם השמעון מזרחי הזה,אני בקושי יודע מי זה,אין לי מושג מה דעותיו ולמה אתה מעלה אותו כל הזמן.
ואתה תמשיך לטעון שאני חושב שמדובר רק בגברים לבנים,ואני אמשיך להגיד לך שהם הרוב המכריע אבל בלי שום ספק לא כולם.
ושנכנסתי לכתבה ברור לך למה החצוף הזה יורם אייל מרשה לעצמו לרוץ בכלל? כי המערכת הרקובה של השבט הלבן יצרה מצב שמספיק ששישה אנשים נכונים יתמכו בך ולא משנה כלום,גם אם תרצח אתה תמשיך להיות בתפקידים חשובים.
לא בדיוק מיעוט 692405
אני חושב שהבנתי עכשיו
לא בדיוק מיעוט 692317
ספורט זה מוקד כוח?
המממ נראה לי שכן. היית פעם במכון כושר? אורי שושן חלשלוש?
לא בדיוק מיעוט 692324
אקדח ביד ו5 אורי ששונים לא יכולים לעשות לך כלום, החלטה אחת של שר הפנים ואוגדת טנקים לא תעזור לך.
לא בדיוק מיעוט 692325
יש את המשפט הידוע "ה' ברא את כל האנשים,פיסמייקר* עשה אותם שוים".

*האקדח המפורסם.
לא בדיוק מיעוט 692330
זו התגובה של כל העצלנים שלא רוצים להתאמן ובגלל זה מלגלגים על אמני הלחימה.
כמובן שזה קשקוש. מעבר לבעיה המעשית במשפט שכתבת, זה לא סותר את העובדה הבסיסית שספורט זה כוח. ומי שעשה ספורט לא צריך להיסחב לכל מקום עם אקדח כדי להיות חזק. ונסה לאיים באקדח על השקיות מהסופר כדי לסחוב אותן במדרגות הביתה, או על כל חפץ כבד שתרצה להרים או להזיז בלי לקרוא למישהו שיעזור לך.
לא בדיוק מיעוט 692341
צודק,זאת הסיבה שבודיבילדרים שולטים בעולם,והסקנדינביות הן מעצמות עולמיות.
לא לגלגתי על אף אומן לחימה,רק שזה לא קשור בשום צורה למוקדי כוח ברמת מדינה,ולא מבין איך הגעת לזה בכלל,עוד רגע תרצה להתערב שברוס לי יותר חזק מצ'ק נוריס.
(ולמה לעזזאל שאני יאיים על שקית סופר?)
זה מאוד חשוב להתאמן וטוב מאוד ללמוד אומנות לחימה,זה לא יתן לך כח ממסדי בשום צורה,אולי בסרטים מצויירים.
לא בדיוק מיעוט 692376
זאת הסיבה שמעמד הלוחמים שלט בעולם במשך אלפי שנים. זה נפסק עם המהפכה התעשייתית והאמנציפציה.
הגענו לזה בגלל שלקחת ברצינות יתירה תגובה צינית שאומרת שספורט זה באמת כוח, ברמה הפשטנית ביותר, והפכת את זה לעניין שהררים תלוים בו בשערה.
כי בשום מקום לא ראית אותי אומר שספורט נותן כוח ממסדי. קצת פרופורציות.
692208
אתה בהחלט מוזמן להמשיך את השיח האתני מן הסוג שמנהלים מירי רגב ודומיה עם אישקש ועם האייל האלמוני. לא הייתי עונה לדברים הנשמעים לי כסוג של בדיחה או של התבדחות, לולא המיוחס לי מתוכם ומתוך המילה ''כוחותינו'' כי יש בדבריי מוטיבציה מן הסוג הזה. בין שכתבת את הדברים בכנות, ובין שכתבת אותם מתוך התבדחות, הם בוודאי מעידים עליך ואולי על הצורך שלך לייחס לדבריי מוטיבציה כזו כדי להתעלם מן האמור בהם לאמיתו. מה שכן ניתן להוציא מעצם ההערה שתחבת, הוא כי המאבק הפוליטי בישראל אכן אינו ניטש רעיונות, כי אם בין שבטים. זה לא משנה מה יהיה תוכנו של השיח הציבורי, רוב האנשים יצביעו לפי אותה השתייכות. לא מאבק רעיוני אפוא, כי אם מאבק בצורתו הגסה, הברוטאלית על הכוח. לכן הדיבור על ''ערכים'' או על ''אידיאלים'' הוא על פי רוב דיבור מזוייף. זו גם השקפתי ביחס לאבולוציה של הרעיונות בהיסטוריה, ובכך אני קרוב למרקס מאשר להגל. אין לראות בהיסטוריה זירת התנגשות בין רעיונות, אלא זירה של התנגשות בין החותרים אחר הכוח ואשר אימצו לעצמם צידוקים רעיוניים כאלה ואחרים שיכולים היו לשרת את הסיטואציה המיידית בהתמודדות שלהם.

יש לפלוט מן המערכת הפוליטית כל מי שניגע ביחסי הון-שלטון. אין בכלל משמעות לשאלה מאיזו עדה או מאיזו מפלגה. הבאים אחריהם לא ינהגו אחרת, גם הם ילכו אחר ההון, אלא שהכוונה היא לדלל את האחיזה בשלטון שמותירה אחריה האוליגרכיה הישראלית משעה שהיא הופכת לכזו. דווקא כדי לפנות מקום גם להתנגשות הרעיונית.
692215
אתה צודק.
691945
אני מקווה שבט' באב המציין את המחיר והתוצאות של מדיניות משיחית מטורפת תיזכר בגולדה מאיר, ישראל גלילי, מנחם בגין, אריאל שרון, יצחק שמיר, בנימין נתניהו, ציפורה חוטובלי, מירי רגב, גלעד ארדן, נפתלי בנט, איילת שקד ועוד.
אבל בעיקר תיזכר בבנימין נתניהו.

______________
וכל הכבוד לשר החוץ הגרמני.
691946
התוצאות הנוראות של מדיניות משיחית נחגגות גם עוד שבועיים. מאות אלפי יהודים נהרגו והיישוב היהודי בארץ ישראל כמעט והוכחד אחרי שגדול הדור רבי עקיבא פסק שבר כוכבא הוא מלך המשיח‏1. המרד ההתאבדותי הזה שלח את העם היהודי ל 1750 שנות גלות.

____________
1 ירושלמי תענית ד' ה' "תני ר' שמעון בן יוחי עקיבה ר' היה דורש (במדבר כד, יז) דרך כוכב מיעקב דרך כוזבא מיעקב. ר' עקיבה כד הוה חמי בר כוזבה הוה אמר דין הוא מלכא משיחא א"ל ר' יוחנן בן תורתא עקיבה יעלו עשבים בלחייך ועדיין בן דוד לא יבא."
691947
המשפט האחרון שלך לפני ההערה לא נכון. ישוב יהודי נשאר בארץ ישראל גם אחרי המרד במשך מאות שנים והידלדל כתוצאה מהתנצרות והתאסלמות. קהילות יהודיות בגולה היו הרבה לפני המרד, בעיקר כתוצאה מהתגיירות. כל זה כמובן לא שולל את האיוולת שבמרד.
691949
ו'המרד הפלסטינאי' במדינה הציונית בזמן הזה נכלל גם בגדר ' איוולת' ?
691952
באופן חלקי. ההתקוממות נגד הצבא המדכא וגזלנות המתנחלים מוצדקת אבל רציחת אזרחים ישראלים לא רק שאינה מוסרית ואינה מוצדקת אלא גם פוגעת בהזדהות עם צידקת מטרתם.
691971
רק עבדים יהודים יכולים לחשוב כך.
אף צרפתי לא יגיד איוולת על ז'אן דרק,אף סקוטי לא יגיד איוולת על וילאם וולאס,
אף יווני לא יגיד איוולת על ספרטקוס.

רק אספסוף בור יהודי חשוך יכול להגיד על מרד בר כוכבא שזאת איוולת.
691972
*לא יוונים כמובן-אנשים במערב.
No true scotsman 691973
כי אם הוא אומר את זה הוא לא סקוטי אמיתי.
No true scotsman 691974
בדיוק,או אדיוט.
וְאִידָךְ - זִיל גְמוֹר.
691969
691979
איזה סלט.
הבחור שהבאת מצטט (עם כמה חירויות ספרותיות) מיוסף בן מתתיהו שנפטר בשנת 100 לספירה, 32 שנה לפני מרד בר כוכבא.
מרד בר כוכבא [ויקיפדיה] היה מאורגן, תוכנן הרבה זמן מראש, וזכה לתמיכת חכמי הדת, בראשם רבי עקיבא שהכריז על בר כוכבא כמלך המשיח.
691980
כמה זמן מראש?
לגבי המשיח ,העיניין מורכב ואין לי כח או יכולת להכנס לזה,אבל אומר זאת כך-משיח זה לא מה שאתה מדמיין כסופרמן שעושה קסמים,למעשה לא בטוח שמדובר באדם או לפחות אדם אחד.
691983
הרבה זמן מראש. מספיק כדי לאגור בחשאי כלי נשק שיוצרו בכוונה פגומים עבור הרומאים, ולחפור מאות מערכות המסתור של בר כוכבא [ויקיפדיה]

שכחת שאני יודע קצת רמב"ם?

רבי עקיבא היה גדול הדור. היו לו עשרות אלפי תלמידים. ההכרזה שלו על שמעון בר כוסבא כבר כוכבא המלך המשיח היתה בעלת משמעות אדירה. תחשוב שהרבובדיה זצ"ל היה מכריז על אפי איתם שהוא הוא המלך המשיח ותכפיל.
691981
באמת סלט. לא רק שההתיחסות כאן היא למרד הגדול ולא למרד בר כוכבא אלא שגם לגביו נאמרים כאן דברים לא נכונים. לדוגמא: המרד פרץ כתוצאה מנטל המיסים ויחס הנציבים הרומאים. המלחמות עם תושביה היוונים של ארץ ישראל (מעולם לא היו כאן *רק* יהודים) הוא אחת התוצאות לפרוץ המרד ולא הגורם לו.
זאת ועוד: כשאגריפס השני ניסה להזהיר את היהודים מפני מלחמה עם הרומאים הם לא רצו לשמוע לו. בהחלט היתה כאן קנאות שהביאה לחורבן הבית.
והסיקריקים לא סתם "עברו" למצדה. הם עשו זאת לאחר שגורשו מירושלים בידי פלגים יהודים אחרים ולאחר מכן ביצעו רצח מתועב באנשי עין גדי.

הקשקשנות הימנית הזאת שמנסה "להוכיח" שלא קנאות וטירוף הביאו לחורבן נוראי ומיותר היא כרגיל מנותקת מהמציאות ולא עומדת בשום מבחן אינטליגנציה בסיסי.
כן לציפור 691951
ניטפוק: ציפורה חוטובלי, אבל מירי רגב?
כן לציפור 691953
זה היה בתגובה לציפורה לבני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים