"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694686
יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה שיתף בערוץ הפייסבוק שלו את הקריקטורה "שרשרת המזוקיהומושיט!" מתוך ערוץ הסאטירה הישראלי ממים צפופים נגד קקיהומושיט שמאלני.

אין אפשרות לקשר לפוסט של יאיר, מפני שהוא הוסר בלחץ השמאל.

הטענה הייתה שהקריקטורה אנטישמית. כמובן שהיא אינה אנטישמית. הקריקטורה מציגה - תוך קריצה הומוריסטית לתאוריות קונספירציה ואגדות אורבניות - את הטענה שסורוס מפעיל בשלט רחוק, ובאופן מניפולטיבי, את המסע להעמדתו לדין של נתניהו.

סורוס נמצא בראש שרשרת המניפולציה, הוא מפעיל דמות בדיונית המייצגת את ה-Reptilians [Wikipedia], איש הלטאה מפעיל בתורו חבר של כת ה-Illuminati [Wikipedia], ואחר כך מופעלות דמויות המוכרות לנו.

אנשי הלטאה הם גזע חייזרי של משני צורה המתחזים למנהיגים ואנשי מפתח במדינות שונות, וכך מאפשרים לאותם חייזרים לשלוט בנו ללא ידיעתנו. האגדה הייתה בסיס לסדרות טלוויזיה בשנות ה-‏80 של המאה הקודמת ("V"), ומי שמעוניין בהוכחות שכמעט כל פוליטיקאי אמריקאי הוא למעשה איש לטאה מחופש, יחפש Reptilian Shapeshifters בצרוף שם הפוליטיקאי.

האילומנאטי ידועים כנראה יותר, והם אמורים להיות כת סודית מסתורית השולטת בדרכים מניפולטביות בהנהגות הפוליטיות בכל העולם.

אז מה אנטישמי בקריקטורה?

כמה פשוטונים חשבו שדמותו של האילומינאטוס בעל האף הארוך, מתאימה לסטריאוטיפ האנטישמי של היהודי. אבל האמת היא שליהודים מיוחס אף עקום, ולא אף ארוך. חוץ מזה, הסריאוטיפ האנטישמי מחייב פנים שמנות, ורצוי מאוד גם זקן שחור. היהודי יחבוש כיפה או כובע, ולא גלימה שחורה שמתאימה למכשף (או אילומינטוס). כדי להסיר כל ספק הקפיד האומן האלמוני לצייר את סמל האילומינאטי על מיצחה של הדמות.

המתוחכמים יותר טענו שהקריקטורה נלקחה מאתר אנטישמי. זה כמובן שקר גס מפני שבקריקטורה דמויות ישראליות וכתב עברי. ברור שיש כאן קומפוזיציה של חלקי תמונות שנלקחו ממקורות שונים. כל אחד יכול להשתמש בתבנית הבסיסית של ה-meme ולהשלים אותה לפני אג'נדה שלו. הנה גירסה אנטישמית של ה-meme. אגב, כאן באמת אפשר לראות את ה"יהודי".

האם התבנית הבסיסית של הקריקטורה מקורה באתר אנטישמי? יתכן, אבל מדוע זה חשוב? הגירסה הישראלית אינה מכילה שום מוטיב אנטישמי. בעיניים אנטישמיות, מועצת זקני ציון, היהדות הבינלאומית, או הציונות הם האילומינאטי האולטימטיביים. אבל מה זה שייך לענייננו.

התופעה המדהימה היא שלמרות שהקריקטורה הייתה נגישה למשתתפים ברשתות חברתיות ואפשר היה לוודא בקלות שהיא לא אנטישמית, רבים האמינו שהיא אנטישמית מפני שהמובילים החברתיים שלהם אמרו להם כך. אני לא מקנא באותם עלובים שהם צרכנים פאסיביים של התשקורת האלקטרונית הממסדית. להם אין אפילו הזדמנות לברר לעצמם את האמת באופן עצמאי. הם באמת נמצאים בתחתית שרשרת המזון.

אני לא מאמין שהמובילים החברתיים, אלה הקרובים לראש שרשרת המזון, אלה שהובילו את הג'יהאד נגד יאיר, מאמינים באמת שהקריקטורה אנטישמית. בשבילם הגירסה האנטישמית של ה-meme, היא הזדמנות לטנף באנטישמיות את הגירסה ששיתף יאיר. האם הגיוני שיאיר נתניהו הוא אנטישמי? בוודאי שלא, אבל אווירת השיסוי שמשרה תיבת התהודה השמאלנית על השמאלן הפשוט, אינה מותירה מקום להגיון.

ברק רביד חוגג את נצחון השקר וכותב: "לקח 24 שעות אבל בסוף גם בבלפור הבינו שקריקטורות אנטישמיות בפייסבוק של יאיר זה מעט מוגזם".

והמסקנה ברורה: אלדד יניב מקשר לקריקטורה של בידרמן שמציגה את כל משפחת נתניהו כחברי ה-KKK.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694687
זה שאתה כותב: "בוודאי" או "כמובן" בתחילת משפט לא הופך אותו לנכון. אם זה נראה כמו ברווז, מתנהג כמו ברווז ונשמע כמו ברווז, האם זה בוודאי לא ברווז?

הרעיון שה"שמאלן הפשוט" לא יכול לחשוב באופן עצמאי ומובל על ידי: "המובילים החברתיים... הקרובים לראש שרשרת המזון... שהובילו את הג'יהאד..." היא לא רצינית.

(אגב, לא היה כל כך קשה למצוא קישורים. אולי באווירת הכסת"ח שמשרה תיבת התהודה הימנית על הימני הפשוט לא משאירה מקום לבדיקת הקשר עם המציאות?)
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694691
הערה טכנית: הקישור הראשון שלך מקשר מחדש בדיוק לאותו פוסט שאני קישרתי אליו בתגובה שלי. הקישור השני לא אינפורמטיבי ומיותר לדעתי. קישרתי לקריקטורה המקורית, לערוץ הפייסבוק שממנו נלקחה, שני קישורים לויקיפדיה וקישור לגירסה אנטישמית של הקריקטורה.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694696
הקישור השני מראה שגם במקומות שאינם מעוזי שמאל מובהקים בלשון המעטה (ערוץ 20) התייחסו לזה כבעל מוטיבים אנטישמיים.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694688
הנה עותק של הקריקטורה:
מסתבר שלא רק כאן זיהו אותו כאנטישמית.

ועכשיו ברצינות: היה ברור שהדבר הזה יעורר סערה, והוא הצליח: להסיט מעט את תשומת הלב התקשורתית משינוי הסטטוס של גב' נתניהו מ‚פסיכולוגית חינוכית בשירות הציבורי’ ל‚פסיכולוגית חינוכית בשירות הציבורי ונאשמת בכפוף לשימוע’. בהארץ שמו חלק מהשבת ככותרת ראשית באתר את כתבת הפרשנות של יוסי ורטר הטבעת מתהדקת, ומשפחת נתניהו מאבדת עשתונות.

המטרה שלו ברורה: תשכחו מהקרן החדשה. הרשע היום זה סורוס. מהיום חובה עליך למצוא צל סורוס בכל פינה. סורוס יצר את ההוריקן אירמה (אני בטוח שאני אינני הראשון שמעלה את ההשערה הזו). יש מחאה חברתית מתמשכת כנגד נתניהו. מכיוון שבסביבתו של נתניהו רגילים שמחאה חברתית זה משהו שקורה כשהם משלמים לה (ע״ע ההפגנות הספונטניות לכאורה שהם ארגנו נגד הממשלה לאחר מלחמת לבנון השנייה), ברור להם שמישהו חייב לממן ולארגן את המחאה הזו. ושוב, כמו ב־2011, הם טועים.

כל פרט ופרט כאן הוא שגוי ומציג תעמולת הימין:
* סורוס לא מעורב בכלל.
* ברק בכלל לא נמצא בעמדת הנהגה. כמו שציינו אחרים: זה נסיון להציג אותו כמנהיג השמאל (במקום את גבאי ולפיד).
* אלדד יניב הוא בקושי מנהיג של ההפגנות הללו. הן כרגע לא סובלות ברמת ארגון גבוהה.
* מני נפתלי אכן עומד בראש ההפגנה בפתח תקווה. כמובן שמציגים שם מגשי אוכל זולים, תוך התעלמות מוחלטת מכך שהארוחות שלפי כתב האישום (בכפוף לשימוע) שרה קנתה במרמה לבית ראש הממשלה היו ארוחות יוקרה.

בקיצור: ה–ם מ–פ–ח–ד–י–ם. ה–ם מ–פ–ח–ד–י–ם. ה–ם מ–פ–ח–ד–י–ם.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694692
אתה השני שמקשר לקריקטורה. אנשים לא הצליחו לפתוח את הקישור שתחת הכותרת "שרשרת המזוקיהומושיט!"?

צפריר, תגובה פוליטית מובהקת! לא חשבתי שאזכה לכך.
אני לא מעוניין להכנס עכשיו לויכוח. הגבתי מפני שבעיני השקר גבר על האמת, אני לא מתכוון למסר של הקריקטורה, אלא לתיוגה כאנטישמית.
על דהטרלת הטרילוך 694726
כמו שהראיתי למעלה הקריקטורה הזו הייתה הטרלה מובהקת שלא טרחה לדבוק באמת (גם מבחינה מהותית, בלי קשר לחופש האמנתי). ואתה מתלונן על המבקרים שלא מודעים לפרטים הקטנים?

אבל הדבר הכי יפה זו הטרלת הנגד שנעשתה להוני מחוגי הימין הקיצוני (והאנטישמי) בארצות הברית. הוא יכול להכחיש עד מחר את הקשר אליהם. הם הצהירו כבר שהוא האח שלהם. אם אתה חושב שזה לגיטימי לשים את סורוס כמי שעומד מאחורי ההפגנות, תצטרך להודות שזה לגיטימי מצד חוגי הימין האנטישמי בארה״ב להצהיר שיאיר הוא אחיהם: השקר גובר על האמת.
על דהטרלת הטרילוך 694729
אני ממש לא רציתי להכנס לדיון על סורוס, אבל סליחה, לא שמעת על "החברה החופשית" שלו, על תרומות שלו לאירגונים בעלי אג'נדה מסויימת בישראל, ותרומה עקיפה להם באמצעות תרומות לקרן החדשה? סורוס George_Soros#Political_involvement [Wikipedia] מבצע מניפולציות פוליטיות בדרכים נכלולויות בכמה מדינות. וכן, סורוס פועל בדיוק לפי המודל שמיחסים האנטישמים לאותו ישות בדיונית - "היהדות הבינלאומית". האחריות למעשיו צריכה ליפול על סורוס עצמו, ואנחנו צריכים להתנער ממנו לחלוטין. אם נגן עליו, נקח על עצמנו כקולקטיב את האחריות למעשיו. נכניס את עצמנו בדיוק למשבצת שבה האנטישמים רוצים לשבץ אותנו.

קריקטורה היא לא מאמר מדעי, ומעשיו מספיקים כדי להעמיד אותו בראש שרשרת המניפולציות ההומוריסטית של הקריקטורה.

האנטישמים, השקרים, והמניפולציות שלהם, לא צריכים להיות נר לרגלינו. העיסוק של התשקורת בחיבוק האנטישמי שקיבל יאיר נתניהו - בזכות המניפוציה של התשקורת הישראלית - כולו נועד לצורך ניגוח פוליטי פנימי. האמת היא שהמהדורה האנגלית של עיתון הארץ היא ספק התחמושת העיקרי והקבוע של כל שונאי ישראל בחו"ל. גם במקרה זה ההתיחסות הייתה לדיווח השיקרי בעיתון הארץ, ולא למקור.

אם אנחנו כבר עוסקים בניגוח, אני בטוח ששמעת שדוויד דיוק מיודענו מה-KKK משבח את יאיר נתניהו. התשקורת הישראלית הבליטה את העדות המאוד חשובה הזו, מפני שהיא רוצה לטנף את יאיר. כאילו יאיר ב-KKK.
אני בטוח לעומת זאת שלא שמעת ולא ראית את אותו ברנש עצמו מהלל ומשבח ומסתמך על דברי סגן הרמטכ"ל בערב ראש השואה. התשקורת פשוט לא רצתה לנגח את סגן הרמטכ"ל מפני שדעותיו חביבות עליה. איש גם לא הרחיב על הנזק ההסברתי שגרם לנו, על חיזוק האנטשימיות, על תנועת החרם על ישראל, וכולי וכולי וכולי - כפי ששופכים את דמו של יאיר נתניהו.

אז טוב, הנה הסרטון של דוויד דיוק על יאיר גולן ואתה רשאי להתבשם בו. גם יאיר גולן ב-KKK.
על דהטרלת הטרילוך 694732
לא. לא שמעתי על תרומות של סורוס או של הקרן החדשה לארגון ההפגנות. כלומר: שמעתי, בכל מיני שקרים שמופצים על ידי הימין.

בהזדמנות זו אני רוצה גם להכחיש בכל תוקף שיאיר נתניהו עומד מאחורי מימון הפגנות הימין הקיצוני בארצות הברית. לא הוא ולא אבא שלו, או כל מי ממקורביהם. חשוב להבהיר שלבנימין נתניהו ולשלדון אדלסון לא היה שום קשר לארגון ההפגנות הללו.

אם במקרה נאמר שיאיר נתניהו, בנימין נתניהו או שלדון אדלסון ארגנו את ההפגנות הללו, הרי זוהי דיבה חמורה שיש להכחישה מכל וכל.

(וההבדל בין שני היאירים הוא שאחד מהם הוא טרול)
כשביאליק ייחל לגנב יהודי 694689
והיום יש לנו ניאו-נאצים יהודים-ישראלים שמצופפים שורות ומגינים בעוז על זכותם להיות אנטי מוסריים.
כשביאליק ייחל לגנב יהודי 694693
האם אתה זוכר את פירוש המושג ניאו-נאצי?
כשביאליק ייחל לגנב יהודי 694695
אין פירוש שיכול למרק את זה.
כשביאליק ייחל לגנב יהודי 694704
אה. כלומר היריבים הפוליטיים הם נאו-נאצים, אפילו אם ... הם לא ממש נאו-נאצים. מדוע אם כן אתה נזקק לדמוניזציה הזו?
כשביאליק ייחל לגנב יהודי 694708
התגובה הזו שלך נראית תלושה לחלוטין מנושא הדיון. חבל.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694690
הקריקטורה אינה אנטישמית.
אבל נשאלת השאלה לו היית מחליף את דמותו של סורוס בזו של נפתלי בנט האם הקריקטורה היתה הופכת לכזו?
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694694
לא. מדוע נפתלי בנט? בגלל הכיפה? אם היו מצמידים לראשו של סורוס גוף שמן ומושיבים אותו על שק מלא דולרים, אז האנטישמיות הייתה על השולחן.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694699
משום שימניים בדרך כלל רגישים לאנטישמיות וממהרים להשתמש בה כקרדום לחפור בו. אני חושש שאילו דמות ימנית היתה בראש הסולם, צעקות האנטישמיות לא היו פחותות.

אבל נראה לי שבהשטחה הצדקנית של הרשת החברתית הקריקטורה כלל לא הובנה כהלכה. אותי מצחיק שסורוס מציע ללטאות שליטה עולמית רק כדי שבסוף מני נפתלי יזדעק על חמגשית. זה בומרנג נגד הנתניהואים שחושבים שהעולם כולו סובב סביבם.

ובאותה נשימה (ובתגובה גם לצפריר), הצדקנים מהשמאל לא פחות גרועים בעיני מהצדקנים מימין. אלה צועקים אנטישמיות כשנוח להם ואלה צועקים אנטישמיות כשנוח להם.
הצעקות מתעלמות מהקונטקסט ושואפות לבודד ולזקק את העבריינות על חוקי ה PC. באיזה עולם נחיה אם קריקטורות יצטרכו לעמוד בחוקי ה PC?
השימוש בדמותו של סורוס (וכולם יודעים שסורוס הוא יהודי והוא מיליארדר והוא משתמש בכסף שלו להשפעה פוליטית, אז זה לא סורוס האיש אלא סורוס הדימוי, ולכן לדעתי הוא כן יכול להיות קיבוצי) היה יכול להיות אנטישמי בקונטקסט אחר, אבל לא כשבסופה של השרשרת נמצאים מני נפתלי וחמגשית.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694703
עסקני הספורט מיצגים את הסריאוטיפ של ה''ישראלי המכוער'' הנצלן החצוף והתחמן. המערכון שאליו קישרת משווק סריאוטיפ שלילי של הקולקטיב, ולכן נגוע באנטישמיות.

יש לי תחושת בטן שאנשי החמישיה הקאמרית, קרובים יותר לשמאל מאשר לימין.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694706
נא התיחס לעיקר התגובה שלי ולא לאתנחתא הקומית.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694714
מה עיקר התגובה?

אני חושב שאם שמאלן היה מפרסם את הקריקטורה עם ראש של מנהיג ימני במקום סורוס, היית בכלל שומע על כך בתשקורת הממסדית? אני מהמר שלא. ואם המנהיג הימני היה מחליט "להתבכיין", כל התשקורת הייתה מתגייסת להוכיח שמדובר כמובן באילומינאטוס ולא ביהודי, ושהמנהיג הימני הוא בבון פרימיטיבי שלא מכיר את התרבות העכשווית, והמנהיג הימני עוסק בהסתה, ושהשמאלן קיבל איומים ברצח.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694718
אני לא מבין את "כל התשקורת"
יש תקשורת עם הטיה שמאלה ויש תקשורת עם הטיה ימינה.
"ישראל היום" לא היה מפרסם או שהוא חוץ ממסדי? ערוץ 20?

זה שהציבור מעדיף לצרוך את התקשורת שלו בערוצים שמאלניים לא הופך את הערוצים שאינם כאלה למחתרת. זה רק מראה את הפופולריות של העמדות השונות.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694724
אריק, שנינו אנשים בוגרים אז למה להעמיד פני תם?

כמה כסף והון אנושי יש בתקשורת שמאלנית וכמה בימנית? מה הנראות של ערוץ כבלים, או ערוץ מקומי של יו"ש, או עיתון של דת"לים מול הנראות של הערוצים 1, 2 ו-‏10, גלי צה"ל ורשת ב'. מה הנראות וכמה כסף יש פה, ויש שם. כמה מקומות עבודה רלוונטיים לעיתונאים ימניים וכמה לשמאלנים?

לדוגמא: מהי האקטאליה הימנית בטלוויזיה בישראל, כלומר בערוץ 20? הפטריוטים והיום הזה עם אמיר איבגי. האטרקטיביות של ערוץ 20, מול האטרקטיביות של ערוץ 10 ערוץ 2 ותאגיד השידור, דומה לתחרות בין Science project של תלמיד בי"ס, מול תוכנית אפולו להנחתת אדם על הירח. ואפילו כבשת הרש העלובה הזאת בעייתית מבחינת תנאי ההפעלה ונרדפת ע"י הרגולטור.

המצב בשוק התקשורת הישראלי הוא תוצאה של עשרות שנות הדרה מכוונת, רגולציה חזקה, שלטון הפקידות והגנה של המימסד המשפטי. הימין חזק מספיק להקים קואליציות, אבל אלה חלשות ומפולגות מכדי להתמודד ולכבוש את הממסדים החוץ פרלמנטריים שבידי השמאל.

פעם עסקו ברשות השידור במסמך נקדי וב"הטיה". פעם עיתונאים שסיקרו פוליטיקה היו עשויים להודות שאולי "בתת-מודע" דעותיהם השפיעו על הסיקור שלהם.
היום יש ההתגייסות, מיליטריזציה של התקשורת. עתונאים הם פעילים פוליטיים חד צדדיים, ספינולוגים ומניפולטורים של דעת קהל. השמאלנים נהנים ללגלג על ריקלין מערוץ 20 שהוא לא עיתונאי. נכון, אבל הפוסל במומו פוסל. אין יותר בתחום הפוליטי עיתונאים במובן המסורתי של המונח.

העימות הפוליטי אינו בין נתניהו בין יאיר לפיד, או הבלמ"ז הזמני שעומד ברגע נתון בראש מפלגת העבודה. העימות הוא בין נתניהו והתשקורת.

עד לאחרונה סברתי שהשימוש במונח "תשקורת" הוא התלהמות מיותרת. היום המונח Fake news נהיה פופולרי בארה"ב. המצב בישראל הוא שכולם מסכימים שהתקשורת בתחום הפוליטי אינה "ראי של המציאות", אלא היא מגוייסת לטובת שיווק אג'נדות. כמובן, השמאלנים מסכימים שזה מצבה של התקשורת הימנית, והימניים מסכימים שזה מצבה של התקשורת הממסדית. ם זו האמת האובייקטיבת לפי דעתי, ובסה"כ כולם מסכימים לעיקרון, אז "תשקורת" הוא מונח ראוי לתיאור המציאות.

כמובן שכשאני אומר "תשקורת" אני מתיחס לתקשורת הממסדית שבשליטת השמאל. התקשורת הימנית היא בסה"כ הערת שוליים לתקשורת השמאלנית.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694725
אני מסכים שפעם היתה תקשורת ממלכתית (ערוץ 1 עם חיים יבין ויעקב אחימאיר שלא יכולת לנחש את דעותיהם הפרטיות אלא מהרמת גבה אקראית פעם בשנה). אני מצטער קצת על אבדנה‏1, אבל אין לי שום בעיה עם גופי תקשורת שיש להם אג'נדה וקו מערכתי. אדרבה - אני מעדיף גופים בעלי אג'נדה מוצהרת ("הארץ") על פני כאלו שמנסים לצייר עצמם במצג שווא כחסרי פניות ("העיתון של המדינה"). אגב- דווקא לפובליציסטים השמאלנים ב"ידיעות" היה פעם גטו- העמוד האדום במוסף יום ששי. האם גם אז התקשורת היתה שמאלנית או שזו תופעה של 30 השנים האחרונות?‏2

אבל אני לא מבין מדוע לשיטתך הציבור מתעקש לצרוך תקשורת שמאלנית. טיעון הנראות יכול להיות בעל ערך מסוים במדיום הטלויזיוני שדורש השקעה גדולה, אבל לא ברדיו, שם הסקאלה שיוויונית לחלוטין ואני יכול בהנף אצבע לעבור מקשקשו ימנוני לקשקשן שמאלני באופן שטוח מאין כמוהו. במיני מרקט השכונתי פעם הייתי שומע ברקע את נתן זהבי זועק והיום זה עו"ד שפטל פותח ג'ורה.

אני לא צורך את חדשות הטלויזיה בכלל. בפעמים שאני נתקל בהן באקראי אני די נגעל, ואני לא יודע לומר אם זה מהאג'נדה הלא מוצהרת כפי שאתה טוען, או מהנימה הכללית הצדקנית והמתחסדת.

>> העימות הוא בין נתניהו והתשקורת.

והתשקורת מתעמתת מול נתניהו כי___ (השלם את החסר)

_____________
1 האם גאולה אבן נחשבת שמאלנית?
2 השאלה היא כמובן גם מיהו שמאלן בעיניך- האם טומי לפיד, מהפובליציסטים הבולטים ומנכ"ל רשות השידור 79-84, נחשב בעיניך שמאלן? אחרי הכל היתה תקופה בה הוא תמך בוויתור זהיר על שטחים.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694731
אריק, די :)
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694765
מה די?

אני עדיין לא מבין מדוע לא הוגש נגד הזוג נתניהו כתב אישום בפרשת עמדי [ויקיפדיה]. זו היתה פרשה חמורה מבחינת טוהר מידות לא פחות מחשבון הדולרים של רבין והעוזרת הפיליפינית של ברק.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694784
די - פרושו שתש כוחי. לא מעניין אותי לדון בעיתונאי ישראל לדורותיהם, וגם לא בפרשת עמדי.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694808
סוף גנב לתליה. עכשיו נראה שביבי ישלם (כך או אחרת) על כל התעלולים שלו. המינימום יהיה שהוא יסיים את הקריירה הפוליטית שלו אפילו אם לא יגיע לבית משפט (כמו שרבין שילם ביציאה שלו מהפוליטיקה בין 1977 ל- 1992 ).

ביבי גם יצא בעור שיניו מפרשת חברון-בראון. עכשיו הוא הוא ישלם מחיר גם על זה (מחיר פוליטי). הפנקס פתוח והיד רושמת.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694820
לא. הוא לא ישלם על זה מחיר פוליטי, כי כל ההתלהמות והעיסוק התקשורתי האובססיבי בנושא רק מקצין את העמדות. התומכים שלו תומכים בו יותר והמתנגדים לו חוגגים על זה יותר. זהו.
היות והתומכים שלו רבים יותר, זה אומר שהוא דווקא מרוויח מזה.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694838
אתה טועה לגבי ההערכה שלך לגבי מספר "הימניים האמיתיים" כלומר אילו שתומכים בהשתלטות מהירה של ישראל על שטחי הגדה.
השתלטות מהירה = השתלטות תוך 10 שנים לכל היותר. (אני בעד השתלטות איטית הרבה יותר, נאמר תוך 50 עד 100 שנה, כי לדעתי אין אפשרות להשתלטות מהירה יותר בלי שיגרם נזק לישראל מבחינת סכסוכים שלה עם "אומות העולם"). הימין האמיתי (לפי המינוח שלי כאן) מתחלק בין הצבעה ל"בית היהודי" לבין הצבעה ל"ליכוד". אני מעריך שבערך שני שליש מאילו שהצביעו ליכוד אינם ימין אמיתי וינטשו את הליכוד אם ביבי ימשיך להנהיג אותו, לכן או שביבי ילך הביתה מרצונו או שחברי הליכוד ידיחו אותו.

אילו שהצביעו לליכוד אינם כולם "הימין האמיתי" אלא ערב רב של בעלי אינטרסים שונים שאינם קשורים כלל לימניות אלא לטובות הנאה שתהיה להם מהמשך שלטון הליכוד. הערב רב הנ"ל לפי הערכתי נתן לליכוד לפחות 20 מנדטים מתוך ה- 30 שהליכוד קיבל.

בנוסף לכך. הבסיס האלקטורלי "הניספח" שמאפשר ממשלת ליכוד בלי שהוא עצמו שייך לגוש הימני המובהק ("בית יהודי" + "ליכוד") אין לו שום מחוייבות מוצקת לימין והוא ינטוש את הליכוד ברגע שיראה את המשך ממשלת הליכוד מזיקה לענייניו האחרים (שאינם ענייני "ימין אמיתי"). הבסיס הניספח הזה כולל את "מפלגות החרדים" את "מפלגת ליברמן" ואת "מפלגת כחלון". אם הליכוד ישתטה לתמוך בביבי בבחירות הקרובות החלק "הניספח" הזה יתמוך בממשלה חילופית ללא ליכוד וללא בית-יהודי. לכן לדעתי הכוחות החזקים בליכוד ימנעו מביבי להיות מנהיג של הליכוד כי הם לא ירצו להתאבד לטובת ביבי.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694845
כל אלה שהזכרת עברו מזמן למפלגות התורניות כמו קדימה, התנועה, יש עתיד וכולנו.
כמה אחרים מצביעים לליברמן וזהו.
לכן להערכתי רוב מצביעי הליכוד של היום הם ימין אמיתי לפי הגדרתך ואנשים שלא יפסיקו לתמוך בביבי בגלל אותן זוטות.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694697
ג'ורג' סורוס ששולט על העולם חשוד בעיני כאנטישמי (תלוי בהקשר). בפרט שכאן הוא הרי כלל לא במקום. כלומר שאלה רלוונטית יותר: האם האחים קוך‏1 היו יכולים לתפוס את מקומו?

1 להבדיל מסורוס: עקב תרומתם לחוסר תגובתינו לשינויי האקלים, עליהם אפשר לפחות להגיד בקמצוץ כלשהו של צדק שהם הביאו עלינו את אירמה.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694698
אנטישמיות היא ביקורת על הקולקטיב היהודי, על תכונות האופייניות ליהודים, או על התרבות היהודית. ביקורת על יהודי פרטי אינה אנטישמיות. אם אנטישמי כותב (((סורוס))) המטרה היא להפיל את המניפולציות של סורוס על כלל היהודים. אם יהדותו אינה מוזכרת, ואינה נרמזת באצעות סטריאוטיפים יהודיים, זו אינה אנטישמיות. וכן, היהדות אינה מפלטו של הנבל, ואפילו אם תומכיו כותבים (((סורוס))).
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694700
רמז לפרוטוקולים של זקני ציון זה לא רמז לסטריאוטיפ יהודי?!
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694701
אלא שה- Daily Stormer, האתר הנאצי הריח את האנטישמיות (אוטו-אנטישמיות?)‏1 ושמע את הצלילים הנאציים בפוסט של יאיר נתניהו, ואימץ את "לגמרי אחינו". אפילו ערוץ 7 דיווח על זה, ובאנגלית לחדוות הקוראים הבינלאומיים.

1 לטעמי נתניהו איננו אנטישמי. זה שהוא לא בוחל, ואולי שש לאמץ פוסטים נאציים (כמו ידיד המשפחה טראמפ) גם לא עושה אותו נאצי, במובן הטהור (!?) של המושג. הוא משהו כמו נאו-נאצי או פארא-נאצי בזה שאין לו שום עכבה ובעיה לבעוט ולרמוס את ערכי המוסר הבסיסיים ביותר על מנת לשמר על הכוח וההגמוניה שכרגע נמצאת בידיו. הסאבטקסט כמובן הוא השלטון היהודי (שוב, הטהור) בשטחים ואולי גם בתוך מדינת ישראל גופא.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694702
לנתניהו האב יש לו היסטוריה ארוכה של שיתוף פעולה עם גורמים אנטישמיים ברחבי העולם (מהאוונגליסטים הקיצוניים בארה''ב בשנות התשעים ועד השלטון בהונגריה היום). לא שזה הופך אותו לאנטישמי, אבל כן, משת''פ של אנטישמיים. ההיסטוריה הקצרה של נתניהו הבן מעידה הרבה יותר על פתיל קצר מאשר על כל דבר אחר.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694705
יש בעולם נאו-נאצים אמיתיים.
יש בעולם אנטישמים אמיתיים.
יש בעולם תומכי ישראל - לא לגמרי תקינים פוליטית - שהשמאל מתייג אותם כאנטישמים.

אני מוכן לחילופין: תמורת כל אנטישמי פרו-ישראלי, אני מוכל לתת שני יהודים תומכי חרם על ישראל. מתחייב על סחורה איכותית: יהודים טובים ותקינים פוליטית לחלוטין.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694710
כן, יש בעולם אנטישמיים אמיתיים, לחלקם אתה קורא "לא לגמרי תקינים פוליטית". לא ברור לי מה המטרה בלעצום את העיניים ולקוות שאם לא תקרא להם בשמם הם לא יהיו כאלה. אי תקינות פוליטית ואנטישמיות לא נמצאים באותה קטגוריה.

אתה טוען שיש יותר יהודים שתומכים בחרם על ישראל מאשר אנטישמיים פרו ישראליים? נגיד שכן (אני בספק‏1, אבל נגיד שכן), מה זה מוכיח? אני חושב שיש יותר יהודים שתומכים בהפועל פתח תקווה מאשר עריצים של צפון קוריאה.

1 לדעתי‏2 יש יותר יהודים אנטישמיים פרו ישראליים מיהודים תומכי חרם בישראל. ואם נוסיף לראשונים את הגויים תומכי החרם אני לא רואה איך המספר גדל.
2 אין ספק שמהבחינה הזאת אני (אני מניח שכמוך) שבוי של תיבת התהודה שלי, שמחזקת את הרעש בצד השני ולא מאפשרת לתת הערכה מפוקחת באשר לכמויות, מה שאומר שיכול להיות שאני טועה.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694707
עמוס בידרמן ידע עם מי יש לו עסק הרבה לפני שהתפרסמה הקריקטורה ה"אנטישמית": יאיר נתניהו ואורן חזן חברי ה-KKK, וגם תומכים בעליונות הגזע הלבן, וגם חלק מאנשי ה-KKK מצדיעים במועל יד כמו נאו-נאצים טובים.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694709
בבקשה, הנה במציאות.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694712
ראיתי את הכותרת שלך, "הנה במציאות", וכמעט קיבלתי התקף לב. חשבתי שיש לך תעוד של יאיר נתניהו צועד במציאות עם הנאו-הנאצים.
נו טוב, עם התמונה הזו אני יכול לחיות, לא חשבתי הנאו-נאצים יגלו סובלנות כזו בענייני קוד לבוש, אבל שיהיו בריאים.

אפרופו נאו-נאצים, זוכר את ארוע הדריסה בשרלוטסוויל, וירג'יניה? אתה לא חושב שקיימת אפשרות שזו נקמה על ארוע הדריסה שהייה בסרט האחים בלוז? בסרט, שני שמאלנים ניסו לדרוס עצרת של ניאו-נאצים במכונית משטרה משומשת. הנאצים נאלצו לקפוץ לתוך הנחל, ונעלבו נורא. דבר כזה נאצים לא שוכחים.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694713
כן נכון, ממש, אבל ממש אותו דבר. כולל הנאו+KKK+לבנים-גזענים שצועקים 'Jews will not replace us' תוך העמדת פנים שכאילו הם אומרים 'You will not replace us'.

אני מוריד את הכובע בפני היכולת האנליטית שלך. אם יש במילון מושג לטיוח והעמדת פנים גיחי גיחי, אני ממליץ לשים את התגובה שלך כהדגמה מרתקת.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694715
רון, תוציא לך מהראש את הרעיון שלאנשי ימין ישראלים יכולה להיות סימפטיה, או מוטביציה להיות אפולוגטיים ביחס לשונאי ישראל מסוג כלשהו. מוטיבציות כאלה יכולות להיות לאנשי שמאל, שמנסים להבין את האחר ולפייס אותו. אנשי ימין רואים באוייב - אוייב.

זו רק שאלה של סדרי עדיפויות. הנאו-נאצים הם ליצנים, וה-KKK עלובי נפש שמסתתרים מאחורי הסמרטוטים שלהם. אני חושש מהשמאל האמריקאי ששולט כמו אצלנו במוקדי כוח חשובים. שמאל זה עובר תהליך של הקצנה, וממנו צריך לחשוש.

אני חושב שזה המקום לצטט פוסט של יאיר נתניהו שאותו הוא לא מחק:

To put things in perspective. I'm a Jew, I'm an Israeli, the neo nazis scums in Virginia hate me and my country. But they belong to the past. Their breed is dying out. However the thugs of Antifa and BLM who hate my country (and America too in my view) just as much are getting stronger and stronger and becoming super dominant in American universities and public life.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694719
אבל זה טראמפ והרפובליקנים שהכניסו את הפרוטו-ניאו-אלט-נאצים-ימין-לבנים (קרא להם איך שתקרא) לבית הלבן בדמותו של היועץ הראשי סטיב באנון. עכשיו באנון מצא עצמו בחוץ אך הוא הודיע שהוא ימשיך לתמוך בטראמפ באמצעות האתר שבו הוא העורך הראשי, וטראמפ ממשיך להתייעץ איתו באופן שוטף.
"שרשרת המזון" של יאיר נתניהו - קריקטורה אנטישמית? 694730
שלא לדבר על פפה הצפרדע. Pepe_the_Frog [Wikipedia] השמאל קבע שפפה אנטישמי. עובדה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים