דונלד טראמפ עושה מסע פוליטי במזרח התיכון ובאירופה. 692411
לידיעת למי שטרם שמע על המסע.

המסע יתחיל בסעודיה, משם לישראל, משם לוותיקן ומשם לכינוס G8 באיטליה. טראמפ מלווה בפמליה של מאות אנשים, כולל ביתו וחתנו איוונקה וקושנר שמשמשים לו יועצים. (קושנר היועץ לענייני הסכסוך הפלשתיני - ישראלי). אשתו של טראמפ כנראה נילווית לו אבל אין לה תפקיד פוליטי.

לישראל הוא יגיע לאחר הביקור בסעודיה, כנראה יחתום עם סעודיה עיסקת נשק וינסה לכונן ציר התנגדות מול הנסיונות של אירן להשפיע על המצב במזרח התיכון. (במצריים הוא כנראה לא יבקר, לא ברור אם יפגוש את מלך ירדן או נציג מצרי).

לישראל טראמפ יגיע ב- 22 מאי, כלומר עוד שבועיים, והוא ישהה יומיים-שלושה במלון המלך דויד. מלון המלך דןיד יהפך למטה של טראמפ במהלך הביקור בישראל. ב- 25 מאי (?) מתוכנן ביקור של טראמפ בוותיקן לפגישה עם האפיפיור.

הביקור יסתיים (כנראה) בהשתתפות של טראמפ בכינוס G8 וזה עשוי להיות החלק המרכזי של המסע. כידוע טרקאמפ חולק על הסכמים כלכלים גלובלים שנהוגים בעולם ושלדעתו פוגעים בכלכלה האמריקאית, לכן בפסגת G8. הוא עשוי לדחוף הסכמים כלכליים חילופיים.

בזמן השהות של טראמפ ביראל יתכן שהוא ימריץ את הרשות הפלשתינית ואת ישראל לפתוח במשא ומתן לשלום (או לפחות הסדר רגיעה) בין שני הצדדים. בוזי הרצוג הודיע שמפלגת העבודה תיתן גיבוי לממשלת הליכוד אם ידרשו "וויתורים" של ישראל במסגרת המשא והמתן. לא ברור אם אכן תהיה תזוזה שתקרב את ישראל והרשות הפלשתינית להסדר ביניהן, יש מרחק גדול בין עמדות הצדדים. בכל מקרה טראמפ יפגין תמיכה בישראל (אולי יודיע גם על לוח זמנים להעברת השגרירות האמריקאית לירושליים).

אם הרשות הפלשתינית לא תזוז להסדר קביל על ישראל, צפוי שהרשות תמשיך לדשדש ולהחלש כםי שקרה מאז שנת 2000. ישראל תתקדם בשיפור מצבה בעולם בין אם יהיה משא ומתן עם הרשות ובין אם לא. זהו רגע האמת של הרשות הפשתינית.
דונלד טראמפ עושה מסע פוליטי במזרח התיכון ובאירופה. 692669
עוד 4 ימים טראמפ בישראל.

יהיה שמח פה.
דונלד טראמפ עושה מסע פוליטי במזרח התיכון ובאירופה. 693082
להלן ידיעה חשובה שלא זוכה לפרסום רב.
====================================

מדינות ערב חשובות מחרימות את קאטאר (כולל את רשת אל ג'אזירה).

דונאלד טראמפ ביקר באזורינו, במיוחד בערב הסעודית וישראל. מסתבר, שבמסגרת הביקור יזם טראמפ מהלך איזורי לפעולה נגד מרכזי כוח של הטרור באיזורינו.

בימים האחרונים מספר מדינות ערביות חשובות, כולל ערב הסעודית ומצריים הכריזו חרם על נסיכות קטאר משום שהיא מממנת ארגוני טרור באיזור. כמדומני, המדינות שמשתתפות בחרם החרם כוללות גם את שאר מדינות הנפט בחצי האי הסעודי וכן את תימן.

במסגרת החרם ניסגרו משרדי "אל ג'אזירה" כי זו רשת טלוויזיה שתומכת באירגוני טירור ומנסה ליצור תדמית חיובית לגביהן.

כמדומני, הזרמת כסף לאירגון החמאס נעשה דרך קאטאר.
דונלד טראמפ עושה מסע פוליטי במזרח התיכון ובאירופה. 693090
מה שבאמת מפריע לסעודיה ושות' זה:

1. הידידות היחסית של קטאר לאיראן
2. (לא חדש, אבל תמיד נכון) תחנת הטלוויזיה העצמאית יחסית שמשדרת מקטאר

מי שיזמה את החרם היא סעודיה (בהמשך לחרם די דומה אך בעוצמה פחותה מלפני כמה שנים). האמריקאים בינתיים די נגררים: הם רוצים לשמור על יחסים טובים גם עם קטאר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים