תיזכורת זה 69669
המדינה עברה לאיזור חיוג אחד.

חיוב, חיוב 69848
המדינה עברה לאיזור *חיוב* אחד. למה לבלבל אנשים סתם?

ובאותה הזדמנות, שימו לב: מחיר המינימום לשיחה הוזל מ-‏22.8 אגורות ל-‏22.5 אגורות (בדקתי באתר של בזק - זו לא טעות!).
מעתה, כל פעם שאתם משוחחחים במשך תשע דקות או פחות בשעות הערב - חסכתם שלוש עשיריות אגורה! חישבו מה תוכלו לעשות בכל ההון שיתפנה לכם בעקבות ההוזלה הזאת.
חיוב, חיוב 69852
נכון! נכון! נכון!

האמת שאני יכול לנחש מדוע עשיתי את הטעות הזו. בימים האחרונים אני תוהה מדוע לא להפוך את כל הארץ לאיזור חיוג אחד בן 8 ספרות וזהו.
חיוב, חיוב 69853
נדמה לי, שזאת בדיוק התכנית של בזק.
חיול? חיוך? 69860
נדמה לי ש"בזק" איננה המחליטה בעניינים כאלה. הנה מה שכבר כתבתי כאן:
תגובה 60894
חיול? חיוך? 69879
לא טענתי ש"בזק" מחליטה בנושא זה. לפי זכרוני, "בזק" הציגה תכנית לפיה יבוטלו לחלוטין אזורי החיוג. אין לי מושג אם משרד התקשורת אישר תוכנית זו.
לפני כשנה וחצי, "בזק" פרסמה הודעות בעיתונות בנוגע לביטול אזור חיוג 06. נאמר שם, אם זכרוני אינו מטעני, שמהלך זה הוא חלק מתהליך כולל של ביטול חלוקת הארץ לאזורי חיוג שונים.
חיול? חיוך? 69888
אבל מה שהמהלך הזה נתן למשרד התקשורת זה את האפשרות לתת לחברות הסלולר גישה למספרי 06X (סלקום קיבלה כבר את 064, למשל).

אם יהפכו הכל לאזור חיוג אחד, איך יתקשרו מסלולרי לבזק? יהיה "אזור חיוג בזק"?
חיול? חיוך? 69893
אני דווקא יכול להבין את זה. בזק תעדיף "בידול" של הרשת שלה מהרשתות הסלולריות. שיחה מבזק לבזק תהיה "בלי קידומת" ושיחה מבזק לסלולרי תהיה "עם קידומת", מה שמשדר, לדעתי, עלות גבוהה יותר. פסיכולוגיה בגרוש?
התהפכו היוצרות? (שינוי בתכניות?) 135751
לפי "הארץ", משרד התקשורת מציע לבטל את אזורי החיוג הגאוגרפיים ומתן הקידומת 02 כקידומת יחידה ל"בזק" ו-‏05 כקידומת משותפת לחברות הסלולר. דווקא "בזק" מתנגדת.

כל הארץ בית שמש 135770
02 זה הקידומת של בית שמש!
כל הארץ בית שמש 135771
וגם של נוה יעקב!
התהפכו היוצרות? (שינוי בתכניות?) 135780
מה יכולים להיות השיקולים של בזק?

אולי הידיעה כי מרבית הציבור טרם הפנים את העובדה שמבחינת מחיר, אין הבדל בין שיחה מקומית לבין-עירונית, ולכן מספר השיחות הבינעירוניות לא גדל (או לפחות, לא באופן משמעותי)? אני משער כי שיחה בינעירונית (הכרוכה במספר גדול יותר של מרכזיות) עולה יותר לבזק.
הפוטונים שוחקים את הסיבופטים? 135787
אני דווקא משער כי שיחות טלפון לא עולות כלום ל"בזק", ממש כשם שרשיונות ל"Microsoft Office" לא עולים כלום למיקרוסופט. גם קמפיין ה"מחיר אחיד", לפחות בקירוב מסדר ראשון, מראה ש"בזק" מעוניינת שהציבור יפנים את העובדה שמבחינת מחיר, אין הבדל בין שיחה מקומית לבין-עירונית, ושכתוצאה מכך מספר השיחות הבינעירוניות יגדל (זה הרי לא יבוא על חשבון המכירות של המוצר "שיחות מקומיות", אז למה לא?).

הדבר היחיד שעלה בדעתי בינתיים כסיבה להתנגדות הוא שאיחוד אזורי-החיוג יחייב השקעה כספית של "בזק" שמשרד התקשורת לא מתכוון לממן, ושלא יועיל לחברה. אולי יש גם שיקולים הקשורים בעסקי מדריכי-הטלפונים ובקשרים בין "בזק" לבין "דפי זהב". לא מתמצא בזה.
רק אלו עם המטען השלילי 135791
הנה עוד רעיון - אם 02 זה בזק, ו-‏05 זה סלולרי, אז אולי 03 יכול בעתיד להיות מוקצה למפעיל קווי שיתחרה בבזק?
רק אלו עם המטען השלילי 135792
נראה לי שדווקא למפעילים יש אינטרס בקידומות-מפעיל, ולא בקידומות גיאוגרפיות (כפי שאתה עצמך טענת בתגובה 69893), לכן זה לא מסביר את עמדת "בזק".
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135793
ברגע שעובדת קיומה של תחרות היא עובדה מוגמרת, אזי אני רואה אינטרס בבידול:"02 אגורה אחת או שתיים, 03 חור בכיס וכאב ראש". כל זמן שאין מתחרה קווי לבזק נראה לי שכדאי לבזק דווקא להתפרש על מרחב המספרים, תוך ציון העובדה ש"05 זה סלולרי, גם יקר וגם קורן", כדי לדחות כמה שאפשר את כניסתה של תחרות קווית, ולהקשות עליה.
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135796
אני לא מבין את הטיעון. אם קידומות-מפעיל עושות את התנאים למתחרה החדש קשים יותר, אז ''בזק'' צריכה להתעקש עליהן כדי להפחית את הכדאיות של תחרות, כדי לא להגיע למצב בו יש לה מתחרים. (בכל אופן אני לא חושב שמבין כל התנאים שהרגולטור יוצר, דווקא שיטת המספור היא תנאי משמעותי באפשרות של ספק חדש לחדור לשוק, ובכל מקרה לרגולטור יש דרכים לפצות על הנזק לכאורה שבבחירה באחת משתי האלטרנטיבות).
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135821
כמו שאני רואה את זה, בשלב הנוכחי לבזק כדאי... לא לעשות כלום. כל שינוי מצידה, כל זמן שאין תחרות, הוא בבחינת השקעה לבטלה. אני חושב גם שכל שינוי שנעשה עכשיו, לכאורה ללא פיצוי או בפיצוי מופחת, יכול לזכות את בזק בפיצוי או בפיצוי מוגדל כאשר יתבקש בנוכחות מפעיל מתחרה בהקמה. כלומר, שוב, עדיף לבזק לבצע את השינוי מאוחר יותר, ולא עכשיו. אם תהליך השינוי הוא תהליך שאורך זמן, אז לבזק יש יתרון נוסף בכך שהיא יכולה לדחות עוד את התחרות (כיוון שברגע שתהיה קבוצה נוספת שתעמוד בתנאים להיות מפעיל קווי, ידרש פרק זמן נוסף כדי לבצע את השינוי במספור הקווים) ו''לסחוט'' עוד פרק זמן של מונופול. אולם, אני חושב שפרק הזמן הזה כנראה יבלע ממילא בתוך פרק הזמן שידרש מהחברה המתחרה כדי להניח את תשתית הטלפוניה.
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135833
כמו שאני רואה את זה, עכשיו בזק יכולה לנסות לשדל את משרד התקשורת לפצות אותה על המעבר לאזור חיוג אחד (וזה כנראה מה שהיא עושה במהלך הנוכחי של הבעת-התנגדות חריפה). אם מתישהו ייכנס מתחרה לשוק, בזק כנראה תעדיף שתהייה לה קידומת-מפעיל (כך אתה אמרת בתגובה ההיא), אבל במצב הזה, משרד התקשורת לא הולך להתחיל לחשוב אפילו על לפצות אותה על זה ("הרי אתם אלה שמבקשים קידומת לעצמכם!"), ואף יוכל להציג את הסכמתו לכך כמתן יתרון תחרותי ל"בזק", ובתמורה לתת הטבות למתחרה החדש.
חיול? חיוך? 69916
אז למה משמשת הקידומת של 07? (לשעבר אזור הנגב ודרומה...)
חיול? חיוך? 69917
אני לא רוצה לחשוב על היום שבו יהיו כל-כך הרבה פלאפונים עד שיצטרכו גם 07X, אז אני מעדיף לא לענות על השאלה.
חיול? חיוך? 69942
הקידומת בצינון, ומיועדת לצרכים עתידיים. את מוזמנת לעיין בסעיף 3.3.5 בתכנית המספור:
חיול? חיוך? 69941
אלא ש- 06 ו- 07 מיודעות, לפי התכנית (לא, לא התעייפתי מלתת את הלינק:
), לשימוש עתידי, ואילו חברות הסלולר יתכנסו כולן למספרים בני 8 ספרות בקידומת 05.
חיול? חיוך? 70012
רגע, לפי התוכנית הזאת - מה יקרה למספרים הירוקים?
נו, אלה שפעם היו 177 והיום הם 800-1
חיול? חיוך? 70014
כתוב שם, שחור על גבי PDF, ש- 1800 יישארו 1800.
חיול? חיוך? 134935
כשלב-ביניים, חברות הסלולר יתכנסו למספרים בני 7 ספרות בקידומות
05x
למרות שבסופו של דבר תיאלץ להיפרד ממנה, "פלאפון" מתאמצת לשמור את 050 לעצמה בשלב זה. מדוע? על כך במהדורה המודפסת של "הארץ":
טעות במספר 134953
לפי הכתבה, יש בארץ כ- 6.08 מליון מנויים. היתכן?
טעות במספר 134956
בטח התכוונו ל 8.06.
טעות במספר 134957
אני משער שהכוונה היא למספרים פעילים ולא ללקוחות.
חיוב, חיוב 94601
רגע : אם זה חיוב ולא חיוג (נו, ברור שלא חיוג), למה לא שיניתם את זה בשביל אנשים שנורא דחוף להם לקרוא עדכוני חדשות מלפני חצי שנה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים