אף על פי כן - נחיה גם נחיה 692210
חידה לכבוד יום עצמאותנו -

מי אמר על האף של האתר שהוא יהודי?
אף על פי כן - נחיה גם נחיה 692688
באין פותרים - התשובה היא : הרמן גרינג .

בישיבה שנערכה בלשכתו בתאריך 12.11.1938 אומר גרינג - " רבותי, הישיבה של היום הינה בעלת חשיבות מכרעת.קיבלתי מכתב מרל"ש סגן הפיהרר ולפיו יהיה עלינו להגיע מעתה לידי טיפול כולל ואחיד בשאלה היהודית ולהגיע לפתרונה בדרך זו או אחרת"

בישיבה נידונו בין היתר המשך הצעדים נגד היהודים וגם בבעיית הפיצויים שחברות הביטוח היו צריכות לשלם בגין מאורעות 'ליל הבדולח'. כך למשל: החלונות שנופצו בוטחו ב6 מיליון דולר, דבר שהוביל את גרינג להעיר להיידריך ש-'חבל שלא הרגת 200 יהודים במקום להרוס כ"כ הרבה רכוש'. ובהמשך ניתנה ההוראה שהיהודים יתקנו על חשבונם את הנזקים , תשלומי הביטוח יוחרמו לטובת הרייך וכן הושת תשלום כופר על יהודי גרמניה בסך מיליארד מארק.

לאחר מכן ניהלו גבלס וגרינג דו שיח בסגנון נאצי נאלח וזאת בעניין ההפרדה בין יהודים לארים ברכבות -

הוסכם שיש צורך במחלקות נפרדות,אבל גבלס טען שזה לא סביר שיהיה מצב שבו ישבו יהודים בקרון מרווח בעוד שגרמנים-ארים יצטרכו לשבת בצפיפות בקרון גרמני טהור . ולכן יש לחקוק חוק שבו יקבע שרק כאשר הגרמנים מצאו את מקומם רק אז יבדקו אם יש מקום לקרון נפרד ליהודים. גרינג לעומתו לא אהב את ההתפלפלות הזאת ואמר שמבחינתו שבמצב כזה יש לדחוף את היהודים לבית השימוש כל זמן הנסיעה.

גבלס העלה דרישות שגם הספסלים יהיו נפרדים וכן גני ציבוריים . כמו כן שהיערות בגרמניה יהיו מחוץ לתחום היהודים. גרינג העלה רעיון מקורי -

נקבע יערות ליהודים בלבד ונדאג שיהיו ביערות גם בעלי חיים שדומים ליהודים. לשאלה - איזו חיה דומה ליהודים? אליבא דגרינג -'לאייל הקורא יש אף עקום כמו ליהודים'. ‏1

ומכאן יוצאת פנייה נרגשת לוועדת עיצוב באתר 'האייל הקורא' - נא ליישר את האף היהודי העקום בלוגו!.

-----------

1 שאול פרידלנדר , גרמניה הנאצית והיהודים , שנות הרדיפות : 1933-1939 , עמ' 318-319

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים