מחזירים ציוד 69547
פרנקל העביר לבנק ישראל המחאה בנקאית על סך של 238 אלף שקל בעקבות הקביעה בדו"ח מבקר המדינה כי הוא קיבל עם פרישתו תשלומים חורגים בגין החזר ימי מחלה, פדיון ימי חופשה ואש"ל בחו"ל. פרנקל הודיע כי אם יחליט היועץ המשפטי לממשלה שאכן לא היה זכאי לכספים שקיבל - ישאירם בנק ישראל בידיו. אם, לעומת זאת, יחליט היועץ המשפטי כי היה זכאי לכספים או לחלקם - על בנק ישראל להשיבם לו.

בעניין העובדה שפרנקל השתמש בכרטיס אשראי של בנק ישראל, אמר מבקר המדינה כי אין כל בעיה משפטית עם כך, אך הבעייתיות מתעוררת כאשר פרנקל קיבל בנוסף החזר הוצאות בשיעור של 40%. בתגובה, הודיע נגיד בנק ישראל הנוכחי, ד"ר דוד קליין, כי הוא מחזיר את כרטיס האשראי שניתן לו על ידי הבנק, לאחר שהתברר לו כי לשרים אין כרטיסי אשראי מוסדיים.

מחזירים ציוד 70075
מה הסבירות שפרנקל יועמד לדין על "משיכת יתר"?
התיק של פרנקל 74438
היועמ"ש החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד פרנקל, אולם קובל על הליכים לא תקינים ולא ראויים.

ואני שואל, אם ההליכים הם לא תקינים, אז למה לא פותחים בחקירה? ואם ההליכים הם לא ראויים לדעתו של רובינשטיין, מי שמו אחראי על המוסר במדינת ישראל? הרי הוא מעמיד את פרנקל במצב ללא מוצא - שמו הוכפש (הליכים לא ראויים אליבא דרובינשטיין) אבל אין לו דרך להגן על עצמו - למשל להוכיח את חפותו בבית המשפט (שכן לא תיפתח חקירה). האם פרנקל יכול לתבוע את רובינשטיין על הוצאת דיבה?
כן 74487
כן 74489
מיץד שני, לפי מה שכתוב, פרנקל מרוצה מתוצאות פעולתו של רובינשטיין ולא מתכוון לתבוע את רובינשטיין על הוצאת דיבה, מה שמעלה את הסברה הבלתי-מבוססת-ובלתי-מוכחת-ולא-רוצה-שיתבעו-אותי-על-הוצאת-דיבה שמעשיו לא היו כשרים עד הסוף, או במקרה הטוב, רק ''מריחים'' לא משהו.
לא 75432
מתברר שדווקא לא:
אם לא, אז עצוב מאוד 79005
מתברר לפי הכתבה בלינק שליועץ המשפטי ושלוחיו יש זכות להוציא ''דוחות ציבוריים'' שבהם הם מביעים את שיפוטם המוסרי לגבי נושאים שונים, אבל לאזרחים אין זכות להעמיד את קביעותיהם בפני הכרעת בית-משפט.
השאלה הנשאלת עכשיו היא, אם לאור מה שכתוב בכתבה אומנם לא ניתן לתבוע אדם פרטי על דברים שאמר תחת כסות תפקידו כנציג החוק, האם אפשר לתבוע את המדינה על מה שנאמר באותם ''דוחות ציבוריים''.
התיק של העיר 75439
זאת לא הפעם הראשונה, (ובדאי לא האחרונה) שאליקים (הפועה) רובינשטיין מביע את מורת רוחו מנושאים שונים, שאין בהם מן הפליליות.
אביב לביא מביא את דברי רובינשטיין ואת תגובת עיתון "העיר" בנושא שער העיתון ביום העצמאות.
לצערי אין לי קישור לחלק הראשון, אבל הנה השני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים