מחזור לא משיג כלום חוץ מיחסי ציבור 692305
מה הבעיה לטמון את הפסולת?
לא חסר מקום. זה הכל סתם דרמה. כשהארגונים טוענים ש"נגמר המקום להטמין" הם מתכוונים למקום שמוקצה במזבלות הקיימות, אך נחשו מה - אפשר להקצות עוד מקום! יש המון שטח זול.
בטכנולוגיות היום אין פגיעה במי התהום.
את הגז מתאן שמצטבר אוגרים ומשתמשים בו לאנרגיה.
מכסים יפה בעפר (אין מחסור בעפר), ונוצרת גבעה ירוקה ויפה, שמובטח גם שתישאר שטח פתוח ולא יבנו עליה. רווח נקי - pun intended.
ומה מאבדים אם טומנים? אם מישהו באמת היה צריך את הפסולת כחומר גלם, כלומר אם זה היה כלכלי למישהו, הוא היה משלם על זה ולא היינו בכלל ניצבים בפני הבעיה. כמו פסולת הברזל בתקופת האולימפיאדה, וכמו אלומיניום.
כל השאר זה בזבוז כסף ואנרגיה. פלסטיק חבל למחזר. זה תוצר לוואי של נפט ויש המון מזה. המחזור יקר מאד, האיסוף מזהם - הקילומטראז' של המשאיות, הניקוי של הפלסטיק לרמה שאפשר יהיה להשתמש באוכל הוא מאד יקר. משתלם רק למי שמקבל סובסידיה לזה מכספי ציבור.
זה לא חוסך אנרגיה, אין מחסור בחומר גלם, אז מה העניין?
זה גם לא קשור ללכלוך בטבע. אם מישהו זורק שקית ברחוב או בשביל בטבע, זה לא כי הוא לא ממחזר. זה כי הוא @#$ של בנאדם וכל המחזור לא ישנה את זה.
נייר גם אין צורך למחזר. להיפך - יערות שמגודלים עבור נייר, וזה רוב רובו של המקור לנייר היום ולא יערות גשם, הם כמו שדה חיטה לצורך העניין. ויתרון נוסף - הם סופחים פחמן מהאטמוספירה ומשאירים אותו במטמנות! או בספריות...
אז בבקשה - תנו לי טיעון אחד בעד מיחזור. ותזכרו - חומר שבאמת יש ממנו מחסור (למשל בתעשיית האלקטרוניקה יש כאלה), יתייקר והמיחזור ייעשה כלכלי ולא יצריך מעורבות של מדינה או כל גוף צדקני אחר.
מחזור טענות על מחזור 692306
פלסטיק אינו תוצר לוואי של נפט. פלסטיק מייצרים מנפט או גז במקום לשרוף אותו.
מחזור טענות על מחזור 692308
מקבל את התיקון - תוצר לוואי של תעשיית הדלקים.
כששובאבים ''נפט'', הכוונה לשמן אדמה שמכיל מלא חומרים שמזקקים כדי לקבל נפט, מזוט, בנזין, דלק סילוני וכו'. החומרים שמשמשים לייצור פלסטיק אינם החומרים שמשמשים לבנזין או סולר. אז הוא מאד זול וזמין. הכמויות קטנות מאד ביחס לכמויות הנצרכות עבור אנרגיה.
והאנרגיה הנדרשת למיחזור אינה מבוטלת, ואף עולה על זו הנדרשת מהייצור מחומרי הגלם.
בכל מקרה החסכון בנפט הוא לא סיבה למחזר.
מחזור לא משיג כלום חוץ מיחסי ציבור 692349
אין בעיה מלבד היכולת של X אדמה (ערימת עפר) לפרק X פסולת מסוג Y בזמן נתון. אפשר להקים קופמוסטיות ענק וגבעתו הטמנה לייצור מתאן. הבעיה בפסולת אורגנית פתירה.
האתגר בסוגי פסולת שתישאר כפי שהיא למשך עשרות שנים. אולי ההזדמנות הגדולה של המחזור תגיע מייצור מבנים ע"י מדפסות פלסטיק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים