אגב, למה הכתבה היא רק על בנות? 69261
51% מהבנות לא מרוצות, 45% מן הבנים לא מרוצים - למה הכתבה עוסקת רק בבנות? אמנם יש פחות אנורקסיה אצל גברים, אבל מישהו פעם בדק כמה פגיעות ספורט יש אצל גברים רזים מאד שמתעקשים להרים משקולות ענק בחדר כושר?
אגב, למה הכתבה היא רק על בנות? 69263
בשני המקרים כ50% מהנבדקים לא מרוצים מגופם.
נשמע סביר לגיל ההתבגרות. לא משהו לכתוב עליו לעיתון.

אצל הבנים, אלו שלא מרוצים מגופם מתחלקים חצי-חצי בין אלו שמרגישים שמנים, לבן אלו שמרגישים רזים. גם נשמע סביר - כל אלו שלא מרוצים מעצמם "מחליטים" אקראית איך לא להרגיש מרוצים.

אצל הבנות לעומת זאת, הרוב המכריע מאלו שלא מרוצות מעצמן מרגישות שמנות. זה כבר לא נשמע אקראי, זה נשמע כאילו יש הכוונה חיצונית שגורמת לבנות להרגיש דווקא שמנות מידי.

וזו סיבה לכתבה.
''שמן זה יפה'' זה לא פתרון. 69562
"אצל הבנות לעומת זאת, הרוב המכריע מאלו שלא מרוצות מעצמן מרגישות שמנות. זה כבר לא נשמע אקראי, זה נשמע כאילו יש הכוונה חיצונית שגורמת לבנות להרגיש דווקא שמנות מידי."

מישהו חשב על האפשרות שהרגשת חלק נכבד מהבנות שהן "שמנות מדי" היא הרגשה מוצדקת והן אכן שמנות מדי? אולי ההכוונה החיצונית המוטעית היא חוסר עידוד הבנות לפעילות ספורטיבית מספיקה בגיל ההתבגרות? הסתכלו במגרשי הכדורגל והכדורסל של בתי הספר בשעות אחר הצהריים... הרבה בנות לא תמצאו שם, הן כנראה עסוקות בשופינג ושיחות טלפון.

רזה (לא אנורקטי) זה אכן טוב ובריא ויש להמשיך לעודד את הבנות להשאר רזות (ע"י תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית).
''שמן זה יפה'' זה לא פתרון. 69567
הסתכל בחוגי אירובי וריקודי עם. כמעט ואין שם בנים. העצלנים האלה. כנראה עסוקים במשחקי מחשב.

אין לי נתונים מישראל, אבל למשל בגרמניה הסטטיסטיקה היא: 16% מהבנים סובלים ממשקל עודף, לעומת 20% מהבנות. 8% מהבנים סובלים מהשמנה לעומת 10% מהבנות.

כלומר, אכן הבנות נוטות יותר להשמנה. אבל זה לא מספיק כדי להסביר את הפער בין 47% מהבנות החשות שמנות מידי ל27% מהבנים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים