693662
הכתבה לא חידשה הרבה אבל לפחות הסכנה זוכה לתהודה כי הציבור הרחב לא מודע לכמות ואיכות המידע שגוגל צוברת אודותיו.
גוגל דורסנית ורעה לציבור המשתמשים, היא דורסנית מוליכה שולל, מסתירה את פעולותיה ומפעילה מערכת משומנת של יחסי ציבור כמו כל תאגיד שיכול כדי שהעדר ימשיך להאמין ב''חינם מה הבעיה''.

מחברה קטנה היא הפכה למפלצת כי החוק האמריקאי אוסר על מעקב כוחות הביטחון של ארה''ב אחר הציבור הרחב בארה''ב.
מאחורי הכוח השערורייתי שניתן לגוגל עומד למיטב הערכתי דיל שנרקם עם הממשל שמנענע את ההריסה. כל ממשל דמוקרטי אמור היה לפרק את החברה לגורמים רק בשל הסכנה.

בעזרת הגיון פשוט (ובריא) שהתבטא באלגוריתם גוגל יצרה שינוי באיכות התוצאות וקטפה את ההובלה (כשאלטה ויסטה יהאו ואחרים חשבו שהגיעו לנחלה).
עד שהציבור עבר לסמארטפונים ברוב המקרים, במיוחד דוברי האנגלית, לא ידע להעריך אם תוצאות החיפוש עדיפות מהאלטרנטיבות (גם כאלה שנכחדו) או להבדיל ביניהם.
איכות התוצאות שהביאו לעלייתה נמצאות בירידה בגלל ההתאמה האישית אבל כיום עם האנדרואיד, אין סיכוי לאף מנוע חיפוש לאיים על מעמדה.
Yahoo!‎ 693664
גוגל הוכיחה את עצמה כעדיפה על מתחרותיה העיקריות (יאהו, כשעוד הייתה רלוונטית, והשם התורן מבית מיקרוסופט) בהזדמנויות רבות. מיקרוסופט מחזיקה בכוח את המנוע שלה בחיים, אבל כולם יודעים שהוא פחות טוב. אני מניח שאתה לא החלפת אצלך את מנוע החיפוש של הדפדפן מגוגל למיקרוסופט. אבל מצד שני, מיקרופוסט היא חברת ענק כמו גוגל.

יש מנועי חיפוש ששורדים בגלל הגנה פרוטקציוניסטית בסין, ובמידה פחותה ברוסיה. אני משתמש ב־duckduckgo שפחות מוצלח מגוגל, אבל לא שומר עלי מידע, ואני גם משתמש בו בין השאר בגלל שלא מדובר על אחד מהענקים (אמזון, אפל, גוגל, מיקרוסופט ופייסבוק).
Yahoo!‎ 693665
ב-BING אפשר מדי פעם למצוא תוצאות חיפוש שבגוגל הוסרו בגלל זכויות יוצרים.

חידת טריוויה (בלי מנוע חיפוש): מה מקור השם duckduckgo?
Yahoo!‎ 693666
א. טורחים להסיר רק מגוגל כמו שטורחים להתאים את האתר לגוגל. לכן לפעמים שווה לבדוק במנועי חיפוש אחרים כדי לנטרל חלק מה־SEO (דעתי האישית. לא מסתמכת על ניסיון מסודר).

ב. מה עם מי שמצא את התשובה בדפי תיאור של מנוע חיפוש?
Yahoo!‎ 693671
היי צפריר.
אני רושם את זה סתם למקרה שלא שמת לב כי אני בספק שאתה עוקב אחר האתר שלך (שרשום כאן בלינק), אבל כשנכנסים לקישור שמצורף כאן ולוחצים על "עברית", קספרסקי לכל הפחות, מקפיץ חלון על חסימת וירוסים.

בטח נפגעת באחת המתקפות שאירעו על אתרים בעברית במהלך ה15 שנים האחרונות (שזו אני מניח הפעם האחרונה שבדקת את האתר :P).

תרגיש חופשי להתעלם, סתם הערה.
Yahoo!‎ 693672
מוזר. זה אתר סטאטי פשוט מאוד. אתה מוזמן לשלוח לי בפרטי פרטים נוספים.
מקור השם הוא GO!GO!CARLITO! 693667
Yahoo!‎ 693670
יתרון המהירות של גוגל כבר פחות חשוב.
הרלוונטיות? בספק אם טובה יותר עבור המשתמש הטיפש.
יאללה סקר?
תכין טבלה של 10 האתרים הראשונים בתוצאות של שלושת המנועים bing- G -DuckDuck (בלי גרף הידע) ותניח שמשתמשי האייל רוצים לדעת מה גיל הנסיך:
prince charles age

נראה כמה (ישרים ואמינים כמוני) ידעו לזהות את גוגל.
Yahoo!‎ 693682
גוגל נותן הרבה קישורים וזה נוח יותר לבדיקות ראשוניות (כל אתר שמומלץ על ידי גוגל רצוי שיבדק בדיקה ראשונית מהירה) ואם הוא לא רלוונטי רצוי להתעלם ממנו כליל כדי לא להחישף למלל רב שתכליתו לבלבל.

בסופו של דבר בדיקה לעומק לא אמורה להיות מבוססת על ידי המלצות לאתרים של גוגל או של כל מנוע אחר (שעושה שמציע הצעות לאתרים רלוונטיים על ידי פרמטרים שונים שאינם מוצלחים). חיפוש לעומק אמור להעשות רק דרך קישורים פנימיים שיש באתרים הטובים שאליהם מגיעים בתהליך החיפוש הראשוני.

להערכתי רוב האנשים מאמינים שיש מי שיכול לחשוב טוב יותר במקומם איפה יש אינפורמציה טובה. רבים מהם נופלים בפח כאשר הם סומכים על אתרים "אובייקטיבים" לכאורה כגון וויקיפדיה בעוד ויקיפדיה היא גן עדן לתעמולה אסטרוטורפית.

(תעמולה אסטרוטורפית היא "הפצת מידע כוזב" על ידי מומחים כביכול שגוייסו ליצור תדמית מכובדת לתעמולה שהם מפיצים. השיטה של תעמולה אסטרוטורפית בוויקיפדיה היא שקבוצה אינטרסנטית מירטת ערך בויקיפדיה על ידי שמחדירה "עורכי ויקיפדיה" מטעמה. העורכים הנ"ל מונעים תיקון ערך שגוי ולפעמים גם חוסמים את דף התגובות כדי לסתום לדמרי פיות.)

להלן תיאור המתודה האסטרוטורפית

בדרך כלל היירוט של ערכים בויקיפדיה (ותעמולה אסטרוטורפית בכלל) היא בתחומי צריכה גדולים שבה יש הון עתק. התעמולה האסטרוטורפית נועדה להשפיע על שוק הצרכנים ועל מקבלי החלטות. תחומים חביבים על תעמולה אסטרוטורפית הם "תזונה" ו"תרופות" (שבהם הוצרכתי לבדוק).

אני מניח (למרות שלא התעניינתי במיוחד) שגם כל הנושאים הפוליטיים הם בתחום הפעולה של תעמולה אסטרוטורפית. היום למשל, התעמולה האסטרוטורפית השתלטה על רשתות תיקשורת אלקטרונית רבות (או כולן). רשתות אלקטרוניות ממוסדות שמנהלות תעמולה אסטרוטורפית — מנסות להשתיק אינפורמציה לא נוחה להם ממקורות אלטרנטיביים על ידי זה שהן מתארות את המקורות האלטרנטיבים במילים FAKE NEWS .
Yahoo!‎ 693687
לא צריך לחפש תעמולה בויקי. גוגל במהלך הבחירות האחרונות בארה"ב פילטרה תוצאות בעלי משמעות פוליטית.
Yahoo!‎ 693683
רעיון נחמד, אבל אתה צריך הרבה יותר משאילתת חיפוש אחת כדי שיהיה לזה ערך.
מצד שני, אם אתה רוצה להקל, נראה לי סביר לקצץ במספר התוצאות שאתה בודק לכל שאילתה; מן המפורסמות שרוב המחפשים מסתכלים על הרבה פחות מעשר תוצאות.
Yahoo!‎ 693686
גוגל נוקטת כיום בפופוליזם או רידוד התשובות ומציפה דברים שמחפשים רוב האנשים רוב הזמן בגלל פילוסופיה תאגידית שאפשר לתמצת ב-יותר, תמיד והכל.
כשמישהו מחפש מידע שחשוב לו הוא עלול למצוא את עצמו בדף 12 וגם 70 כי פחות אתרים משתתפים בחינגת המידע בכל תחום. לדף עמוס מידע איכותי יש פחות סיכוי להשתתף בחינגה כי רוב האנשים לא יקראו מאמר של 3,000 מילה (מלבד איילים) ויעדיפו כתבה של 500 מילה באחד הפורטלים.

הסתפקות בתוצאות ראשונות לא תשקף בהכרח את הפופוליזם כי ההבדלים קטנים יותר בצמרת.
בגדול, ערך מנוע החיפוש נובע מהמניע של המחפש ורמת המידע הקיימת בתחום.
מכיוון שדין חיפוש כרטיס להופעת רוק לא דומה לחיפוש אחר אטם לפתח צוללת רצוי לפתוח את ההשוואה או לחפש מבחני ערך שהתפרסמו בעבר.
Yelp 693690
אני משתמש ב- privatelee ובגוגל רק במקרים מיוחדים כמו חיפשו בתוך טקסטים.

כתבה על המאבק ש-yelp (ואחרים) מנהלים כנגד גוגל. יחד עם אורקל ו-News Corp (החברה ששולטת בעיתונים כמו וול סטריט ג'ורנאל, טיימס הלונדוני, חברת דאו ג'ונס, פוקס ניוז ועוד) לוחצות על הגברת הרלוגלציה על גוגל, ושלחו מכתב המאשים את גוגל "בחיסול מקומות עבודה וחנק חדשנות".

ילפ נותנת דוגמה לחיפוש סטקייה בניו יורק. התוצאה הראשונה שגוגל מציגה תופסת את כל המסך בטלפון,עם מפה וציון מסעדות שגוגל מקדמת ומידע עליהן, ומתחתן קישורים נוספים למאמרים וביקורות אחרות. התוצאות האלה הן לא תוצר של האלגוריתם שגוגל מפעילה על עסקים שאינם קשורים לגוגל ובגלל שבד"כ לא קוראים יותר ממסך או שנים, גוגל מקנה לעצמה יתרון גדול על המתחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים